Propunereeee

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Închis
Avatar utilizator
Siyawed
Începător
Începător
Mesaje: 54
Membru din: Mie Sep 14, 2016 8:17 pm

Mar Noi 22, 2016 9:31 pm

Numele tău din joc: Siyawed
Sugestie/Propunere: 1. Scoaterea timpului de la "Restartează aici", ar fii mult mai ok părerea mea, mai ales că e un server PvP.
2. Adăugarea npc-urilor "Negustorul de armuri" şi "Negustorul de arme" în hărţile unde se fac PvP
Cu ce crezi că ar îmbunătăţi jocul sugestia/propunerea ta?: Păi economisim timp, gen la a doua propunere nu mai stăm să ne ducem map1 să facem item-ul respectiv ş.a.m.d.
Avatar utilizator
Metin2 turkey
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 577
Membru din: Mie Iun 22, 2016 4:40 pm
Oraş: Brasov
Status: Easy money BITCH !

Mar Noi 22, 2016 9:52 pm

1. Contra . Cand faci 1-1 si mori dai imediat reset aici si ii dai revansa instant si ii spui ca nu ai murit .
2. Contra. Cand se face PvP ar trebuii sa ai itemele deja facute .
Arogant, fițos, tupeu jegos Fac bani și-i arunc pe jos Dau cureaua Gucci jos Ea-și dă chiloții jos
Avatar utilizator
Siyawed
Începător
Începător
Mesaje: 54
Membru din: Mie Sep 14, 2016 8:17 pm

Mar Noi 22, 2016 9:58 pm

Kassar scrie:1. Contra . Cand faci 1-1 si mori dai imediat reset aici si ii dai revansa instant si ii spui ca nu ai murit .
2. Contra. Cand se face PvP ar trebuii sa ai itemele deja facute .
1. Atunci să fie măcar un timp de 2-3 secunde, pentru că 10 este deja prea mult....
2. Şi dacă doresc să-mi schimb pumnalele de exemplu ? În loc ca în 2 minute să le fac, trebuie să stau 5 minute pentru că mă duc map1, mă duc la negustor de arme, să-mi iau bonusuri etc.
Avatar utilizator
Elenaaa
Începător
Începător
Mesaje: 108
Membru din: Joi Aug 25, 2016 7:44 pm

Mar Noi 22, 2016 10:09 pm

1. PRO. Este o idee utila, avand in vedere ca in ultima vreme am citit doar ineptii pe aici, ma bucur ca a venit cineva cu ideea asta.
2. PRO
Avatar utilizator
MT2 PvP Server
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 381
Membru din: Lun Aug 15, 2016 11:21 am

Mar Noi 22, 2016 10:16 pm

Pro, din punctul meu de vedere ambele idei sunt bune.
Avatar utilizator
Hammer
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 443
Membru din: Mar Noi 15, 2016 10:15 pm
Oraş: Constanta
Regat: Albastru
Caracter: Ninja

Mar Noi 22, 2016 10:44 pm

Pro , e buna ideea
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2503
Membru din: Sâm Aug 06, 2016 6:46 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Mar Noi 22, 2016 10:53 pm

Nu știu cât de buna vi s-ar mai părea ideea când ați fi implicați într-o bătaie generală. Unde mai e plăcerea de a vedea jucătorii pe jos, formând un "covor al supunerii" dacă timpul de la restartare ar fi scos? 10 secunde, e un timp acceptabil. În timpul unui duel cu ce te ajuta să dai restart aici imediat în circumstanțele în care oricum skillurile nu-ți sunt disponibile? Pe lângă asta, ar favoriza jucătorii care folosesc Hack, sau fel de fel de buguri pe care le sancționăm. Mă gândesc că n-ar fi prea plăcut să fii omorât de 50 de ori pe minut până eu sau un alt membru staff rezolva problema. Contra!
În ceea ce privește cea de-a doua propunere, sunt neutră. Consider că jucătorii au deja seturile și tot ceea ce le trebuie pregătit. Evenimentul este anunțat cu mult timp înainte, aveți timp.
Contra!
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Mie Noi 23, 2016 10:33 am

Propunere respinsa.

Topic inchis!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis