O SANSA LA CASTIG IN EVENIMENTUL PvP!

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Închis
Avatar utilizator
Helenne
Jucător
Jucător
Mesaje: 43
Membru din: Lun Mai 02, 2016 2:36 pm

Lun Ian 02, 2017 11:00 pm

Numele tău din joc: HelenneYT
Sugestie/Propunere: Propunerea mea din acest topic este: Cu totii stim ca de multe ori evenimentele pvp sunt castigate de playeri buni sau mai putin buni, insa playerii tind sa castige pe baza inegalitatiilor adversarilor. Acest lucru se datorat din cauza faptului ca rasele sunt diferite ceea ce conduce la un raport de inegalitati. De exemplu, un ninja cand se va duela cu un war pe aura clar warul il va nimici pe ninja datorita skillurilor si aptitudinile pe care le are rasa war. Sunt ..n... combinatii. IMPORTANT! Ceea ce vreau sa reflectez prin acest topic este faptul ca as sugera ca EVENTUL PVP SA AIBE LOC INTRE RASELE RESPECTIVE CI NU SIMULTAN, intr-o ordine cronologica (war; ninja; sura; saman).
Cu ce crezi că ar îmbunătăţi jocul sugestia/propunerea ta?: O imbunatatire?! Sunt foarte multe... Cum ar fi faptul ca fiind pe aceeasi rasa poti demonstra ca esti cel mai bun din acea rasa. De ce?! Pentru ca valorile respectivei rase sunt asemenea cu celui al adversarului. O alta imbunatatire ar fi ca duelurile sunt desfasurate corect adica fiecare player are posibilitatea de a castiga intr-un mod corect nu din faptul ca a murit din cauza criticii ambundente sau a skilurile superioare adversarului. Fiecare rasa are cate o slabiciune ceea ce poate duce la eronarea calitatii. "1 vs 1 cu aceeasi rasa arati cat de bun esti, nu un saman vs sura". Daca susti acest topic si vrei sa ai o sansa la castig, te rog sa-mi dai raspuns la acest topic prin intermediul cuvantului PRO sau CONTRA daca vrei sa fii un ratat care accepta sa piarda din nimic. Va multumesc!
Ultima oară modificat Lun Ian 02, 2017 11:58 pm de către Helenne, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
Dolar222
Începător
Începător
Mesaje: 104
Membru din: Joi Oct 13, 2016 7:27 pm

Lun Ian 02, 2017 11:06 pm

Este deja event pvp pe rase!
Avatar utilizator
Helenne
Jucător
Jucător
Mesaje: 43
Membru din: Lun Mai 02, 2016 2:36 pm

Lun Ian 02, 2017 11:09 pm

EU VREAU SA FIE PERMANENT SI ASA ARE LOC FOARTE RAR... CEL MAI BINE E PE ACEEASI RASA UNDE TOTUL ESTE EGAL!
Avatar utilizator
GeoJrr
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 156
Membru din: Dum Dec 25, 2016 10:51 pm

Lun Ian 02, 2017 11:09 pm

Salut, in caz ca nu stii.. Eveniment pvp pe rase se organizeaza . in ficare luna au loc 2 evenimente pvp. pe data de 1 evenimentul pvp General . pe data de 17 Eveniment pvp pe rase sau pvp 2v2 se schimba in ficare luna exp luna 1 pvp pe rase luna 2 pvp 2v2 luna 3 pe rase luna 4 2v2 tot asa. :arrow:
Avatar utilizator
Jąmєs`
Jucător
Jucător
Mesaje: 3
Membru din: Lun Ian 02, 2017 11:07 pm

Lun Ian 02, 2017 11:12 pm

Ar fii bine să existe şi pvp pe rase, să nu ajungi să te bată un arc tu fiind sura am şi să fugi după el.. :)
Avatar utilizator
PvM Hard Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 370
Membru din: Sâm Iun 11, 2016 10:24 pm

Lun Ian 02, 2017 11:12 pm

pro, sa se dea king la pvp pe rase. :ugeek:
Imagine
Avatar utilizator
iSzekeli
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 167
Membru din: Mie Dec 14, 2016 6:44 pm

Lun Ian 02, 2017 11:15 pm

PRO, AR FII FRUMOS AŞA, DAR DACĂ O LUĂM LOGIC VOR FII ŞI MOFTURI, AICI MĂ REFER LA FAPTUL CĂ VOR FII 4 KING-URI PE LUNĂ CEEA CE VA ADUCE SCĂDERI PE SERVER, DIN PUNCTUL MEU DE VEDERE.
CU INEGALITĂŢILE TOT PRO SUNT, MEREU SUNT INEGALITĂŢI, DAR ĂSTA-I REGULAMENTUL PROPUS DE STAFF.
Avatar utilizator
PvM Hard Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 370
Membru din: Sâm Iun 11, 2016 10:24 pm

Lun Ian 02, 2017 11:17 pm

iSzekeli scrie:PRO, AR FII FRUMOS AŞA, DAR DACĂ O LUĂM LOGIC VOR FII ŞI MOFTURI, AICI MĂ REFER LA FAPTUL CĂ VOR FII 4 KING-URI PE LUNĂ CEEA CE VA ADUCE SCĂDERI PE SERVER, DIN PUNCTUL MEU DE VEDERE. :ugeek:
CU INEGALITĂŢILE TOT PRO SUNT, MEREU SUNT INEGALITĂŢI, DAR ĂSTA-I REGULAMENTUL PROPUS DE STAFF.
nu neaparat 4 kinguri pe luna. se poate face o luna la rasa war, o luna la ninja, o luna la sura, o luna la shaman si tot asa. se echilibreaza piata, vor fii kinguri de toate felurile, fiecare player poate participa la fiecare rasa, eu cred ca toti o sa fie fericiti. e mai corect asa. :ugeek:
Imagine
Avatar utilizator
Easy PvM Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 587
Membru din: Mar Noi 17, 2015 6:09 pm

Lun Ian 02, 2017 11:20 pm

Fiecare rasa are avantaje si dezavantaje. Asa e metinul de la început si asa o sa fie mereu. Cum ai zis: Aura bate lame dar aura va fi bătut de arme magice si tot asa...
Iar daca iei pe ordine pvp-u War,ninja,sura,saman...samanii o sa se simtă discriminati deoarece ei sunt ultimii sau suralaii sau ninjalaii de ce nu sunt ei primii? Si tot asa..
Pvpurile sunt bine gandite cum sunt acum. Nu cred ca ar trebui schimbate.
Sunt un ratat asa ca o sa dau contra ^^
A da, si nu doar 1vs1 rasa stati ca esti cel mai bun, ca sa fii cel mai bun trebuie sa bati toate rasele. DEGEABA ESTI "CEL MAI BUN" SAU "NR1" DACA VOI NU STITI CUM ARATA SKILURILE ALTEI RASE...DOAR RASA VOASTRĂ
Ultima oară modificat Lun Ian 02, 2017 11:30 pm de către Easy PvM Metin2, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
K1llAllNoobs
Jucător
Jucător
Mesaje: 8
Membru din: Mie Oct 19, 2016 12:15 pm

Lun Ian 02, 2017 11:23 pm

PRO
Avatar utilizator
Helenne
Jucător
Jucător
Mesaje: 43
Membru din: Lun Mai 02, 2016 2:36 pm

Lun Ian 02, 2017 11:30 pm

Playerii sunt mult mai multumiti daca eventul s-ar desfasura pe rase, insa nu prea reusesc sa se afirme daca ii intrebi vor spune ceea ce vreau eu sa emit prin acest topic.. Nu cred ca ar exista discriminare in aceasta privinta. Discriminare este la rasele simultan... Eu asa gandesc. Oricum nu-ti sunt contra comentariului tau totusi este parerea ta si trebuie respectata.
Avatar utilizator
SelleRoyal
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 162
Membru din: Lun Ian 04, 2016 5:45 pm
Oraş: Ninjania
Status: Inegalabil
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: Prominent

Lun Ian 02, 2017 11:31 pm

PRO
Avatar utilizator
Jorath
Începător
Începător
Mesaje: 51
Membru din: Mie Oct 12, 2016 8:43 am

Lun Ian 02, 2017 11:42 pm

Pro.
Avatar utilizator
Easy PvM Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 587
Membru din: Mar Noi 17, 2015 6:09 pm

Lun Ian 02, 2017 11:42 pm

Helene..n-am chef de cearta..dar te rog..nu mai vorbi in numele tuturor playerilor..."playerii ar fi de acord", "playerii vor"....folosesti aceste cuvinte in fiecare propunere de-a ta..in 2 propuneri te-ai contrazis singura..dupa ce la comanda ta sau scos crti si patr de pe srv tot tu ai facut prop sa se bage înapoi ca nu e dmg pe hit..
Avatar utilizator
lMaRyJR
Jucător
Jucător
Mesaje: 6
Membru din: Mar Ian 03, 2017 12:19 am

Mar Ian 03, 2017 12:21 am

Contra .
Avatar utilizator
Metin2 Server
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2415
Membru din: Sâm Dec 19, 2015 6:16 am
Oraş: Nottingham
Status: big white dick

Mar Ian 03, 2017 2:09 am

Pariu pe 1acc că blue va scrie "Propunere respinsă, topic închis." :))
Dar na, pro
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
bilibistroc
Jucător
Jucător
Mesaje: 37
Membru din: Dum Ian 01, 2017 8:11 am

Mar Ian 03, 2017 8:21 am

Intr-un fel sunt de acord cu parerea lui Raul, dar intr-un fel si cu a ta,dar insa nu se poate asa cum vrei tu,trebuie sa ai tactica etc...Nu poti sa fii asa cum vrei tu ''cel mai bun pe o rasa'' si raul a gresit dar a gresit mult mai putin ca tine singura greseala la raul mi s-a parut ca a zis daca esti bun bati toate rasele,iar daca tu ca war aura bati sura arme deja esti prea zeu.Si eu recunosc am castigat eveniment pvp ( nu l-am castigat 100% am iesit pe locu 2 cum era inainte) eram sura bm si am picat cu saman buff , war mental si 2 ninjalai lame si la final am avut noroc sa bat un AM aicea ai dreptate,dar totusi sunt 1-2 duele ce vrei sa faci in alea? NU EXISTA SERVER CU RASELE EGALE.Cele mai bune rase pe acest joc sunt Sura AM si Ninja ARC atat.Astea doua au fost create sa castige pvp,pe svr asta , asta e.Si nu sunt de acord cu faptul ca tu zici ca rasele sa fie cam egale,si ai organiza event pvp pe rase,si samanul sta 4 luni fara sa faca nimic,ca nu sunt jucatori sa zica :''CAUT ADVERSAR PE SAMAN'' asa si pe ninja arc nu o fii rasa controversata dar castiga pvp-ul de foarte multe ori daca ar fii playeri :''CAUT ADVERSAR NINJA PE ARC'' ninja ar distruge svr ul....Bafta
Avatar utilizator
barcelona04
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 211
Membru din: Joi Sep 29, 2016 9:04 am

Mar Ian 03, 2017 8:33 am

Raul are dreptate 100% ce sa mai adaug si eu,ai avut serverul la picioare Helenne ce ai pus in topic s-a facut critice patrunzatoare,corporal sau reflexie mai putina....Termina-te odata, eu te-am vazut in v3 si esti foarte buna ninja vs ninja,dar chiar nu poti sa iti faci o tactica sau sa descoperi un obicei la un sura arme sau war mental? Asa cum eu pe ninja am facut duel cu mii si mii de mentali si AM am castigat,asa si tu poti face chestia asta, in legatura cu chestia lu raul ''fiecare rasa isi are nasu'' cum s-ar zice ca el a dat un exemplu ca aura bate lame , si aura ia bataie de la arme si tot asa dar.... cine dracu bate ninja arc frate?Samanu e exclus ca cine merge cu saman la pvp inseamna ca vrea sa demonstreze ceva ma rog, war mental nici atat cu 230 miscare nici nu ma gandesc,ninja lame,la fel ca war mental,sura arme aicea s ar putea sa castige si arme dar in cazuri putin mai rare,avand in vedere ca pe strigat nu vei gasii niciodata : ''caut adversar ninja arc'' .... asta e.Bafta ;)
Avatar utilizator
Metin2 Rubinum
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 571
Membru din: Vin Mai 27, 2016 10:34 pm

Mar Ian 03, 2017 11:03 am

ContrA!
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Mie Ian 04, 2017 1:34 am

Am inteles,nu-ti place PvP-ul random. Vino la cel pe rase.
Sunt mai multe tipuri de PvP-uri, si anume:
1. PvP Random
2. PvP Rase
3. PvP 2vs2
4. PvP 3vs3

Pentru fiecare PvP dam ceva specific castigatorului.

Propunerea este respinsa.
Topic inchis!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis