Metin2 PvP Server MT2

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Închis
Avatar utilizator
Terra
Începător
Începător
Mesaje: 73
Membru din: Lun Mai 15, 2017 5:03 pm

Dum Mai 21, 2017 4:37 pm

Numele tău din joc: Executioner/TheMonsterH
Sugestie/Propunere: Eu cred ca noua modalitate, dacă o pot numi astfel, de alegere a echipei moderatorilor in-game , dar și aici ,pe forum, este foarte buna și bine pusă la punct. Totusi, în viziunea mea, ar trebui ca alegerea unui nou membru staff sa fie făcută și în concordanta cu experiență acestuia în cadrul jocului. Mă dau ca exemplu pe mine și nu din cauza faptului ca sunt egoist, ci pentru ca nu cunosc îndeajuns de bine oameni de pe server ca sa pot spune același lucru despre altcineva; eu am fost [GM], [GA] și [SA] și nu mi se pare drept ca eu sa nu pot aplica la o funcție în staff din cauza minutelor jucate pe acest server și probabil sunt mai mulți playeri în situația mea. Mai mult, minutele în joc se pot cumula foarte repede , fără ca respectivul/a jucator sa fi fost prezent la calculator și chiar sa joaca ( exemplu bun ar fi conturile de switch , pe care playerii le lasă deschise, fără ca aceștia sa joace).
Cu ce crezi că ar îmbunătăţi jocul sugestia/propunerea ta?: Cred ca prin aceasta modalitate, combinata cu ideea lui [SA]Kepe ( interviul făcut de 5 membri staff) , membrii administrației acestui server vor fi aleși în funcție de competenta lor de a lucra în diferite situatii, datorita experienței acestora. De exemplu , un player cu 10000 de minute pe acest server( pentru funcția [GM]) , dar care a luat pentru prima oară în viața un grad intr-o echipa staff , nu are Cum sa facă fata organizării unui eveniment, pentru ca nu are experiență necesara. Intr-adevar, regulamentul este de ajutor, dar nu mereu lucrurile pe server se întâmpla ca în regulament și câteodată ai nevoie de experiențele anterioare pentru a lua decizia cea mai favorabila. Mulțumesc pentru atenție !

Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana LF LastFight Clasic

Website:

http://metin2lf.ro/
Avatar utilizator
Level Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 746
Membru din: Sâm Apr 16, 2016 11:36 am
Oraş: Shadyland
Status: Nesimtit in evolutie
Regat: Galben
Breaslă: ShadyVoDa/BT

Dum Mai 21, 2017 4:39 pm

Shadyy
Contra
E greu sa stai sa faci 5k minute sau 10k, cat e acum? : ))
Am scapat de indigestii ca nu mai halesc pe nimeni Omu-i o suma de procese, d-aia ma schimb pe zi ce trece Sunt o oaie neagra fara spiritul de turma demons in my head making noise
wish they’d shut it up
Imagine https://www.youtube.com/watch?v=NfdIFfUcq1k
Avatar utilizator
Terra
Începător
Începător
Mesaje: 73
Membru din: Lun Mai 15, 2017 5:03 pm

Dum Mai 21, 2017 4:55 pm

Este usor. Fa un calcul pe un cont pe care ai pus la bonusat, dacă ții calculatorul deschis înseamnă 3 zile și jumatate. Deci nu e foarte mult.
Avatar utilizator
Hard Metin2 PvM
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1270
Membru din: Vin Aug 12, 2016 12:01 am
Oraş: Bucuresti
Status: #SDG
Regat: Galben
Caracter: Ninja
Breaslă: StealingLife

Dum Mai 21, 2017 4:56 pm

NouAnLaicMi
Contra
Eu as spune ca ar trebui sa se mărească minutele alea, poate tu joci de 1 zi pe server si altul de 2 ani si sa fie șanse egale intre jucatori?
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Pvm Hard
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 295
Membru din: Sâm Ian 14, 2017 9:22 pm

Dum Mai 21, 2017 5:50 pm

Stefan.
Pro.
Intr-un fel ai dreptate, eu am mai avut grade pe alte servere si helper aici, si dintr-o prostie de a mea am renuntat la functie si am sters caracterul..si acum cand m-am gandit sa re-joc pe "Stefan" si sa mai aplic o data in staff, minutele imi stau in cale, deoarece contul vechi avea aproape 40k minute si pe acesta am 2k..eu zic ca minutele sa fie scoase din cerinta si ca acceptarea in Staff sa se faca pe modul de gandire al persoanei si al cunostintelor la interviu, respectiv in cerere.
Imagine
Avatar utilizator
Hard Metin2 Server
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 269
Membru din: Vin Mar 17, 2017 7:25 pm

Dum Mai 21, 2017 6:23 pm

Alle050
Contra
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Rodnia
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 237
Membru din: Joi Aug 04, 2016 11:31 am
Status: Only God Can Judge Me
Regat: Roşu
Caracter: Sura

Dum Mai 21, 2017 6:37 pm

DauLaBuci69
Contra
Nu conteaza ca ai avut grade pe alte metine / forum uri, daca tu nu cunosti server ul din care faci parte ca om de staff degeaba esti in acel staff. Cred ca ar trebuii si marite cele 10k minute fiindca sunt cam putine si asa oricine poate intra in staff, dar de pe la 10k+ minute macar incepi sa cunosti server ul din care tu consideri ca ar trebuii sa faci parte.
Imagine Imagine
Avatar utilizator
Chron
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 161
Membru din: Joi Apr 06, 2017 9:23 am

Dum Mai 21, 2017 8:14 pm

Chron
Contra
Avatar utilizator
MT2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2799
Membru din: Sâm Ian 14, 2017 7:40 pm
Oraş: Satu Mare

Lun Mai 22, 2017 2:29 pm

[GFX]Fanni
Contra
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Lun Mai 22, 2017 6:17 pm

Propunere respinsa.

Topic inchis.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis