Propunere

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Închis
Avatar utilizator
Easy PvM Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 587
Membru din: Mar Noi 17, 2015 6:09 pm

Sâm Iun 25, 2016 12:44 pm

NUMELE MEU DIN JOC: KingNinj
SUGESTIE/PROPUNERE: Sa se adauge esarfele însă sa nu le cumparam direct ci sa stăm on 1ora pe joc pentru material si sa le evoluam noi si sa absorbim bonusuri de pe ce arma dorim. Iar daca unii nu-si doresc esarfele sau au lag de la ele dar totusi isi doresc bonusurile sa se adauge un sistem la Optiuni joc sa dezactivam eșarfele dar totusi sa fie pe noi. Nu cred ca fac reclama daca dau serverul unde este acest sistem: Rubinum.
CU CE AR AJUTA PROPUNEREA MEA SERVERUL?: Am văzut ca s-a cam golit serverul. Asa ca daca s-ar adauga pe un pvp ar atrage/reatrage playerii,ar fi mai distractiv ca am avea ce sa mai facem, ar motiva playerii sa stea mai mult pe joc, prin urmare am fi mai multi si in ultimul rând ar face diferenta dintre playerii mai vechi si ce noi. Adica mi se pare stupid ca la bătăi sa vina unu care joaca de o zi, sa te bata si apoi si te faca de tot rahatu pe server.
Ultima oară modificat Sâm Iun 25, 2016 10:56 pm de către Easy PvM Metin2, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
SpanioLu
Jucător
Jucător
Mesaje: 8
Membru din: Vin Iun 24, 2016 9:01 pm

Sâm Iun 25, 2016 1:01 pm

Pro , ar fii o idee foarte buna !!!
Avatar utilizator
Metin2 Server
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2415
Membru din: Sâm Dec 19, 2015 6:16 am
Oraş: Nottingham
Status: big white dick

Sâm Iun 25, 2016 1:07 pm

Pro.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Allecs
Jucător
Jucător
Mesaje: 46
Membru din: Joi Mai 05, 2016 10:02 pm

Sâm Iun 25, 2016 2:40 pm

Pro, insa ma gandeam sa mearga doar bonusuri cu aparari sa intre pe esarfa NU atac pentru ca dmg-ul este destul de mare.
Avatar utilizator
Easy PvM Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 587
Membru din: Mar Noi 17, 2015 6:09 pm

Sâm Iun 25, 2016 3:16 pm

Am zis sa nu fie cu aparare deoarece cei fara site in cei care suntem full si mai avem si esarfa cu aparare nu vor avea dmg...si s-ar lasa
Avatar utilizator
Alessandra
Jucător
Jucător
Mesaje: 39
Membru din: Mar Dec 22, 2015 12:49 am

Sâm Iun 25, 2016 4:17 pm

"ar face diferenta dintre playerii mai vechi si ce noi. Adica mi se pare stupid ca la bătăi sa vina unu care joaca de o zi, sa te bata si apoi si te faca de tot rahatu pe server." In primul rand e server pvp unde toti sunt egali daca n-au site-urile puse. De ce trebuie sa fie o diferenta dintre cei care joaca de mai de mult si cei care sunt noi? Cu ce sunt cei vechi mai presus? Si sa inteleg ca aceste "esarfe" care din punctul meu de vedere sunt oribile ar fi doar pentru cei vechi sau ce vrei sa insinuez cu " ar face diferenta intre X si Y"? Si in al doilea rand.. "Sa te faca de rahat" ..fiecare cum poate nu? :roll: Contra!
Avatar utilizator
MotanelNR1
Începător
Începător
Mesaje: 116
Membru din: Sâm Feb 20, 2016 4:20 pm

Sâm Iun 25, 2016 5:59 pm

CONTRA !
Avatar utilizator
PvM Hard Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 370
Membru din: Sâm Iun 11, 2016 10:24 pm

Sâm Iun 25, 2016 8:00 pm

Din partea mea ai un mare CONTRA! Serverul e frumos asa cum este. Sa ramana clasic. Sa nu fie diferente. Ar fii prea multa bataie de cap, tinand cont ca ai nevoie de 40 de panze pentru o esarfa de 1% , 2 esarfe de 1% pentru una de 5%, doua esarfe de 5% pentru una de 10% si doua esarfe de 10% pentru una de 11~20%. Pe langa ca mai si esueaza, ai avea nevoie de un noroc incredibil sa-ti pice de 20%. Si, sa zicem ca le pica unora 20%. Am vazut arcuri cu pgm 65 hh patrundere otrava. Iti dai seama, ca, bagand asa ceva pe esarfa, primesti, 17% medie, care, la un arcas cu un arc corespunzator, urca media la 75%?!?! Sa nu mai vorbesc de semi om, patrundere sau 4~6% aparari. CONTRA inca odata!
Avatar utilizator
Easy PvM Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 587
Membru din: Mar Noi 17, 2015 6:09 pm

Sâm Iun 25, 2016 10:58 pm

Hamato nu ma supăr ca ai dat Contra. E părerea fiecărui player. Dar nu din răutate ti-o spun...tu chiar nici 10% n-ai habar cum sta treaba cu esarfele...crede-ma
Avatar utilizator
liviuboss03
Jucător
Jucător
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Iun 25, 2016 10:02 pm

Dum Iun 26, 2016 12:52 am

Pro.
Ar fi bine. Acum ce or spune si echipa...
Avatar utilizator
Schizzo
Jucător
Jucător
Mesaje: 27
Membru din: Lun Iun 13, 2016 1:43 am
Oraş: Craiova
Status: :█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║©
Regat: Galben
Caracter: Ninja

Dum Iun 26, 2016 3:56 am

Doresc să te anunț că ți-am analizat propunerea și că am ajuns la o concluzie, și anume că nu-i văd rostul unei astfel de propuneri fiind un server PvP "clasic".

Răspunsul meu fiind unul negativ.
Avatar utilizator
PvM Hard Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 370
Membru din: Sâm Iun 11, 2016 10:24 pm

Dum Iun 26, 2016 10:29 am

RaulFlvs scrie:Hamato nu ma supăr ca ai dat Contra. E părerea fiecărui player. Dar nu din răutate ti-o spun...tu chiar nici 10% n-ai habar cum sta treaba cu esarfele...crede-ma
Crede-ma, stiu foarte bine despre ce vorbesc. Joc multe servere cu esarfe, inclusiv RO, unde chiar daca nu sunt iteme cu bonusuri exagerate ca pe LF, tot se ajunge la un damage extrem in full aparari. Asa se va intampla si aici, deci mai bine sa ramana clasic. Imi sustin parerea in continuare.
Avatar utilizator
Metin2 PvP Servers
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1756
Membru din: Mar Mar 08, 2016 8:32 pm

Dum Iun 26, 2016 10:31 am

Ar fi bine sa se incurajeze petrecutul timpului pe joc prin anumite metode, dar nu cred ca aceste esarfe vor aduce un impact pozitiv. In concluzie, sunt contra.
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Dum Iun 26, 2016 2:06 pm

Propunere respinsa.

T.C
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis