Metin2 PvP Server MT2

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Închis
Avatar utilizator
Sapho
Jucător
Jucător
Mesaje: 35
Membru din: Lun Dec 05, 2016 11:25 pm

Dum Ian 15, 2017 9:54 pm

Numele tău din joc: Effes ;
Sugestie/Propunere: Persoanele ale caror comentarii nu sunt pertinente in cadrul sectiunii de ,,cerere pentru echipa jocului '' sa fie sanctionate . Iar membrii staff-ului sa contemple mai mult la ceea ce au de zis , pentru ca sunt superficiali .
Cu ce crezi că ar îmbunătăţi jocul sugestia/propunerea ta?: Ajutarea SA-ului in luarea deciziei optime . Daca dati comentarii pe preferinte , nefondate , derutati subiectul care accepta cererile si astfel intra in staff persoane care nu merita aceasta functie . Si de ce sa se intample asta , de ce sa fie in staff persoane care nu sunt profesioniste , ca sa descurajeze playerii sa mai joace ?
Ipoteza : Fara mesaje vagi , care nu conduc nicaieri , de genul :
; Ce te face sa crezi ca o sa se descurce mult mai bine ? Ai premonitii ? Ai dat in bob ? Ai dat in cafea ?
; Premiza : ,, Esti de treaba '' ; ,, Concluzie '' : ,, Cererea e buna '' . Asta nu e rationament . Nu asa caracterizezi o cerere , ,, esti de treaba '' . Asta e nivel de gradinita .
; ,, esti de treaba '' ; ,, Cu capul pe '' ... Nu mai comentam . Daca asta are el de zis ...
; Sunt convins ca iti respecta toata lumea parerea , dar nu crezi ca ar fi fost mai bine sa spui ceva despre candidat din ceea ce reiese din activitatea sa pe forum , joc sau cerere ? De ce se spune ,,Descrierea candidatului '' , ca sa scrii ca nu e pregatit ? Aiurea .
;
; Ai avut un vis ? Spune de ce consideri ca este pregatit .
; repetitie obsedanta , dupa cum observati , cand n-ai ce sa zici , dar vrei sa descurajezi o bagi p-asta cu nu esti pregatit .
Voi trebuie sa spuneti lucrurilor pe nume. De ce nu este pregatit . Ce ii mai trebuie . Altfel eu consider aceste comentarii unele de umplutura , subiective .
Exemplu de asa da : ; Si-a argumentat parerea . Este o mare diferenta . A spus ceea ce mai lipsea . Pe cand voi n-ati facut-o .
Greselile gramaticale sunt pertinente ? Si eu zic acelasi lucru : ;
Dar GM Edy are voie sa faca greseli :
;
;
;
;
;
;
;
;
Are multe greseli Edy , asta am strans in 2-3 minute , greseli repetitive , inseamna ca nu e o intamplare de neatentie . Nu-mi pierd timpul ca sa mai caut , ca oricum nu ajung nicaieri . Deci staff-ul are voie sa greseasca dar playerii nu .
Si cu toate astea , sa vedem ce nota isi acorda Edy pentru gramatica asta de Plescoi : ; Eu ti-as fi dat un 1,50-2 ; Dar tu esti pozitiv , ca de , asa se cere in staff .
In concluzie : ; Mie mi se pare o bataie de joc sa dai raspunsuri a la cacealma .
Post scriptum : Daca aveti ceva de zis , ziceti , argumentat . Daca nu vedeti-va de treaba voastra !

Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana LF LastFight Clasic

Website:

http://metin2lf.ro/
Avatar utilizator
Metin2 PvM Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 688
Membru din: Vin Oct 14, 2016 11:53 am

Lun Ian 16, 2017 3:20 pm

Numele tău din joc: [SGM]Edy
Părere: Contra
Motiv:Fiecare jucator are dreptul sa isi spuna parerea. Membrii Echipei pun accent mai mult pe interviul de dupa acceptarea cererii. Raspunsurile date de jucatori in cererea acestuia valoreaza doar 20%,intrucat cererea este cea analizata, nu raspunsurile jucatorilor. Cat despre domnisorul/domnisoara Effes, imi cer scuze pentru greselile gramaticale pe care le-am facut.Nu sunt un ling-vist performant ca si tine si repet, imi cer scuze. Pentru a nu exista alte neintelegeri, te rog sa pui tu aceste semne de puncuatie si ortografie pentru mine ( /:-;)/'!?,."?/!!???,!.') unde consideri tu necesar.
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Lun Ian 16, 2017 3:45 pm

Propunere respinsa.

Topic inchis!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis