Eveniment Paste 2017

Toate evenimentele ce vor avea loc pe joc vor fi anunțate aici.
Închis
Metin2 PvP Server
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 981
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:43 pm
Caracter: Războinic

Dum Apr 16, 2017 1:29 pm

Imagine

Buna ziua, cu ocazia sarbatorilor de Paste echipa Metin2 LastFight s-a gandit sa organizeze un eveniment in care sa va puna din nou creativitatea la incercare. Acest eveniment consta in combinarea acestei sarbatori cu jocul Metin2. Puteti face absolut orice doriti. Incepand cu desene, compunerea unor melodii , pictarea oualor si pana la videoclipuri , colaj foto sau costume de iepure (in realitate). Acestea sunt doar niste exemple, puteti face cu totul altceva. Nu avem decat 2 cerinte:

1) Indiferent de ceea ce faceti, sa respectati tema concursului "Pastele in Metin2"

2) In creatiile voastre sa se regaseasca textul "Metin2LastFight"

Desfasurarea evenimentului: 16.04.2017 - 23.04.2017. In cursul zilei de 23.04.2017 vom nota si vom argumenta fiecare creatie iar apoi, in jurul orei 21:00 vom anunta si deasemenea vom premia cea mai originala, creativa si inspirata creatie. Inscrierile se vor face in acest topic, dupa urmatorul model:

Cod: Selectaţi tot

Numele tau din joc:
Ce tip de creatie ai?(ex: afis,video,desen..etc):
Creatia:
Informatii suplimentare(optional):

Premii: Vom premia un singur loc. Acesta va beneficia de 100 md-uri.



Echipa Metin2 LastFight va ureaza sarbatori fericite alaturi de cei dragi![/color][/b]
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Gravity
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 163
Membru din: Sâm Dec 17, 2016 9:38 am

Dum Apr 16, 2017 2:47 pm

Numele tau din joc: Gravity
Ce tip de creatie ai?:Video
Creatia:
Informatii suplimentare(optional): Bafţă tuturor !!!
Ultima oară modificat Sâm Apr 22, 2017 5:02 pm de către Gravity, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
Siried
Începător
Începător
Mesaje: 62
Membru din: Sâm Apr 15, 2017 4:28 pm

Dum Apr 16, 2017 2:55 pm

Numele tau din joc: Siried.
Ce tip de creatie ai?(ex: afis,video,desen..etc): Afis.
Creatia: -
Informatii suplimentare(optional): Revin cand o termin.
Avatar utilizator
qSkrillex
Jucător
Jucător
Mesaje: 1
Membru din: Mar Apr 18, 2017 4:06 pm

Mar Apr 18, 2017 4:39 pm

Numele tau din joc: VerzicelFTW
Ce tip de creatie ai?(ex: afis,video,desen..etc): Imagine in photoshop
Creatia:
Informatii suplimentare(optional): Este un fel de banner pentru ytb sau o imagine simpla de fundal
Avatar utilizator
Aamina
Jucător
Jucător
Mesaje: 28
Membru din: Mar Apr 04, 2017 8:29 pm

Mie Apr 19, 2017 11:51 am

Numele tau din joc: Aamina
Ce tip de creatie ai?(ex: afis,video,desen..etc): Poezie / parodie.
Creatia: I. De paste, nu pupam moaste,
De paste, pupam samance,
Dar nu orice samance,
Printre ele sunt si foste de la Kepe care cauta probleme.

II. De paste, Blue fuge prin mape,
Cautand-o pe Diana si prin ape,
Ox, hive, pvp nu ne mai face,
Pana cu Diana nu face pace.


III. De paste, Reaper a intrat si eu sula mi-am bagat,
Mute nu mi-a dat,
A asteptat sa intre Kepe si a adaugat:
'' acuzatii nefondate '' si ban mi-a dat.

IV. De paste, Medeea a intrat si pe BUZZ l-a agatat,
A crezut ca o sa ii cada si in pat,
Cand Blue a intrat pe BUZZ l-a si banat,
Medeea nervoasa cautand alt barbat.

V. De paste, Athero cu Allexa s-a bagat si in fund s-a scarpinat,
Si mana in ea a bagat,
Allexa s-a revoltat si la Kepe s-a scapat,
Athero in data a aflat si cu Allexa s-a certat.
Informatii suplimentare(optional):
Ultima oară modificat Sâm Apr 22, 2017 4:11 pm de către Aamina, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
Server Metin2 PvP
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 458
Membru din: Vin Iul 08, 2016 1:20 pm

Mie Apr 19, 2017 3:16 pm

Numele tau din joc: Kuarrez
Ce tip de creatie ai?(ex: afis,video,desen..etc): Video
Creatia:
Informatii suplimentare(optional): Va multumesc !
Ultima oară modificat Sâm Apr 22, 2017 11:20 am de către Server Metin2 PvP, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
Efes
Începător
Începător
Mesaje: 94
Membru din: Joi Mar 23, 2017 10:33 pm

Joi Apr 20, 2017 8:44 pm

Numele tau din joc: Efes ;
Ce tip de creatie ai?(ex: afis,video,desen..etc): Beletristica-compunere ;
Creatia: ; ; ;
Informatii suplimentare(optional): Doar atat vreau sa zic : ceea ce am facut , pentru ca e compunerea mea , evident mi se pare cea mai tare chestie . Si vreau sa va rog frumos ca daca cititi asta , sa-mi dati pm pe joc , la numele ,, Efes '' si sa-mi spuneti cum vi s-a parut . E ceva interesant . Asta este tendinta curentului post-modernist . Citesti ceva doar ca sa intrii in acel univers . . La modul ca abea v-am introdus in lumea compunerii ca v-am si scos din ea . Puteam mai mult . Dar v-as fi plictisit . Cum ar fi fost sa scriu 10 pagini ? Va pup pe toti , bafta celorlalti competitori :* !
Avatar utilizator
Hammer Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 442
Membru din: Joi Mar 16, 2017 4:56 pm
Oraş: Eden's Garden
Status: OP.
Regat: Galben
Caracter: Şaman
Breaslă: Art

Sâm Apr 22, 2017 11:12 am

Numele tau din joc:
PaipherX
Ce tip de creație ai : Desen / Pictura
Creația : Imagine
Imagine

Informatii suplimentare : Am incercat sa respect la perfecție temele : Am facut o samanca si un ninja care sa se apropie cat mai tare de caracterele din joc .Samanca consider ca e leita .La fel si cu detaliile de la ouă ,am incercat sa fie cat mai identice ..Pentru caractere am folosit costumele de iepuras.Am analizat fiecare detaliu al caracterelor ,armelor si costumelor.
Si dupa am mai abordat si stilul meu pe fundalul imaginii. Succes tuturor ,toti meritati premiul. Bafta ♡
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Steph
Jucător
Jucător
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Apr 22, 2017 8:05 pm

Sâm Apr 22, 2017 8:21 pm

Numele tau din joc: St3ph
Ce tip de creatie ai?(ex: afis,video,desen..etc): Video
Creatia: https://www.youtube.com/watch?v=UDrl9nI ... e=youtu.be
Informatii suplimentare(optional): După multe salvări şi crash-uri la AE şi Sony l-am terminat intr-un final :lol: , ce pot să spun sper să vă placă şi mult succes tuturor. :D
Metin2 PvP Server
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 981
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:43 pm
Caracter: Războinic

Dum Apr 23, 2017 12:56 am

Inscrierile au luat sfarsit. In cursul zilei de maine vom afisa rezultatele!

Topic Closed!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Metin2 PvP Server
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 981
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:43 pm
Caracter: Războinic

Dum Apr 23, 2017 3:09 pm

In urma jurizarii am ajuns la urmatoarele note:

Gravity


[SA]Kepe : NOTA 7. Este ceva destul de simplu, facut cat de cat bine. Felicitari pentru munca depusa!
[GA]Reaper: NOTA 6. Simplist, dar ai depus ceva efort.
[H]Kidde: NOTA 6. Este ceva simplu , ai editat cât de cât ok .. Felicitări pentru munca depusă!

VerzicelFTW

[SA]Kepe: VerzicelFTW - NOTA 2. Nu este in conformitate cu tema evenimentului, o imagine simpla ca orice alta imagine cu Metin2.

[GA]Reaper: NOTA 3. E frumos, dar nu se incadreaza in tematica evenimentului.
[H]Kidde: NOTA 3. nu văd că este in temă cu evenimentul , este o imagine cu Metin2..

Aamina

[SA]Kepe:NOTA 6. Am ras sincer cand am citit aceasta poezie. Sunt cateva greseli iar pe langa asta, in unele locuri nu prea rimeaza. Mai mult de atat, tema evenimentului a fost cam evitata.

[GA]Reaper: NOTA 5. Nu respecta in totalitate tema. Doar pentru ca adaugi "De paste" in fata primului vers al unei strofe, asta nu inseamna ca e pozie de Paste. Totusi, apreciez originalitatea si creativitatea.
[H]Kidde: NOTA 7. Este o poezie amuzantă sincer să fiu chiar am râs când am citit .

Kuarrez

[SA]Kepe:- NOTA 7. Ne-ai prezentat practic unele evenimente / costume de Paste existente pe alte comunitatii. Nu este ceva stralucit dar totusi ai respectat tema.

[GA]Reaper: NOTA 6. Imi place ca ai lucrat ceva ca sa faci videoclipul. Chiar daca nu e foarte profesional, se focuseaza pe tematica abordata.
[H]Kidde:NOTA 7. Nu ai făcut nimic mai mult decât să descrii evenimentele şi costumele existente pe alte servere de metin .. Felicitări pentru munca depusă

Efes

[SA]Kepe:NOTA 9. Este ceva cat se poate de original, nu cred ca s-a mai gandit nimeni la chestia asta. Ai fost foarte creativ si ai respectat tema. Felicitari pentru munca depusa!

[GA]Reaper: NOTA 8. Imi place ca ai legat anumite aspecte/evenimente ale jocului impreuna si te-ai incadrat in cerinte. In plus, compunerea ta nu a fost lipsita de mesaj.
[H]Kidde: NOTA 8. Ai fost foarte creativ , nu mă aşteptam să văd aşa ceva . Ai respectat tema

PaipherX

[SA]Kepe:NOTA 10. Desenul cred ca spune tot. Este exact ceea ce ne asteptam sa vedem la acest eveniment. Ai respectat tema la perfectie si ai reusit sa ne impresionezi. Felicitari pentru toate orele petrecute in elaborarea acestei creatii!

[GA]Reaper: NOTA 9. As da 10 numai ca nu vreau sa te opresti din lucrat. 10 inseamna perfectiune, si mereu mai ai cate ceva de imbunatatit. Ti-as fi dat 10 in caz ca mai erau persoane cu nota 9 de la mine ca sa diferentiez, dar nu cred ca e prea mare diferenta. Se vede ca ai facut progres de la desenele tale din trecut. Bravo.
[H]Kidde: NOTA 10. Desenul este unul superb din punctul meu de vedere , ai repsectat tema .. M-ai impresionat , felicitări pentru munca depusă

St3ph

[SA]Kepe:NOTA 6. Ai facut un videoclip destul de interesant insa ai folosit prea multe efecte, aproape ca nu se intelege nimic. Pe langa asta, tema concursului nu a fost respectata.

[GA]Reaper: NOTA 7. Stiu ca trebuie sa depui mult efort ca sa faci un video de acel tip. Daca s-ar fi incadrat in tema impusa, probabil nota ta ar fi mai mare.
[H]Kidde: NOTA 5. Ai făcut un video cât de cât interesant .. Dar nu ai respectat tema concursului , felicitări pentru munca depusă
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Metin2 PvP Server
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 981
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:43 pm
Caracter: Războinic

Dum Apr 23, 2017 4:22 pm

Castigatoarea acestui eveniment este PaipherX. Aceasta va primi in cursul zilei de azi 100 md-uri. Felicitari tuturor participantilor!

Topic Closed!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis