Metin2 PvP Server MT2

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Închis
Avatar utilizator
Metin2 Server
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2415
Membru din: Sâm Dec 19, 2015 6:16 am
Oraş: Nottingham
Status: big white dick

Mie Ian 18, 2017 10:10 pm

Numele tău din joc: xRussoK
Sugestie/Propunere: Bun hai să începem că o să scriu romane aici.
Prima propunere :
Propun să se umble la dmg-u la sura, de ce? păi hai să vă zică Russo de ce
1: Dau MAXIM 5k RISIPA Cu P, şi se poate scădea puţin dmg-u la celorlalte skiluri, gen deget dau cam mult 9k, e cv, vârteju 7-8k hai 9k.
De ce propun să se umble la dmg-u de la sura am? pentru că acum e dezavantajat ia bătaie de la un war mental uşor, ce mai contează tactică când waru mental îţi fute 11k pe spirit iar tu dai un 6k acolo, critica 9k ( Rar ) şi pe risipă 2k normala =))


Acum a-2a propunere.

Capitolul 1.
Având în vedere că vă plângeţi că v-a scos arcaşu cu bugu, păi de ce v-a scos? pentru că el poate da skilu de la începutu rundei, adică de când te-a băgat în arenă, ceea ce sura, şamanu, waru nu poate.
Dacă faceţi şi voi pvp-urile cum erau înainte, e bine dar voi ziceţi că vă e greu.
Păi bă fraţi mei sunteţi atâţia în staff, sunt 4 arene, da?
Prima arenă este ocupată de Blue
A-2a arenă este ocupată de Mănu
A-3a arenă este ocupată de Diana
A-4a arenă de cine vreţi voi
Am dat şi eu un exemplu..

În echipa staff-ului sunt următori:
[SA]Kepe
[SA]MrBlue
[GA]Diana
[SGM]Edy
[SGM]Manu
[GM]Vorador
[H]Apofis
[H]Athero.

Aşa din 8 oameni nu puteţi să fiţi măcar 4 on? nu-l faceţi seara şi voi, făceţi cum făceaţi înainte la ora 6 hai 7 să aibe toţi timp.
Aţi zis că vă e greu, dar sunteţi 8 persoane în staff, fraţi mei durează 3 ore dacă vă apucaţi şi voi la ora 6 şi la ora 9 e gata treaba.
+ că helperi au acces la /tra ceea ce poate să ocupe şi ei o arenă şi să tragă playeri să facă duele.

Aşa, acum de ce prefer eu să se facă pvp normal?

1: Duelele poate să se ia pe tactică ( nu mereu ) având în vedere că la Dojang se face doar 1 duel şi ăla luat pe bulan, pe fugă etc, aşa dacă se uită un membru staff atent la tine e ceva.
2: Nu o să mai urle ăştia în pm la blue "bă blue ăla a făcut bug, dă-i kick" etc
3: Când se origanizează dojangu, majoritatea din staff stau în centru şi se uită şi ei frumos, dar nu văd când ăla s-a dat pe camuflaj dă otrava şi fuge până mai ai 1k pv.
Cu propunerea asta am terminat, nu mai am nimic de zis.

Propunerea a-3a
Aşa acum este vorba despre un costum frumuşel pe unele caractere.
Costumul Cobra, este frumos pe ninja, şaman şi war.
Costumu ăsta se poate adăuga în item shop sau la evenimente, gen hide pvp etc.
El să aibe nişte bonusuri acceptabile, gen 3k pv 10 hh, ceva gen.

Athero mi-a zis că e doar pentru staff, dar de ce nu şi pentru playeri? eu zic că mulţi preferă costumu ăla.

Bun am terminat tot ce aveam de zis, sper când închideţi topicu să daţi şi voi un argument la tot ce-am scris aici. Mulţumesc.

Pentru buzz.
Buzz dacă o să dai contra la aia cu risipa, te înţeleg fratele meu, e mai uşor cu INT + STR pe scut decât cu dex ca să dai critică pe risipă, acum ştiu şi eu de ce dădeai contra mereu =))



Cu ce crezi că ar îmbunătăţi jocul sugestia/propunerea ta?: Nimic
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
RaaII
Începător
Începător
Mesaje: 54
Membru din: Lun Ian 16, 2017 10:27 pm

Mie Ian 18, 2017 10:21 pm

Nume joc: RaulFlvs
Părere: Pro (dar sa nu mai scada DMG...ca iar se deregleaza srv pe lângă ce ca e dereglat din pct de vedere al raselor)
Motiv: Totul suna bine. Chiar am vrut sa fac si eu propunerea cu Cobra ^^
Avatar utilizator
barcelona04
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 211
Membru din: Joi Sep 29, 2016 9:04 am

Joi Ian 19, 2017 12:20 am

Stefan04
PRO
Auzi,cum ca.cat dai tu 8k 9k pe deget ma?Degetul e atac patrunzator din cate stiu eu, iti da patrundere indiferent ca ai 2000 aparare,Eu prind 11k cu beta,poate ai facut testul cu siriusul nu stiu,si risipa... nu stiu frate ce sa zic te joci war aura vs sura am dupa ce ca l ai lasat fara aura vr sa ii mai dai si 10k? + ca eu consider ca daca ar venii un arcas CARE STIE BINE SA JOACE calumea ar bate tot serverul deci.. mna oricum parerea mea e tot PRO,pace
Avatar utilizator
Metin2 Pvm Hard
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 295
Membru din: Sâm Ian 14, 2017 9:22 pm

Joi Ian 19, 2017 9:28 am

Nume joc: Stefan.
Părere: Contra.
Motiv: Ow da,haideti sa facem iar Sura AM zeu peste server sa nu il bata nimeni,hai sa fie ca inainte,11k deget,10k taifun si 9k risipa =)))
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Server
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2415
Membru din: Sâm Dec 19, 2015 6:16 am
Oraş: Nottingham
Status: big white dick

Joi Ian 19, 2017 12:16 pm

Nelvin scrie:Nume joc: Stefan.
Părere: Contra.
Motiv: Ow da,haideti sa facem iar Sura AM zeu peste server sa nu il bata nimeni,hai sa fie ca inainte,11k deget,10k taifun si 9k risipa =)))
Am precizat mai sus să se scadă dmg-u puţin la deget şi vârtej, să nu fie chiar invincibil sura am.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
GeoJrr
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 156
Membru din: Dum Dec 25, 2016 10:51 pm

Sâm Ian 21, 2017 12:03 am

Numele tău din joc: GeoJrr
Părere: ---#Pro#---
Motiv: :arrow: :arrow: :arrow:
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Sâm Ian 21, 2017 12:03 pm

Propunere respinsa.

Topic inchis!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis