Mute Mute Mute

În cazul în care aveţi o nelămurire postaţi aici, de asemenea este locul unde puteţi găsi posibile rezolvări la problemele pe care le întâmpinaţi.
Închis
Avatar utilizator
M6Raw
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 415
Membru din: Dum Noi 29, 2015 8:59 am

Dum Feb 14, 2016 12:37 am

Dupa cum sugereaza si titlul . A venit timpul sa intreb si eu : Chiar asa usor a ajuns sa se ia mute ? ( Sunt foarte multe cazuri in care o injuratura foarte micuta a provocat un mute de parca si-ar fi sculat tot neamul din morti ) . Am intrebat dupa cum vedeti pe chat ,, Cit aveti in sula ? ,, ( cred ca stim cu totii de unde e replica asta ) . Nu a fost adresata direct unui GM / PLAYER , deci nu vad pe cine am jignit / ofensat . Acest topic nu este facut ca o ,, reclamatie ,, mai bine zis e un semnal de alarma . De cand au venit noii GM pe svr se primeste mute mai rau ca pe un PVM hard , etc . Totusi e un PVP-FUN ( as zice eu ) am venit aici sa ne distram si de ce nu distractia nu inseamna numai ponei si zane , mai exista si unele replici / jocuri de cuvinte care implica si cuvinte mai neortodoxe . Nu cred ca am suparat pe cineva prin acea afirmatie pe striga . Dar ma rog , l-as ruga pe Kepe sa incerce sa schimbe ,, regulile de luat mute ,, pentru ca un Svr PvP nu este un loc strict in care trebuie sa gandesti gluma inainte s-o spui , iar daca e putin mai iute s-ar putea sa primesti pauza de la un GM .Nu vreau sa fac reclama dar de exemplu H*M-UL , cred ca peste 70% din playerii de aici l-au jucat , a fost pentru mult timp NR1 PVP ( Cum e si LF ) ei nu aveau un staff atat de numeros , totdeauna era doar 1 OWN , dar stiti de ce a rezistat 2 ani si a avut atat succes ? Pentru ca nu exista nici-un fel de regula privind limbajul sau comportamentul . Acum nu zic ca asa ar trebui sa fie si LF-ul pentru ca ar deveni un haos , dar totusi sa nu poti sa spui o gluma de genu e cam urat . Si inca ceva , eu consider ca daca dai un mute nu trebuie sa bagi si o replica , ca si cum te-ai mandri ca esti mare baros .
P.S. : Astept parerile altor playeri / membri ai staffului in legatura cu MUTE-UL PE SVR . ( Cum se ia ? Usor / Greu ? Pe motiv intemeiat / pe ochi frumosi ? )

Imagine
EDIT: Astept parerea lui Kepe exact cum mi-a spus-o in pm in joc .
Si inca o chestie vad ca majoritatea nu stiti replica asta ,, Cit ai in sula ,, . E luata de la youtuberul SoWTF , puteti sa va uitati la video-uri ca aproape in toate intreaba in gluma ca sa mai destinda atmosfera si chiar ii iese . Nu de alta dar vad ca Medeea a inteles alt ceva
,,în cazul tău,curiozitățile . ,,
Ultima oară modificat Dum Feb 14, 2016 2:22 am de către M6Raw, modificat de 3 ori în total.
Avatar utilizator
KirodexMa
Jucător
Jucător
Mesaje: 26
Membru din: Sâm Ian 02, 2016 6:37 pm

Dum Feb 14, 2016 12:51 am

Aşa este. Spre exemplu : Astăzi i am spus unui player de pe server "**" şi s a trezit un GM , că "**" e cea mai mare injurătură de pe pământ şi de ce să nu dea el 1h mute pentru două litere. În al 2-lea rând , mulţi GM sunt doar ca să dea mute , dacă le dai un pm şi iţi răspund in anul 2016 să faci cruce cu stânga.
Avatar utilizator
Yuu
Începător
Începător
Mesaje: 81
Membru din: Mie Noi 11, 2015 9:57 pm
Oraş: Tank
Status: Tank
Regat: Albastru
Caracter: Şaman
Breaslă: Yakuza

Dum Feb 14, 2016 1:00 am

csf
Imagine
Avatar utilizator
Attero
Începător
Începător
Mesaje: 88
Membru din: Mar Ian 26, 2016 4:33 pm

Dum Feb 14, 2016 1:17 am

Avand in vedere ca a fost o gluma foarte amuzanta si am ras multi la ea plus ca a fost data pe striga si greu de trecut cu vederea.Daca era altcineva in locul tau probabil mi-ai fi dat pm sau la alt coleg si i-ai spune imediat "de ce nu ii dai mute uite ce zice pe chat".Ce-am zis dupa acel block a fost o ironie din partea mea daca nu ti-ai dat seama.Inainte multi playeri se plangeau ca nu se mai fac negot-uri la timp ca nu exista ordine in joc ca nu se mai fac duel-uri pe site si multe altele.De ce?.Pentru ca nu era staff si 3 oameni nu putea face fata.Acuma ca s-a facut o echipa si se poate lucra chiar destul de bine tot nu e ok.Suntem prea multi ca dam prea multe block-uri ca e prea multa oridine acuma.Referitor la pm-uri ca raspundem greu la ele e din pricina ca multe dintre ele nu isi au rost-ul.Spre exemplu "Cati ani ai ?Unde stai ?Cum te cheama ?Ce-ai mancat azi "si asa mai departe.Cele care fac referire la joc ...Nu pot raspunde ori pentru ca am negot si trebuie sa fiu atent ce fac cei 2.Ori am un duel pe site si trebuie sa fiu atent la cei doi sa nu bage red sa nu dea relog si tot asa.Nu suntem roboti suntem oameni,.Dar asta e romanul nu e niciodata multumit.
Avatar utilizator
Hammer Server
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 276
Membru din: Vin Ian 29, 2016 9:29 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: useyourbrain

Dum Feb 14, 2016 2:05 am

Cu această propunere sau alarmă cum îi spui tu sunt CONTRA. De ce ? Deoarece noi,noi ăștia ce lucrăm ca GameMaster pe joc ,avem rolul de a va supraveghea. Din punctul meu de vedere acest server,metin2 LastFight este un server pus la punct. Și când spun pus la punct mă refer la faptul ca puține servere de metin au un regulament. Majoritatea playerilor nu intră pe forum să citească regulamentul dar noi suntem aici ca să va aducem la cunoștință acele reguli. De asta sunt și GM. Pe de alta parte , serverul este destul de populat. Te ai gândit vreodată o secundă ca poate pe acest server joacă și copii cu vârste destul de fragede(7-8) ani ? De ce să vadă copilul ala ceva ce NU TREBUIE să vadă? Sau ,te ai gândit o secundă ca pe serverul asta joaca oameni ce ne pot fi părinți? Crede-ma ,am întâlnit cazuri de genul .. Și nu mi se pare normal un elev/adolescent să înjure sau să și scrie pe chat plăcerile lui sau în cazul tău,curiozitățile , iar un om trecut prin viață care poate are și familie să nu facă așa ceva cu toate ca el e mai în vârstă si știe mai multe prostii ca noi. Nu mi se pare normal. Și plus de asta ,măi,e un regulament .. Oare chiar nu poate fi respectat ? Înainte nu era așa mare zarvă deoarece nu erau membrii . de asta spui ca de când s a mărit echipa Staff gata,nu mai e nimic ok. Un singur GM sau doi ,nu pot face față să stea în fiecare mapă și să va vadă pe toți care înjurați. Tocmai de asta nu se lua așa des mute . Din cauza aceasta s a mărit și echipa. Să va putem fi la dispoziție în fiecare moment al zilei și să va urmărim cu atenție să respectați regulile!
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Dum Feb 14, 2016 2:12 am

[GM]SoulShadow scrie:Avand in vedere ca a fost o gluma foarte amuzanta si am ras multi la ea plus ca a fost data pe striga si greu de trecut cu vederea.Daca era altcineva in locul tau probabil mi-ai fi dat pm sau la alt coleg si i-ai spune imediat "de ce nu ii dai mute uite ce zice pe chat".Ce-am zis dupa acel block a fost o ironie din partea mea daca nu ti-ai dat seama.Inainte multi playeri se plangeau ca nu se mai fac negot-uri la timp ca nu exista ordine in joc ca nu se mai fac duel-uri pe site si multe altele.De ce?.Pentru ca nu era staff si 3 oameni nu putea face fata.Acuma ca s-a facut o echipa si se poate lucra chiar destul de bine tot nu e ok.Suntem prea multi ca dam prea multe block-uri ca e prea multa oridine acuma.Referitor la pm-uri ca raspundem greu la ele e din pricina ca multe dintre ele nu isi au rost-ul.Spre exemplu "Cati ani ai ?Unde stai ?Cum te cheama ?Ce-ai mancat azi "si asa mai departe.Cele care fac referire la joc ...Nu pot raspunde ori pentru ca am negot si trebuie sa fiu atent ce fac cei 2.Ori am un duel pe site si trebuie sa fiu atent la cei doi sa nu bage red sa nu dea relog si tot asa.Nu suntem roboti suntem oameni,.Dar asta e romanul nu e niciodata multumit.
Salut, am fost şi eu pe server când ai dat mute 20 de minute doar pentru "Cât ai în sulă", chiar acum pe server, mute-ul se ia foarte uşor, adică, astăzi am fost la nunta lui BarryJe şi playerii foloseau înjurături gen: "**, sp, fgm, ***" şi toatea astea şi nimeni nu le lua în seamă pentru că sunt spuse în glumă. Când vezi pe unul că înjură gen: "Futuţi morţii mă-tii" atunci poţi să îi dai mute pentru că se vede că este spusă în serios.
Când am fost eu GM pe server, nu se lua mute pentru "p*la, pi*da, m*ie" şi toate cuvintele astea, iar acum se ia mute pentru şi cea mai mică înjurătură, suntem pe un pvp clasic şi cred că treaba cu mute ar cam trebuii să fie lăsată mai moale pentru că dacă vă dăm pm pentru duel pe site sau orice altceva răspundeți peste câteva ore şi atunci nimeni nu mai are nevoie de nimic.
Îmi scuzaţi limbajul licenţios, dar am dat doar niște exemple!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Attero
Începător
Începător
Mesaje: 88
Membru din: Mar Ian 26, 2016 4:33 pm

Dum Feb 14, 2016 2:36 am

Acelea erau deciziile lui Barry iar acestea sunt deciziile mele.Normal ca se ia usor mute fiindca acuma este o echipa si tot odata mai multi ochi si mai multe maini.
PvM Easy Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 601
Membru din: Mie Noi 11, 2015 10:31 pm
Oraş: Bucureşti
Status: El Pizdoso
Regat: Galben
Caracter: Sura
Breaslă: TheAbyss

Dum Feb 14, 2016 3:01 am

Mare dreptate ai Kirodex . :)

@ON : Ar trebui sa se face ceva in privinta asta , pentru ca Stil are dreptate , chiar iei mute foarte usor , nu mai avem voie nici sa glumim acum ? :))
Avatar utilizator
KirodexMa
Jucător
Jucător
Mesaje: 26
Membru din: Sâm Ian 02, 2016 6:37 pm

Dum Feb 14, 2016 8:40 am

Jared scrie:Mare dreptate ai Kirodex . :)

@ON : Ar trebui sa se face ceva in privinta asta , pentru ca Stil are dreptate , chiar iei mute foarte usor , nu mai avem voie nici sa glumim acum ? :))
Nu frate. Ai uitat ca suntem in armată? -.-"
Avatar utilizator
Easy Metin2 PvM
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 303
Membru din: Sâm Noi 28, 2015 3:06 pm

Dum Feb 14, 2016 1:44 pm

Nu vad logica acestui topic, nu se schimba regulamentul cand vreti voi.Dupa parerea mea aceasta sactiune a fost data conform regulamentului . Daca te consideri nedreaptatit deschizi un topic la sectiunea reclamatii.

Topic Closed !
Avatar utilizator
Ionuttt
Începător
Începător
Mesaje: 126
Membru din: Sâm Ian 02, 2016 2:11 am

Dum Feb 14, 2016 4:07 pm

Ştiu ce zici, dar am jucat şi eu câteva săptămâni pe server înainte de a intra în staff, şi tu ştii mai bine ca mine cum se înjura şi cum se vorbea despre Rocsana/Blue înainte de a intra noi în staff, ei erau înjuraţi şi playerii se înjurau, era ceva la ordinea zilei. Tocmai de asta suntem aici, ca să nu se mai trezească orice cerşetor de atenţie să înjure stafful sau alţi playeri doar pentru a atrage câteva priviri asupra lui, nu fac referire la nimeni, dar ştim cu toţii că aşa e.
Închis