Bug costum/vizual

Raportează aici toate bugurile, erorile și greșelile pe care le întâlnești pe joc cât şi pe forum.
Închis
Avatar utilizator
Terra
Începător
Începător
Mesaje: 73
Membru din: Lun Mai 15, 2017 5:03 pm

Vin Iun 02, 2017 2:15 pm

Nume caracter: Executioner
Data şi ora petrecerii bug-ului: 1 iunie , ora nu are relevanta.
Descriere (preferabil cu poze sau video): Problema este în felul următor : costumele ( vorbesc strict de costumele de la Confucius ) fac un fel de buget vizual , adică eu ieri când am dat sihastru jos , peste aproximativ 5 minute apărea ca și când încă îl aveam pe mine , chiar dacă acesta era în inventar. Problema nu este acest vizual , problema intervine ca acest vizual la costum creează un vizual și fata de alți playeri , spre exemplu : un jucător era în afară cercului, arata ca dau în el doar "miss". Și când am văzut asta , l-am întrebat de ce și acesta a zis ca el este în cerc și defapt , chiar era în cerc. Menționez ca nu aveam lag în acel interval orar. Cred ca este ceva de la server files și propun sa se aplece cineva asupra acestui lucru pentru ca poate provoca probleme la pvp și duele pe iteme site.
Avatar utilizator
Metin2 PvM
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 822
Membru din: Lun Oct 17, 2016 10:45 pm

Vin Iun 02, 2017 2:20 pm

Daca e cont vechi si ai lasat costumul pe cont e posibil sa ti se fi facut un bug, roaga pe cineva sa iti dea lvl 104, iar faza cu miss-urile, intra pe site si da-i "debugare caracter".
Avatar utilizator
Terra
Începător
Începător
Mesaje: 73
Membru din: Lun Mai 15, 2017 5:03 pm

Vin Iun 02, 2017 2:23 pm

Mulțumesc de ajutor. Am făcut acest topic nu pentru ca mă încurca pe mine cu ceva , ci pentru ca e foarte posibil ca aceasta problema sa fie din server files. Și dacă este de acolo , din cauza unei erori pot apărea mai multe si automat intervine o instabilitate , ceea ce ar determina închiderea serverului pana la rezolvarea acestor buguri , aparent minore.
Avatar utilizator
Metin2 Rubinum
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 571
Membru din: Vin Mai 27, 2016 10:34 pm

Sâm Iun 03, 2017 9:25 am

Ii Bug rau la costum si freza azael si se face si vizual rau
Avatar utilizator
Terra
Începător
Începător
Mesaje: 73
Membru din: Lun Mai 15, 2017 5:03 pm

Sâm Iun 03, 2017 11:33 am

BUZZ scrie:Ii Bug rau la costum si freza azael si se face si vizual rau
La orice costum e..
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Sâm Iun 03, 2017 11:51 am

Se putea să fie doar de la tine, eu nu am păţit aşa ceva.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
PvP Server Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 732
Membru din: Dum Mar 05, 2017 3:04 pm
Oraş: Galati
Status: Fumand Marlboro! <3
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: ICanFeel

Sâm Iun 03, 2017 1:08 pm

E de la tine , nici eu nu am patit asta ..
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Dum Iun 04, 2017 1:57 am

Nu are cum un anumit costum sau freza sa creeze bug vizual si alt costum nu. Asta e parte de sursa. Totusi, incearca sa iti creezi un nou cont si sa revii cu un reply daca ti se intampla la fel.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Terra
Începător
Începător
Mesaje: 73
Membru din: Lun Mai 15, 2017 5:03 pm

Dum Iun 04, 2017 11:45 am

[SA]MrBlue scrie:Nu are cum un anumit costum sau freza sa creeze bug vizual si alt costum nu. Asta e parte de sursa. Totusi, incearca sa iti creezi un nou cont si sa revii cu un reply daca ti se intampla la fel.
Ideea e ca contul este mai vechi si am avut costumele lasate pe character mult timp si s-a creat un fel de bug si in duel: De exemplu eu dau sihastru jos si apare iar pe mine, el fiind in inventor. Aceeasi problema o are si freza.
Avatar utilizator
Terra
Începător
Începător
Mesaje: 73
Membru din: Lun Mai 15, 2017 5:03 pm

Lun Iun 05, 2017 10:15 am

Bugul încă persista, o sa revin cu dovezi în cursul zilei de azi : poze/video.
Avatar utilizator
Konishua
Începător
Începător
Mesaje: 100
Membru din: Mie Iul 27, 2016 8:54 pm

Mar Iun 06, 2017 6:40 pm

Acest bug se rezolva imediat, roaga un membru staff sa ti dea lv 104 si ai scapat.Bug ul se face atunci cand porti mult un costum/freza si da reboot (nu provoaca vizual insa daca ai freza cu rasa si mai bagi si tu alta freza cu rasa ai 20% acea rasa).
---------------------------------------------------------------------
Doamne ce doamne
Avatar utilizator
Terra
Începător
Începător
Mesaje: 73
Membru din: Lun Mai 15, 2017 5:03 pm

Mar Iun 06, 2017 11:38 pm

Asa, acum sper ca se vede la ce bug ma refer : . Si ar cam trebui rezolvat ceva la el pentru ca nu e normal sa se intample chestia asta.
Avatar utilizator
Konishua
Începător
Începător
Mesaje: 100
Membru din: Mie Iul 27, 2016 8:54 pm

Mie Iun 07, 2017 4:54 pm

E fix cum ti am spus eu, spune i unui membri staff sa ti dea lv 104 si scapi de ele,
---------------------------------------------------------------------
Doamne ce doamne
Avatar utilizator
Terra
Începător
Începător
Mesaje: 73
Membru din: Lun Mai 15, 2017 5:03 pm

Mie Iun 07, 2017 5:21 pm

MrCocaina scrie:E fix cum ti am spus eu, spune i unui membri staff sa ti dea lv 104 si scapi de ele,
O sa incerc așa . Oricum ideal ar fi sa se rezolve tot bugul și sa nu fie nevoiți toți playerii sa ceara 104 și sa se frece atat.
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Mie Iun 07, 2017 9:18 pm

Executioner scrie:
MrCocaina scrie:E fix cum ti am spus eu, spune i unui membri staff sa ti dea lv 104 si scapi de ele,
O sa incerc așa . Oricum ideal ar fi sa se rezolve tot bugul și sa nu fie nevoiți toți playerii sa ceara 104 și sa se frece atat.
Doar la cei care nu au intrat de mult timp se întâmplă asta. Să-mi dai mesaj pe joc ca să-ţi dau level 104 când eşti online.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Mie Iun 07, 2017 11:27 pm

Topic inchis.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis