3 ANI DE LA DESCHIDERE! LA MULŢI ANI METIN2LASTFIGHT!

În această secţiune găsiţi diferite anunţuri şi update-uri legate de joc. Metin2 PvP Server MT2
Metin2 PvP Server
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 981
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:43 pm
Caracter: Războinic

Vin Mar 09, 2018 11:22 am

Salutare tuturor,

Dupa cum bine stiti, in data de 16 martie 2015 a fost apasat pentru prima data butonul "Start joc". Atunci, marea majoritate dintre noi (inclusiv eu) eram simpli copii care voiau sa joace un privat, principalul motiv fiind acela ca oficialul e greu. Nu ne-am gandit niciodata ca vom ajunge atat de de departe, ca vom ajunge sa avem 600 jucatori ON, ca vom avea aceste realizari de care putem spune ca suntem mandrii. In momentul de fata, LastFight nu mai e un simplu joc pe care sa-l joci doar pentru a ajunge sus si atat. LastFight inseamna o comunitate de PRIETENI, o comunitate cu care ne putem mandrii inclusiv la nivel national, o comunitate plina de oameni frumosi care au reusit in decursul a 3 ani sa-si formeze prietenii pe care cel mai probabil le vor avea toata viata. Stiu ca suna putin cam poetic si vor fi multe persoane "mature" care vor incerca sa ma contrazica, spunand ca LF-ul e un simplu joc si nimic mai mult. Nu sunt si nu voi fi niciodata de acord cu aceasta idee. Desi lucrurile nu au fost tot timpul roz si am mai avut cateva probleme, conflicte sau divergente, voi ati ramas mereu alaturi de noi si ne-ati sustinut asa cum ati stiut mai bine. Serverul nu ar fi implinit aceasta varsta daca nu erati voi. Datorita voua s-a intamplat tot ce s-a intamplat, datorita voua am reusit sa ajungem unde sunem acum, datorita voua am reusit sa aducem LF-ul atat de sus. Nu vreau sa vad mesaje de genul "Felicitari pentru server" ; "Felicitari pentru munca depusa" sau alte chestii de genul, NU. Voua trebuie sa va multumiti, este meritul vostru. Este adevarat, s-a muncit pe rupte in acesti ani dar nu asta conteaza. Singura persoana care merita multumiri si aprecieri in adevaratul sens al cuvantului este MrBlue pe care-l felicit si ii multumesc pentru tot ceea ce a facut pentru server in acesti ani. Voi sunteti flacara vietii, voi mentineti serverul in viata, nicidecum noi. Fara voi, nu am fi reusit sa ajungem nici macar la jumatate. Vreau sa va multumesc tuturor si vreau sa stiti ca ma simt onorat si mandru sa joc alaturi de voi, in special alaturi de veteranii serverului care au fost si sunt aici inca de la inceput. Sunt constient de faptul ca au existat conflicte si neintelegeri dar vreau sa le uitam pe toate, trecem peste tot si peste toate. Mai jos, va prezint cateva momente importante pe care am reusit sa le surprind in acest interval de timp: Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Oricate evenimente am face, tot nu ar fi suficiente pentru a va prezenta aprecierea noastra in legatura cu tot ceea ce ati facut pentru server pana acum. Totusi, speram sa ne iasa ceva. Astfel, va invitam la urmatoarele evenimente:

VINERI 16.03.2018 ora 20:00 -----> Eveniment PvP 1 VS 1 RANDOM. (cu king)
SAMBATA 17.03.2018 ora 20:00 -----> Eveniment PvP 1 VS 1 PE RASE.
DUMINICA 18.03.2018 ORA 20:00-----> Eveniment OX, 3 runde (incercam sa avem niste premii speciale).


Pe langa aceste evenimente, voi posta in cursul zilei de azi un eveniment special pe forum. Va multumim inca o data pentru ca sunteti alaturi de noi! La multi ani Metin2 LastFight!!! La multi ani voua!!!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Top Metin2 Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 827
Membru din: Mie Iul 06, 2016 11:15 pm
Status: Developer

Vin Mar 09, 2018 11:32 am

Multe realizari in acesti 3 ani de joc , un server foarte frumos pe care merita sa il joci , cu un owner cu minte care stie sa lucreze si sa faca ceva frumos pentru toti playerii in care sa le placa modul de joc , nu oriunde gasesti un server la fel defapt,nicaieri nu o sa gasesti un server la fel , merita jucat in continuare si la cat mai multi ani online alaturi de echipa STAFF si nu ma refer la noi Helperii ma refer la MrBlue si Kepe care merita toate laudele pentru modul acest server care a ajuns cel mai populat server pvp si cel mai frumos si gandit si de jucatorii serverului.

Metin2LastFight nu moare niciodata.

Felicitari Kepe pentru pentru munca depusa esti un Co-Lider de exceptie fara indoiala.
Imagine
Avatar utilizator
Rodnia Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 235
Membru din: Mar Ian 09, 2018 9:24 pm
Oraş: /localhost
Status: 404
Regat: Roşu
Caracter: Războinic

Vin Mar 09, 2018 11:52 am

Lma
Avatar utilizator
Top Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 513
Membru din: Lun Apr 17, 2017 5:16 pm
Oraş: Am
Status: N-am
Regat: Galben
Caracter: Şaman
Breaslă: Koei

Vin Mar 09, 2018 11:54 am

Incep prin a spune Felicitari Blue!! Ai reusit sa duci acest server atat de departe. Ai trecut prin multe nopti albe, ai muncit foarte mult in ciuda a ceea ce spuneau altii si in ciuda a ceea ce faceau. MrBluePisica este doar un mic exemplu dintr-o gama foarte larga a insultelor si minciunilor care ti-au fost adresate. Felicitari inca o data si succees in continuare. De asemenea vreau sa te felicit si pe tine Kepe ca l-ai suportat cu toate mofturile lui si sper sa o faci in continuare. La multi ani LF !!
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Zephyrus
Jucător
Jucător
Mesaje: 10
Membru din: Joi Mar 08, 2018 10:10 pm
Regat: Roşu
Caracter: Războinic

Vin Mar 09, 2018 12:53 pm

La mulţi ani!
Avatar utilizator
Metin2 Easy
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 476
Membru din: Joi Mai 11, 2017 8:21 pm
Oraş: Craiova
Status: #OLTEANCLAN
Regat: Galben
Caracter: Războinic

Vin Mar 09, 2018 2:39 pm

Vreau sa incep prin a spune LA MULTI ANI si sa-i felicit pe, in special pe Blue,dar si pe Kepe pentru munca depusa pentru acest serverv minunat de metin2 si pentru maturitatea de care dau dovada,pentru ca daca nu o aveau nu s-ar fii ajuns aici...3 ani de Metin2LastFight ...e ceva si totusi eu mai am putin si fac 2 =)))
Inca odata La multi ani si felicitari !! :D
#Metin2LF
Ultima oară modificat Vin Mar 09, 2018 4:05 pm de către Metin2 Easy, modificat 1 dată în total.
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Hard Metin2 PvM
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1270
Membru din: Vin Aug 12, 2016 12:01 am
Oraş: Bucuresti
Status: #SDG
Regat: Galben
Caracter: Ninja
Breaslă: StealingLife

Vin Mar 09, 2018 3:34 pm

Lma
Imagine
Avatar utilizator
*nr1* Mary
Începător
Începător
Mesaje: 92
Membru din: Mie Feb 07, 2018 6:20 pm
Oraş: Constanta
Status: barbut e nr1
Regat: Galben
Caracter: Sura
Breaslă: RevolutioN

Vin Mar 09, 2018 4:28 pm

super uau
Imagine
https://www.youtube.com/watch?v=_eDpH4hMW1o
Imagine
Avatar utilizator
ProDyx
Jucător
Jucător
Mesaje: 18
Membru din: Mar Dec 08, 2015 7:42 pm

Vin Mar 09, 2018 4:36 pm

LA MULTI ANI LAST FIGHT!
Longevitatea care a fost dobândită de-a lungul anilor combinată cu seriozitatea stafului și implementările introduse într-un mod exemplar = MT2LF NR1


Imagine
Avatar utilizator
JirN
Jucător
Jucător
Mesaje: 31
Membru din: Joi Mar 01, 2018 10:26 pm
Oraş: Lupeni

Vin Mar 09, 2018 4:42 pm

La multi ani ! :*
Avatar utilizator
[REGE]Alex
Începător
Începător
Mesaje: 60
Membru din: Vin Feb 09, 2018 6:34 am
Oraş: Constanta
Status: NeverGiveUp
Regat: Roşu
Caracter: Sura
Breaslă: BlackTerror

Vin Mar 09, 2018 5:38 pm

La multi ani :D la mai multi ani inainte
Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Server
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2415
Membru din: Sâm Dec 19, 2015 6:16 am
Oraş: Nottingham
Status: big white dick

Vin Mar 09, 2018 5:50 pm

lma, lma
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
iHateYouPVP
Jucător
Jucător
Mesaje: 30
Membru din: Dum Mar 04, 2018 8:03 pm
Status: LEGENDA
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Vin Mar 09, 2018 6:31 pm

LMAAA :x
Avatar utilizator
Metin2 Romania
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1325
Membru din: Vin Iun 02, 2017 6:53 pm
Status: 11.05

Vin Mar 09, 2018 7:02 pm

În primul rând, felicitări Albăstrel pentru munca depusă și pentru timpul acordat acestui server.
Cel mai frumos PvP din România și apreciez faptul că nu a fost un server de puțină durată. Felicitări și lui
Kepe , care a făcut o atmosferă plăcută pe server.
2 ani frumoși pe server, lângă prieteni, cât și dușmani :*
La mulți ani, Metin2 Last Fight ! :x :x
Discord : .𝓢𝓽𝓸𝓻𝓶𝔂#7875
Avatar utilizator
Server Metin2 PvM
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 273
Membru din: Mar Iun 20, 2017 10:35 am
Oraş: Satu Mare
Status: Cu durere-n pulă
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Sâm Mar 10, 2018 1:11 pm

La mulţi ani !
Avatar utilizator
Server PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2437
Membru din: Joi Apr 20, 2017 11:29 pm
Oraş: Caransebeș
Status: Să vă fie rușineeee =))
Regat: Roşu
Caracter: Războinic

Sâm Mar 10, 2018 1:24 pm

În primul rând vreau să încep în a spune că LastFight este și va fi cel mai frumos server pvp.
În al doilea rând felicitări Kepe și Blue pentru că ați reușit să aduceți serverul atât de sus. PS: Blue & Kepe #respect!
3 ani deja? A trecut atât de repede timpul și totodată mă bucură faptul că serverul încă este în top!
În concluzie ce pot să spun decât, la mulți ani, Metin2 LastFight!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
PvM Server Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 631
Membru din: Sâm Iul 16, 2016 1:35 am

Sâm Mar 10, 2018 3:50 pm

Haha :))) nici eu nu stiam ca in 2015 jucam lf :))) ,, Hooo Takumi nr1,, in a 4 a poza de la sfarsit . Nici nu stiu când a trecut timpul asa de repede .
Trecând peste astea , e Bn ca faceti 1v1 random
, iau al 3lea king in 3 luni salll
Imagine
Avatar utilizator
MT2 PvM Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 735
Membru din: Mar Iul 19, 2016 12:55 am
Status: B.M.V
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Sâm Mar 10, 2018 6:47 pm

Bravo frate.
Imagine Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Hard
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 437
Membru din: Lun Dec 19, 2016 12:34 am

Sâm Mar 10, 2018 11:13 pm

Un server care ne-a dovedit longevitate și prosperitate de-a lungul timpului, unde ne-am putut întemeia prietenii care vor dura, probabil, toată viața. Felicitări lui MrBlue, care ne-a demonstrat timp de 3 ani că Metin2 Lastfight este cel mai bun și durabil pvp din țară, care și-a bătut capul cu multe update-uri și probleme, dar care nu s-a gândit să renunțe, pentru ca noi să jucăm acest server. Felicitări și lui Kepe care a avut un rol foarte important în evoluția serverului. Fără voi, nu am fi putut avea parte de acest server minunat unde ne-am făcut o mulțime de prieteni, am râs și ne-am petrecut timpul liber.
La mulți ani Metin2LastFight!
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Private
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1876
Membru din: Lun Iul 04, 2016 12:31 am
Oraş: Ma-ta
Status: ********
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: FIŢĂ

Dum Mar 11, 2018 4:47 pm

ce sa zic, cat m-am injurat pe jocu asta pana si in ziua de azi, am facut-o mai mult in joc decat in realitate, sa mor io
Imagine
https://www.youtube.com/watch?v=pptgMvp9uf8
Închis