CERERE OPINII

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Închis
Metin2 PvP Server
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 981
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:43 pm
Caracter: Războinic

Sâm Feb 06, 2016 2:32 pm

Salut tuturor, ne-am gandit la o modalitate de a reduce monotonia de pe server. Am sa va prezint mai jos ideea cu care am venit si v-as ruga sa va dati cu parerea in legatura cu aceasta propunere si daca este cazul sa veniti cu imbunatatiri:

Ne-am gandit sa implementam camera de cristal in capat la v4 iar in ea sa se afle dragonul albastru. Acesta sa fie cat de cat dificil de invins, astfel incat sa se mearga in grupe de cate 8-10 persoane :
Imagine
Tin sa precizez faptul ca nu va fi nici un mob, va fi doar dragonul si atat. In leagatura cu dmg-ul dragonului ne mai gandim daca il ridicam sau nu, la acest dragon ne-am gandit sa implementam amuleta dragostei eterne :

Imagine
Bonusurile acesteia raman discutabile si v-as ruga sa ma ajutati in privinta lor. In legatura cu durata acestei amulete ne-am gandit la 72h indiferent daca aceasta e folosita sau nu, astfel incat sa bateti dragonul din cand in cand. Respawn-ul ne-am gandit sa fie undeva la 30 minute - o ora la dragon astfel incat sa se organizeze lupte PvP in fata camerei de cristal pentru cine ia dragonul. Pentru nestiutori, intrarea la dragon se va face prin intermediul unor chei care se vor gasi la Magazinul General si va trebui sa va setati un cod format din 4 cifre, cod pe care sa-l impartiti cu colegii vostri din grup sau din breasla.

Astept parerile voastre in legatura cu aceasta idee si daca aveti modificari de facut, va rog sa nu ezitati. Este o metoda simpla pentru a renunta la plictiseala. Nu accept decat raspunsuri bine argumentate, cei care zic doar "CONTRA" nu vor fi luati in considerare.


Toate cele bune,
Echipa Metin2LastFight.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
tomele12345
Jucător
Jucător
Mesaje: 9
Membru din: Dum Ian 31, 2016 11:00 pm

Sâm Feb 06, 2016 2:38 pm

10HH 3K PV AMULETA EU ZIC CA E OK
Avatar utilizator
asus2014
Jucător
Jucător
Mesaje: 5
Membru din: Vin Ian 22, 2016 9:27 pm

Sâm Feb 06, 2016 2:39 pm

Mi se pare ceva foarte interesant si distractiv... in plus este un avantaj pentru duelul pvp pentru fiecare persoana din joc chiar este o idde grozava va felicit !! TheStandBy
Avatar utilizator
Yuu
Începător
Începător
Mesaje: 81
Membru din: Mie Noi 11, 2015 9:57 pm
Oraş: Tank
Status: Tank
Regat: Albastru
Caracter: Şaman
Breaslă: Yakuza

Sâm Feb 06, 2016 2:40 pm

Mai bine bagi o mapă de farmat unde sunt mai mulţi dragoni cu un respawn de 20 de minute că să nu existe conficte şi ca bonusuri poţi să bagi 2k pv 20 farmec ^.^
Imagine
Avatar utilizator
Daniela :*
Jucător
Jucător
Mesaje: 29
Membru din: Joi Feb 04, 2016 2:22 pm

Sâm Feb 06, 2016 2:40 pm

Sunt pro pentru aceasta sugestie. As dori ca amuleta sa detina urmatoarele bonusuri: 3kpv 10hh, 10critica (si/sau 10 patrunzatoare:optional). Tin sa mentionez ca este parerea mea personala.
Ultima oară modificat Sâm Feb 06, 2016 2:42 pm de către Daniela :*, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
asus2014
Jucător
Jucător
Mesaje: 5
Membru din: Vin Ian 22, 2016 9:27 pm

Sâm Feb 06, 2016 2:41 pm

asus2014 scrie:Mi se pare ceva foarte interesant si distractiv... in plus este un avantaj pentru duelul pvp pentru fiecare persoana din joc chiar este o idde grozava va felicit !! TheStandBy
si bonusurile pentru amuleta 3k pv 10hh cel mai bine Bafta !!
Metin2 PvP Server
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 981
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:43 pm
Caracter: Războinic

Sâm Feb 06, 2016 2:41 pm

Yuu scrie:Mai bine bagi o mapă de farmat unde sunt mai mulţi dragoni cu un respawn de 20 de minute că să nu existe conficte şi ca bonusuri poţi să bagi 2k pv 20 farmec ^.^
Tocmai ca eu nu vreau farm in sine, eu vreau sa apara "conflicte" care sa se desfasoare in stil PvP. Pana la urma serverule PvP, NU PvM
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Yuu
Începător
Începător
Mesaje: 81
Membru din: Mie Noi 11, 2015 9:57 pm
Oraş: Tank
Status: Tank
Regat: Albastru
Caracter: Şaman
Breaslă: Yakuza

Sâm Feb 06, 2016 2:43 pm

[CoMa]Kepe scrie:
Yuu scrie:Mai bine bagi o mapă de farmat unde sunt mai mulţi dragoni cu un respawn de 20 de minute că să nu existe conficte şi ca bonusuri poţi să bagi 2k pv 20 farmec ^.^
Tocmai ca eu nu vreau farm in sine, eu vreau sa apara "conflicte" care sa se desfasoare in stil PvP. Pana la urma serverule PvP, NU PvM
Aici nu cred că e conflict când ăia se bat unu poate imediat să fure camera
Imagine
Metin2 PvP Server
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 981
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:43 pm
Caracter: Războinic

Sâm Feb 06, 2016 2:44 pm

Yuu scrie:
[CoMa]Kepe scrie:
Yuu scrie:Mai bine bagi o mapă de farmat unde sunt mai mulţi dragoni cu un respawn de 20 de minute că să nu existe conficte şi ca bonusuri poţi să bagi 2k pv 20 farmec ^.^
Tocmai ca eu nu vreau farm in sine, eu vreau sa apara "conflicte" care sa se desfasoare in stil PvP. Pana la urma serverule PvP, NU PvM
Aici nu cred că e conflict când ăia se bat unu poate imediat să fure camera
Tocmai, te asiguri ca nu ramane nimeni in picioare. Asta inseamna "dominatie". Putem pune dragonul simplu in capat la v4, fara camera de cristal :P. Aceasta parere e discutabila, ce am postat eu e doar ideea generala. Va astept pe voi sa veniti cu imbunatatiri daca e cazul.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Yuu
Începător
Începător
Mesaje: 81
Membru din: Mie Noi 11, 2015 9:57 pm
Oraş: Tank
Status: Tank
Regat: Albastru
Caracter: Şaman
Breaslă: Yakuza

Sâm Feb 06, 2016 2:46 pm

[CoMa]Kepe scrie:
Yuu scrie:
[CoMa]Kepe scrie: Tocmai ca eu nu vreau farm in sine, eu vreau sa apara "conflicte" care sa se desfasoare in stil PvP. Pana la urma serverule PvP, NU PvM
Aici nu cred că e conflict când ăia se bat unu poate imediat să fure camera
Tocmai, te asiguri ca nu ramane nimeni in picioare. Asta inseamna "dominatie". Putem pune dragonul simplu in capat la v4, fara camera de cristal :P
Aşa da şi la bonusuri poţi băga ceva mai micuţ gen 2k pv 10 hh sau 1,5pv 10 hh
Imagine
Avatar utilizator
MrWade
Jucător
Jucător
Mesaje: 36
Membru din: Joi Feb 04, 2016 1:14 am

Mar Feb 09, 2016 1:27 am

Pro, pentru idee, dar exista o problema, daca dragonul se va face in 7-8 insi, propun si numarul de amulete dropabile sa fie intre 2 si 4, astfel nu vor exista conflicte si intre cei 8 "parteneri" cine va lua amuleta.
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Mar Feb 09, 2016 8:05 am

Bună idee, dar există doar 2 sloturi pentru inel şi acadea, amuleta unde o vei pune? Adică cel mai probabil se va purta amuleta şi acadea pentru că o să ofere bonusuri bune.
Dacă puneți ca dragonul să poată fii bătut doar de către 8-10 playeri, atunci să puneți un număr mai mare de amulete, adică între 1 şi 5 ca să fie toată lumea mulţumită, iar respawnul să fie de 15 minute, adică nu cred că stau playerii să se bată timp de o oră.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
M6Raw
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 415
Membru din: Dum Noi 29, 2015 8:59 am

Mar Feb 09, 2016 11:42 am

Yuu scrie:
[CoMa]Kepe scrie:
Yuu scrie:
Aici nu cred că e conflict când ăia se bat unu poate imediat să fure camera
Tocmai, te asiguri ca nu ramane nimeni in picioare. Asta inseamna "dominatie". Putem pune dragonul simplu in capat la v4, fara camera de cristal :P
Aşa da şi la bonusuri poţi băga ceva mai micuţ gen 2k pv 10 hh sau 1,5pv 10 hh
2k pv si 10 hh / 1,5k pv si 10 hh ? Pai e aproape echivalentul dredurilor adica un item site :))
Propun maxim sa fie 1k pv si 5 hh ba chair e prea mult pt un item care o sa-l aiba doar un regat in principiu , pentru ca playerii nu sunt ca numar egal in fiecare regat .. Dar ma rog , Kepe ai avut si o idee cu pescuitul , sa prindem pesti * cu bonus * si etc , as vrea sa mai faci un topic / ceva pt ea .
PvM Easy Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 601
Membru din: Mie Noi 11, 2015 10:31 pm
Oraş: Bucureşti
Status: El Pizdoso
Regat: Galben
Caracter: Sura
Breaslă: TheAbyss

Mar Feb 09, 2016 3:24 pm

Sa nu fie bonusuri exagerate la amuleta , sa fie mici , ca sa fie toata lumea multumita .. Ca mai sunt d-astia fara site care se plang la cei cu site ca au mult hp , etc . Sunt de parere si eu cu Jawwad , sa nu apara dragon dupa dragon , sa fie respawn de 15-30 de min , iar dropul la amulete sa varieze 1-5 , gen .
Avatar utilizator
lilsmoke
Jucător
Jucător
Mesaje: 32
Membru din: Lun Ian 11, 2016 1:33 pm

Sâm Feb 13, 2016 6:21 pm

Propun să se facă o mapă farm specială cu dragoni cu respawn de câte 20minute pentru că în stilu ăsta dacă se pune dragon în camera de Cristal şi vin câte 30 oameni care vor toţi cu grupa lor să bată dragonul se lasă răfuială şi bătaie generală şi nu se mai bate nici un dragon nimic .. Cât despre bns părerea mea e 2k PV 10HH
Avatar utilizator
Snik
Jucător
Jucător
Mesaje: 8
Membru din: Joi Dec 17, 2015 4:38 pm

Dum Feb 14, 2016 5:01 am

Bonusurile să fie mai mici, exact cum a zis Stil, 1k PV și 5 hh , deoarece o să se apropie de un item site, și numărul dropului să fie mai mare.
PRO .
Avatar utilizator
Faylinn
Începător
Începător
Mesaje: 76
Membru din: Mar Feb 16, 2016 8:18 pm

Dum Feb 21, 2016 12:04 pm

Bună ideea, ca bonusuri m-am gândit la 5% hh, 1k pv şi 5% critică sau pătrundere.
În plus, dacă tot ai venit cu ideea asta, înafară de amuletă, aţi mai putea pune să se poată farma la dragon şi armuri / arme+0, ştiu că mulţi vor.
Ultima oară modificat Dum Feb 21, 2016 8:43 pm de către Faylinn, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
Alessandra
Jucător
Jucător
Mesaje: 39
Membru din: Mar Dec 22, 2015 12:49 am

Dum Feb 21, 2016 5:34 pm

PRO. Idee buna; mai scapam de plictiseala :o
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Lun Feb 22, 2016 11:33 am

Topic Closed!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis