Propunere

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Închis
Avatar utilizator
EckoNR1
Jucător
Jucător
Mesaje: 35
Membru din: Mar Dec 01, 2015 10:09 pm

Mar Mar 01, 2016 8:50 pm

Propun ca la eventul PvP ARCASUL sa dea macar 1 sau 2 skill pe duel ca asa toti ne facem arcasi si fugim ca retardati prin toata mapa si dam o sageata la 5 secunde si ajungem in finala.

PRO / CONTRA
Avatar utilizator
Easy PvM Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 587
Membru din: Mar Noi 17, 2015 6:09 pm

Mar Mar 01, 2016 9:10 pm

Contra! Aia cu skillu habar n-am cum Ai gandit-o =)). Atunci de ce nu propui ca si mentalu sa nu dea skill ca din 2 critice esti jos:)) arcasu e de departare are voie sa fuga
Avatar utilizator
EckoNR1
Jucător
Jucător
Mesaje: 35
Membru din: Mar Dec 01, 2015 10:09 pm

Mar Mar 01, 2016 9:37 pm

RaulFlvs scrie:Contra! Aia cu skillu habar n-am cum Ai gandit-o =)). Atunci de ce nu propui ca si mentalu sa nu dea skill ca din 2 critice esti jos:)) arcasu e de departare are voie sa fuga
Tu ca esti mental iti convine sa fugi dupa un arcas tot duelu si sa fii eliminat de la pvp ?
Avatar utilizator
Dara
Jucător
Jucător
Mesaje: 20
Membru din: Sâm Noi 14, 2015 4:24 pm

Mie Mar 02, 2016 10:18 am

Fiecare joaca cum vrea. Nu-ti convine? Fa-te arcas, "fugi si tu ca retardatu", daca ti-e ca o sa castigi asa. Mai aveti voie si cu auto la pvp impotriva raselor care fug, dar tot nu va ajunge, trebuie sa stea adversaru in skill-ul vostru si chiar si asa il ratati. Ai adus vorba de mental, ca sa joci pe mental iti trebuie experienta, de aia are cea mai puternica magie, pentru ca o mai rateaza.
Inca ceva, fiecare are dreptul sa-si posteze sugestia, dar tu deja jignesti toti arcasii facandu-i retardati, e frumos asa? Ce vina au ei ca nu stii tu sa joci pe mental? (nu stiu ce rasa esti, presupun)
Avatar utilizator
Metin2 Player
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 248
Membru din: Mie Feb 03, 2016 5:47 pm

Mie Mar 02, 2016 11:44 am

Propunere inutilă şi nici nu ai respectat modelul ; viewtopic.php?f=21&t=84
Avatar utilizator
M6Raw
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 415
Membru din: Dum Noi 29, 2015 8:59 am

Mie Mar 02, 2016 12:47 pm

Pe toate metinele exista aceasta discutie cu arcasul care fuge si da hit . Este o tactica oarecum nu prea fair-play dar e tactica . Nu poti sa obligi playerul sa dea skiluri , nu poti sa interzici arcasii la pvp . Nu cred ca exista o solutie care sa le convina ambelor parti pentru aceasta problema . Oricum eu as propune sa se faca un pvp separat de cel al celor normali in care sa se dueleze doar arcasii . Pentru ca daca pui un mental vs arcas , bineinteles ca daca dai hit si te feresti termini duelul cu full hp . Poate ca unii o sa zica ~Dar arcasii sunt si ei playeri normali de ce sa nu fie in pvp-ul normal ? De ce sa neglijam acest caracter ? ~ . Pai aduc un argument care sa va arate ca nu e o ,, intamplare ,, povestea cu ninja arc si hit . Metinul acesta in 10-11 zile implineste 1 an . Nu stiu sigur cate pvp-uri au fost , dar va asigur 100 % ca de cand joc eu (8-9 luni ) in toate pvp-urile cel putin 1 ninja arc a fost in primii 3 ( si in cele mai multe cazuri ninja arc a castigat pvp-ul respectiv ) .
Avatar utilizator
Aacayipsin
Începător
Începător
Mesaje: 141
Membru din: Vin Feb 12, 2016 5:02 pm
Oraş: Am 4 vile 4 orase.
Status: I'm omnipotent.
Regat: Galben
Caracter: Ninja
Breaslă: NingeaGad

Mie Mar 02, 2016 5:07 pm

Nu stiu ce sa zic, depinde cum a fugit, daca a fugit pe-o zona restransa in cerc il poti prinde, daca a fugit cate putin in linie dreapta, iar il poti prinde, daca a fugit la 10 KM de tine, asta-i adevarat, nu prea e correct. Dar orice alt character ii poate da contra: War corp il prinde-n hit si nu mai scapa, Mentalu are skill la distanta, Ninja se face invizibil si nu-l poti nimerii daca esti arcas ( trebuie sa pui pumnale, ii cam dai .... maxima. :lol: :lol: ) Sura are skill de distanta si samanul la fel, deci mna...
Inca odata, de aia e mai frumos un event PVP facut pe RASE, daca se poate, si mai frumos ar fi pe clasa de SKILL : Mental vs Mental, Aura vs Aura, etc etc. Dar na, o sa fie prea multe premii si nu le convine celor din staff. :lol: :lol:
nr1 ningea intergalactique va las aici trofeele:
ImagineImagine
astept adveresar pe ningea, veniti 2vs1, ca 1vs1 n-aveti sanse, va dau sub 0.
Avatar utilizator
NLA
Începător
Începător
Mesaje: 90
Membru din: Sâm Feb 20, 2016 3:24 pm

Mie Mar 02, 2016 7:29 pm

Contra.Dar, din pacate a trecut pvp-ul.
PvM Easy Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 601
Membru din: Mie Noi 11, 2015 10:31 pm
Oraş: Bucureşti
Status: El Pizdoso
Regat: Galben
Caracter: Sura
Breaslă: TheAbyss

Mie Mar 02, 2016 8:37 pm

Contra , fiecare caracter are avantaje si dezavantaje .
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Mie Mar 02, 2016 10:58 pm

Cerere respinsa.

Topic Closed!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis