Eveniment Miss & Mr Editia #18

Toate evenimentele ce vor avea loc pe joc vor fi anunțate aici.
Avatar utilizator
Top Metin2 Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 827
Membru din: Mie Iul 06, 2016 11:15 pm
Status: Developer

Dum Mai 06, 2018 10:45 pm

Imagine
Condiţii de participare:
Trebuie sa ai minim 5 poze obligatorii (dintre care în minim 1 să fie inclus textul "Metin2LastFight". Vă faceţi o poză cu o foaie în mână pe care să scrie "Metin2LastFight")
O scurta prezentare personală.

Criterii de jurizare:

-----> Nu acceptam poze la fel ca si in editiile anterioare.
-----> Se puncteaza/depuncteaza calitatea, claritatea pozelor.
-----> In fiecare poza trebuie sa se puna accentul pe fata.
-----> Privirea trebuie indreptata in camera, ochii sunt un element important
-----> Tinuta trebuie sa fie cat de cat eleganta, decenta.
-----> Contextul in care este facuta poza trebuie sa fie de asemenea adecvat.
-----> Se pune accent foarte mult pe aspectul estetic natural.
-----> Machiajele stridente, colorate vor fi depunctate. Puteti sa va machiati dar intr-un stil elegant (fetele)
-----> Efectele de tip "snap" intr-o poza vor fi depunctate.
-----> Sprancenele nepensate (fete) si spracenele prea pensate (baieti) vor fi depunctate.

Desfăşurare eveniment:

06.05.2018 : 22.05.2018 ora 20:00 (Înscrierea pozelor în concurs)
22.05.2018 ora 21:00 (Numirea şi premierea câştigătorilor MISS & MISTER)


Prima etapă: până în data de 22.05.2018 ora 20:00
În această etapă vă înscrieţi pozele în concurs. Le puteţi urca aici:
http://imgur.com/
http://postimage.org/
http://epvpimg.com/

În minim o fotografie personală trebuie să se regăsească textul "Metin2LastFight". (Vă faceti o poză cu o foaie în mână pe care să scrie "Metin2LastFight")


*Fotografiile să fie în limita bunului simţ, nuditatea nu va fi acceptată.*

Model de înscriere:

Cod: Selectaţi tot

Nume şi prenume:
Numele tău din joc:
Fotografii personale (linkuri):
Descriere personală:
NOTĂ: Este foarte, foarte important ca descrierea să fie cât mai complexă astfel încat să ne putem face o impresie despre dvs.

Înscrierea se face în acest topic!

Etapa a 2-a: în data de 20.05.2018 în jurul orei 21:00
În această etapă vor fi numiţi şi de asemenea premiaţi câştigătorii.

Premii:
Mister - tag [Mr] 30 de zile + Costum permanent specific de Mister.
Miss - tag [Miss] 30 de zile + Rochie permanenta specifica de Miss.

Imagine
Imagine



Toate cele bune,
Echipa Metin2LastFight
Imagine
Avatar utilizator
AvRobert
Începător
Începător
Mesaje: 53
Membru din: Lun Mar 19, 2018 5:46 pm
Oraş: Resita-Caras-Severin
Status: Online
Regat: Albastru
Caracter: Şaman
Breaslă: Often

Lun Mai 07, 2018 3:05 pm

Nume şi prenume: Robert Avram
Numele tău din joc: Deranj
Fotografii personale (linkuri):Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Poza cu textul LastFight: Imagine

Descriere personală: Sunt o persoana calma careia ii place sa se distreze, si care nu rateaza ocazia sa iasa in evidenta niciodata. Imi place sa fiu in centrul atentiei, trebuie sa recunosc. Imi ajut orice prieten la nevoie, fie acesta real, sau virtual. Sunt rasfatat, ambitios, si vicios(Ce-i frumos si lui Dumnezeu ii place). Totodata sunt o fire aroganta, dar daca stii cum sa ma iei, iti ofer tot ce-i mai bun din mine cu orice ocazie si iti dau sufletul pe tava, dar daca ma dezamagesti, imi iau sufletul inapoi si-ţi dau si cu tava-n cap. Îmi place sa fiu diferit de celelalte persoane din jurul meu si probabil de aceea de multe ori am discutii contradictorii. Am 17 ani si locuiesc in Reşiţa, Caras-Severin. In timpul liber desenez, imi pierd timpul pe jocuri, ascult muzica, ies cu prietenii sau fac poze (Model; fotograf) . Sunt foarte curajos si imi place competitia, atat de mult cat imi place sa testez lucruri noi. Şi da, sunt aici sa castig ;)
Ultima oară modificat Dum Mai 20, 2018 11:08 pm de către AvRobert, modificat de 4 ori în total.
Imagine
Avatar utilizator
qRoberto
Jucător
Jucător
Mesaje: 1
Membru din: Vin Mai 11, 2018 10:27 pm
Oraş: Arad
Status: Da
Regat: Albastru
Caracter: Ninja
Breaslă: Nu fac parte

Vin Mai 11, 2018 11:23 pm

Nume şi prenume:Olteanu Roberto
Numele tău din joc:Qurious
Fotografii personale (linkuri): //
Descriere personală:Salutare stimabil STAFF si PLAYERI. Numele meu este Olteanu Roberto Gabriel, sunt din orasul Arad, am varsta de 16 ani. Timpul meu il dedic in sport, mai exact in fotbal ceea ce practic de la varsta de 4 ani. In timpul liber ma joc pe Pc mai multe jocuri cum ar fi: Metin2, League Of Legends iar pe PS4 Fifa18 si GTA V. Sunt o persoana perseverenta, super activa, amuzanta si in cautare de noi experiete zi de zi. Cam atat am avut de spus despre mine, multa bafta tuturor participantilor.
Avatar utilizator
tanasenicu
Jucător
Jucător
Mesaje: 1
Membru din: Joi Mai 10, 2018 11:15 am
Oraş: Tulcea
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: Originals

Sâm Mai 12, 2018 6:18 pm

Nume şi prenume: Tanase Nicolae - Iulian
Numele tău din joc: Nicutzu
Fotografii personale (linkuri):



"gestul conteaza"
Descriere personală: Salut, ma numesc Nicolae, dar porecla mea este "Malo" , nici eu nu stiu de ce prietenii imi spun asa. Am 17 ani , sunt din Jud. Tulcea, da, sunt dintr-un sat uitat de lume, puteti sa-mi spuneti si "taran" , n-as asculta niciodata vorbele unui "jmeker" .
Timpul liber mi-l petrec la PC , afara cu prietenii, iar in weekend sunt la iubita mea. Cam atat am avut de spus despre mine, nu-s o persoana asa sociabila.
Avatar utilizator
anamaria
Jucător
Jucător
Mesaje: 1
Membru din: Dum Mai 13, 2018 2:01 pm
Oraş: Tulcea
Regat: Roşu
Caracter: Şaman

Dum Mai 13, 2018 2:51 pm

Nume şi prenume: Tanase Anamaria
Numele tău din joc: AnnaMariia
Fotografii personale (linkuri):

(Poza cu afis)
Descriere personală: Buna, ma numesc Anamaria, am 15 ani si locuiesc in Tulcea. Sunt o persoana sensibila, ambitioasa si ma enervez repede, nu sunt o persoana chiar sociabila si n-ai putea sa te bazezi pe mine cu sfaturi.
In timpul liber imi place sa ies cu prietenii, sa ascult muzica, sa ma uit la serioale si desigur sa ma joc Metin.
Avatar utilizator
OXxana
Jucător
Jucător
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Mai 12, 2018 1:55 am
Oraş: Bucuresti
Status: Online
Regat: Albastru
Caracter: Şaman
Breaslă: BibilinI

Lun Mai 14, 2018 1:57 am

Nume şi prenume: Gheorghe Loredana
Numele tău din joc: OXxana
Fotografii personale (linkuri): https://i.imgur.com/OODY04O.jpg https://i.imgur.com/4aNMdMx.jpg https://i.imgur.com/YYuggwU.jpg https://i.imgur.com/0kzXx35.jpg https://i.imgur.com/HbsVi3N.jpg
Descriere personala: Buna, ma numesc Loredana, am 22 de ani,locuiesc in Bucuresti, sunt studenta la Facultatea de Educatie Fizica si Sport si practic de 6 ani taekwondo este un sport full contact https://i.imgur.com/ueMZYEW.jpg (o poza cu mine si antrenaorea mea de la concurs). In timpul liber imi place sa fac sport si daca am timp sa-mi amintesc de copilarie cand joc metin,imi place sa ies prin cluburi si sa merg la film. Vreau sa ajung profesoara de sport si antrenoare de taekwondo, in prezent sunt instructor si arbitru de taekwondo si dubla campioana nationala la taekwondo.
Concursul acesta este o experienta noua pentru mine si chiar as vrea sa castig deoarece ador competitia.
Sunt mult mai multe de spus despre mine, dar am zis sa nu scriu foarte mult.
Avatar utilizator
Aeldra
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 546
Membru din: Mar Dec 08, 2015 8:51 pm
Oraş: Constanta
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Lun Mai 14, 2018 3:21 am

Nume şi prenume: Dicianu Catalin
Numele tău din joc: MrDici
Fotografii personale (linkuri): https://imgur.com/a/TpCOBvq
https://imgur.com/a/BwUizg4
Poza Afis(Scuzati fata ,doar ce am ajuns de la munca): https://imgur.com/a/AYa1FFk
Descriere personală: Salut ,ma numesc Dicianu Catalin ,am 23 ani ,sunt din Braila dar stabilit in Constanta. Sunt o fire foarte competitiva si nu-mi place sa pierd insa nu totul e roz mereu. Sunt o fire sociabila si ma atasez repede de unele persoane,tin la prietenii si imi place sa le pastrez de aia am si reusit sa ma intalnesc cu foarte multi de pe acest joc,cu unele chiar am ras groaznic de rau :))). Ce sa va mai zic despre mine...imi place sportul,am facut inot de performanta si k1 (inca mai fac cand am timp k1) ...altceva asa...am 1,85m si 91kg :-?? Lucrez in prezent ca barman la un hotel din Mamaia.. si...cam atat. Multa bafta tuturor participantilor,si indiferent cine castiga acest concurs,fiecare e frumos in felul sau !!
Ultima oară modificat Vin Mai 18, 2018 7:03 pm de către Aeldra, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
CarlaDagadita
Jucător
Jucător
Mesaje: 20
Membru din: Lun Apr 30, 2018 11:22 pm
Oraş: Resita
Status: Ok
Breaslă: OrNah

Lun Mai 14, 2018 2:56 pm

Nume şi prenume: Dăgădiţă Carla Roberta
Numele tău din joc: C4rla
Fotografii personale (linkuri): Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Poza cu afiş: Imagine
Descriere personală:Numele meu este Dăgădiță Carla Roberta, am 18 ani şi sunt la Colegiul Național"Mircea Eliade" Reşița. Slay 'em.
Ultima oară modificat Sâm Mai 19, 2018 11:59 am de către CarlaDagadita, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
[HUNCHO]King
Începător
Începător
Mesaje: 88
Membru din: Joi Mar 22, 2018 6:55 pm
Oraş: Galati
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: Disney

Lun Mai 14, 2018 6:41 pm

Nume şi prenume: Voicu Adrian Dănuț
Numele tău din joc: qiKing
Fotografii personale (linkuri):
Descriere personală:Pentru început mă numesc  Voicu Adrian Dănuț, am 17 ani  si locuiesc în  Galati.
Sunt un băiat sociabil, creativ, imi place sa glumesc si sa râd. Dar sunt si genul de persoană daca mi ai  gresit sau mi ai vorbit de familie de rău  ai terminat-o 100% cu mine. ( totul pana la familie)
 Imi place sa ascult muzica ( in special "manelele e viata mea") si să mă uit pe internet după masini, sa ma documentez si să caut răspunsuri la toate intrebarile mele despre mașini.(sunt pasionat de masini)
Să vorbim și de greșeli ( nimeni nu e perfect)
Iert repede , pot sa trec cu vederea unele lucruri, doar dacă aceea persoană merita cu adevarat.
Imagine


Imagine
Avatar utilizator
Server PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2437
Membru din: Joi Apr 20, 2017 11:29 pm
Oraş: Caransebeș
Status: Să vă fie rușineeee =))
Regat: Roşu
Caracter: Războinic

Mie Mai 16, 2018 12:00 am

Nume şi prenume: G.Cristi
Numele tău din joc: Damon
Fotografii personale (linkuri): Imagine
Imagine

Poza afis: Imagine

Descriere personală: Salut, numele meu este Cristi, am 16 ani și sunt in clasa a 10 pe profil de filologie. Locuiesc in Caransebes judetul Caras-Severin. Sunt o persoana calma, linistita, la locul ei, cu bun simt si cu incredere in sine. Imi plac/e jocurile pe calculator, iesirile cu prietenii, muzica buna (ascult aproape orice gen) si sa ma uit la seriale/filme [ (TVD, The Avangers, The Originals, GoT, The Flash, Skam, Merlin, Riverdale, Teen Wolf etc....) lista e lunga :)) ]. Nu imi plac/e persoanele arogante, sa astept la coada, trezitul dimineata, minciuna, persoanele false si pline de ele. Cam atat despre mine, majoritatea ma cunoasteti si cred ca stiti ce fel de persoana sunt. Ps: “Respecta-ma ca sa te respect!”
Ultima oară modificat Lun Mai 21, 2018 7:43 pm de către Server PvP Metin2, modificat de 5 ori în total.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
NAVY
Începător
Începător
Mesaje: 119
Membru din: Lun Iun 05, 2017 7:25 pm
Oraş: Timisoara
Status: ǝʌıʇısod ʞuıɥʇ
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: Undefeated

Mie Mai 16, 2018 2:52 pm

Nume şi prenume: O. Robert
Numele tău din joc: lNAVY
Fotografii personale (linkuri):
1.
2.
3.
4.
5.
6.
Descriere personală: Fiecare persoană este unică în felul său. Prin acest topic, vă salut pe toţi respectiv membri din staff şi vă urez multă baftă tuturor nu doar la acest concurs ci şi în viaţa cotidiană. Numele meu este Robert, am frumoasa vârstă de 19 ani şi studiez la Colegiul Tehnic Emanuil Ungureanu. Curând îmi termin studiile liceale şi mă voi axa pe o facultate din domeniul meu. Dacă ar fi să mă autocaracterizez, aş spune că sunt o persoană prietenoasă, serioasă, calmă şi care nu acceptă minciunile din partea apropiaţiilor. Timpul liber îl dedic în mare parte învăţatului pentru examenul maturităţii. Cu toate acestea, încă joc metin2 Last Fight. Deobicei, ieșeam cu prietenii prin parc, ascultam muzică, jucam fotbal şi făceam diverse activităţi. Încă fac aceste lucruri însă totul mai sintetizat. Ca şi hobby, îmi place foarte mult să fac fotografii cât şi să editez videouri pe youtube. Ca urmare, vreau să vă felicit pentru durata acestui server și tot staff-ul de asemenea. Mult succes tuturor! #LastFight
Avatar utilizator
lAlee
Jucător
Jucător
Mesaje: 2
Membru din: Dum Mar 04, 2018 4:37 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Joi Mai 17, 2018 10:29 pm

Nume şi prenume: Alexandra Maria
Numele tău din joc:
Descriere personala
Ultima oară modificat Mie Mai 23, 2018 10:02 pm de către lAlee, modificat de 8 ori în total.
Avatar utilizator
cosminiop
Jucător
Jucător
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Mai 19, 2018 1:48 pm
Oraş: Barlad
Regat: Roşu
Caracter: Şaman
Breaslă: Originals

Sâm Mai 19, 2018 2:46 pm

Nume şi prenume: Alexandrescu Cosmin Andrei
Numele tău din joc: Keross
Fotografii personale (linkuri):
Descriere personală: Salutare tuturor , ma numesc Cosmin , am 18 ani , sunt din Barlad . Sunt o fire destul de vorbareata, activa , imi place sa ies cu prietenii si sa-mi mentin grupul in armonie . Imi place sa ascult muzica , sa scriu versuri . K pop-ul , pop-ul , rock-ul bun si inca alte genuri ma fac sa ma simt bine si ma inspira . La inceput sunt inchis dar daca ajungi sa ma cunosti iti voi spune pas cu pas cine sunt .Te astept pe server sa vorbim lucruri frumoase dar si anormale :)) .
Succes fetelor si bafta baietii <3 :*
Avatar utilizator
Bety
Jucător
Jucător
Mesaje: 3
Membru din: Dum Apr 15, 2018 12:42 pm
Oraş: Braila
Regat: Roşu
Caracter: Şaman

Dum Mai 20, 2018 12:25 am

Nume şi prenume: Andreea Beatrice
Numele tău din joc: iZoe
Fotografii personale (linkuri):
Descriere personală: Buna, ma numesc Andreea am 17 ani si locuiesc in Braila. Sunt o persoana foarte sensibila, rabdatoare si sociabila. Nu sunt prea increzatoare in mine, ma decid greu atunci cand trebuie sa fac o alegere si ma atasez prea repede de alte persoane. In timpul liber ies afara cu prietenii, ascult muzica, ma uit la seriale si ma joc LoL (mai rar in ultimul timp metin-ul i-a luat locul :)) ) Urasc persoanele arogante si indiferenta. Succes tuturor participantilor!
Avatar utilizator
MT2 Server PvM
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 339
Membru din: Vin Oct 14, 2016 1:49 am
Oraş: Constanta
Status: NeverGiveUp
Regat: Roşu
Caracter: Sura
Breaslă: MYSQLR00T

Dum Mai 20, 2018 3:54 pm

-----Nume şi prenume:Alex Biti

-----Numele tău din joc:BITY

-----Fotografii personale (linkuri):

-----

-----Afis:

-----Descriere personală: Mă numesc Enache Alexandru, am 18 ani, sunt din Tuzla jud Constanta, învăț la Liceul cu program sportiv Nicolae Rotaru Constanta, sunt o persoana activa, cu multe hobby-uri, practic KickBox de 9 ani , am o personalitate puternică și îmi place să fac totul la cote maxime .


P.S L am inscris eu findca nu are cont pe forum si nu prea se descurca :) si este prieten din real life
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Hard
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 437
Membru din: Lun Dec 19, 2016 12:34 am

Dum Mai 20, 2018 7:32 pm

Deoarece echipa Metin2LastFight dorește să jurizeze cu voi în conferință, vă rog să îi dați add lui MrBlue pe Skype: mrblue_lf și să fiți on mâine, în jurul orei 20:00 pentru a vă putea adăuga :)
Imagine
Avatar utilizator
d0rNa
Jucător
Jucător
Mesaje: 1
Membru din: Dum Mai 20, 2018 11:20 pm
Oraş: Bv
Regat: Albastru
Caracter: Şaman

Lun Mai 21, 2018 12:26 am

---
Ultima oară modificat Mar Mai 22, 2018 10:14 pm de către d0rNa, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
cosminiop
Jucător
Jucător
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Mai 19, 2018 1:48 pm
Oraş: Barlad
Regat: Roşu
Caracter: Şaman
Breaslă: Originals

Lun Mai 21, 2018 9:13 pm

Allexa scrie:Deoarece echipa Metin2LastFight dorește să jurizeze cu voi în conferință, vă rog să îi dați add lui MrBlue pe Skype: mrblue_lf și să fiți on mâine, în jurul orei 20:00 pentru a vă putea adăuga :)
A fost confa? Ati deliberat?
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Lun Mai 21, 2018 10:43 pm

cosminiop scrie:
Allexa scrie:Deoarece echipa Metin2LastFight dorește să jurizeze cu voi în conferință, vă rog să îi dați add lui MrBlue pe Skype: mrblue_lf și să fiți on mâine, în jurul orei 20:00 pentru a vă putea adăuga :)
A fost confa? Ati deliberat?
Marti incepand cu ora 21:00. Va rog sa ma adaugati pe skype live:mrblue_lf si totodata sa imi dati mesaj la ora 21:00, marti.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Metin2 PvP Server
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 981
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:43 pm
Caracter: Războinic

Mie Mai 23, 2018 12:01 am

Evenimentul s-a incheiat. Castigatorii sunt: [Miss]Carla si [Mr]Damon
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis