DEBANĂM TOATE CONTURILE?

În această secţiune găsiţi diferite anunţuri şi update-uri legate de joc. Metin2 PvP Server MT2
Metin2 PvP Server
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 981
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:43 pm
Caracter: Războinic

Vin Mai 26, 2017 2:40 pm

Buna ziua,

Având în vedere toate discuţiile apărute în ultimele luni cu privire la ban-uri date aiurea, favorizări, certuri şi aşa mai departe, am decis să vă dăm tuturor încă o şansă. Am ajuns la concluzia că oricât de mult am încerca, nu putem face dreptate tuturor, motiv pentru care am venit cu această idee. După cum bine ştiţi, mereu am tratat lucrurile cu seriozitate şi am încercat să fim extrem de corecţi în orice situaţie. Voi nu vedeţi lucrurile aşa cum le vedem noi. De pe server şi din afara echipei, cel mai probabil credeţi că suntem incorecţi, favorizăm, suntem egoişti şi ne interesează doar banii şi nimic altceva. Majoritatea dintre voi credeţi asta şi deşi nu o spuneţi, sunt sigur că aveţi o părere foarte proastă despre noi. Nu vă condamn, aveţi tot dreptul să gândiţi așa, însa vreau să vă spun că aici, în interiorul echipei am încercat mereu să luăm cea mai bună, cea mai corectă şi cea mai avantajoasă decizie atât pentru noi cât şi pentru voi. Niciodată nu am favorizat, niciodată nu am pus pe cineva deasupra altcuiva şi niciodată nu am ţinut partea nimănui. S-au întâmplat multe în ultimii 2 ani, de când activez eu în acestă echipă şi mai exact din vara anului 2015, s-au făcut foarte multe greşeli. Au fost multe situaţii în care noi, nu am căzut de acord în anumite privinţe, motiv pentru care ne-am şi certat. La fel ca şi voi, am avut şi noi conflictele noastre dar trecând peste ele, am încercat mereu să remediem pe cât posibil situaţia creată. Uneori am reuşit să facem ceea ce ne-am propus, alteori nu. Din păcate, nu am reuşit să mulţumim de fiecare dată pe toată lumea şi am ajuns să vă dezamăgim. Vreau să reparăm şi dacă se poate să uităm trecutul. Vreau ca această relaţie, "player - staff" să nu se mai bazeze pe ură şi să ne înţelegem astfel încât să putem duce serverul cât mai sus posibil. Vreau să remediem toate problemele din trecut, vreau să uităm toate certurile şi conflictele apărute între noi şi să o luăm de la început. Ştiu că mulţi dintre voi s-ar reapuca din nou de LF doar ca aţi luat ban din anumite motive şi nu aveţi chef să vă faceţi alt cont. Ne-am gândit să oferim tuturor o a 2-a şansă şi să debanăm toate conturile banate de la începutul serverului şi până în data de 26.04.2017. Debanarea conturilor din această perioadă, nu va aduce decât avantaje serverului. Pe lângă faptul că vom începe o nouă relaţie "player - staff" , o relaţie pe care o vom începe cu dreptul şi care va fi tratată cu seriozitate deplină. Piaţa serverului se va îmbunătăţii, va creşte numărul activităţilor, numărul playerilor, numărul breslelor, războaielor etc. Pe lângă asta, fiecare ban va fi monitorizat. Nu vor mai exista conflicte între noi şi totul va fi ok. Vom tratata cu seriozitate fiecare situaţie apărută, nu vor mai exista zvonuri privind favorizările şi vom lua mereu cea mai bună decizie, atât pentru noi cât şi pentru voi. Înainte de a face acest pas, aştept părerile voastre, atât cele PRO cât şi cele CONTRA, cu privire la ceea ce am scris eu aici. Haideţi totuși să facem o echipă şi să ducem serverul cât mai sus, sunt sigur că putem face asta.

Toate cele bune,
Echipa Metin2LastFight.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Level Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 746
Membru din: Sâm Apr 16, 2016 11:36 am
Oraş: Shadyland
Status: Nesimtit in evolutie
Regat: Galben
Breaslă: ShadyVoDa/BT

Vin Mai 26, 2017 2:44 pm

Eu sunt de acord. Sa ramana banate cele pe care au fost folosite hack-urile si cele care au fost banate in urma cu 30 de zile.
Ultima oară modificat Vin Mai 26, 2017 3:14 pm de către Level Metin2, modificat 1 dată în total.
Am scapat de indigestii ca nu mai halesc pe nimeni Omu-i o suma de procese, d-aia ma schimb pe zi ce trece Sunt o oaie neagra fara spiritul de turma demons in my head making noise
wish they’d shut it up
Imagine https://www.youtube.com/watch?v=NfdIFfUcq1k
Avatar utilizator
Ak3
Începător
Începător
Mesaje: 66
Membru din: Dum Mar 19, 2017 11:45 am

Vin Mai 26, 2017 2:45 pm

Ak3
Contra
Sunt multi care nu merita sa primeasca unban.
Metin2 PvP Server
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 981
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:43 pm
Caracter: Războinic

Vin Mai 26, 2017 2:45 pm

Ak3 scrie:Ak3
Contra
Sunt multi care nu merita sa primeasca unban.
Tocmai asta spuneam, oferim tuturor o a 2-a sansa.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Easy Metin2 Server
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 306
Membru din: Dum Feb 07, 2016 7:28 pm
Oraş: China
Status: Anita
Regat: Roşu
Caracter: Şaman

Vin Mai 26, 2017 2:46 pm

PRO merita o sansa.
@};- Anita @};-
Avatar utilizator
Players Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 249
Membru din: Sâm Feb 18, 2017 12:45 pm

Vin Mai 26, 2017 2:46 pm

Emirate
Contra
Daca vreti playeri noi,faceti update uri la server, updateuri propuse de playeri care au zeci de pro-uri si care au fost tot respinse,degeaba debanati conturile ca daca nu au site pe cont nu se vor reapuca.
Avatar utilizator
MT2 PvM Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 735
Membru din: Mar Iul 19, 2016 12:55 am
Status: B.M.V
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Vin Mai 26, 2017 2:47 pm

HoldUP
Pro
Dacă se poate să rămână banate conturile care au luat ban din cauza hack-urilor ar fi giugiuc.
Imagine Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Echiro
Începător
Începător
Mesaje: 94
Membru din: Dum Ian 10, 2016 11:34 am

Vin Mai 26, 2017 2:47 pm

Unii vor, alţii nu aici depinde fix de voi dacă vreţi să faceţi chestia asta sau nu, posibil că aţi banat multe conturi cu site-uri pe ele, deci o să ne faceţi un bine prin debanarea conturilor.
Avatar utilizator
Metin2 Rubinum
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 571
Membru din: Vin Mai 27, 2016 10:34 pm

Vin Mai 26, 2017 2:47 pm

Cum sa faceti asa ceva sa debanati conturile? Doamne fereste pe ce server a-ti mai vazut asa ceva sa debanati conturile? Sa nu se debaneze nimic cei care au ban sa ramana cu banu. Cand a luat ban nu a luat ban degeaba. eu joc de 2 ani nu am luat niciodata ban. cum nu am luat eu ,nici alti care au ban nu trebuia sa ieie. asa ca sa ramana cu conturile banate cei banati. nu e drept fata de mine ca nu am luat niciodata ban . si fata de alti. cand au luat ban au incalcat regulemntu. COntraa
Avatar utilizator
ILikeVodka
Jucător
Jucător
Mesaje: 15
Membru din: Vin Iul 22, 2016 5:17 pm

Vin Mai 26, 2017 2:48 pm

PRO
Avatar utilizator
oSparky
Jucător
Jucător
Mesaje: 28
Membru din: Vin Mai 19, 2017 2:40 pm

Vin Mai 26, 2017 2:48 pm

oSparky
Pro
Avatar utilizator
Hammer Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 442
Membru din: Joi Mar 16, 2017 4:56 pm
Oraş: Eden's Garden
Status: OP.
Regat: Galben
Caracter: Şaman
Breaslă: Art

Vin Mai 26, 2017 2:49 pm

Debanati conturile care nu au folosit hack .
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
gigibecali123
Jucător
Jucător
Mesaje: 5
Membru din: Mar Feb 07, 2017 12:53 am

Vin Mai 26, 2017 2:50 pm

Ar fii o idee buna ca toti playerii sa merite o sansa totusii este cel mai populat server PvP din Romania si poate o sa strangem si mai multii playerii
PvM Easy Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 601
Membru din: Mie Noi 11, 2015 10:31 pm
Oraş: Bucureşti
Status: El Pizdoso
Regat: Galben
Caracter: Sura
Breaslă: TheAbyss

Vin Mai 26, 2017 2:51 pm

Adi
PRO si CONTRA,
Cei ce au incalcat regulamentul si au avut greseli minore merita o a2-a sansa, insa cei ce l-au incalcat de "n" ori si au interdictie pe server, nu merita. "Cristina Preşedintă !!!''
Ultima oară modificat Vin Mai 26, 2017 3:03 pm de către PvM Easy Metin2, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
MT2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2799
Membru din: Sâm Ian 14, 2017 7:40 pm
Oraş: Satu Mare

Vin Mai 26, 2017 2:53 pm

Pro
Dar, daca se poate ca cei care au folosit hack (Send, fishbot, etc) sa nu fie debanati.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
MT2 PvP Server
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 381
Membru din: Lun Aug 15, 2016 11:21 am

Vin Mai 26, 2017 2:54 pm

Arisa
Pro/Contra
Păi, aş fi PRO pentru că mulţi playeri au primit ban degeaba, bineînţeles, date de Blue, însă nu cred că ar trebui chiar toate conturile debanate, unii au intrat cu send, iar ăştia chiar nu merită unban.În plus mai sunt conturi din 2015, iar alţii iar se vor folosi de acea bază de date pentru a sparge conturi din nou. Consider că cine şi-ar dori unbun ar trebui să facă din nou o cerere în secţiunea „reclamaţii echipă”, iar atât staff-ul, cât şi playerii să vină cu un PRO/CONTRA, bineînţeles cu un argument puternic, iar în funcţie de numărul de voturi şi de argumentele aduse atât de inculpat cât şi de ceilalţi să se ia o decizie.
Ultima oară modificat Vin Mai 26, 2017 6:03 pm de către MT2 PvP Server, modificat de 2 ori în total.
Avatar utilizator
Server PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2437
Membru din: Joi Apr 20, 2017 11:29 pm
Oraş: Caransebeș
Status: Să vă fie rușineeee =))
Regat: Roşu
Caracter: Războinic

Vin Mai 26, 2017 2:54 pm

Edit: Pro!
M-am razgandit, cred ca e o idee buna sa debanati conturile, dar nu si pe cei care au folosit hack.
Ultima oară modificat Vin Mai 26, 2017 5:02 pm de către Server PvP Metin2, modificat 1 dată în total.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Morphyne
Începător
Începător
Mesaje: 64
Membru din: Lun Mar 06, 2017 11:06 am

Vin Mai 26, 2017 2:55 pm

CONTRA .
Cum sa debanati conturile ma ? De exemplu acum oricine poate sa face ce vrea el ,sa va injure staff-ul cu gandul ca ''lasa ,ca ma debaneaza ei imediat ,ca vor debana toate conturile'' . Pe ce server a-ti mai vazut sa debaneze toate conturile ? Nu debanati nimic , e o mare prostie . Dacă vă trebuie playerii noi ,faceţi update la server la propunerile jucătorilor , sau faceţi-vă reclamă la sv. Eu nu am mai intrat de 3 luni şi tot aşa a rămas serverul ,nimic nou. Dacă rămâneţi fără playerii nu incepeţi să debanaţii conturile,că cine nu are site pe acel cont banat nu o să se apuce din nou de sv vostru =)))PEACE!şi din nou CONTRA
Avatar utilizator
CristinaaM
Începător
Începător
Mesaje: 65
Membru din: Mie Mar 15, 2017 2:16 pm
Regat: Roşu
Caracter: Şaman
Breaslă: BlackTerror

Vin Mai 26, 2017 2:58 pm

Cristina
Pro
Cred că merită a doua șansă dar nu și cei care au folosit hack. ”Adi PREȘEDINTE” :-*
Imagine Imagine
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Vin Mai 26, 2017 2:59 pm

Eu unul sunt PRO deoarece cum ai spus şi tu, sunt mulţi jucători din 2015-2016 care au luat ban şi vor să se reapuce, iar acum dacă se debanează toate conturile numărul de jucători va creşte. Se vor face mai multe bresle şi după cum sunt unele topicuri pe forum că lf-ul nu mai e ceea ce a fost (exemplu: viewtopic.php?f=29&t=10148) poate că după acest lucru o să redevină ceea ce a fost. Văd că mulţi dintre voi sunteţi contra acestui lucru, dar eu cred că dacă eraţi în locul acelor playeri care au ban eraţi şi voi pro. Arisa, toate conturile au primit o resetare la parolă, deci nici un cont din accea bază de date nu mai e validă, decât dacă jucătorii şi-au pus acceaşi parolă.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis