LA MULŢI ANI METIN2LASTFIGHT! 1 AN DE LA DESCHIDERE!

În această secţiune găsiţi diferite anunţuri şi update-uri legate de joc. Metin2 PvP Server MT2
Închis
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Dum Mar 13, 2016 4:52 pm

Metin2LastFight În primul rând,vreau să vă spun salutare tuturor. În sfârșit am ajuns aproape de MAREA ZI, ziua de 16 MARTIE în care se împlinește 1 an de la deschiderea LASTFIGHT-ULUI. Pot spune că în tot acest timp, serverul și-a lăsat o amprentă destul de mare, încă de la început și până în momentul de față. Nu mă așteptăm că vom ajunge să sărbătorim această zi, nu mă așteptăm că voi ajunge la un număr de playeri atât de mare și în niciun caz nu am crezut că se vor creea atâtea amintiri legate de server. Am început de jos, nici nu-mi trecea prin cap că voi avea un server bine cunoscut și populat. Cum am mai spus, începusem ușor, ușor să-l ridic de jos. Ca orice persoană, la început trăiam cu presimțirea că nu voi ajunge prea departe cu el, până în momentul în care odată cu timpul acesta se popula și ajunsese treptat la 80 de playeri. Era un avânt destul de mare din punctul meu de vedere.

Am avut parte și de echipe, bresle ce m-au urmat în tot acest timp. Spre exemplu pe parcursul acestui an așa numită breaslă 1SkillDown, au fost fideli LastFight-ului. Mi-am dat seamă că mulți dintre voi ați asistat la evoluția sv-ului și pot doar să vă mulțumesc pentru acest lucru.

Breasla 1SkillDown
Imagine

După primele luni de apariție a sv-ului, mai exact luna iunie, serverul meu începea să aibă success și nu în ultimul rând, playeri, ceea ce conta extrem de mult pentru mine. Numărul creștea treptat, urca de la 100 în sus, iar acest lucru m-a bucurat, deoarece simțeam cum oamenii îmi apreciau munca, începeau să joace de plăcere pe acest server. Pot spune că au fost momente grele pe care le-am trecut împreună. De multe ori am fost atacat, dar acest lucru nu mi-a pus piedică să continui proiectul legat de server, chiar dacă am avut și momente în care am crezut că nu mai pot face față atacurilor, iar când zic atacuri mă refer la flood-uri, exploit-uri etc .A fost destul de greu să trec peste aceste întâmplări, însă, după cum vedeți, suntem aici iar serverul încă “traieşte”. Au fost numeroase evenimente ce au rămas ca o “ştampilă" pe acest server. Un eveniment plăcut aș putea spune că a fost marea luptă dintre bresle, din regate diferite. A fost unul din momentele în care am putut observa plăcerea playerilor de a juca pe serverul meu. Un an plin de activitate și agitație să zic așa, un an cu rele și bune, un an în care Metin2LastFight și-a arătat o parte din “viaţa sa”, iar de acum urmează să evolueze din ce în ce mai mult. Aș vrea ca în continuare să vă bucurați de acest server, să-mi fiți alături și totodată să ajungem cât mai departe cu LastFight.



ZIUA OFICIALĂ A LASTFIGHT-ULUI ȚIN SĂ VĂ ANUNȚ CĂ ESTE PE 16.03.2016 ÎNSĂ DIN CAUZĂ CĂ ACEASTĂ ZI PICĂ ÎN CURSUL SĂPTĂMÂNII VOM SĂRBĂTORI ACEASTĂ ZI PE DATA DE 19.03.2016 (RESPECTIV SÂMBĂTĂ) CU DIVERSE EVENIMENTE PRECUM:

HIDE & OX – 12:00
PVP 2 VS 2 – 13:00
RAZBOIUL BRESLELOR – 15:00
PVP 1 VS 1 – 17:00
RAZBOIUL REGATELOR – 22:00
VA ASTEPTAM CU DRAG !


COLABORATORI:
[MrBlue]
[GM]Medeea
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Track1056
Jucător
Jucător
Mesaje: 20
Membru din: Dum Ian 03, 2016 3:49 pm

Dum Mar 13, 2016 9:41 pm

La multi ani , Metin2 Last Fight !! Cel mai frumos server !! Sa continuati tot asa si sa vina si mai multi playeri !!
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Dum Mar 13, 2016 10:38 pm

La mulţi ani măi Blue măi, un server foarte frumos, am trecut prin multe noi :lol: . Îţi apreciez munca pe care ai depus-o la acest server, să sperăm că sărbatorim şi la anu.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
zaHow
Jucător
Jucător
Mesaje: 8
Membru din: Lun Mar 07, 2016 12:39 am

Lun Mar 14, 2016 12:07 am

La multi ani , un server care in continuare va avea un viitor foarte stralucit ;)
Chinezu
Începător
Începător
Mesaje: 68
Membru din: Mie Noi 11, 2015 9:07 pm

Lun Mar 14, 2016 12:41 am

O să încep prin a mărturisii că odată cu acest server am întâlnit persoane cu un caracter demn de breasla 1SkillDown. La început eram amici,apoi,treptat,am devenit uniți,tot mai uniți.
Țin să mulțumesc tuturor prietenilor mei,care au fost alături de mine in acest an al serverului. Sunt convins că nu doar eu am avut parte de multe evenimente bune sau mai puțin bune.
Afirm ceea ce zice una dintre persoanele dragi mie:" un an în care m-am jucat metin cu o plăcere diferită. Aveam cu cine să mă distrez."-Charlie
Așa este! Au fost puse sentimente ,de asemenea au fost consumați și nervi. Lacrimi de fericire ,dar și de tristețe.
"Ah! Că îmi aduce aminte de vremurile frumoase... Un an de LF,un an de când vă cunosc. <3 "-Kanie
...și mă bucur enorm că v-am întâlnit!
Au fost momente de neuitat:"KanieDeLaStrehaia" , " Anon1muZeuRupeTot" :D
Câțiva dintre prietenii mei,nostrii buni ,au decis că nu vor mai juca metin din motive personale ,dar nu a fost așa. S-au întors. S-au întors pentru că le pasa de breaslă ,le pasă de prieteni.
Bineînteles ,in prezent am prieteni minunați. Serile devin mai copioase atunci când apare câte o "jumară"-L0v3ruL. Sau când pescuiești privind filme..."cu un caracter educativ"- Echiro.
Da,îmi este dor și îmi lipsesc unele persoane,dar indiferent de ce s-a întâmplat,sunt sigur că aș avea o reacție pozitivă dacă ar alege să se întoarcă.
Blue,te felicit pentru acest server minunat,unde timp de un an am strâns prietenii puternice,amintiri de neuitat și nopți nedormite :)). Te felicit pentru devotamentul tău față de playeri și sper că acest joc să fie unul etern. Te voi susține și ajuta oricând și cu orice.
-
-
Imagine
Avatar utilizator
M6Raw
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 415
Membru din: Dum Noi 29, 2015 8:59 am

Lun Mar 14, 2016 9:44 am

Adevarat 1 an ( in cazul meu 8-9 luni ) pline de amintiri frumose / mai putin frumoase , dar conteaza ca le-am trait . Chiar la inceput cand am auzit ca ai 15 ani te credeam ca mine , adica un copil care la aceasta varsta nu e in stare sa intretina un metin , dar cu timpul mi-am dat seama ca m-am inselat si ca tu chiar ai muncit cu inima pe acest svr . Dar tot nu pot sta locului cand aud ca 1 Skill e asa-zisa ,, breasla a metinului ,, . Ma rog , sti si tu ce a facut BT-ul de cand joaca si cate demonstratii au/am facut . Oricum ai respectul meu pentru toata munca ta si pentru daruirea ta . Asteptam aniversarea de 2 ani sa vedem ce ne mai pregatesti . :lol: :lol:
EDIT : Chinezule , dupa cum am spus eu joc de aproximativ 8-9 luni , cand m-am apucat din cate stiu tot BT-ul era ce este , deci nu vad de unde atata ,,suparare,, . Aa ca au ,, lipsit ,, 2-3 luni ? Pai cand filma youtuberul acela ( seir ) unde era 1Skill ? Daca nu existau acele 2 war-uri ,, de legenda ,, intre BT si breasla lui Seir crezi ca mai veneau atatia playeri ? Sa nu uitam ca au si cel mai activ player in brs . Oricum din cate vad ai luat-o de parca eu as fi vre-un sustinator / membrul al BT-ului . Nu mai e asa , am fost in breasla dar in urma unor certuri am iesit . Spun aceste lucruri pentru ca e si vorba aia ,, Dai Cezarului , cei al Cezarului ,, . Nu mi se pare corect ca BT-ul sa nu fie mentionat dupa toate cele ce le-a facut pe acest metin . Daca vrei sa vorbim dai PM pe joc , nu are rost sa ne certam aici , pana la urma trebuie sa ne amintim ca e motiv de sarbatoare . Inca o data respect LF-ului .
Ultima oară modificat Lun Mar 14, 2016 5:40 pm de către M6Raw, modificat de 2 ori în total.
Avatar utilizator
Tues
Jucător
Jucător
Mesaje: 4
Membru din: Vin Mar 11, 2016 11:08 pm

Lun Mar 14, 2016 2:33 pm

Desti joc putin pe acest sv, tin sa mentionez ca am trait clipe frumoase si sa zic asa, mai putin frumoase.Prima data cand am auzit de acest server, am zis "nu o sa tina mult", cam asa auzeam de la toti, dar acuma mi-am dat seama ca nu a fost chiar asa, in fine..Blue, bafta in continuare cu acest proiect, eu te sustin in tot ceea ce faci.Good luck!
Avatar utilizator
Easy PvM Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 587
Membru din: Mar Noi 17, 2015 6:09 pm

Lun Mar 14, 2016 3:39 pm

Primul server PvP din Romania care a atins numărul de 750-800 playeri on fără niciun canal de YT. De 10 luni de când sunt pe server pot spune ca a meritat sa-mi bag banii. Desi toti se legau ca Blue are 15 ani nu mi-a pasat. Ba chiar unora le făceam ciuda:" El la 15 ani face sute de euro iar tu la 20 de ani te tine statu cu 2milioane". In concluzie..respect Blue tine-o tot asa, la multi ani LF si tuturor playerilor care-l joaca si au rămas alături de noi.
Chinezu
Începător
Începător
Mesaje: 68
Membru din: Mie Noi 11, 2015 9:07 pm

Lun Mar 14, 2016 4:45 pm

Daca nu ai citit corect breasla 1SkillDown este inca de la inceputul acestui server si aici am ramas fideli si uniti chiar daca nu mai sunt aceleasi persoane. Nu exista nici BT nici o alta breasla mai buna pe atunci , apoi a fost o perioada cand am lipsit si cand am revenit era BT si alte bresle. Asta incerca sa spuna prin "breasla metinului" . Dar cum voua asa va place sa va bagati aiurea fara sa stiti anumite lucruri.
Imagine
Avatar utilizator
Scuipici
Începător
Începător
Mesaje: 60
Membru din: Joi Ian 07, 2016 1:43 pm

Lun Mar 14, 2016 5:51 pm

Bravo Blue pentru munca depusă. Un server minunat. La mulţi ani Metin2 Last Fight !! :D
Chinezu
Începător
Începător
Mesaje: 68
Membru din: Mie Noi 11, 2015 9:07 pm

Lun Mar 14, 2016 6:53 pm

Nu sunt interesat in a purta o conversatie cu tine neaparat te cunosc si stiu ca iti cam plac scandalurile , a spus blue tot ce avea de spus si cu asta am incheiat subiectul. La Multi Ani inca odata LF ! Fostul FreeTimes !
Ultima oară modificat Lun Mar 14, 2016 9:11 pm de către Chinezu, modificat 1 dată în total.
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Player
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 248
Membru din: Mie Feb 03, 2016 5:47 pm

Lun Mar 14, 2016 8:40 pm

La mulţi ani LastFight ! . bravo blue ,pentru munca depusă.
Avatar utilizator
Be3p
Jucător
Jucător
Mesaje: 34
Membru din: Mar Mar 08, 2016 10:59 pm

Lun Mar 14, 2016 9:08 pm

La multi ani si felicitarile mele pentru comunitatea realizata. :D
Avatar utilizator
Aacayipsin
Începător
Începător
Mesaje: 141
Membru din: Vin Feb 12, 2016 5:02 pm
Oraş: Am 4 vile 4 orase.
Status: I'm omnipotent.
Regat: Galben
Caracter: Ninja
Breaslă: NingeaGad

Mie Mar 16, 2016 3:16 pm

Tot asa, Blue nr1, manca-i-as gura lui si el p-a mea. :D :D :D :D bv blue, misto sv, sper sa mai tine macar 2-3 ani. ;) ;) ;) ;)
nr1 ningea intergalactique va las aici trofeele:
ImagineImagine
astept adveresar pe ningea, veniti 2vs1, ca 1vs1 n-aveti sanse, va dau sub 0.
Avatar utilizator
Aeldra
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 546
Membru din: Mar Dec 08, 2015 8:51 pm
Oraş: Constanta
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Mie Mar 16, 2016 5:16 pm

Bravo Blue pentru munca depusa si sa mai tina serveru cat mai mult ,te felicit , am 7 luni de cand joc pe sv ,mi-a placut ca mereu a fost rivalitatea intre bresle si asta m-a atras. Felicitari !! Forta BT & 1Skill
Avatar utilizator
Metin2 Azyrah
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 458
Membru din: Mar Feb 16, 2016 3:51 pm

Mie Mar 16, 2016 5:38 pm

Felicitări Blue pentru toată munca care ai depusă in acest sv , la mulţi ani lf.
Imagine
Avatar utilizator
Kretschmer2000
Jucător
Jucător
Mesaje: 7
Membru din: Mie Noi 11, 2015 7:21 pm

Mie Mar 16, 2016 8:38 pm

La multi ani Metin2LastFight! Mi-a facut si inca imi face placere sa joc pe acest server. Joc din luna iulie si pot sa zic ca e un server cu totul si cu totul special, chiar daca e pvp.Inca o data zic la multi ani Metin2LastFight si respect MrBlue ! PWP <3
Închis