Propunere Roata Norocului

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Închis
Avatar utilizator
Kasumi
Jucător
Jucător
Mesaje: 21
Membru din: Mar Apr 19, 2016 10:08 pm

Lun Mai 16, 2016 5:45 pm

Numele tau din joc : Kasumi
Sugestie/Propunere : Propun sa fie implementat un sistem numit "Roata Norocului" accesibil din moneda Item Shop sau pus la vreun npc. La evenimentul OX se poate da "Ticket" care este necesar pentru a juca la ruleta. Itemele castigate sa fie acadele, inele, licori (pentru a nu fi doar iteme bune), nu stiu, ma gandesc la alte premii care exista pe joc si revin cu un edit, eventual dread sau costume/peturi event, dar acestea sunt cam exagerate. Premiile se pot stabilii pe parcurs ;)
Cu ce crezi ca ar imbunatati jocul sugestia/propunerea ta? : Avem nevoie de sisteme noi, ar aduce un aer aparte serverului si ar atrage mai multi jucatori, vor exista mai multe donatii si implicit ne vom putea dezvolta mai mult. Astept parerile dumneavoastra.
Cu multa stima si respect, Kasumi.
Ultima oară modificat Lun Mai 16, 2016 6:14 pm de către Kasumi, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
kioshi
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 153
Membru din: Mie Mar 02, 2016 12:01 pm

Lun Mai 16, 2016 5:50 pm

CONTRA. Pentru ce să implementeze ” ruleta ” ? Mai ales să dea și site :lol: :lol: . Din această cauză nu o să mai existe nici donații. :lol: :lol:
Avatar utilizator
Metin2 Azyrah
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 458
Membru din: Mar Feb 16, 2016 3:51 pm

Lun Mai 16, 2016 6:17 pm

A mai fost parcă o propunere ca asta, doar că era cu un cont ceva de genul, nu mai imi amintesc exact şi a fost respinsă, deci nu işi mai are rostul astfel de propunerii, CONTRA.
Imagine
Avatar utilizator
Wiliam
Jucător
Jucător
Mesaje: 40
Membru din: Dum Apr 17, 2016 9:44 am

Lun Mai 16, 2016 6:19 pm

Contra!Sa zicem pretul tichetelor pentru tombola sa fie 10-20 MD-uri si sa castige premii mult mai scumpe la donatii??Nu ar fii corect fata de cei care au donat.
Avatar utilizator
M6Raw
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 415
Membru din: Dum Noi 29, 2015 8:59 am

Lun Mai 16, 2016 6:27 pm

Rainschwitz scrie:A mai fost parcă o propunere ca asta, doar că era cu un cont ceva de genul, nu mai imi amintesc exact şi a fost respinsă, deci nu işi mai are rostul astfel de propunerii, CONTRA.
1 ? Au fost fix 4 , din care 1 a mea si toate au primit respins . CONTRA .
Avatar utilizator
Kasumi
Jucător
Jucător
Mesaje: 21
Membru din: Mar Apr 19, 2016 10:08 pm

Lun Mai 16, 2016 6:31 pm

Stil7 scrie:
Rainschwitz scrie:A mai fost parcă o propunere ca asta, doar că era cu un cont ceva de genul, nu mai imi amintesc exact şi a fost respinsă, deci nu işi mai are rostul astfel de propunerii, CONTRA.
1 ? Au fost fix 4 , din care 1 a mea si toate au primit respins . CONTRA .
Am verificat si nu a fost nimic de genul. Toate au fost pe tema "tombola" cu numere, cu prostii, alea, alea. Eu ma refer la ceva simplu si la obiect, obtii "ticket", invarti roata, castigi un premiu si aia e. Premiile pot fii stabilite pe parcurs, acadea/inel/licori etc..
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Lun Mai 16, 2016 11:06 pm

Nu e obligatoriu ca la ruletă să fie iteme site, premiile se pot stabilii de către Blue şi Kepe.
E o idee super bună, adică, la ox să se ofere "Tichete" cu care să joci la roata asta, să fie premii gen: peturi ox, costume ox, inele, acadele, sushi, peşti, licoarea grabei, etc.
Zic că o să fie o nouă "monedă" pe piaţă şi aceste "Tichete" deoarece vor fi destul de căutate.
Din partea mea ai pro.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Easy PvM Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 587
Membru din: Mar Noi 17, 2015 6:09 pm

Lun Mai 16, 2016 11:19 pm

Contra. Vrei site? Donează ca si ceilalti. Mai sunt unii si care fura prietenii...poti face si asta
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Mar Mai 17, 2016 7:58 am

Propunere respinsa.

T/C
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis