Metin2 PvP Server MT2

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Avatar utilizator
Players Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 249
Membru din: Sâm Feb 18, 2017 12:45 pm

Lun Mai 29, 2017 8:49 am

Numele tău din joc: Emirate
Sugestie/Propunere: Bun,deci daca insfarsit s-a acceptat propunerea lui MrDici acum pot sa zic si eu ce ma doare. Avand in vedere ca se baga acele dungeonuri,sa gandim logic:cine ar sta o ora sau cat dureaza sa faci runul ala pentru a dropa 15 pesti?Propun sa se modifice dropul ce o sa-l aiba bosii,si ar fii frumos sa vina playerii cu sugestii de drop.Incep eu:Propun sa dropeze ceva ce sa adauge 4 sloturi pe arma dar cu sansa foarte mica.
Sau Arme+0
Sau de ce nu? Manunchi cu care sa poti face shop.De ce? Pai cand esti afk te faci shop si scrii acolo:De ex:Dau 1 acc pe dread,dau vip pe olimp si cand te intorci sa ai pm-uri. Hai ma fratilor,nu se va umple de shopuri si ar fii un pvp foarte frumos..
Cu ce crezi că ar îmbunătăţi jocul sugestia/propunerea ta?: Ar avea un rost sa faci acei bosi.

Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana LF LastFight Clasic

Website:

http://metin2lf.ro/
Avatar utilizator
Chron
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 161
Membru din: Joi Apr 06, 2017 9:23 am

Lun Mai 29, 2017 8:56 am

Chron
Pro/Contra
Contra in privinta obiectului de pune al 4-lea slot pe arma,iar Pro la armele +0 de design,x20 pesti,x10 vinuri,costum cu bonus la fiecare boss,iar costumu sa aibe sansa mica.
Avatar utilizator
Players Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 249
Membru din: Sâm Feb 18, 2017 12:45 pm

Lun Mai 29, 2017 9:18 am

Chron scrie:Chron
Pro/Contra
Contra in privinta obiectului de pune al 4-lea slot pe arma,iar Pro la armele +0 de design,x20 pesti,x10 vinuri,costum cu bonus la fiecare boss,iar costumu sa aibe sansa mica.
Costumul cu bonus e clar ca o sa il refuze pentru ca ar fii nedrept pentru cei care doneaza,dar tu ai sta sa faci un run pt 10 vinuri sau 20 de pesti?
Avatar utilizator
Chron
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 161
Membru din: Joi Apr 06, 2017 9:23 am

Lun Mai 29, 2017 9:20 am

vladvlad scrie:Costumul cu bonus e clar ca o sa il refuze pentru ca ar fii nedrept pentru cei care doneaza,dar tu ai sta sa faci un run pt 10 vinuri sau 20 de pesti?
Nici chiar 10,sa fie drop mai mare,dar sa nu dropam doar pesti vinuri inel si acadea ;) sa dropam si arme de design,costum si freza cu bonusuri si pet rufus.
Avatar utilizator
Metin2 Pvm Hard
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 295
Membru din: Sâm Ian 14, 2017 9:22 pm

Lun Mai 29, 2017 9:53 am

Stefan.
Pro/Contra.
Mie sincer nu-mi pasa..ati inebunit cu un PvM pe server. :|
Imagine
Avatar utilizator
Hard MT2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 316
Membru din: Joi Noi 17, 2016 8:28 am

Lun Mai 29, 2017 10:05 am

Contra!
Aici mă refer strict la ideea cu "mănunchi". De ce contra?
Bineînțeles că acest item permite deschiderea unui shop, are avantajul care l-ai precizat tu, însă are 2 dezavantaje.
1. Poate fi un mod de reclamă pentru alte servere private.
2. Poate fi un mod de a vorbi când ai mute. Însă din experiența mea ca și GM, pot spune că după ce un player primește mute, folosește acest item în special pentru injurii la adresa unui membru staff, de aici poate duce și la alte sancțiuni mult mai mari care sunt și în dezavantajul nostru.

Iar în legătură cu itemele+0, pot spune că sunt pro. Chiar acum câteva zile am întâlnit un player care m-a întrebat dacă se bagă pe server și alte arme de nivel mic, probabil îi era dor să vadă o "Lamă Magnetică".
Avatar utilizator
lower
Jucător
Jucător
Mesaje: 27
Membru din: Lun Mai 08, 2017 2:32 pm

Lun Mai 29, 2017 10:50 am

-
CONTRA
PVP SAU CE DRACU CA EU MA LAS.
Avatar utilizator
Terra
Începător
Începător
Mesaje: 73
Membru din: Lun Mai 15, 2017 5:03 pm

Lun Mai 29, 2017 11:01 am

[GM]Expensive scrie:Contra!
Aici mă refer strict la ideea cu "mănunchi". De ce contra?
Bineînțeles că acest item permite deschiderea unui shop, are avantajul care l-ai precizat tu, însă are 2 dezavantaje.
1. Poate fi un mod de reclamă pentru alte servere private.
2. Poate fi un mod de a vorbi când ai mute. Însă din experiența mea ca și GM, pot spune că după ce un player primește mute, folosește acest item în special pentru injurii la adresa unui membru staff, de aici poate duce și la alte sancțiuni mult mai mari care sunt și în dezavantajul nostru.

Iar în legătură cu itemele+0, pot spune că sunt pro. Chiar acum câteva zile am întâlnit un player care m-a întrebat dacă se bagă pe server și alte arme de nivel mic, probabil îi era dor să vadă o "Lamă Magnetică".
Executioner
Idem
Avatar utilizator
Metin2 PvM
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 822
Membru din: Lun Oct 17, 2016 10:45 pm

Lun Mai 29, 2017 11:36 am

Kaisen
Contra
CONTRA
Avatar utilizator
Zeno
Începător
Începător
Mesaje: 148
Membru din: Vin Mar 03, 2017 11:43 am

Lun Mai 29, 2017 11:37 am

contra
Avatar utilizator
Players Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 249
Membru din: Sâm Feb 18, 2017 12:45 pm

Lun Mai 29, 2017 12:26 pm

[GM]Expensive scrie:Contra!
Aici mă refer strict la ideea cu "mănunchi". De ce contra?
Bineînțeles că acest item permite deschiderea unui shop, are avantajul care l-ai precizat tu, însă are 2 dezavantaje.

1. Poate fi un mod de reclamă pentru alte servere private.
2. Poate fi un mod de a vorbi când ai mute. Însă din experiența mea ca și GM, pot spune că după ce un player primește mute, folosește acest item în special pentru injurii la adresa unui membru staff, de aici poate duce și la alte sancțiuni mult mai mari care sunt și în dezavantajul nostru.

Iar în legătură cu itemele+0, pot spune că sunt pro. Chiar acum câteva zile am întâlnit un player care m-a întrebat dacă se bagă pe server și alte arme de nivel mic, probabil îi era dor să vadă o "Lamă Magnetică".
Pai daca il injura ii da ban ce e asa greu,cat despre reclama,avand in vedere ca sunt membrii staff tot timpul online nu le e greu sa dea cate un kick,ganditi-va ca e plictisitor map1 mai ales cand vezi ca e gol,shopurile ar mai umple si ar da o atmosfera placuta jocului..
Avatar utilizator
Players Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 249
Membru din: Sâm Feb 18, 2017 12:45 pm

Lun Mai 29, 2017 12:30 pm

vladvlad scrie:
[GM]Expensive scrie:Contra!
Aici mă refer strict la ideea cu "mănunchi". De ce contra?
Bineînțeles că acest item permite deschiderea unui shop, are avantajul care l-ai precizat tu, însă are 2 dezavantaje.

1. Poate fi un mod de reclamă pentru alte servere private.
2. Poate fi un mod de a vorbi când ai mute. Însă din experiența mea ca și GM, pot spune că după ce un player primește mute, folosește acest item în special pentru injurii la adresa unui membru staff, de aici poate duce și la alte sancțiuni mult mai mari care sunt și în dezavantajul nostru.

Iar în legătură cu itemele+0, pot spune că sunt pro. Chiar acum câteva zile am întâlnit un player care m-a întrebat dacă se bagă pe server și alte arme de nivel mic, probabil îi era dor să vadă o "Lamă Magnetică".
Pai daca il injura ii da ban ce e asa greu,cat despre reclama,avand in vedere ca sunt membrii staff tot timpul online nu le e greu sa dea cate un kick,ganditi-va ca e plictisitor map1 mai ales cand vezi ca e gol,shopurile ar mai umple si ar da o atmosfera placuta jocului..
Mai ales ca avantajele sunt mai multe decat dezavantajele;)
Avatar utilizator
PvP Server Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 732
Membru din: Dum Mar 05, 2017 3:04 pm
Oraş: Galati
Status: Fumand Marlboro! <3
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: ICanFeel

Lun Mai 29, 2017 1:41 pm

Muffi
Pro
Pro, doar pentru manunchi , ar fi ceva.
Avatar utilizator
Metin2 Rubinum
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 571
Membru din: Vin Mai 27, 2016 10:34 pm

Lun Mai 29, 2017 2:33 pm

[REGE]BUZZ
CONTRA
de unde va vine ideiile astea in pl.m
Avatar utilizator
Ioanna
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 185
Membru din: Sâm Ian 09, 2016 12:12 am

Lun Mai 29, 2017 3:34 pm

Ioanna
Contra
Hai să nu exagerăm.
Avatar utilizator
Server PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2437
Membru din: Joi Apr 20, 2017 11:29 pm
Oraş: Caransebeș
Status: Să vă fie rușineeee =))
Regat: Roşu
Caracter: Războinic

Lun Mai 29, 2017 3:58 pm

Chriss69
Contra!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
MT2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2799
Membru din: Sâm Ian 14, 2017 7:40 pm
Oraş: Satu Mare

Lun Mai 29, 2017 5:51 pm

[GFX]Fanni
Contra
Deja exagerati, o cam dati in PvM. Insa armele +0 ar fi ok, arata fain.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Players Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 249
Membru din: Sâm Feb 18, 2017 12:45 pm

Lun Mai 29, 2017 9:32 pm

Fanni scrie:[GFX]Fanni
Contra
Deja exagerati, o cam dati in PvM. Insa armele +0 ar fi ok, arata fain.


Si daca e un pic de pvm pe server care e problema? Voi nu va ganditi la faptul ca nu mai sunt playeri fara site pe server? Nu joaca nimeni sau cel putin nu se tine nimeni de server pentru ca isi fac cont,seturi full dau cateva duele si ies,ca se plictisesc,asa daca ai avea un motiv sa farmezi ar avea si aia noi o speranta ca pot sa faca rost de site.Si sa nu vad ca scrii ca nu se va mai dona.Nu exista asa ceva,atata timp cat vin playeri noi tot timpul o sa fie donatii.Si cu argumentele astea nu cred ca mai are cineva ceva de comentat in legatura cu introducerea pvm-ului pe server ;)
Cat despre shopuri? Gandeste logic si fa diferenta dintre un server de exemplu pvm,care e plin de shopuri si iti e mai mare dragul sa stai map1 cand vezi ca e plin,iar pentru cei ce ii deranjeaza sa,pot sa dezactiveze numele shopurilor,sau daca va vrea Blue sa se bage optiunea aia cu ascunde shopuri ;)
Avatar utilizator
mt2 pvm
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1314
Membru din: Dum Mar 26, 2017 2:13 pm
Regat: Galben
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Lun Mai 29, 2017 10:59 pm

Panadol
Contra
-
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Rodnia
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 237
Membru din: Joi Aug 04, 2016 11:31 am
Status: Only God Can Judge Me
Regat: Roşu
Caracter: Sura

Mar Mai 30, 2017 11:31 am

DauLaBuci69
Contra
La ce va trebuie manunchi frate ca tot nu inteleg ? Nu puteti da si voi pe global ca vindeti ce vindeti ? O dati in pvm grav rau.
Imagine Imagine
Închis