Nu ar trebui marit dmg la leac?

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Închis
Avatar utilizator
Anca Gabriela
Jucător
Jucător
Mesaje: 13
Membru din: Dum Aug 14, 2016 1:42 am

Dum Aug 14, 2016 11:35 am

Numele tău din joc: Anime
Sugestie/Propunere: Propunerea dvs. Sa fie marit dmg la samy leac sau crescut heal-ul. Daca nu, sa fie scazut din dmg la war aura.
Cu ce crezi că ar îmbunătăţi jocul sugestia/propunerea ta?: Dupa parerea mea, ar ajuta la echilibrarea raselor. Warul aura da undeva la 3k hit(cu patrundere) si cam 12k critica pe skill, pe cand un samy da 2k hit(cu patrundere), iar critica pe skill e de 2-3k si leacul incarca 6k. Unde mai pui ca samy e tinut jos tot duelul. Cum ar trebui sa bat in asa conditii ,cand sunt tinuta jos tot timpul si din 2critice si 5hituri mor....
Avatar utilizator
Metin2 Private
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1876
Membru din: Lun Iul 04, 2016 12:31 am
Oraş: Ma-ta
Status: ********
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: FIŢĂ

Dum Aug 14, 2016 12:47 pm

Nu cred că trebuie mărit, el are leacul, asta il avantajează pe el.
Imagine
https://www.youtube.com/watch?v=pptgMvp9uf8
Avatar utilizator
Anca Gabriela
Jucător
Jucător
Mesaje: 13
Membru din: Dum Aug 14, 2016 1:42 am

Dum Aug 14, 2016 1:11 pm

Pai da, dar incarc 6k pe cand iau 3k hit si 12k skill pana dau leacul, iau 3hituri si dupa ce fac cu skillul? Sa zic ca fug nu pot ca ma tine jos....
Avatar utilizator
Metin2 Server
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2415
Membru din: Sâm Dec 19, 2015 6:16 am
Oraş: Nottingham
Status: big white dick

Dum Aug 14, 2016 1:54 pm

Dokita scrie:Nu cred că trebuie mărit, el are leacul, asta il avantajează pe el.
crede-mă un șaman leac vs aură e total 0 cu tot cu leac, pro să se mărească
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Dum Aug 14, 2016 2:10 pm

Deja s-au făcut destule propuneri cu mărirea dmg-ului la rase, la war aură e prea mare dmg-ul, vârtej 13-14k, izbutura la fel, pe incizie triplă poți să dai şi câte 4k. Dacă ar fii vorba ca heal-ul la şaman să se mărească ar apărea iar probleme, un war aură bate un şaman, dar, un ninja/sura îl bate mai greuț ținând cont că şamanul fată are viteza de atac mare poți să ții foarte uşor un ninja pe jos. Dacă heal-ul de la 6k s-ar mări la 10k sau mai mult, un şaman contra un ninja ar rămâne în full hp, sura contra şaman e mai greuț, când sura dă risipa şamanul fuge la leac şi îşi bagă 10k pv iar, cu full viteză farmec poate băga leacul la câteva secunde plus că mai şi fuge, dacă dă otravă într-un duel e clsr că şamanul câştigă să nu mai zic că şamanul dragon vs şamanul leac ar fii 0 la duele între şamani. E bine cum e acum, trebuie scăzut dmg-ul la war aură în rest e ok.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Anca Gabriela
Jucător
Jucător
Mesaje: 13
Membru din: Dum Aug 14, 2016 1:42 am

Dum Aug 14, 2016 2:22 pm

Atunci cred ca ar fii o idee buna sa se scada dmg la war aura, efectiv un saman nu are ce face, nu poate fugi, nu poate da hit, lacul ii da prea putin....sa fie scazut dmg macar sa nu dea skill de 12k un 8k critica ar fi bun iar hitul cu patrundere sa ajunga la 2k cu aura la fel+ ca multi au arme cu pm, am dat odata un duel cu un war aura(el fara site, eu fara site) luam hit de 6k.....
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Dum Aug 14, 2016 2:35 pm

Anca Gabriela scrie:Atunci cred ca ar fii o idee buna sa se scada dmg la war aura, efectiv un saman nu are ce face, nu poate fugi, nu poate da hit, lacul ii da prea putin....sa fie scazut dmg macar sa nu dea skill de 12k un 8k critica ar fi bun iar hitul cu patrundere sa ajunga la 2k cu aura la fel+ ca multi au arme cu pm, am dat odata un duel cu un war aura(el fara site, eu fara site) luam hit de 6k.....
Acceaşi chestie şi cu ninja lamă, un războinic îl bate în câteva secunde, o izbitură de 13k, un vârtej de 6k şi hituri care dă câte de 3k pe hit şi pe jos, un ninja dă undeva la 2k cu beta în războinic.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Metin2 Private
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1876
Membru din: Lun Iul 04, 2016 12:31 am
Oraş: Ma-ta
Status: ********
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: FIŢĂ

Dum Aug 14, 2016 2:42 pm

Jawwad scrie:
Anca Gabriela scrie:Atunci cred ca ar fii o idee buna sa se scada dmg la war aura, efectiv un saman nu are ce face, nu poate fugi, nu poate da hit, lacul ii da prea putin....sa fie scazut dmg macar sa nu dea skill de 12k un 8k critica ar fi bun iar hitul cu patrundere sa ajunga la 2k cu aura la fel+ ca multi au arme cu pm, am dat odata un duel cu un war aura(el fara site, eu fara site) luam hit de 6k.....
Acceaşi chestie şi cu ninja lamă, un războinic îl bate în câteva secunde, o izbitură de 13k, un vârtej de 6k şi hituri care dă câte de 3k pe hit şi pe jos, un ninja dă undeva la 2k cu beta în războinic.
Fiecare rasa are anumite slabiciuni/avantaje.
Imagine
https://www.youtube.com/watch?v=pptgMvp9uf8
Avatar utilizator
Metin2 Rubinum
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 571
Membru din: Vin Mai 27, 2016 10:34 pm

Dum Aug 14, 2016 7:15 pm

Contra!
Avatar utilizator
Easy PvM Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 587
Membru din: Mar Noi 17, 2015 6:09 pm

Dum Aug 14, 2016 8:40 pm

Dau 13k cu site pe mine. Nu mai vorbiti aiurea sa se mărească leacu ca nici noi care donam nu donam sa dam 7k critica in voi care nu donati iar dypa vreti si voi acelasi dmg/rezistenta ca si donatorii. Ce rost mai are sa donezi atunci???
Avatar utilizator
Anca Gabriela
Jucător
Jucător
Mesaje: 13
Membru din: Dum Aug 14, 2016 1:42 am

Dum Aug 14, 2016 10:23 pm

Daca crezi ca "fabulez" cand zic ca un razboinic aura da critica pe vartej de 12k in saman leac cu aura facuta incearca sa faci un test. Si normal ca vreau un dmg scazut la war aura pentru a avea si samanul leac sau ninja lama macar o sansa....in sitiatia defata e suficient sa puna auto si sa dea skilluri la nimereala. Cu 3k hit si 12k critica, fa-te prost, bati cu auto
Avatar utilizator
Easy PvM Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 587
Membru din: Mar Noi 17, 2015 6:09 pm

Dum Aug 14, 2016 11:11 pm

Anca Gabriela scrie:Daca crezi ca "fabulez" cand zic ca un razboinic aura da critica pe vartej de 12k in saman leac cu aura facuta incearca sa faci un test. Si normal ca vreau un dmg scazut la war aura pentru a avea si samanul leac sau ninja lama macar o sansa....in sitiatia defata e suficient sa puna auto si sa dea skilluri la nimereala. Cu 3k hit si 12k critica, fa-te prost, bati cu auto
Joc de un an pe srv. Nu trebuie sa mă înveți tu sau sa fac test ca stiu fiecare dmg de la fiecare rasa primit cat ai dat, cu , cat si fără site. Asa ca nu mai faceti propuneri aiurea
Avatar utilizator
Anca Gabriela
Jucător
Jucător
Mesaje: 13
Membru din: Dum Aug 14, 2016 1:42 am

Lun Aug 15, 2016 6:45 am

Pai bun doar ca ala nu avea site, si sa iei 12k cand tu dai 2k si incarci 6 de hit nu mai zic ca dau 1.5 iau 3 si sunt tinuta jos, nu mi se pare corect.
Daca donezi e alt ceva dar nu prea as credeca donezi si dai 13k critica, oricum nu in samy
Avatar utilizator
Bogdan
Începător
Începător
Mesaje: 124
Membru din: Vin Aug 12, 2016 10:33 pm
Oraş: virtual
Status: Om simplu;
Regat: Galben
Caracter: Războinic

Lun Aug 15, 2016 1:43 pm

Jawwad scrie:Deja s-au făcut destule propuneri cu mărirea dmg-ului la rase, la war aură e prea mare dmg-ul, vârtej 13-14k, izbutura la fel, pe incizie triplă poți să dai şi câte 4k. Dacă ar fii vorba ca heal-ul la şaman să se mărească ar apărea iar probleme, un war aură bate un şaman, dar, un ninja/sura îl bate mai greuț ținând cont că şamanul fată are viteza de atac mare poți să ții foarte uşor un ninja pe jos. Dacă heal-ul de la 6k s-ar mări la 10k sau mai mult, un şaman contra un ninja ar rămâne în full hp, sura contra şaman e mai greuț, când sura dă risipa şamanul fuge la leac şi îşi bagă 10k pv iar, cu full viteză farmec poate băga leacul la câteva secunde plus că mai şi fuge, dacă dă otravă într-un duel e clsr că şamanul câştigă să nu mai zic că şamanul dragon vs şamanul leac ar fii 0 la duele între şamani. E bine cum e acum, trebuie scăzut dmg-ul la war aură în rest e ok.
Datorita spuselor lui Jawwad, parerea mea este asemanatoare ca a lui,dar , inainte de a da decizia finala , gandeste inainte de a posta. Atentie la greselile gramaticiale.

Cu respect,
T3hno Metin2LastFight
Avatar utilizator
Level Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 746
Membru din: Sâm Apr 16, 2016 11:36 am
Oraş: Shadyland
Status: Nesimtit in evolutie
Regat: Galben
Breaslă: ShadyVoDa/BT

Lun Aug 15, 2016 2:31 pm

pro
Am scapat de indigestii ca nu mai halesc pe nimeni Omu-i o suma de procese, d-aia ma schimb pe zi ce trece Sunt o oaie neagra fara spiritul de turma demons in my head making noise
wish they’d shut it up
Imagine https://www.youtube.com/watch?v=NfdIFfUcq1k
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Mar Aug 16, 2016 6:24 am

In legatura cu saman leac,asa ramane.
Am scazut cu putin la aura,sa verificati si reveniti cu un reply va rog.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Metin2 Private
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1876
Membru din: Lun Iul 04, 2016 12:31 am
Oraş: Ma-ta
Status: ********
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: FIŢĂ

Mar Aug 16, 2016 4:47 pm

E ok, dar şamanul are dmg si pe hit şi pe skill, ceea ce e foarte rău pentru alte caractere la war, nu cred că putem să le facem faţă.
Imagine
https://www.youtube.com/watch?v=pptgMvp9uf8
Avatar utilizator
Anca Gabriela
Jucător
Jucător
Mesaje: 13
Membru din: Dum Aug 14, 2016 1:42 am

Mar Aug 16, 2016 8:01 pm

Mie imi pare mai ok acum...tot 2k critica pe skill dau dar macar nu iau de 12 iau de 8 :)))
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Mar Aug 16, 2016 8:08 pm

OK

Topic Closed!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis