Critica alunga playerii!!!

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Avatar utilizator
Helenne
Jucător
Jucător
Mesaje: 43
Membru din: Lun Mai 02, 2016 2:36 pm

Sâm Aug 27, 2016 3:04 pm

Numele tău din joc: HelenneYT
Sugestie/Propunere: Propunerea mea pentru acest server este: de a micsora dmg-ul la ninja insa nu mult hitul este in regula insa critica este devastatoare din cauza acestei critice sau acestor pentru ca sunt mai multe, jucatorii tind sa se lase de acest joc. De-a lungul timpului, ati observat ca populatia acestui server a scazut radical datorita acestui fapt. In special la ninja e beleaua mare ca un duel se gata in cateva secunde ceea ce nu este in regula. Tinta maxima de critica a fost 10k pe ambuscada. De asemenea si rulantul este pe aproape... Acum, as vrea sa tintesc anumite lucruri si anume: De ce credeti voi ca staff ca acesti playeri s-au mutat pe alte servere private?! Unul dintre aceste motive ar fi ca: un ex ar fi ca serverul privat deathworld are dmg mai mic ceea ce nu este asa grav insa acolo nu se regaseste critica dar si acolo populatia e slaba datorita host-ului care e mic ducat astfel la lag intensiv. Al doilea server este hfm seamana cu lf insa critica totusi e mai rezonabila dar si acolo sunt probleme... Toate serverele private mentionate mai sus au cate o problema si esti normal oarecum insa daca s-ar mai renunta la CRITICA serverul last fight ar fi in castig!!! SelleRoyal un youtuber de succes care a facut reclama de-a lungul lunilor nu a fost inteles de catre echipa staff de a reduce critica ceea ce l-a facut sa se lase de acest privat. In prezent acesta joaca Metin2 HFM... Am sa va prezint prin aceste linkuri interfata din last fight si totodata motivul pentru care SelleRoyal s-a lasat: ( ) ; ( ) ; ( ). Mesaj de la Selle pt voi:
Cu ce crezi că ar îmbunătăţi jocul sugestia/propunerea ta?: Daca se reduce din critica sa se scoata din zeuri nu stiu exact..., as spune ca populatia acestui server va creste iar. Tin sa mentionez ca am intrat pe hfm si dw si majoritatea spun ca din acest fapt s-au si lasat... daca nu credeti in randurile mele o puteti face chiar voi! Va multumesc!!!
Avatar utilizator
Level Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 746
Membru din: Sâm Apr 16, 2016 11:36 am
Oraş: Shadyland
Status: Nesimtit in evolutie
Regat: Galben
Breaslă: ShadyVoDa/BT

Sâm Aug 27, 2016 3:11 pm

Daca ma gandesc mai bine , pro , mi-am adus aminte ieri cand am facut duel pe site cu ninja v ninja mi-a luat 5 duele numai din critica . PRO :))
Ultima oară modificat Sâm Aug 27, 2016 3:19 pm de către Level Metin2, modificat 1 dată în total.
Am scapat de indigestii ca nu mai halesc pe nimeni Omu-i o suma de procese, d-aia ma schimb pe zi ce trece Sunt o oaie neagra fara spiritul de turma demons in my head making noise
wish they’d shut it up
Imagine https://www.youtube.com/watch?v=NfdIFfUcq1k
Avatar utilizator
PvM Hard Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 370
Membru din: Sâm Iun 11, 2016 10:24 pm

Sâm Aug 27, 2016 3:14 pm

Damage-ul a crescut in ultimele luni foarte mult pe ninja, s-a ajuns la 1.6 hit si 4.2 skill fara patrundere, este enorm de mult. Sunt pro la scaderea dmg-ului, si in plus ar fi bine sa fie scoasa roua de critica si "lovitura critica". Dupa cum stim majoritatea playerilor care joaca pe ninja si au o oarecare experienta au plecat pe alte servere de tactica (nu dau nume daca nu e nevoie) din cauza damage-ului extrem. Aici un duel pe ninja dureaza 10 secunde, maxim, tinand cont ca mai jucam si cu epice, aur si fara freza. Sunt total PRO la aceasta propunere!







Cu multa stima si respect, HamatoYoshi.
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Sâm Aug 27, 2016 3:14 pm

O dată topicuri pentru micşorare dmg, o dată topicuri pentru mărire dmg, hotărâţi-vă.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
PvM Hard Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 370
Membru din: Sâm Iun 11, 2016 10:24 pm

Sâm Aug 27, 2016 3:16 pm

Jawwad scrie:O dată topicuri pentru micşorare dmg, o dată topicuri pentru mărire dmg, hotărâţi-vă.
Topicurile au fost pentru marire doar la war aura, cand era hitul de 1k si ceva cu beta si aura pusa, la ninja e total alta chestie, serverul asta este exact cum se zice, server de bulan.







Cu multa stima si respect, HamatoYoshi.
Avatar utilizator
petarDa1
Jucător
Jucător
Mesaje: 35
Membru din: Mar Aug 09, 2016 4:48 pm

Sâm Aug 27, 2016 3:21 pm

Am facut si eu un topic pentru scaderea dmg-ului la ninja,dar toata lumea a fost contra.Nu va place critica ? Duceti-va pe alte servere "de tactica".Critica face parte din joc .
Deci CONTRA .
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Sâm Aug 27, 2016 3:27 pm

HamatoYoshi scrie:
Jawwad scrie:O dată topicuri pentru micşorare dmg, o dată topicuri pentru mărire dmg, hotărâţi-vă.
Topicurile au fost pentru marire doar la war aura, cand era hitul de 1k si ceva cu beta si aura pusa, la ninja e total alta chestie, serverul asta este exact cum se zice, server de bulan.







Cu multa stima si respect, HamatoYoshi.
Stai liniştit că şi pe alte servere se dau critică, server de bulan, te dai tu nr1 şi dacă pierzi e server de bulan? treci peste, nu eşti nr1.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
SelleRoyal
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 162
Membru din: Lun Ian 04, 2016 5:45 pm
Oraş: Ninjania
Status: Inegalabil
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: Prominent

Sâm Aug 27, 2016 3:32 pm

PRO - sunt de acord cu propunerea Cristinei dar staff-ul niciodata nu va fi de acord deoarece nu le intereseaza propunerea jucatorilor. Cu stima SelleRoyal!!!
Avatar utilizator
Konishua
Începător
Începător
Mesaje: 100
Membru din: Mie Iul 27, 2016 8:54 pm

Sâm Aug 27, 2016 3:38 pm

Vr Pro de la Cocaina? Poftim PRO de la cocina . Cp, stiu ca-mi multumesti! pwpyque
---------------------------------------------------------------------
Doamne ce doamne
Avatar utilizator
Metin2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2503
Membru din: Sâm Aug 06, 2016 6:46 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Sâm Aug 27, 2016 3:44 pm

SelleRoyal scrie:PRO - sunt de acord cu propunerea Cristinei dar staff-ul niciodata nu va fi de acord deoarece nu le intereseaza propunerea jucatorilor. Cu stima SelleRoyal!!!
Părerea jucătorilor contează, și a contat întotdeauna. Dacă chiar nu era importantă pentru noi, secțiunea "sugestii și propuneri" nici nu exista. S-a ținut cont de atâtea ori de părerea voastră. Se analizează propunerile, și se ia cea mai bună decizie. S-a mai scos din critică recent (Apa Dok). Oricum, critica face parte din metin, ca și pătrunderea. Nu știu cum să vă mai mulțumim. După cum spunea și Jawwad, odată vreți creștere, odată scădere. Dacă în acest moment am scădea iar din critică, cu siguranță s-ar trezi unu să spună că era mai bine înainte.
Avatar utilizator
Helenne
Jucător
Jucător
Mesaje: 43
Membru din: Lun Mai 02, 2016 2:36 pm

Sâm Aug 27, 2016 3:46 pm

Voi nu ati citit bine acest tipic ... eu am cerut sa se micsoreze nu sa se scoata! Daca voi stiti sa va bazati pe critica ci nu pe tehnica e problema voastra ca nu puteti insa e nedrept ca un ninja bun sa piarda in fata unui player la critica acela nestiind nimic. Da degeaba mai scriu ca serverul e umplut de copilarie infantila ce sa le ceri lor :\
Avatar utilizator
Metin2 Rubinum
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 571
Membru din: Vin Mai 27, 2016 10:34 pm

Sâm Aug 27, 2016 3:53 pm

Dmg=ul este foarte bun cum este . contra!
Avatar utilizator
SelleRoyal
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 162
Membru din: Lun Ian 04, 2016 5:45 pm
Oraş: Ninjania
Status: Inegalabil
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: Prominent

Sâm Aug 27, 2016 3:58 pm

Buzz fix tu vb ala care da 9k pe fiecare skil normal ca esti multumit deoarece asta te caracterizeaza! Ea a insistat mai mult la ninja!
Avatar utilizator
petarDa1
Jucător
Jucător
Mesaje: 35
Membru din: Mar Aug 09, 2016 4:48 pm

Sâm Aug 27, 2016 4:02 pm

De mental ce sa mai zici ca da cel putin o critica pe fiecare duel ? Nimeni nu s-a plans de asta...Asa este jocul cu critica.Daca nu va convine duceti-va pe servere unde dai 2k pe spirit si bagati acolo tactica (oricum nu se lipeste nimic de voi).
In continuare CONTRA.
Avatar utilizator
Helenne
Jucător
Jucător
Mesaje: 43
Membru din: Lun Mai 02, 2016 2:36 pm

Sâm Aug 27, 2016 4:06 pm

petarda eu m-am referit la ninja in special si ff putin la general insa nu stiu daca ai jucat pe ninja si totodata cred ca nici nu stii cum e dmg-ul la ninja! Ia incearca sa vezi! si-mi dai pm pe metin! dam si set si o sa vezi... Daca nu stii nici nu ai cum sa intelegi!
Avatar utilizator
petarDa1
Jucător
Jucător
Mesaje: 35
Membru din: Mar Aug 09, 2016 4:48 pm

Sâm Aug 27, 2016 4:13 pm

Poftim : viewtopic.php?f=21&t=4490
Toate caracterele au dmg apropiat cu ninja...deci nu vad unde e problema.
Avatar utilizator
MihaiIsBack
Începător
Începător
Mesaje: 109
Membru din: Joi Aug 04, 2016 9:51 pm

Sâm Aug 27, 2016 4:22 pm

PRO!
Imagine
Avatar utilizator
Helenne
Jucător
Jucător
Mesaje: 43
Membru din: Lun Mai 02, 2016 2:36 pm

Sâm Aug 27, 2016 4:24 pm

Din asta reiasa ca tu ai fost de acord cu mn si ti-ai schimbat parerea dupa spusele altora insa eu am sa cred in continuare ca este un server de critica. Iti zic sincer nu stiu cum e la alte rase stiu in mare asa dmg-ul tocmai ce am dat cu un sura mi-a dat 10k dar degeaba zic in fine.. eu ma refer la ninja mai mult. Acest mesaj este pt "petarda" care nu este sigur pe ceea ce spune!!!
Avatar utilizator
petarDa1
Jucător
Jucător
Mesaje: 35
Membru din: Mar Aug 09, 2016 4:48 pm

Sâm Aug 27, 2016 4:43 pm

La toate rasele e asa...Iti dau 12k critica cu orice caracter inafara de saman vindecare si dragon si sura BM.
Avatar utilizator
Metin2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2503
Membru din: Sâm Aug 06, 2016 6:46 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Sâm Aug 27, 2016 4:58 pm

Lovitura critică(5%) și lovitura pătrunzătoare(5%) au fost scoase!
Închis