DMG NINJA

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Închis
Avatar utilizator
petarDa1
Jucător
Jucător
Mesaje: 35
Membru din: Mar Aug 09, 2016 4:48 pm

Mar Aug 23, 2016 12:42 pm

Numele tău din joc: Damaassy
Sugestie/Propunere: Micsorarea DMG Ninja
Cu ce crezi că ar îmbunătăţi jocul sugestia/propunerea ta?: Propun micsorarea DMG-ului de la ninja.Pe langa ca da 1,9 hit.Avem :
-3,5 normala ambuscada (care de cele mai multe ori e 4,5-5k )-am prins 11,3 k din fata in duel
-2,3-2,5k bucata de rulant (3,3 patrundere,6k critica+patrundere)
-4k normala atac fulger (nu am dat mai jos de 3,9 pe fulger;5k patrundere,10k critica+patrundere)
-2,5k normala pe nor (3,5 patrundere;7k critica+patrundere (prinsa de mine in duel)
Am observat ca se prinde critica si patrundere la ninja mai rau ca la mental (se stie ce critica prinde mentalul).Ca un alt plus pentru ninja,el este avantajat si de bugul vizual (se da hit in el si nu primeste dmg).Astept parerile voastre pentru echilibrare DMG-ului pe server (chiar daca probabil majoritatea sunteti ninja).
Avatar utilizator
PvM Hard Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 370
Membru din: Sâm Iun 11, 2016 10:24 pm

Mar Aug 23, 2016 12:55 pm

Sa iti explic cum sta treaba. In primul rand, 95% din ninja de pe server folosesc neinsufletite. Damage-ul in cazul acesta este 1.5k hit, 3k ambuscada, 1.9 rulant, 3.5 fulger si 2.5 nor. Pe langa asta, sunt multe buguri care te ajuta sa eviti patrunderea. Damage-ul este echilibrat la toate rasele in acest moment, parerea mea este ca nu trebuie aduse modificari. In caz ca dmg-ul este mai mare decat ceea ce ti-am enumerat in randurile anterioare, poti lua la cunostinta ca adversarul are si iteme in plus (site,acadea,sushi,pesti, etc). Eu sunt contra.








Cu multa stima si respect, HamatoYoshi.
Avatar utilizator
petarDa1
Jucător
Jucător
Mesaje: 35
Membru din: Mar Aug 09, 2016 4:48 pm

Mar Aug 23, 2016 1:02 pm

HamatoYoshi scrie:Sa iti explic cum sta treaba. In primul rand, 95% din ninja de pe server folosesc neinsufletite. Damage-ul in cazul acesta este 1.5k hit, 3k ambuscada, 1.9 rulant, 3.5 fulger si 2.5 nor. Pe langa asta, sunt multe buguri care te ajuta sa eviti patrunderea. Damage-ul este echilibrat la toate rasele in acest moment, parerea mea este ca nu trebuie aduse modificari. In caz ca dmg-ul este mai mare decat ceea ce ti-am enumerat in randurile anterioare, poti lua la cunostinta ca adversarul are si iteme in plus (site,acadea,sushi,pesti, etc). Eu sunt contra.








Cu multa stima si respect, HamatoYoshi.
Nu cred ca la alt duel inafara de ninja vs ninja se folsoesc neinsufletile.Si pana la urma e server cu ultima evolutie beta,nu server de lvl 99 maxim,deci DMG-ul trebuie facut dupa ultima evolutie.
Avatar utilizator
Metin2 Private
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1876
Membru din: Lun Iul 04, 2016 12:31 am
Oraş: Ma-ta
Status: ********
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: FIŢĂ

Mar Aug 23, 2016 1:02 pm

Contra.
Imagine
https://www.youtube.com/watch?v=pptgMvp9uf8
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Mar Aug 23, 2016 1:26 pm

Majoritatea ninja vs ninja joacă cu epice şi cu aur, se dau critice dar nu prea multe. Dacă e ninja vs altă rasă e bine să dai 9k+ pe ambuscadă, deoarece este cel mai puternic skill.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
petarDa1
Jucător
Jucător
Mesaje: 35
Membru din: Mar Aug 09, 2016 4:48 pm

Mar Aug 23, 2016 1:34 pm

Jawwad scrie:Majoritatea ninja vs ninja joacă cu epice şi cu aur, se dau critice dar nu prea multe. Dacă e ninja vs altă rasă e bine să dai 9k+ pe ambuscadă, deoarece este cel mai puternic skill.
Aici te contrazic.Ambuscada nu este cel mai puternic skill de pe joc,ci atacul spiritului de la mental este.Ambuscada 9k si atacul 10 ? + rulant 3k pe bucata ? Sa numai zic de nor 5-6k critica. Mi se pare enorm de mult.Repet,DMG-ul trebuie facut in functie de ce iteme se pot pune (nu ca au aur si neinsufletite ).
Avatar utilizator
MT2 PvM Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 735
Membru din: Mar Iul 19, 2016 12:55 am
Status: B.M.V
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Mar Aug 23, 2016 2:22 pm

Eu cred că ar trebui să-l mărească. CONTRA!
Imagine Imagine
Imagine
Avatar utilizator
petarDa1
Jucător
Jucător
Mesaje: 35
Membru din: Mar Aug 09, 2016 4:48 pm

Mar Aug 23, 2016 2:45 pm

Exact ce ziceam,copii care au ninja sunt contra.Auzi la ala sa il mareasca =)) Ce vrei ma sa dea ninja 15k ambuscada ca ai tu ninja ? =))
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Mar Aug 23, 2016 2:46 pm

petarDa1 scrie:Exact ce ziceam copii care au ninja sunt contra.Auzi la aia sa il mareasca =)) Ce vrei ma sa dea ninja 15k ambuscada ca ai tu ninja ? =))
Copii care sunt ninja? Ştii cine sunt copii de pe ninja? Cei care se plâng de dmg, cât vrei să dea pe hit? 1k? Un războinic mental pică un ninja uşor.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
petarDa1
Jucător
Jucător
Mesaje: 35
Membru din: Mar Aug 09, 2016 4:48 pm

Mar Aug 23, 2016 2:49 pm

Jawwad scrie:
petarDa1 scrie:Exact ce ziceam copii care au ninja sunt contra.Auzi la aia sa il mareasca =)) Ce vrei ma sa dea ninja 15k ambuscada ca ai tu ninja ? =))
Copii care sunt ninja? Ştii cine sunt copii de pe ninja? Cei care se plâng de dmg, cât vrei să dea pe hit? 1k? Un războinic mental pică un ninja uşor.


Iti bat ce mental vrei tu cu ninja.Pehit e ok dar pe magii da mult da o critica pe rulant si una pe atac si s-a dus duelul.Stai calm ca eu nu joc pe ninja,copilasii stau pe ninja si le place cand au dmg mare.
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Mar Aug 23, 2016 2:53 pm

petarDa1 scrie:
Jawwad scrie:
petarDa1 scrie:Exact ce ziceam copii care au ninja sunt contra.Auzi la aia sa il mareasca =)) Ce vrei ma sa dea ninja 15k ambuscada ca ai tu ninja ? =))
Copii care sunt ninja? Ştii cine sunt copii de pe ninja? Cei care se plâng de dmg, cât vrei să dea pe hit? 1k? Un războinic mental pică un ninja uşor.


Iti bat ce mental vrei tu cu ninja.Pehit e ok dar pe magii da mult da o critica pe rulant si una pe atac si s-a dus duelul.Stai calm ca eu nu joc pe ninja,copilasii stau pe ninja si le place cand au dmg mare.
Şi pe mental cum e vere? Dacă dai 2 critice nu e dus duelul? Nu mai zice de copilaşi pe ninja, nu e foarte uşor să joci pe ninja.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Metin2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2503
Membru din: Sâm Aug 06, 2016 6:46 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Mar Aug 23, 2016 3:24 pm

Dmg-ul este echilibrat la toate rasele in acest moment. Contra!
Avatar utilizator
C.Eduard
Jucător
Jucător
Mesaje: 24
Membru din: Lun Aug 22, 2016 9:20 pm

Mar Aug 23, 2016 3:42 pm

Contra
Avatar utilizator
PvM Hard Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 370
Membru din: Sâm Iun 11, 2016 10:24 pm

Mar Aug 23, 2016 4:27 pm

petarDa1 scrie:
Jawwad scrie:
petarDa1 scrie:Exact ce ziceam copii care au ninja sunt contra.Auzi la aia sa il mareasca =)) Ce vrei ma sa dea ninja 15k ambuscada ca ai tu ninja ? =))
Copii care sunt ninja? Ştii cine sunt copii de pe ninja? Cei care se plâng de dmg, cât vrei să dea pe hit? 1k? Un războinic mental pică un ninja uşor.


Iti bat ce mental vrei tu cu ninja.Pehit e ok dar pe magii da mult da o critica pe rulant si una pe atac si s-a dus duelul.Stai calm ca eu nu joc pe ninja,copilasii stau pe ninja si le place cand au dmg mare.
Fii serios.. doar amatorii se bucura la dmg mare. Eu iti spun din experienta, deoarece n-am adversar pe ninja, exista N feluri de a scadea dmg-ul. Cutite cu 10 10, cutite lv mic, scaderea criticelor prin eliminarea criticei de pe pumnale.. Dmg-ul trebuie lasat asa ca sa aiba ninja sanse si impotriva altor rase inafara de ninja.








Cu multa stima si respect, HamatoYoshi.
Avatar utilizator
Metin2 Rubinum
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 571
Membru din: Vin Mai 27, 2016 10:34 pm

Mar Aug 23, 2016 5:04 pm

COntra!
Avatar utilizator
petarDa1
Jucător
Jucător
Mesaje: 35
Membru din: Mar Aug 09, 2016 4:48 pm

Mar Aug 23, 2016 6:32 pm

Treaba voastra...nu micsorati (macar faceti sa numai primesti criitica la fiecare skill de la ninja).Vedeti voi la pvp cand plangeti pe chat ca v-a scos ninja ca e mare dmg.Ce spuneti voi cutite de lvl mic sunt fantezii...Vrei beta te duci pe server de 99,nu face nimeni cu neinsufletite la pvp.V-am salutat din mers !
Avatar utilizator
Rebekah
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 189
Membru din: Vin Iul 01, 2016 9:25 am

Mie Aug 24, 2016 1:16 am

CONTRA este un dmg echilibrat la toate rasele.
Avatar utilizator
Metin2 Server
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2415
Membru din: Sâm Dec 19, 2015 6:16 am
Oraş: Nottingham
Status: big white dick

Mie Aug 24, 2016 11:25 am

Voi vreţi să dea ninja şi 900 ambuscada.. Contra
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Metin2 PvP Server
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 981
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:43 pm
Caracter: Războinic

Mie Aug 24, 2016 12:22 pm

Propunere respinsa!

Topic Closed!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis