Propuneri dragon

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Închis
Avatar utilizator
Arkelino
Jucător
Jucător
Mesaje: 12
Membru din: Dum Mar 20, 2016 8:15 pm

Lun Apr 18, 2016 6:44 pm

Numele tau din joc : Mist
Sugestie/Propunere :
1: Crearea Camerelor de Cristal pe regate, camera pentru albastrii/galbeni/rosii.
2: Implementarea unui anunt pe joc care sa ne instiinteze cand a fost omorat dragonul, pentru a ne putea orienta in timp.
3: Odata cu deconectarea unui caracter, teleportarea lui in V4 la intrarea in Camera de Cristal, pentru a preveni camping-ul excesiv.
4: Limitarea numarului de caractere ce pot intra in Camera de Cristal in acelasi timp.

Cu ce crezi ca ar imbunatati jocul sugestia/propunerea ta?:
Am hotarat sa pun mai multe propuneri intr-una singura pentru economisirea timpului.
Da, probabil ca odata cu aceste propuneri s-ar mari numarul de iteme ce dropeaza la dragon, dar la un moment oricum aceste iteme vor fi la fel de frecvent intalnite ca si acadelele/ inelele, asa ca de ce sa ne stricam nervii chinuindu-ne sa intram la dragon cand alte 30 de persoane vor acelasi lucru? Cred ca aceste propuneri merita luate in considerare pentru ca, dupa parerea mea, odata cu implementarea lor, o mai buna functionare a serverului ar exista. Astept si alte pareri. Apropo, nu cer implementarea fiecarei propuneri, cred ca si 1-2 sunt suficiente pentru ca toata treaba cu dragonul sa fie mai accesibila.
Avatar utilizator
Metin2 Azyrah
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 458
Membru din: Mar Feb 16, 2016 3:51 pm

Lun Apr 18, 2016 7:24 pm

1. Contra , camera a fost făcută in aşa fel să dispară monotonia de pe server şi să fie bătaie pentru ea intre regate
2. Pro.
3. Pro.
4. Contra , mai mulţi playeri mai eficient..
Imagine
Avatar utilizator
M6Raw
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 415
Membru din: Dum Noi 29, 2015 8:59 am

Lun Apr 18, 2016 7:28 pm

1. Nu cred ca se poate ,dar sunt PRO .
2. PRO .
3. Foarte buna idee . PRO.
4. Pai nu conteaza cate caractere sunt ... dropul tot la fel ramane .
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Mar Apr 19, 2016 12:24 am

Sunt PRO, nu prea poţi să faci dragonul când dintr-o dată intră tot regatul Galben/Albastru/Roşu peste tine şi tu eşti cu breasla ta la el.
Propunerea cu camere pe regate e una bună.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Metin2 Player
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 248
Membru din: Mie Feb 03, 2016 5:47 pm

Mar Apr 19, 2016 2:53 pm

1. Contra, este singura mapă în care nu este așa mult bug vizual şi ne putem duela fără probleme.
2. Pro.
3 . Pro .
4. Contra .
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Vin Apr 22, 2016 1:26 pm

Dragonul a fost scos.

T/C.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis