Propunere

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Închis
Avatar utilizator
Alessandra
Jucător
Jucător
Mesaje: 39
Membru din: Mar Dec 22, 2015 12:49 am

Mar Oct 18, 2016 10:24 pm

Numele tău din joc: tabbie
Sugestie/Propunere: Scoaterea cufărului pvp king
Cu ce crezi că ar îmbunătăţi jocul sugestia/propunerea ta?: În primul rând, reduce valoarea kingului. Kingul este cel mai valoros item de pe server; în opinia mea, trebuie sa-l poarte doar cel care-l merită și cel care-l castiga. Multe persoane probabil spun că este o idee bună deoarece așa pot avea si ei king șaman/ninja/war sau si-l pot cumpăra; de fapt, strica tot farmecul pvp-ului acest cufar king. După părerea mea nici n-ar trebui să meargă negociat..de ce? Ca alții să se laude cu ce n-au castigat?! ..aștept păreri
Avatar utilizator
Level Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 746
Membru din: Sâm Apr 16, 2016 11:36 am
Oraş: Shadyland
Status: Nesimtit in evolutie
Regat: Galben
Breaslă: ShadyVoDa/BT

Mar Oct 18, 2016 10:28 pm

Contra. Din moment ce acel player a castigat eventul ,iar cufarul a ajuns in inventarul lui consider ca nu este treaba noastra ce face cu el . Cu ce te inveseleste sau te intristeaza pe tine faptul ca nu l-a castigat acel player si doar l-a cumparat? :-?
Am scapat de indigestii ca nu mai halesc pe nimeni Omu-i o suma de procese, d-aia ma schimb pe zi ce trece Sunt o oaie neagra fara spiritul de turma demons in my head making noise
wish they’d shut it up
Imagine https://www.youtube.com/watch?v=NfdIFfUcq1k
Avatar utilizator
PvM Metin2 Server
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 304
Membru din: Lun Sep 12, 2016 10:25 pm

Mar Oct 18, 2016 11:53 pm

Contra
Avatar utilizator
iMephisto
Începător
Începător
Mesaje: 120
Membru din: Lun Sep 19, 2016 4:32 pm

Mie Oct 19, 2016 1:10 am

Contra , cu ce te încurcă pe tine faptul că acea persoană își vinde king-ul sau îl împrumută altcuiva.
Avatar utilizator
Bogdannn
Începător
Începător
Mesaje: 144
Membru din: Mie Noi 11, 2015 6:31 pm

Mie Oct 19, 2016 6:02 am

PRO. De ce? Strică tot farmecul, deoarece mereu a fost așa, adică dacă ai un king war ești tare, vor apărea multe king-uri de ninja/war/șaman și strică tot farmecul.
Avatar utilizator
Metin2 Rubinum
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 571
Membru din: Vin Mai 27, 2016 10:34 pm

Mie Oct 19, 2016 12:10 pm

PRO , Daca castiga un ninja , sau saman pvp? ii pica king de sura? ce face ? Ninja cu king de sura?ș))
Avatar utilizator
Alessandra
Jucător
Jucător
Mesaje: 39
Membru din: Mar Dec 22, 2015 12:49 am

Mie Oct 19, 2016 1:36 pm

iMephisto scrie:Contra , cu ce te încurcă pe tine faptul că acea persoană își vinde king-ul sau îl împrumută altcuiva.
Subliniez faptul că nu asta e propunerea.
Metin2 PvP Server
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 981
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:43 pm
Caracter: Războinic

Mie Oct 19, 2016 1:37 pm

Propunere respinsa! Va fi putin mai greu la inceput dar dupa ce se vor echilibra king-urile totul va fi perfect. In momentul de fata sunt prea multe king-uri de sura, fapt pentru care sansa sa-ti pice un king de ninja sau de saman e majorata cu 10% fata de king-ul de war sau de sura. Rata va ramane asa pana se vor echilibra king-urile pe server.Dupa ce se vor echilibra, puteti face negoturi intre voi si etc. Referitor la "suprematia" celui care castiga PvP, avem in cap o idee cu implementarea king-ului 2 cu aceleasi bonusuri insa acestea sa nu se poata negocia. Sa fie armura reprezentativa pentru cel care castiga PvP-ul. REPET, e doar o idee deocamdata. Nu vreau sa vad topicuri pe acest subiect.

Topic Closed!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis