rezistenţă vânt/fulger/foc

În cazul în care aveţi o nelămurire postaţi aici, de asemenea este locul unde puteţi găsi posibile rezolvări la problemele pe care le întâmpinaţi.
Închis
Avatar utilizator
AbelStoner
Jucător
Jucător
Mesaje: 7
Membru din: Mie Mar 09, 2016 1:19 am

Dum Mar 20, 2016 12:54 pm

Am auzit de la diverşi playeri că rezistenţa vând ajută contra war cu armă 2 mâini şi contra skillului vârtejul dragonului de la sura, de asemenea fulgerul contra ninja ... rezistenţă foc e clar pentru spiritul flăcării şi şaman leac care-ţi dă foc, de asemenea şi fulgerul tot anti şaman leac.
Poate cineva să mă lămurească cu vântul? e adevărată treaba?
Avatar utilizator
Be3p
Jucător
Jucător
Mesaje: 34
Membru din: Mar Mar 08, 2016 10:59 pm

Dum Mar 20, 2016 1:00 pm

Din cate am vazut rezistenta la foc doar scade dmg-ul de la focul samanului dragon care ti-l da din raget si aruncare.Rez. la vant,fulger nu prea au un rol in PVP.Am incercat si eu sa testez sa vad daca rezistenta la vant sau fulger afecteaza cu ceva unele magii.Dar nu am vazut sa schimbe ceva.In mare parte poate ma insel...nu stiu.Eu zic cel mai bine sa te ti pe rez magie ca aia e cea mai importanta. :)
Avatar utilizator
Metin2 Azyrah
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 458
Membru din: Mar Feb 16, 2016 3:51 pm

Dum Mar 20, 2016 2:06 pm

Nu prea cred că vântul şi fulgerul au un rol important in pvp , fulgerul cred că ajută la skiil-ul acela de pe shaman leac , vântul de la shaman buff parcă ceva de genul , iar focul tot contra şaman , că nu cred că focul scade dmg-ul de la flamă de la sura BM , magie este cea mai importantă btw.
Imagine
Avatar utilizator
Dara
Jucător
Jucător
Mesaje: 20
Membru din: Sâm Noi 14, 2015 4:24 pm

Dum Mar 20, 2016 3:42 pm

Rezistenta vant e bonus pvm. Eu, de cand joc metin, n-am vazut ca aceasta rezistenta sa fie utila impotriva vreunei rase. Acelasi lucru l-as putea spune si despre rezistentele foc si fulger. Credeti-ma, rezistenta foc si fulger sunt si ele doar bonusuri pvm, stiu pentru ca pe acestea le-am testat si nu pe un server, pe mai multe! De fapt am facut si un clip in care am verificat cat de utila este rezistenta foc impotriva focului dat de shamani:
Da, este facut pe alt server, de aceea i-am ascuns si numele, nu doresc sa fac reclama, ci doar sa lamuresc anumite lucruri. O sa spuneti ca difera de la server la server, dar acum, doar nu o sa fac video pe fiecare server stiind ca rezultatul este acelasi... Nu?!
Multi sunt de acord cu ce ai zis tu, asta pentru ca nu au testat. In foarte multe ghiduri de metin din romania se tot aud balivernele astea, ca rezistentele respective ajuta si in pvp, ghidurile datand din 2010-2012 , gen. Complet fals!
De ce? Pentru ca rezistentele pe care le-ai enumerat tu, o buna bucata de timp nici macar nu erau active! S-au activat pe oficial abia in 2013, priviti si data postarii : Imagine http://i.imgur.com/G0SbWeD.jpg
Daca credeti ca spun prostii, puteti oricand sa-mi demonstrati contrariul printr-un video, asa cum am incercat sa fac si eu.
In concluzie, nu mai credeti fara sa testati, rezistenta foc nu ajuta imporiva focului dat de shaman, cu toate ca este specifcat focul in descrierea acelor skilluri, ganditi-va ca sunt doar niste greseli de traducere/exprimare.
Doar rezistenta magie este bonus pvp!
Avatar utilizator
M6Raw
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 415
Membru din: Dum Noi 29, 2015 8:59 am

Dum Mar 20, 2016 3:51 pm

Si daca ar fi cat de cat bune , nu ai avea loc unde sa le bagi .
Avatar utilizator
Metin2 Player
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 248
Membru din: Mie Feb 03, 2016 5:47 pm

Dum Mar 20, 2016 6:54 pm

cum a zis şi stil nu prea ai unde să le mai pui. C;
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Lun Mar 21, 2016 12:23 pm

Topic Closed!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis