Concurs Miss & Mister Editia #5

Toate evenimentele ce vor avea loc pe joc vor fi anunțate aici.
Închis
Metin2 PvP Server
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 981
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:43 pm
Caracter: Războinic

Joi Iun 23, 2016 11:44 pm

Imagine
Conditii de participare:

- Minim 3 fotografii personale. (dintre care in minim 1 sa fie inclus textul "Metin2 LastFight" - va faceti o poza cu o foaie in mana pe care sa scrie "Metin2 LastFight")
- O scurta prezentare personala.


Desfăşurare eveniment:


24.06.2016 : 08.07.2016 ora 23:59(Înscrierea pozelor în concurs )

09.07.2016 : 16.07.2016 (Perioada de acumulare a voturilor)

16.07.2016 (Numirea si premierea castigatorilor)


Prima etapa: pana in data de 08.07.2016 ora 23:59

In aceasta etapa va inscrieti pozele in concurs. Le puteti uploada aici : http://imgur.com/ , http://postimage.org/

In minim o fotografie personala trebuie sa se regaseasca textul "Metin2 LastFight". ( va faceti o poza cu o foaie in mana pe care sa scrie "Metin2 LastFight"). Textul "Metin2 LastFight" nu trebuie editat. El trebuie sa se regaseasca in continutul fotografiei.

*Fotografiile sa fie in limita bunului simt, nuditatea nu va fi acceptata.*

Model de inscriere:


[code]Nume si prenume:
Numele tau din joc:
Fotografii personale (linkuri):
Descriere personala:
[/code]

Inscrierea se face in acest topic!


Etapa a 2-a: in perioada 09.07.2016 : 16.07.2016

In aceasta etapa fiecare dintre dvs. veti acumula un nr de voturi. Persoanele care acumuleaza cel mai mare nr. de voturi vor fi declarate castigatore. Va vom aduce la cunostinta metoda prin care se va vota la acel moment.


Etapa a 3-a: in data de 16.07.2016 la ora 22:00.

In aceasta etapa vor fi numiti si de asemenea premiati castigatorii.

Premii:
Mister - tag [Mr] 30 de zile + costum Playboy (M) permanent
Miss - tag [Miss] 30 de zile + costum Playboy (F) permanent

Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
NinjaPvP69lei
Jucător
Jucător
Mesaje: 48
Membru din: Vin Iun 24, 2016 1:23 am

Vin Iun 24, 2016 2:17 am

Nume si Prenume : Milea Mihai
Numele in joc : SwordLord :D
Link fotografii :
Scurta descriere : Salut tuturor , numele meu este Milea Mihai , sunt din Bucuresti , am 17 ani.. sunt o persoana placuta si deschisa .. imi plac mult jocurile si filmele. Multumesc pentru timpul acordat :P
Ultima oară modificat Sâm Iul 09, 2016 12:58 am de către Metin2 PvP Servers, modificat de 3 ori în total.
Motiv: Ai trecut în etapa a 2-a. Succes la voturi!
Avatar utilizator
kappa12
Jucător
Jucător
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Iun 25, 2016 11:31 am

Sâm Iun 25, 2016 8:14 pm

Nume si prenume: Budur Cătălin
Particip pentru : Mister
Numele tau din joc: KappaPeAURĂ
Fotografii personale (linkuri):
Descriere personala:16 ani , Brăila . vreau să devin printre cei mai buni wărriori aură .
Mulţumesc . :roll:
Ultima oară modificat Sâm Iul 09, 2016 12:59 am de către Metin2 PvP Servers, modificat 1 dată în total.
Motiv: Ai fost DESCALIFICAT. Contul tău este blocat.
Avatar utilizator
Solana Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 218
Membru din: Joi Iun 09, 2016 9:51 pm

Dum Iun 26, 2016 12:00 pm

Nume si prenume: Lupu Daniel
Numele tau din joc: k7uu
Fotografii personale (linkuri): , , , ( poza cu foaia )
EDIT: poza cu afis si fata:
Descriere personala: Eu sunt Daniel , am 18 ani si locuiesc in judetul Rm.Valcea . Sunt o persoana calma , inteligenta , modesta , egoista , care are simtul umorului . Mereu imi doresc sa ma evidentiez si sa fiu placut in fata persoanelor cu care vorbesc .Imi petrec mult timp pe calculator , jucand fifa , cs , dar cel mai mult metin2 lf , de obicei pe caracterul sura , imi place foarte mult fotbalul , sa ma uit la meciuri de fotbal cu prietenii si sa ascult muzica rap . Cam aceasta ar fi descrierea mea pe scurt ... . Daca credeti ca merit acest titlu de Mister , sper sa ma votati . Succes tuturor . :D
Ultima oară modificat Sâm Iul 09, 2016 12:45 pm de către Metin2 PvP Servers, modificat de 9 ori în total.
Motiv: Ai trecut în etapa a 2-a. Succes la voturi!
Avatar utilizator
Lala
Jucător
Jucător
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Mar 12, 2016 6:49 pm

Dum Iun 26, 2016 5:00 pm

Nume si prenume: Oprea Beatrice Andreea
Numele tau din joc: Akiko
Fotografii personale (linkuri):
Descriere personala:
MOTTO:
I'm still fly, I'm sky high and I dare anybody to try and cut my wings.
Dreams don't work unless you do.
Do more of what makes you happy.
Be a voice, not an echo.
Don't be afraid to fail. Be afraid not to try.
Kill them with a big smile and burry them with success.
Ultima oară modificat Sâm Iul 09, 2016 1:03 am de către Metin2 PvP Servers, modificat 1 dată în total.
Motiv: Ai trecut în etapa a 2-a. Succes la voturi!
Avatar utilizator
sonya89
Jucător
Jucător
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Apr 23, 2016 10:11 pm

Lun Iun 27, 2016 8:52 pm

Nume si prenume: Manole Alina-Teodora
Numele tau din joc: Teodoraa
Fotografii personale (linkuri):
Descriere personala: Buna ! Ma numesc Manole Alina-Teodora , sunt nascuta in Tulcea si as vrea sa particip la miss . Consider ca merit titlul de MISS BOBOC, deoarece cred cu tarie in valorile personale si sunt convinsa ca seriozitatea mea ma va propulsa cat mai sus. Sunt aici ca sa ma remarc, sa ma autodepasesc si am nevoie de sprijinul vostru in ceea ce vreau sa realizez. Multumesc anticipat ! :D
Ultima oară modificat Sâm Iul 09, 2016 1:04 am de către Metin2 PvP Servers, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
crinaalina2001
Jucător
Jucător
Mesaje: 1
Membru din: Lun Iun 27, 2016 8:57 pm

Lun Iun 27, 2016 9:04 pm

Nume si prenume: Crina Alina
Numele tau din joc: Kenya
Fotografii personale (linkuri):
Descriere personala: Buna ! Ma numesc Crina , sunt din Bucuresti si as vrea sa pariticip la miss . Sper sa ma ajutati !
Aș putea începe prin a spune că sunt o persoană deschisă, căreia îi place să glumeasca și să râdă. Îmi fac prieteni destul de repede și nu suport oamenii „cu fițe” . Sunt perseverentă și nu obișnuiesc să mă entuziasmez în orice situație, pentru că, de obicei, analizez lucrurile rațional.
Mottoul meu: „Trebuie să încerci necontenit să urci foarte sus, dacă vrei să vezi foarte departe.” (Constantin Brâncuși) :)
Ultima oară modificat Sâm Iul 09, 2016 1:04 am de către Metin2 PvP Servers, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
Lissandra
Jucător
Jucător
Mesaje: 35
Membru din: Dum Apr 24, 2016 7:47 pm

Lun Iun 27, 2016 10:33 pm

Nume si prenume: Anghel Ioana-Andreea
Numele tau din joc: Hyuna
Fotografii personale (linkuri):
Descriere personala: Bună tuturor!! Mă numesc Anghel Ioana Andreea, am 16 ani, sunt născută pe 26 februarie și sunt locuitoare a orașului București.
Ca orice nativ al zodiei Pești, sunt o fire complexă, înțelegătoare, sensibilă și altruistă. Urăsc minciuna și înșelătoria, nu tolerez așa ceva orice ar fi. Ador să glumesc și consider că doar oamenii inteligenţi țin la glumă. Știu să-mi aleg persoanele care mă înconjoară, observându-se cercul meu de prieteni, relativ, mic. Mă atașez foarte greu din cauza faptului că nu dau crezare multor lucruri, motiv pentru care sunt catalogată "foarte dificilă" :))).
Încă de la o vârstă fragedă practic badmintonul și sunt foarte fericită că am avut și am o viață sportivă, pentru că m-am dezvoltat atât fizic, cât și spiritual.
Sunt pasionată de tot ce înseamnă gaming, fanart și cosplay, fiind o mică maniacă a designului. >:)
Succes celorlalți participanți și MULȚUMESC pentru timpul acordat!
Ultima oară modificat Sâm Iul 09, 2016 1:05 am de către Metin2 PvP Servers, modificat de 4 ori în total.
Avatar utilizator
Rochelle
Jucător
Jucător
Mesaje: 1
Membru din: Mar Iun 07, 2016 9:11 pm

Lun Iun 27, 2016 10:55 pm

Nume si prenume:Amalia Elena
Numele tau din joc:Rochelle
Fotografii personale (linkuri): -
Descriere personala:http:Saluut! Ma numesc Amalia ,am 15 ani si sunt din municipiul Bucuresti. Sunt o persoana foarte sociabila care adora sa comunice cu oricine:)).Uneori pot spune ca sunt foarte enervanta (defectul meu cel mare) . Sunt o persoana sincera ,caruia nu-i place sub nicio forma minciuna ,si in general sunt foarte directa.Imi plac jocurile pe pc , sportul ,cantatul si tot asa :)). Bafta tuturor celor care s-au inscris in acest concurs .O zi buna ! :D
Ultima oară modificat Sâm Iul 09, 2016 1:05 am de către Metin2 PvP Servers, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
AraGon2009
Jucător
Jucător
Mesaje: 1
Membru din: Mar Iun 28, 2016 4:35 pm

Mar Iun 28, 2016 6:19 pm

Nume si prenume: Găbinat Robert
Numele tau din joc: zAraGon
Fotografii personale (linkuri):
Descriere personala: Salut ! Mă numesc Robert, prietenii îmi spun Robi sau Moldo (poreclă), sunt născut în Botoşani, dar de 3 ani am domiciliu în Cluj-Napoca, am 18 ani şi hobby-ul meu este Fotbalul. Mă consider o persoană rezonabilă,sinceră,egoistă,de treabă, agreabilă,distractivă şi serioasă. În timpul liber îmi place să ies cu prietenii la bere sau la plimbare. Sunt o persoană cu timpul foarte încărcat, adică în cursul săptămânii e foarte greu, deoarece am antrenamente la fotbal sau trebuie să merg la şcoală. Aş putea sa zic mai multe, dar eu cred că ar ajunge atât. Succes tuturor participanţilor. Mulţumesc anticipat tuturor celor care m-au votat !
Ultima oară modificat Sâm Iul 09, 2016 1:06 am de către Metin2 PvP Servers, modificat 1 dată în total.
Motiv: Ai trecut în etapa a 2-a. Succes la voturi!
Avatar utilizator
Daniela :*
Jucător
Jucător
Mesaje: 29
Membru din: Joi Feb 04, 2016 2:22 pm

Sâm Iul 02, 2016 12:20 pm

Nume si prenume: Drăgnescu Daniela
Numele tau din joc: Sobek
Fotografii personale (linkuri): / / / .
Descriere personala: Mă numesc Drăgnescu Daniela. Am 17 ani. Îmi plac sporturile extreme. În timpul liber îmi place să ies cu prietenii pe afară și să mă joc LF. Sunt o persoană comunicativă si respectuoasă. Îmi place să glumesc, și să râd. Nu mă plictisesc așa ușor,și plus de asta, când te afli într-o companie cu mine, niciodată nu-ți va fi urât, pentru că sunt foarte energică și mereu predispusă să încing atmosfera. Sunt iertătoare, pot să trec cu vederea peste unele lucruri, doar dacă acea persoană merită cu adevărat. În concluzie, asta sunt eu în doar câteva rânduri. Dacă v-a plăcut atât de mine, cât si de prestația mea, vă rog frumos, nu ezitați să mă votați.
Ultima oară modificat Sâm Iul 09, 2016 1:06 am de către Metin2 PvP Servers, modificat 1 dată în total.
Motiv: Ai trecut în etapa a 2-a. Succes la voturi!
Avatar utilizator
PvM Hard Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 370
Membru din: Sâm Iun 11, 2016 10:24 pm

Mar Iul 05, 2016 11:52 am

Nume si prenume: Dehelean Oliver Daniel
Numele tau din joc: HamatoYoshi
Fotografii personale (linkuri): http://i.imgur.com/XQC5vgJ.jpg
http://i.imgur.com/zbkJzXN.jpg
http://i.imgur.com/liQk9et.jpg
Fotografie cu afis (link): http://i.imgur.com/2M5kMSQ.jpg
Descriere personala: Salutare. Ma numesc Oliver, mi se spune Oli, am 15 ani, 1.87m , 61kg si am parul brunet. Sunt din Resita, Caras-Severin. Eu personal ma consider o fire calma, ma enervez greu.. Si sunt foarte ambitios. Imi plac tot felul de lucruri.. Cum ar fi caldura, marea.. Ploaia :-? Ascult muzica hard rock, nightcore, trap si dubstep de obicei, nu ratez niciun festival de muzica din tara, indiferent de oras. Imi plac sporturile extreme, am facut de foarte multe ori bungee jumping. Am descoperit aceasta pasiune anul trecut de ziua mea, cand tata mi-a facut cadou o saritura cu parasuta din avion. Folosesc si parapanta, dar mai rar, deoarece nu prea o pot controla.. Sunt jucator la echipa de volei a scolii mele, am participat si la nationale, iesiind pe locul 3. Pe deasupra, ador skateboarding-ul. Ma dau cu tot felul de placi, de la pennyboard pana la longboard.. Sunt destul de bun la asta, am incercat diferite scheme, m-am dat in multe parcuri de skate din tara.. si din afara tarii. Sper sa transform din aceasta pasiune pentru sporturi o profestie, pentru a putea lucra intr-un domeniu care chiar imi place si la care ma pricep.. Eu fumez, dar planuiesc sa ma las, deoarece nu e bine, dat fiind ca fac multe sporturi, ma va dezavantaja aceasta dependenta. Stiu sa apreciez si sa respect persoanele care merita, si nu bag in seama persoanele josnice, care se remarca printr-un comportament stupid.. Imi place foarte mult metinul, in special serverul acesta, ma pasioneaza caracterul ninja lame, si ma consider destul de bun pe acesta. Cam atat despre mine, sper ca voi fi pe placul tuturor. Avand o afisare decenta, sper ca nu veti ezita sa ma votati. Salve!


Cu multa stima si respect, HamatoYoshi.
Ultima oară modificat Sâm Iul 09, 2016 1:09 am de către Metin2 PvP Servers, modificat de 2 ori în total.
Motiv: Ai trecut în etapa a 2-a. Succes la voturi! - culoarea textului schimbată că mă dureau ochii
Avatar utilizator
Schizzo
Jucător
Jucător
Mesaje: 27
Membru din: Lun Iun 13, 2016 1:43 am
Oraş: Craiova
Status: :█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║©
Regat: Galben
Caracter: Ninja

Mie Iul 06, 2016 8:20 pm

Nume si prenume: Emi Dumitrescu
Numele tau din joc: Chronicles (Schizzo)
Fotografii personale (linkuri): https://giphy.com/gifs/3o72Fbqo6OjmN2fXTW //
Descriere personala: Salut, numele meu este Emi Dumitrescu, sunt din Craiova, am 21 de ani. Sunt o persoană simplă, îmi place să le spun lucrurilor pe nume şi îmi place să fiu tratat cu aceeaşi monedă. Atitudinea mea poate fi uşor confundată cu nepăsarea, dar de fapt îmi pasă de cei din jur, dar în acelaşi timp îmi pasă şi de mine încât să ştiu când este cazul să mă retrag şi să nu îmi consum energia. De obicei mă consum, odată, de două ori, dar la un moment dat prefer să iau distanță. Eu voi fi mereu acolo ca să ascult pe cineva la nevoie şi să dau un sfat dar este alegerea lor că îl iau în considerare sau nu, căci fiecare are dreptul la viața lui personală, iar opiniile şi alegerile personale stau numai în mâinile lor. Nu citesc gânduri, nu îmi place să interpretez situații, nu îmi place să fiu tras în viața personală a nimănui. Nu am pretenții de la nimeni şi nici nu vreau ca cineva să se muleze după personalitatea mea. Îmi place să existe cât de cât o anumită distanță între mine şi cei din jur, căci îmi place sa trăiesc în bula mea personală şi nu a altora. Am pretenția de la oamenii din jur să îmi spună când greşesc în momentul în care am greşit. Dupa X timp nu mai este importantă nici problema şi nici persoana. Învăț din greşeli şi încerc să repar dacă este posibil, dar nu îmi pierd timpul cu persoane pe care le întrebi care le este problema şi vin cu răspunsul "Știi tu..." La capitolul viață intimă, sunt mulțumit cu viața personală şi nu datorez nimănui mai multe explicații. Nu sunt perfect, nu am fost niciodată şi nici nu vreau să fiu. Găsesc fericirea în lucrurile mărunte şi încerc pe cat posibil ca relația mea să fie cât mai simplă, bazată pe respect şi întelegere orice ar fi.
Ultima oară modificat Sâm Iul 09, 2016 1:09 am de către Metin2 PvP Servers, modificat 1 dată în total.
Motiv: Ai trecut în etapa a 2-a. Succes la voturi!
Avatar utilizator
MariusCrs
Jucător
Jucător
Mesaje: 1
Membru din: Joi Iul 07, 2016 8:02 pm

Joi Iul 07, 2016 8:36 pm

Nume si prenume: Marius Ciprian
Numele tau din joc: Cobray
Fotografii personale (linkuri):
Descriere personala: Sunt genul ala care la prima vedere iti par arogant, dar dupa 5 minute iti doresti anturaje cu mine .
Ultima oară modificat Sâm Iul 09, 2016 1:10 am de către Metin2 PvP Servers, modificat 1 dată în total.
Motiv: Ai trecut în etapa a 2-a. Succes la voturi!
Avatar utilizator
HyperMelon
Jucător
Jucător
Mesaje: 1
Membru din: Dum Iul 03, 2016 7:05 pm

Vin Iul 08, 2016 9:47 pm

Nume si prenume: Roadevin Stefan
Numele tau din joc: HyperMelon
Fotografii personale (linkuri):
Descriere personala: Salutare tuturor , sunt Stefan , am 15 ani , sunt din orasul Braila , zodia pesti. Sunt tipul de baiat mai emotiv cu cei dragi dar rau atunci cand vine vorba de o cearta , sunt calm , atent , imi place sa glumesc cu toti prietenii , sa ii fac sa se simta bine dar nu sa ii ranesc(de exemplu sentimentele). In timpul liber in principiu ma joc pe calculator (LF) , ma duc in parc cu prietenii si fac diferite sporturi de exemplu inot si fotbal (mai rar)
Vreau ca toti participantii sa aiba sanse egale si sa nu fie discriminari sau rasism intre participanti , de exemplu : Ala are 12 ani , ala e mai negru ,NU si vreau sa nu existe dusmanie dupa ce se va afla castigatorul. :D
Va urez tuturor succes !
Ultima oară modificat Sâm Iul 09, 2016 1:11 am de către Metin2 PvP Servers, modificat 1 dată în total.
Motiv: Ai trecut în etapa a 2-a. Succes la voturi!
Avatar utilizator
Tinna
Jucător
Jucător
Mesaje: 7
Membru din: Lun Mar 21, 2016 9:30 pm

Vin Iul 08, 2016 11:38 pm

Nume si prenume: Marcela Popescu
Numele tau din joc: Tinna
Fotografii personale(link):
Descriere personala: Salut,ma numesc Marcela.Am 18 ani si sunt din Republica Moldova.Am ochii caprui.Sunt o fata energica si totodata rusinoasa.Sunt suparacioasa.Imi place sa cunosc lumea,sa calatoresc.Imi plac baietii frumosi.Sunt obsedata de curatenie,de haine curate si tot ce e curat.Imi plac trandafirii.Florile pe care le urasc sunt lalelele.Stiulul meu este gen mai sportiv,ghetute si blugi.Ca hobby imi place dansul pe care l-am si practicat cativa ani.Imi plac toate tipurile de sport,in special fotbalul.Pun totul la inima si nu arat niciodata ceea ce simt.Capul sus si zambetul pe fata.Sunt alintata si imi place sa stau cu prietenii,sa ies la plimbare si desigur pe metin.
Bafta tuturor participantilor ;) ;) :D
Ultima oară modificat Sâm Iul 09, 2016 1:12 am de către Metin2 PvP Servers, modificat 1 dată în total.
Motiv: Ai trecut în etapa a 2-a. Succes la voturi!
Avatar utilizator
Metin2 PvP Servers
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1756
Membru din: Mar Mar 08, 2016 8:32 pm

Sâm Iul 09, 2016 12:24 am

Etapa întâi a luat sfârșit. Cerințele vor fi verificate în scurt timp. Detaliile următoarei etape vor fi postate în curând.

Topic Closed!
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 PvP Servers
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1756
Membru din: Mar Mar 08, 2016 8:32 pm

Vin Iul 15, 2016 5:20 pm

Premiile au fost actualizate.
Imagine
Imagine
Imagine
Închis