Metin2 PvP Server MT2

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Închis
Avatar utilizator
gogugogu
Jucător
Jucător
Mesaje: 14
Membru din: Vin Aug 17, 2018 1:09 am
Oraş: Targoviste
Status: **** mea
Regat: Albastru
Caracter: Şaman

Joi Aug 30, 2018 5:22 am

Numele tău din joc: gogupewar
Sugestie/Propunere: Interzicerea in tot ce este valabil pe site in timpul razboiului dintre bresle.
Cu ce crezi că ar îmbunătăţi jocul sugestia/propunerea ta?: Chiar daca sunt sanse infime sa fie acceptata aceasta propunere, o sa enumar cateva argumente. Consider ca, daca aceasta propunere ar fi pusa in aplicare, se va stabili un echilibru, adica breslele fara site vor avea sanse sa se faca cunoscute sau sa intre in top 10. La momentul actual, daca nu ai oameni cu site in breasla, mai bine nu o faci! Stiu ca unii vor considera aceasta propunere ca fiind una stupida, fiindca e normal sa nu-ti convina odata ce ai dat bani pe costume site, s.a.m.d, dar si breslele “sarmane” ar trebui sa aiba o sansa.

Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana LF LastFight Clasic

Website:

http://metin2lf.ro/
Avatar utilizator
Hard Metin2 PvM
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1270
Membru din: Vin Aug 12, 2016 12:01 am
Oraş: Bucuresti
Status: #SDG
Regat: Galben
Caracter: Ninja
Breaslă: StealingLife

Joi Aug 30, 2018 8:02 am

No1LikeMe
Contra
Sa doneze si oamenii care au bresle sarmale
Imagine
Avatar utilizator
NAVY
Începător
Începător
Mesaje: 119
Membru din: Lun Iun 05, 2017 7:25 pm
Oraş: Timisoara
Status: ǝʌıʇısod ʞuıɥʇ
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: Undefeated

Joi Aug 30, 2018 9:51 am

Pro, ar exista un echilibru între cele 2 bresle + că doar așa se vede cu adevărat valoarea respectivei bresle.
Contra, playerii au donat pentru site-uri și în majoritatea evenimentelor este interzis site-ul ceea ce mi se pare normal, corect pentru toți și oarecum ar fi ciudat ca în orice "concurs" să n-aibe parte de utilizarea site-urilor, e nedrept și pentru cei ce donează.
Răspuns final: Contra, părerea mea e că ar trebui acele bresle "sărmane :)) " să-și caute adversari pe măsura lor, ținând cont că toți au acces la site-uri acum, nu văd problema.
Baftă!
Avatar utilizator
MT2 PvM Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 735
Membru din: Mar Iul 19, 2016 12:55 am
Status: B.M.V
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Joi Aug 30, 2018 1:43 pm

HoldUP
Contra
Dacă trebuie să se dea un war fără itm site, blue dezactivează site.
Imagine Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Easy
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 476
Membru din: Joi Mai 11, 2017 8:21 pm
Oraş: Craiova
Status: #OLTEANCLAN
Regat: Galben
Caracter: Războinic

Joi Aug 30, 2018 2:22 pm

yAlexandru
Contra
Ai cele mai proaste propuneri ever
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
TheLeThaL
Începător
Începător
Mesaje: 116
Membru din: Sâm Ian 02, 2016 2:24 am
Oraş: Iasi
Regat: Galben
Caracter: Ninja
Breaslă: BlackTerror

Joi Aug 30, 2018 2:39 pm

TheLeThaL
Pro pentru ca ar fi waruri echilibrate, fara ''zei''. S-ar vedea cu adevarat care e breasla suprema.
Contra ca mai sunt si care au donat..
Avatar utilizator
Zeus.
Începător
Începător
Mesaje: 119
Membru din: Sâm Iun 30, 2018 5:48 pm
Oraş: Iasi
Status: God, Godlike and Godless
Regat: Albastru
Caracter: Ninja
Breaslă: StayDown

Joi Aug 30, 2018 3:33 pm

[SWAT]Galahad
Contra.
Degeaba castigati la war non-site daca in map1 dormiti cerc dupa aia ca nu duceti 3 hituri de site.
In this world I am the Wolf
And I welcome all, you sheep
!
Imagine
Avatar utilizator
gogugogu
Jucător
Jucător
Mesaje: 14
Membru din: Vin Aug 17, 2018 1:09 am
Oraş: Targoviste
Status: **** mea
Regat: Albastru
Caracter: Şaman

Joi Aug 30, 2018 5:31 pm

Era de asteptat sa vina toti din breslele BlackTerror si Oskury cu niste argumente tipice lor: “am dat bani frate ce plm da-i dracu de saraci” :))), cat despre bataile generale din map1, daca o breasla de “sarmani” ar urca in top, vor veni si playerii cu site si s-ar echilibra totul. In prezent toti cei care au site si cei care n-au isi doresc sa intre in BlackTerror sau Oskury, fiindca sunt renumite si in top 10. Asa ca, daca o breasla non-site s-ar face cunoscuta, s-ar duce playeri cu site si la ei. Si daca am vrea sa gasim bresle de masura noastra, nu avem cum. Acum toata lumea “imprumuta” playeri de la breslele cu site si e imposibil sa gasesti pe cineva de masura ta. Macar sa se gaseasca o solutie ca atunci cand o breasla da war sa nu mai “imprumute” playeri de la BT sau Oskury.
Avatar utilizator
Hard Metin2 PvM
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1270
Membru din: Vin Aug 12, 2016 12:01 am
Oraş: Bucuresti
Status: #SDG
Regat: Galben
Caracter: Ninja
Breaslă: StealingLife

Joi Aug 30, 2018 6:31 pm

gogugogu scrie:Era de asteptat sa vina toti din breslele BlackTerror si Oskury cu niste argumente tipice lor: “am dat bani frate ce plm da-i dracu de saraci” :))), cat despre bataile generale din map1, daca o breasla de “sarmani” ar urca in top, vor veni si playerii cu site si s-ar echilibra totul. In prezent toti cei care au site si cei care n-au isi doresc sa intre in BlackTerror sau Oskury, fiindca sunt renumite si in top 10. Asa ca, daca o breasla non-site s-ar face cunoscuta, s-ar duce playeri cu site si la ei. Si daca am vrea sa gasim bresle de masura noastra, nu avem cum. Acum toata lumea “imprumuta” playeri de la breslele cu site si e imposibil sa gasesti pe cineva de masura ta. Macar sa se gaseasca o solutie ca atunci cand o breasla da war sa nu mai “imprumute” playeri de la BT sau Oskury.
Eu am breasla StealingLife de 5 ani de zile (nu doar lf, de pe ro) si suntem vreo 20 si mulți altii pe alte servere/s-au lasat de jo , majoritatea fara site, o breasla nu inseamna site, BT pentru ca pe unii de acolo ii cunosc sunt uniti, asta inseamna o breasla daca-si face un puradel breasla "MarcelPavel" si da war cu "BT" de exemplu tot bt bate, logic, asa am facut si eu cu breasla mea vs bt, yakuza oskury etc, poti sa ai cate site uri vrei , daca nu esti unit degaba.Pacat ca nu am cum sa-ti arat waruri 12vs27 vs Yakuza ca sunt pe telefon sa vezi de ce propunerea ta e inutila
Imagine
Avatar utilizator
gogugogu
Jucător
Jucător
Mesaje: 14
Membru din: Vin Aug 17, 2018 1:09 am
Oraş: Targoviste
Status: **** mea
Regat: Albastru
Caracter: Şaman

Joi Aug 30, 2018 6:54 pm

Stii vorba aia: “Calitatea nu cantitatea”? Nici eu nu o puteam spune mai bine decat tine. BT-ul ca exemplu are si calitate si cantitate, deci degeaba dai war 30vs30 sau oricat ar fi in numar egal ca tot iti iei bataie, sa spunem ca eu care am o breasla non-site dau war cu BT sau Oskury, si ei au 15 playeri eu 25, tot ei ar castiga, fiindca in acest caz se aplica calitatea, aceasta calitate consta in tot ce inseamna site. Si inca ceva care ar fi avantajos, daca ati observat regatul albastru care de obicei e cel mai populat, acum nu mai este, pentru ca l-au ocupat rosii, deci nici aici nu mai este un echilibru. Probabil ca, daca s-ar infiinta bresle si in regatul albastru care sa reuseasca sa domine(ma refer strict in regatul albastru, sa nu mai fie rosii peste tot), playerii ar fi atrasi si s-ar intoarce la albastrii, acum se merge pe premiza: “Care regat e mai bun, la ala ma mut”. In curand, o sa fie doar regatul rosu.
Ultima oară modificat Vin Aug 31, 2018 12:11 am de către gogugogu, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
Hard Metin2 PvM
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1270
Membru din: Vin Aug 12, 2016 12:01 am
Oraş: Bucuresti
Status: #SDG
Regat: Galben
Caracter: Ninja
Breaslă: StealingLife

Joi Aug 30, 2018 8:07 pm

gogugogu scrie:Stii vorba aia: “Calitatea nu cantitatea”? Nici eu nu o puteam spune mai bine ca tine. BT-ul ca exemplu are si calitate si cantitate, deci degeaba dai war 30vs30 sau oricat ar fi in numar egal ca tot iti iei bataie, sa spunem ca eu care am o breasla non-site dau war cu BT sau Oskury, si ei au 15 playeri eu 25, tot ei ar castiga, fiindca in acest caz se aplica calitatea, aceasta calitate consta in tot ce inseamna site. Si inca ceva care ar fi avantajos, daca ati observat regatul albastru care de obicei e cel mai populat, acum nu mai este, pentru ca l-au ocupat rosii, deci nici aici nu mai este un echilibru. Probabil ca, daca s-ar infiinta bresle si in regatul albastru care sa reuseasca sa domine(ma refer strict in regatul albastru, sa nu mai fie rosii peste tot), playerii ar fi atrasi si s-ar intoarce la albastrii, acum se merge pe premiza: “Care regat e mai bun, la ala ma mut”. In curand, o sa fie doar regatul rosu.
Ai dreptate si tu, oricum inainte era breasla mea si 1sd la rosii, restul breslelor sunt bresle impostoare:)))
Imagine
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Vin Aug 31, 2018 3:07 am

Propunere respinsă!

Topic închis.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis