Propunere HELPER

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Închis
Avatar utilizator
Allecs
Jucător
Jucător
Mesaje: 46
Membru din: Joi Mai 05, 2016 10:02 pm

Vin Iun 17, 2016 3:03 pm

Numele tău din joc: AllecsIsBack
Sugestie/Propunere: Propun sa se readauge gradul de HELPER, accesta sa nu aiba niciun fel de acces la comenzi, doar TAG-ul.
Si accest helper sa se ocupe cu negoturi intre servere , negoturi pe server, sa asiste la duele pe site. Sa nu fie probleme pentru orice negot facut helper-ul sa faca cate un video la fiecare negot si sa il posteze pe forum intr-un topic numit ACTIVITATE ( sau ceva de genu) daca o persoana face o reclamatie unuia dintre helperi cu o dovada clara ca el a participat la negot, si helperul respectiv nu a postat negotul in topicul lui, sa fie sanctionat. In topic sa fie ceva de genul postat : Negotul dintre X si Y a fost incheiat cu succes - link video ( girlshare/fileshare/youtube in caz ca fisierul este prea mare si nu merge uploadat )
Pe langa asta helper-ul sa nu aiba restrictie la nimic,sa fie la fel ca inainte, aici ma refer ca va avea voie sa participe la eventuri ,pvp-uri s.a.m.d.
Gradul de helper sa se dea doar la playerii vechi, cu o vechime pe server pentru a evita neplacerile.
Cu ce crezi că ar îmbunătăţi jocul sugestia/propunerea ta?: Nu vor mai fii asa multe tepe.
Avatar utilizator
Metin2 Server
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2415
Membru din: Sâm Dec 19, 2015 6:16 am
Oraş: Nottingham
Status: big white dick

Vin Iun 17, 2016 3:11 pm

Pro
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Metin2 PvP Servers
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1756
Membru din: Mar Mar 08, 2016 8:32 pm

Vin Iun 17, 2016 3:22 pm

Pro, dar sunt cateva lucruri:
1. Dovada trebuie adusa odata cu reclamatia de catre cel care se simte neindreptatit. Helper-ii nu ar trebui sa fie nevoiti sa filmeze pentru ca multi nu au calculatoare bune si mai multi nu stiu cum sa o faca.
2. Faptul ca doar player-ii vechi vor fi acceptati nu implica faptul ca toti vor fi. Trebuie sa se stie ca exista standarde pentru ca tot vor face parte din echipa.
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Vin Iun 17, 2016 3:25 pm

Sunt pro, este o idee bună, dar nu cred că este obligatoriu să filmezi fiecare negoţ, eu cred că e îndeajuns să confirmi faptul că negoţul a fost făcut cu succes.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Schizzo
Jucător
Jucător
Mesaje: 27
Membru din: Lun Iun 13, 2016 1:43 am
Oraş: Craiova
Status: :█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║©
Regat: Galben
Caracter: Ninja

Vin Iun 17, 2016 5:04 pm

Votul meu este unul pozitiv.

Sunt de aceeași părere cu [SGM]Reaper. Mi se pare o idee bună.
Avatar utilizator
Athero LastFight
Jucător
Jucător
Mesaje: 2
Membru din: Mie Iun 15, 2016 11:29 pm

Sâm Iun 18, 2016 3:57 am

Pro de la fratele tau ! :D
Avatar utilizator
M6Raw
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 415
Membru din: Dum Noi 29, 2015 8:59 am

Sâm Iun 18, 2016 8:51 am

Am facut aceasta propunere acum ceva timp si in joc . Poate de data asta se accepta . PRO . Dar nu sunt de acord cu partea aia ,, sa fie ca un player normal sa participe la evenimente ,, . Nu , helperul este parte a staffului fie ea importanta , fie ea neimportanta , cat timp beneficiaza de tag-ul H eu zic ca e o mandrie in sine acest lucru . De ce sa fie un player normal ? Am mai avut Helperi care erau playeri normali si acum 4-5-6 luni si cel putin 1 din 2 se gasea se se laude cu acest fapt . Helperul trebuie privit ca un membru al staffului , impartial si profesionist nu ca cel mai bun prieten caruia daca-i zici sa nu faca negot cu dusmanul tau nu face . Cat despre comenzi , s-ar putea lasa un teleport , invizibil .
Hai sa iti spun de ce am spus sa fie ca un player normal
Odata ce intri in staff pierzi tot farmecul, sa faci duele sa iti bati capul la eventuri s.a.m.d. unii din cauza asta nu fac cerere sa intre in staff, asa ca helper potii sa te bucurii si de eventuri si de grad.

Deja faci un semi-zeu dintr-un amarat de helper . Pierzi farmecul ? Alta idee mai buna nu ai avut ? Pierzi duelele , bataile , etc dar castigi un tag si bineinteles respectul comunitatii . Ca sa-ti dau de gandit . Daca un Helper d-asta de care zici tu , normal . Castiga PvP , Miss si e si helper in aceeasi luna . Ce facem ? Ii dam 3 tag-uri ?
Ultima oară modificat Sâm Iun 18, 2016 2:01 pm de către M6Raw, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
Allecs
Jucător
Jucător
Mesaje: 46
Membru din: Joi Mai 05, 2016 10:02 pm

Sâm Iun 18, 2016 1:38 pm

Stil7 scrie: Am facut aceasta propunere acum ceva timp si in joc . Poate de data asta se accepta . PRO . Dar nu sunt de acord cu partea aia ,, sa fie ca un player normal sa participe la evenimente ,, . Nu , helperul este parte a staffului fie ea importanta , fie ea neimportanta , cat timp beneficiaza de tag-ul H eu zic ca e o mandrie in sine acest lucru . De ce sa fie un player normal ? Am mai avut Helperi care erau playeri normali si acum 4-5-6 luni si cel putin 1 din 2 se gasea se se laude cu acest fapt . Helperul trebuie privit ca un membru al staffului , impartial si profesionist nu ca cel mai bun prieten caruia daca-i zici sa nu faca negot cu dusmanul tau nu face . Cat despre comenzi , s-ar putea lasa un teleport , invizibil .
Hai sa iti spun de ce am spus sa fie ca un player normal
Odata ce intri in staff pierzi tot farmecul, sa faci duele sa iti bati capul la eventuri s.a.m.d. unii din cauza asta nu fac cerere sa intre in staff, asa ca helper potii sa te bucurii si de eventuri si de grad.
Avatar utilizator
Twiist
Începător
Începător
Mesaje: 114
Membru din: Mar Noi 10, 2015 7:30 pm

Sâm Iun 18, 2016 1:45 pm

Pro, o idee bună
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Sâm Iun 18, 2016 4:03 pm

Propunere acceptata.

T.C
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis