Propunere Rezistenta Magie

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Închis
Avatar utilizator
petarDa1
Jucător
Jucător
Mesaje: 35
Membru din: Mar Aug 09, 2016 4:48 pm

Sâm Aug 13, 2016 10:13 am

Numele tău din joc: Damaassy
Sugestie/Propunere:Propun reducerea rezistentei la magie
Cu ce crezi că ar îmbunătăţi jocul sugestia/propunerea ta?:
Salut. Propun reducerea rezistentei la magie cu 5%.S-a dorit echilibrarea raselor,iar acest lucru are drept scop diversitatea raselor (fiecare joaca pe ce ii place ).Nu se poate juca sura bm sau saman pentru ca da dmg foarte mic (la 1-1 vorbim,ca la generala daca nu aveti clopot e alta problema),iar in tot map 1 vezi mentali,sura am si ninja lama,ocazional arcasi (doar la generala) si samani (pentru dmg pe hit la generala sau pentru buff ).Consider ca reducerea magiei cu 5% ar echilibra si mai mult rasele fata de cum sunt acum.Astept si parerile voastre.Spor !
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Sâm Aug 13, 2016 10:23 am

Un sura bm are un dmg destul de mărişor, poate bate un ninja, războinic sau un sura am. La şaman e bine dmg-ul, nu consider că şamanii trebuie să aibă un dmg mare dacă sunt folosiți doar la generală când nimeni nu are clopot pe ei.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
petarDa1
Jucător
Jucător
Mesaje: 35
Membru din: Mar Aug 09, 2016 4:48 pm

Sâm Aug 13, 2016 10:27 am

Sura bm da 2,5 pe sfera (cel mai puternic skill al sau),in comparatie cu celelalte caractere nu mi se pare un dmg mare (ce alt caracter mai da 2,5 pe cel mai puternic skill ?).Iar in legatura cu samanii exact asta zic,acum sunt folositi doar la generala pentru hit,dar ideea nu e asta,multi vor sa il joace si la duele.
Avatar utilizator
Metin2 Private
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1876
Membru din: Lun Iul 04, 2016 12:31 am
Oraş: Ma-ta
Status: ********
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: FIŢĂ

Sâm Aug 13, 2016 11:15 am

La un BM, te poti baza si pe hit, tinand cont ca otrava sare 944 sa zic, 1k flama + hit magie, poate bate orice caracter la 1-1, dar la generala, nu cred ca vei avea sanse cu el, pentru ca acolo este potrivit samanul.
Imagine
https://www.youtube.com/watch?v=pptgMvp9uf8
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Sâm Aug 13, 2016 11:17 am

petarDa1 scrie:Sura bm da 2,5 pe sfera (cel mai puternic skill al sau),in comparatie cu celelalte caractere nu mi se pare un dmg mare (ce alt caracter mai da 2,5 pe cel mai puternic skill ?).Iar in legatura cu samanii exact asta zic,acum sunt folositi doar la generala pentru hit,dar ideea nu e asta,multi vor sa il joace si la duele.
Eu cred că dai 2.5 mai pe orice skill, pe sferă dai undeva la 5k cu critică, e un dmg destul de măricel. Ţinând cont că ai şi protecţia care îţi reduce daunele cu 110% sau cât e, mai ai şi flama, flama + otravă sare undeva la 2k din adversar.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Metin2 Private
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1876
Membru din: Lun Iul 04, 2016 12:31 am
Oraş: Ma-ta
Status: ********
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: FIŢĂ

Sâm Aug 13, 2016 11:18 am

petarDa1 scrie:Sura bm da 2,5 pe sfera (cel mai puternic skill al sau),in comparatie cu celelalte caractere nu mi se pare un dmg mare (ce alt caracter mai da 2,5 pe cel mai puternic skill ?).Iar in legatura cu samanii exact asta zic,acum sunt folositi doar la generala pentru hit,dar ideea nu e asta,multi vor sa il joace si la duele.
S-a mai facut acest lucru, cu 'Scaderea magiei', si sura BM dadea 10k+ critica 16+, deci cred ca dmg-ul de la BM (actual) este cel potrivit.
Imagine
https://www.youtube.com/watch?v=pptgMvp9uf8
Avatar utilizator
petarDa1
Jucător
Jucător
Mesaje: 35
Membru din: Mar Aug 09, 2016 4:48 pm

Sâm Aug 13, 2016 11:31 am

Jawwad scrie:
petarDa1 scrie:Sura bm da 2,5 pe sfera (cel mai puternic skill al sau),in comparatie cu celelalte caractere nu mi se pare un dmg mare (ce alt caracter mai da 2,5 pe cel mai puternic skill ?).Iar in legatura cu samanii exact asta zic,acum sunt folositi doar la generala pentru hit,dar ideea nu e asta,multi vor sa il joace si la duele.
Eu cred că dai 2.5 mai pe orice skill, pe sferă dai undeva la 5k cu critică, e un dmg destul de măricel. Ţinând cont că ai şi protecţia care îţi reduce daunele cu 110% sau cât e, mai ai şi flama, flama + otravă sare undeva la 2k din adversar.
Asa si Sura AM are armura si teama,metalul are corpul si nu sunt pedepsite cu dmg mic.Sura AM da normala pe deget cat da BM cu critica pe sfera.Iar 5% nu se cunoaste asa mult ca 10%.Ce zice cel de mai sus este cazul in care s-a redus cu 10% adica de la 85 la 75.Atunci da,BM da mult,dar cu 5% eu zic ca e potrivit.
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Sâm Aug 13, 2016 11:50 am

petarDa1 scrie:
Jawwad scrie:
petarDa1 scrie:Sura bm da 2,5 pe sfera (cel mai puternic skill al sau),in comparatie cu celelalte caractere nu mi se pare un dmg mare (ce alt caracter mai da 2,5 pe cel mai puternic skill ?).Iar in legatura cu samanii exact asta zic,acum sunt folositi doar la generala pentru hit,dar ideea nu e asta,multi vor sa il joace si la duele.
Eu cred că dai 2.5 mai pe orice skill, pe sferă dai undeva la 5k cu critică, e un dmg destul de măricel. Ţinând cont că ai şi protecţia care îţi reduce daunele cu 110% sau cât e, mai ai şi flama, flama + otravă sare undeva la 2k din adversar.
Asa si Sura AM are armura si teama,metalul are corpul si nu sunt pedepsite cu dmg mic.Sura AM da normala pe deget cat da BM cu critica pe sfera.Iar 5% nu se cunoaste asa mult ca 10%.Ce zice cel de mai sus este cazul in care s-a redus cu 10% adica de la 85 la 75.Atunci da,BM da mult,dar cu 5% eu zic ca e potrivit.
Da prietene, au toate ăstea, dar mentalul are corpul, dar corpul nu îi reduce paguba cum face protecţia cu sura AM, are şi flama, dacă dai şi otravă e duel câştigat. Un râzboinic mental ar da într-un războinic cam 3k normala, ţinând cont că în alte rase dă 6k normala.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Easy PvM Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 587
Membru din: Mar Noi 17, 2015 6:09 pm

Sâm Aug 13, 2016 11:55 am

Pro.
Avatar utilizator
Crax
Jucător
Jucător
Mesaje: 26
Membru din: Joi Iul 28, 2016 3:02 pm

Sâm Aug 13, 2016 1:21 pm

Pro!
Avatar utilizator
Bogdan
Începător
Începător
Mesaje: 124
Membru din: Vin Aug 12, 2016 10:33 pm
Oraş: virtual
Status: Om simplu;
Regat: Galben
Caracter: Războinic

Sâm Aug 13, 2016 1:46 pm

Sunt cu Jawwad & Dokita.
Avatar utilizator
Metin2 Server
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2415
Membru din: Sâm Dec 19, 2015 6:16 am
Oraş: Nottingham
Status: big white dick

Dum Aug 14, 2016 4:53 pm

Pro.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Metin2 Rubinum
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 571
Membru din: Vin Mai 27, 2016 10:34 pm

Dum Aug 14, 2016 7:13 pm

Contra!
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Mar Aug 16, 2016 5:43 am

Hmm,am scazut 5%
Sa verificati si reveniti cu reply.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Metin2 Rubinum
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 571
Membru din: Vin Mai 27, 2016 10:34 pm

Mar Aug 16, 2016 8:57 pm

Eu tot 80 magie am!
Avatar utilizator
Metin2 Private
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1876
Membru din: Lun Iul 04, 2016 12:31 am
Oraş: Ma-ta
Status: ********
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: FIŢĂ

Mie Aug 17, 2016 6:53 pm

Dmg-ul mi se pare echilibrat acum.

Subiect vechi.
Topic închis.
Imagine
https://www.youtube.com/watch?v=pptgMvp9uf8
Închis