Fără amuletă, acadea şi inel la duele pe site?

În cazul în care aveţi o nelămurire postaţi aici, de asemenea este locul unde puteţi găsi posibile rezolvări la problemele pe care le întâmpinaţi.
Închis
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Mar Sep 06, 2016 2:23 pm

Am văzut că s-a adăugat o nouă regulă la duele pe site:
Sunt interzise: costume, frizuri site, accesorii site, inel, acadea, amuletă. În cazul în care le aveți echipate după începerea setului, veți fi descalificat(ă).
Nu înţeleg de ce s-a adăugat această regulă, adică, de acum nu mai avem voie nici cu acc site, acadea, inel şi amuletă la duele pe site? De ce mai sunt băgate pe forum atunci?
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
PvM Hard Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 370
Membru din: Sâm Iun 11, 2016 10:24 pm

Mar Sep 06, 2016 2:25 pm

Era mai bine sa se scoata doar amuleta, dar e bine si asa, parerea mea. Daca vor fi permise iar, amuleta sa ramana interzista.










Cu multa stima si respect, HamatoYoshi.
Avatar utilizator
MT2 PvM Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 735
Membru din: Mar Iul 19, 2016 12:55 am
Status: B.M.V
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Mar Sep 06, 2016 2:26 pm

Fără acadele, inele şi amulete. Nici cu accesorii site numai avem voie.
Imagine Imagine
Imagine
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Mar Sep 06, 2016 2:34 pm

DavidHD scrie:Fără acadele, inele şi amulete. Nici cu accesorii site numai avem voie.
Păi, nu e corect, dacă ai itemele necesare nu fă duele pe site.
HamatoYoshi scrie:Era mai bine sa se scoata doar amuleta, dar e bine si asa, parerea mea. Daca vor fi permise iar, amuleta sa ramana interzista










Cu multa stima si respect, HamatoYoshi.
De ce să fie amuleta interzisă? Eu am dat 55 de accesorii site pe ea şi acum ce să fac? Să o ţin în inventar?
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Metin2 turkey
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 577
Membru din: Mie Iun 22, 2016 4:40 pm
Oraş: Brasov
Status: Easy money BITCH !

Mar Sep 06, 2016 2:35 pm

Asta e cea mai inutila regula pe care am vazut-o ...
Arogant, fițos, tupeu jegos Fac bani și-i arunc pe jos Dau cureaua Gucci jos Ea-și dă chiloții jos
Avatar utilizator
Metin2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2503
Membru din: Sâm Aug 06, 2016 6:46 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Mar Sep 06, 2016 3:27 pm

Această regulă a fost implementată tocmai pentru a echilibra dmg-ul. În timpul duelurilor pe site toți acuzați că adversarul folosește site-uri. Mi se pare ok regula având in vedere că la începutul duelului vă puneți de acord să faceți fără site-uri. Că mulți dintre voi preferă să mintă și să încalce ce a fost de la bun început stabilit, e altceva. Prin această implementare jucătorii au șanse egale la un duel, chiar și începătorii aflați in posesia unui singur item site.
Avatar utilizator
Metin2 Server
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2415
Membru din: Sâm Dec 19, 2015 6:16 am
Oraş: Nottingham
Status: big white dick

Mar Sep 06, 2016 3:52 pm

Şi mie îmi place regula asta, dar mă rog cum vedeţi voi dacă adversaru are acadea sau accesorii site? :)) Aşa de curiozitate
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Metin2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2503
Membru din: Sâm Aug 06, 2016 6:46 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Mar Sep 06, 2016 3:53 pm

xRussoN1 scrie:Şi mie îmi place regula asta, dar mă rog cum vedeţi voi dacă adversaru are acadea sau accesorii site? :)) Aşa de curiozitate
A fost implementat armamentul. Poate fi văzut doar de membrii staff.
Avatar utilizator
Metin2 Server
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2415
Membru din: Sâm Dec 19, 2015 6:16 am
Oraş: Nottingham
Status: big white dick

Mar Sep 06, 2016 3:57 pm

[H]Diana scrie:
xRussoN1 scrie:Şi mie îmi place regula asta, dar mă rog cum vedeţi voi dacă adversaru are acadea sau accesorii site? :)) Aşa de curiozitate
A fost implementat armamentul. Poate fi văzut doar de membrii staff.
Ultima întrebare, dacă un membru din staff are armamentele deschise la ambi jucători şi le ţine într-o parte să fie atent la duel şi la armament se actualizează imediat? adică când a schimbat item-ul să arate imediat acolo?
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Metin2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2503
Membru din: Sâm Aug 06, 2016 6:46 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Mar Sep 06, 2016 4:05 pm

xRussoN1 scrie:
[H]Diana scrie:
xRussoN1 scrie:Şi mie îmi place regula asta, dar mă rog cum vedeţi voi dacă adversaru are acadea sau accesorii site? :)) Aşa de curiozitate
A fost implementat armamentul. Poate fi văzut doar de membrii staff.
Ultima întrebare, dacă un membru din staff are armamentele deschise la ambi jucători şi le ţine într-o parte să fie atent la duel şi la armament se actualizează imediat? adică când a schimbat item-ul să arate imediat acolo?
Nu știu ce să-ți spun, nu am testat încă. Voi reveni cu un edit după ce încerc.
Avatar utilizator
Metin2 PvP Servers
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1756
Membru din: Mar Mar 08, 2016 8:32 pm

Mar Sep 06, 2016 5:05 pm

Sistemul armament beneficiaza de o versiune modificata si se actualizeaza imediat ce un item este schimbat in inventarul jucatorului. Pe viitor, consideram optiunea de a adauga o alerta pentru membrul staff. Orice incercare de a frauda sistemul poate fi sanctionata conform regulamentelor jocului si a seturilor pe site.

Amuleta este permisa la dueluri pe site.

Duelurile pe site trebuiau sa fie asa de la inceput. Singurul motiv pentru care aveati voie cu itemele alea este ca noi nu puteam sa le verificam.

Nu are rost sa discutati astfel de lucruri in aceasta sectiune. Discutiile de genul se vor purta la Sugestii & Propuneri, chiar daca sugestia de a lua inapoi aceasta decizie va fi respinsa (sunt sigur in procent de 99%).

Nu va convine? Nu va pune nimeni sa dati duel pe site. Puteti sa dati cu alti jucatori intermediari, doar ca nu veti avea garantia itemelor dumneavoastra.

Acum nu ii mai puteti fraieri pe cei noi facand dueluri in care voi aveti avantaje. :)

Topic Closed!
Imagine
Imagine
Imagine
Închis