Metin2 PvP Server MT2

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Avatar utilizator
Edy
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 192
Membru din: Sâm Oct 07, 2017 8:42 am
Oraş: Vă astept in Iaşi să
Status: o dăm parte în parte.
Caracter: Războinic

Sâm Ian 20, 2018 4:28 pm

Gravity
Ai un PRO de la mine.
Voiam și eu să fac o astfel de propunere dar mi-ai luat-o înainte.
Avatar utilizator
Metin2 Event
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 321
Membru din: Sâm Sep 02, 2017 12:17 pm
Oraş: oltean #DTS.
Status: ŞERIF.
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: csucv.

Sâm Ian 20, 2018 4:40 pm

Hrvoje
PRO.
Imagine
-Cel slab se ascunde în spatele unui nume. Cel puternic şi-l creează-
Avatar utilizator
24kMagic
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 198
Membru din: Joi Ian 18, 2018 7:53 pm
Oraş: LA, California
Status: Sunt nr1
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: BlackTerror

Sâm Ian 20, 2018 5:32 pm

Edy scrie:Gravity
Ai un PRO de la mine.
Voiam și eu să fac o astfel de propunere dar mi-ai luat-o înainte.
Mulţumesc, şi mulţumesc că le-ai explicat şi tu celor 2 care zic că vor pierde site-urile cea ce am explicat eu în propunere, dar clar e mai simplu să dai CONTRĂ şi să scapi. Logic că şi eu am donat şi nu îmi convine să pierd site-urile, tocmai d-aia am spus că se vor înlocui şi dacă e diff mare de MD-uri să ti se returneze un procentaj. Dar lumea nu citeşte.
Avatar utilizator
Aeldra Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 515
Membru din: Sâm Oct 07, 2017 11:07 pm

Sâm Ian 20, 2018 5:35 pm

PROOOOOOOOOOOOOO pentru sora mea
Imagine
Avatar utilizator
Level Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 746
Membru din: Sâm Apr 16, 2016 11:36 am
Oraş: Shadyland
Status: Nesimtit in evolutie
Regat: Galben
Breaslă: ShadyVoDa/BT

Sâm Ian 20, 2018 7:01 pm

A bagat scuturile sa mai faca bani, si tu crezi ca va scoate rubin/smarald, etc, vise tata.
Pro oricum, dar degeaba.
Am scapat de indigestii ca nu mai halesc pe nimeni Omu-i o suma de procese, d-aia ma schimb pe zi ce trece Sunt o oaie neagra fara spiritul de turma demons in my head making noise
wish they’d shut it up
Imagine https://www.youtube.com/watch?v=NfdIFfUcq1k
Avatar utilizator
Servers Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 246
Membru din: Mar Iul 18, 2017 7:09 pm
Oraş: Iasi
Status: $_$
Regat: Albastru
Caracter: Războinic
Breaslă: Yakuza

Sâm Ian 20, 2018 7:30 pm

Dolar
Categoric PRO

Cand era doar cu violet serverul ''bubuia'' de viata, war-uri peste war-uri, bresle peste bresle, dar acum, de cand s-au bagat toate aceste prostii cei nou veniti nu au absolut nici o sansa impotriva celor cu smarald/rubin. Spre exemplu, eu, cu violet, knuud, turban, acc-uri si cu otravita pc 26 hh str dau 3k normala intr-un sura cu Rubin pe el. Cat da in el un nou venit? 0,5k presupun. Propunerea este una bine gandita ce ar readuce LF-ul la locul lui ( NR 1 Server PvP in Romania ). Degeaba se insista pe ideea ca LF este un clasic; Nu, ncii Ro-ul nu este clasic. Clasic era Ro-ul inainte de update-urile alea care l-au sricat. Este adevarat, toate jocurile au o evolutie, dar daca tot se insista ca este clasic, macar sa nu se mai adauge mereu iteme proaste care sa aduca bani dar in acelasi timp sa aduca si LF-ul intr-o stare si mai precara decat este acum. Gandeste-te Blue si la comunitate te rugam. PRO!
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Rodnia
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 237
Membru din: Joi Aug 04, 2016 11:31 am
Status: Only God Can Judge Me
Regat: Roşu
Caracter: Sura

Sâm Ian 20, 2018 11:07 pm

Hrvoje scrie:
xTheBadBoY scrie:oricum o sa dea TC asa cum a dat si la mine dupa 15 PRO si niciun CONTRA ,Blue a zis ca vorbeste cu staff pai ba frate cand vezi ca la nimeni nu le convine de scuturile alea tu zici ca o sa vorbesti cu membrii staff-ului? hai sa fim seriosi
+1
Se da tc fara nici un raspuns, ca la topicu deschis de mine, infine.
Mare Pro
Imagine Imagine
Avatar utilizator
Server PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2437
Membru din: Joi Apr 20, 2017 11:29 pm
Oraş: Caransebeș
Status: Să vă fie rușineeee =))
Regat: Roşu
Caracter: Războinic

Dum Ian 21, 2018 12:03 am

Damon
Pro!
-
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Aeldra
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 546
Membru din: Mar Dec 08, 2015 8:51 pm
Oraş: Constanta
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Dum Ian 21, 2018 2:25 am

PRO
Dar la fel cum au zis si cei mai sus,se va da TC fara nici-un argument. Daca ar fi dupa mine sa se scoata tot pana la negru si rosu cum era candva sv-u :)
Avatar utilizator
JirkakoseBannnn
Jucător
Jucător
Mesaje: 22
Membru din: Mar Dec 26, 2017 5:30 pm
Oraş: Lupeni
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Dum Ian 21, 2018 8:55 am

Jir
PRO
Coaie inainte puteai sa stai cu turban si rosu/dread si dragon , etc.... Acuma cu negru si turban iei 12 k si dai 4k in cei cu smarald ... nu inteleg
Avatar utilizator
JirkakoseBannnn
Jucător
Jucător
Mesaje: 22
Membru din: Mar Dec 26, 2017 5:30 pm
Oraş: Lupeni
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Dum Ian 21, 2018 8:59 am

MrDici scrie:PRO
Dar la fel cum au zis si cei mai sus,se va da TC fara nici-un argument. Daca ar fi dupa mine sa se scoata tot pana la negru si rosu cum era candva sv-u :)
Chiar cand era doar negru cu turban si dreadele cu rosu :)) dupa s.a adaugat coloratele cu vio :) Era fain
Avatar utilizator
Metin2 Wiki
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1061
Membru din: Mar Mar 15, 2016 3:56 pm

Dum Ian 21, 2018 10:16 am

Mary
PRO
ati scos si 1 regat , **** bagati dracu regatu galben inapoi
Voi va dati seama ? ar exista iar nu stiu cate waruri pe zi , ne-am distra toti toata lumea si-ar face breasla sa dea waruri si etc , mi se pare ceva normal sa se scoata cacaturile astea , un king a ajuns 500 de acc =)))))) De la 70 , eu asa il cumparam cand era negru rosu turban dar ce sa stiti voi , playeri noi habar nu aveti de trecut si dati contra aici , mai informati-va , sa vedeti cum era lf-ul in 2015 , waruri peste waruri distractii . acum ? ... ****
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
24kMagic
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 198
Membru din: Joi Ian 18, 2018 7:53 pm
Oraş: LA, California
Status: Sunt nr1
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: BlackTerror

Dum Ian 21, 2018 1:30 pm

[REGE]Mary scrie:Mary
PRO
ati scos si 1 regat , **** bagati dracu regatu galben inapoi
Voi va dati seama ? ar exista iar nu stiu cate waruri pe zi , ne-am distra toti toata lumea si-ar face breasla sa dea waruri si etc , mi se pare ceva normal sa se scoata cacaturile astea , un king a ajuns 500 de acc =)))))) De la 70 , eu asa il cumparam cand era negru rosu turban dar ce sa stiti voi , playeri noi habar nu aveti de trecut si dati contra aici , mai informati-va , sa vedeti cum era lf-ul in 2015 , waruri peste waruri distractii . acum ? ... ****
Corect.. dar stii tu,e mai important buzunarul propriu decat opinia playerilor ...hahahah
Avatar utilizator
Jir
Jucător
Jucător
Mesaje: 5
Membru din: Dum Ian 21, 2018 2:35 pm
Oraş: Lupeni
Status: Nebun

Dum Ian 21, 2018 2:39 pm

[REGE]Mary scrie:Mary
PRO
ati scos si 1 regat , **** bagati dracu regatu galben inapoi
Voi va dati seama ? ar exista iar nu stiu cate waruri pe zi , ne-am distra toti toata lumea si-ar face breasla sa dea waruri si etc , mi se pare ceva normal sa se scoata cacaturile astea , un king a ajuns 500 de acc =)))))) De la 70 , eu asa il cumparam cand era negru rosu turban dar ce sa stiti voi , playeri noi habar nu aveti de trecut si dati contra aici , mai informati-va , sa vedeti cum era lf-ul in 2015 , waruri peste waruri distractii . acum ? ... ****
Ba coaie acuma cu turban si vio nu ai ce face .... dabea mai is war-uri ce drq 1 war la 5 zile inainte erau 4 pe zii
Avatar utilizator
MT2 PvP Server
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 381
Membru din: Lun Aug 15, 2016 11:21 am

Dum Ian 21, 2018 4:00 pm

Arisa
PRO
Consider că ar fi mai bine să ne primimim md-urile înapoi, decât să ne fie înlocuite itemele, oricum nu se va lua în considerare această propunere, dar sincer majoritatea care au dat PRO la această propunere au cel puţin un item dintre cele noi, iar în legătură cu scuturile şi cu acele titluri..chiar nu ştiu ce să spun, deja e prea mult. Vă minţiţi în continuare că e PvP CLASIC, dar ştiţi de mult timp că aceste cuvinte nu-i mai corespund server-ului.
Avatar utilizator
Moonlight
Începător
Începător
Mesaje: 86
Membru din: Mar Apr 12, 2016 8:52 pm

Dum Ian 21, 2018 4:27 pm

Arisa scrie:Arisa
PRO
Consider că ar fi mai bine să ne primimim md-urile înapoi, decât să ne fie înlocuite itemele, oricum nu se va lua în considerare această propunere, dar sincer majoritatea care au dat PRO la această propunere au cel puţin un item dintre cele noi, iar în legătură cu scuturile şi cu acele titluri..chiar nu ştiu ce să spun, deja e prea mult. Vă minţiţi în continuare că e PvP CLASIC, dar ştiţi de mult timp că aceste cuvinte nu-i mai corespund server-ului.
+1
Pro, chiar dacă nu contează
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Rubinum
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 571
Membru din: Vin Mai 27, 2016 10:34 pm

Dum Ian 21, 2018 4:53 pm

[REGE]Mary scrie:Mary
PRO
ati scos si 1 regat , **** bagati dracu regatu galben inapoi
Voi va dati seama ? ar exista iar nu stiu cate waruri pe zi , ne-am distra toti toata lumea si-ar face breasla sa dea waruri si etc , mi se pare ceva normal sa se scoata cacaturile astea , un king a ajuns 500 de acc =)))))) De la 70 , eu asa il cumparam cand era negru rosu turban dar ce sa stiti voi , playeri noi habar nu aveti de trecut si dati contra aici , mai informati-va , sa vedeti cum era lf-ul in 2015 , waruri peste waruri distractii . acum ? ... ****
PROOOOOOOOOOOOO
Avatar utilizator
Rop Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 238
Membru din: Vin Aug 04, 2017 3:49 pm
Oraş: Bucuresti
Status: Te omor!
Regat: Galben
Caracter: Şaman
Breaslă: BT

Dum Ian 21, 2018 5:09 pm

Moonlight scrie:
Arisa scrie:Arisa
PRO
Consider că ar fi mai bine să ne primimim md-urile înapoi, decât să ne fie înlocuite itemele, oricum nu se va lua în considerare această propunere, dar sincer majoritatea care au dat PRO la această propunere au cel puţin un item dintre cele noi, iar în legătură cu scuturile şi cu acele titluri..chiar nu ştiu ce să spun, deja e prea mult. Vă minţiţi în continuare că e PvP CLASIC, dar ştiţi de mult timp că aceste cuvinte nu-i mai corespund server-ului.
+1
Pro, chiar dacă nu contează
Ce ar fi sa faceti un server ca LF-ul doar cu rosu, vip si acc-uri, colorate, dread, pet int, str, dex, fara qilini+9, fara mount, doar cu mapa de farmat si dt-ul cu dropurile ce erau inainte le farm mapc cu trei regate?
Daca tot e vorba de site-uri noi, bagati la itm shop cu preturi de peste 1000 md dupa ce tineti serverul full 6 luni de zile, si vor fi la fel de rare precum kingurile. Adica din 40 playeri care intra la un war, doar 4-5 or sa aiba (eu cu un rosu, pet str si un dread, bat lejer un player cu itm full noi, care nu stie sa joace.)
Cred ca or sa joace multi pe serverul asta.
Daca esti la inceput, farmezi 4-5 zile, iei un set azrael si un mini pet. Daca te bati cu unu ce are pet str rosu si dread, ai sanse. Mai mici, dar ai sanse.
Toti or sa farmeze, or sa aiba inele, acadele, costume. Sa dea 25 psf pentru un acc, va spun eu ca orice pusti dupa metinu asta poate (metinul e plin de pusti, daca ei incep sa doneze banii pe saptamana de scoala...ganditi-va ce iese), sau doua saptamani pentru un sihastru rosu.
Cum e mai bine? sa doneze doar aia de lucreaza 200 ron la luna? sau sa doneze toti cate 25 ron la saptamana si sa fie mai multi?
Sa nu mai zic ca e usor sa bage 25 ron psf ce a dat pe un itm, la barbut pe 2k vinuri in joc si sa nu se lase de metin ca a pierdut, doneaza iar.
E greu cand bagi tot la barbut dupa ce esti full cu site-uri noi, pt ca ai nevoie de 400+ ron sa fii iarasi full. Dar cand pierzi 150 ron si nu e asa mare diferenta intre site si no site.... nu te lasi de joc asa repede.
Piata o sa fie accesibila si pentru cei ce nu doneaza.
Nume joc: Nutty
Nutty vs regatul albastru:


Avatar utilizator
Jir
Jucător
Jucător
Mesaje: 5
Membru din: Dum Ian 21, 2018 2:35 pm
Oraş: Lupeni
Status: Nebun

Dum Ian 21, 2018 6:21 pm

Alin0703 scrie:
Moonlight scrie:
Arisa scrie:Arisa
PRO
Consider că ar fi mai bine să ne primimim md-urile înapoi, decât să ne fie înlocuite itemele, oricum nu se va lua în considerare această propunere, dar sincer majoritatea care au dat PRO la această propunere au cel puţin un item dintre cele noi, iar în legătură cu scuturile şi cu acele titluri..chiar nu ştiu ce să spun, deja e prea mult. Vă minţiţi în continuare că e PvP CLASIC, dar ştiţi de mult timp că aceste cuvinte nu-i mai corespund server-ului.
+1
Pro, chiar dacă nu contează
Ce ar fi sa faceti un server ca LF-ul doar cu rosu, vip si acc-uri, colorate, dread, pet int, str, dex, fara qilini+9, fara mount, doar cu mapa de farmat si dt-ul cu dropurile ce erau inainte le farm mapc cu trei regate?
Daca tot e vorba de site-uri noi, bagati la itm shop cu preturi de peste 1000 md dupa ce tineti serverul full 6 luni de zile, si vor fi la fel de rare precum kingurile. Adica din 40 playeri care intra la un war, doar 4-5 or sa aiba (eu cu un rosu, pet str si un dread, bat lejer un player cu itm full noi, care nu stie sa joace.)
Cred ca or sa joace multi pe serverul asta.
Daca esti la inceput, farmezi 4-5 zile, iei un set azrael si un mini pet. Daca te bati cu unu ce are pet str rosu si dread, ai sanse. Mai mici, dar ai sanse.
Toti or sa farmeze, or sa aiba inele, acadele, costume. Sa dea 25 psf pentru un acc, va spun eu ca orice pusti dupa metinu asta poate (metinul e plin de pusti, daca ei incep sa doneze banii pe saptamana de scoala...ganditi-va ce iese), sau doua saptamani pentru un sihastru rosu.
Cum e mai bine? sa doneze doar aia de lucreaza 200 ron la luna? sau sa doneze toti cate 25 ron la saptamana si sa fie mai multi?
Sa nu mai zic ca e usor sa bage 25 ron psf ce a dat pe un itm, la barbut pe 2k vinuri in joc si sa nu se lase de metin ca a pierdut, doneaza iar.
E greu cand bagi tot la barbut dupa ce esti full cu site-uri noi, pt ca ai nevoie de 400+ ron sa fii iarasi full. Dar cand pierzi 150 ron si nu e asa mare diferenta intre site si no site.... nu te lasi de joc asa repede.
Piata o sa fie accesibila si pentru cei ce nu doneaza.
De cat sa faca inca un sv mai bine scoate itemele noi ... Mai fain era inainte ..
Avatar utilizator
IMS0HIGH
Jucător
Jucător
Mesaje: 11
Membru din: Lun Dec 19, 2016 8:44 pm
Oraş: Sighisoara
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Dum Ian 21, 2018 6:36 pm

CONTRA / ! SALUT.
Imagine
Imagine
Închis