Metin2 PvP Server MT2

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Închis
Avatar utilizator
Esrra
Începător
Începător
Mesaje: 52
Membru din: Mar Ian 10, 2017 12:04 pm

Lun Feb 13, 2017 9:36 pm

Numele tău din joc: Ania
Sugestie/Propunere: Sa se faca hide cum era in trecut: 3 locuri - o runda.
Sa se adauge '' Poza artistica '' , ceva de genul. Fiecare player sa isi arate creativitatea si sa faca un print care sa primeasca note de la staff. *odata pe luna/2* . Sa se gandeasca si staff-ul la evenimente care sa ne ''atraga'' , cred ca toata lumea s-a plictisit de ox, hide si pvp... pe bune acuma. Am mai facut o propunere fix la fel si a fost acceptata de catre Blue, Diana a decis ca evenimentul Hide sa ramana la fel. De ce? doar ea stie, tot sv vrea hide ca inainte dar Diana nu , se fac 2 ev pe seara aiurea ... cand se poate face ca inainte. Eu una vreau hide ca inainte, acuma este foarte prost gandit. Cu parere de rau.
Cu ce crezi că ar îmbunătăţi jocul sugestia/propunerea ta?: Ar atrage playeri.

Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana LF LastFight Clasic

Website:

http://metin2lf.ro/
Avatar utilizator
Metin2 Rodnia
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 237
Membru din: Joi Aug 04, 2016 11:31 am
Status: Only God Can Judge Me
Regat: Roşu
Caracter: Sura

Lun Feb 13, 2017 9:45 pm

Numele tău din joc: DauLaBuci69
Părere: Un mare Pro din partea mea !
Motiv: Eu cred ca la fiecare concurs se acorda premii pentru primii 3 castigatori, doar aici la primu.. Daca ajunge acea persoana cu cateva secunde inaintea ta iti ia premiu.. macar asa iei si tu ceva chiar daca ala a ajuns inaintea ta cu cateva secunde ! Chiar era fain atunci cand se premiau primii 3 , si sa se mai gandeasca stuffu' la cateva evenimente interesante ! :P :D
Imagine Imagine
Avatar utilizator
MT2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2799
Membru din: Sâm Ian 14, 2017 7:40 pm
Oraş: Satu Mare

Lun Feb 13, 2017 9:50 pm

Numele tău din joc: FanniJrr
Părere: Pro
Motiv: -
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Metin2 Wiki
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1061
Membru din: Mar Mar 15, 2016 3:56 pm

Lun Feb 13, 2017 10:47 pm

mary
proo
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
666
Începător
Începător
Mesaje: 142
Membru din: Vin Ian 27, 2017 7:41 pm
Regat: Roşu
Caracter: Sura
Breaslă: 666

Lun Feb 13, 2017 11:25 pm

666
Pro
Evente mai multe pe săptămână , cum ai zis şi tu , 3 locuri la hide.
Avatar utilizator
PvM Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 366
Membru din: Mie Noi 11, 2015 6:00 pm

Mar Feb 14, 2017 12:24 am

Părere: CONTRA
Motiv: A mai fost această propunere însă a fost refuzată. Părerea mea e că evenimentul HIDE rulează foarte bine în acest moment.
Avatar utilizator
Ionuț
Jucător
Jucător
Mesaje: 17
Membru din: Mie Feb 08, 2017 4:31 pm

Mar Feb 14, 2017 1:13 am

Numele tău din joc: Xenis
Părere: Pro
Motiv: -
Avatar utilizator
xS3xMachine
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 190
Membru din: Lun Noi 28, 2016 3:52 pm
Oraş: -
Status: -
Breaslă: 1SkillDown

Mar Feb 14, 2017 7:59 am

XS3xMachine
Pro
Ideea este toate serverele au mai multe runde hide. Trebuie făcute si alte evenimente pe zi, altfel serverul o sa se golească.
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2503
Membru din: Sâm Aug 06, 2016 6:46 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Mar Feb 14, 2017 8:49 am

După cum am mai spus, propunerea în privința hide-ului este respinsă. În acest moment evenimentul rulează bine. Mai bine fac 2 runde cu 1 singur câștigător, decât o singură rundă cu 3 câștigători, toți prieteni. Dacă organizez în acest fel, favorizez prieteniile, cuplurile de pe joc. E ușor să folosești inelul de logodna pentru a te teleporta în zona respectivă, iar eu să nu-mi dau seama. De asemenea, și bârfa se poate duce între prieteni. Pe baza conferințelor, a prieteniilor, vor câștiga doar anumite persoane. Prietenii primului ajuns, logic. Propunerea este respinsă.
În ceea ce privește celelalte evenimente, v-am spus că vom organiza. În acest moment sunt în desfășurare 2 evenimente cu tematică, legate de ziua îndrăgostiților. Ne vom gândi și la alte evenimente pe viitor.

Topic închis!
Închis