Metin2 PvP Server MT2

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Închis
Avatar utilizator
Esrra
Începător
Începător
Mesaje: 52
Membru din: Mar Ian 10, 2017 12:04 pm

Sâm Feb 18, 2017 4:07 pm

Numele tău din joc: Ania
Sugestie/Propunere: Sa se schimbe tema forumului, daca este forum de metin asta nu inseamna ca trebuie sa arate atat de banal. Sa se schimbe legenda staff-ului de pe forum:
- Moderator
- Global Moderator
- Administrator
Sa se faca o sectiune entertainment cred ca ar atrage persoane, multe persoane cauta forumuri de gaming unde sa se stabileasca si sa doneze pentru grade.
Sa se adauge lycan pe sv.

Cu ce crezi că ar îmbunătăţi jocul sugestia/propunerea ta?:


Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana LF LastFight Clasic

Website:

http://metin2lf.ro/
Avatar utilizator
PvM Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 366
Membru din: Mie Noi 11, 2015 6:00 pm

Sâm Feb 18, 2017 4:30 pm

Părere: CONTRA
Motiv: În primul rând, nu ne-ai oferit niciun mod de îmbunătățire a jocului, privind sugestiile tale. Tema forumului nu este foarte țipătoare, dar asta nu înseamnă că este banala. În al doilea rând, nu se acordă graduri aiurea pentru niște simpli bani iar în privința lycan-ului s-a mai discutat de multe ori. Acesta nu va fi adăugat. Metin2 LastFight este un server PvP CLASIC!
Avatar utilizator
barcelona04
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 211
Membru din: Joi Sep 29, 2016 9:04 am

Sâm Feb 18, 2017 4:39 pm

[GM]Vorador scrie:Părere: CONTRA
Motiv: În primul rând, nu ne-ai oferit niciun mod de îmbunătățire a jocului, privind sugestiile tale. Tema forumului nu este foarte țipătoare, dar asta nu înseamnă că este banala. În al doilea rând, nu se acordă graduri aiurea pentru niște simpli bani iar în privința lycan-ului s-a mai discutat de multe ori. Acesta nu va fi adăugat. Metin2 LastFight este un server PvP CLASIC!
Dupa logica lu Vorador Classic inseamna sa se adauge numa costume,peturi si frizuri,atat in rest nimic altceva
Avatar utilizator
barcelona04
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 211
Membru din: Joi Sep 29, 2016 9:04 am

Sâm Feb 18, 2017 4:41 pm

-
PRO
Sa se mai adauge ceva
Avatar utilizator
MT2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2799
Membru din: Sâm Ian 14, 2017 7:40 pm
Oraş: Satu Mare

Sâm Feb 18, 2017 6:01 pm

Numele tău din joc: FanniJrr
Părere: PRO
Motiv: -
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Aeldra
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 546
Membru din: Mar Dec 08, 2015 8:51 pm
Oraş: Constanta
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Sâm Feb 18, 2017 6:21 pm

MARE PRO
MrDici
Trebuie bagat ceva nou pe sv,stiti doar sa dati reply "sv pokemon" ,"Propunere respinsa TC" dar nu analizati ,nu voi stati zilnic pe sv si va jucati,poate unii dintre voi intrati de 3-4x pe saptamana.
Avatar utilizator
Metin2 Pvm Hard
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 295
Membru din: Sâm Ian 14, 2017 9:22 pm

Sâm Feb 18, 2017 6:22 pm

Stefan
Contra.
Sunt contra pentru lycan,si cu privire la forum arata bine ca aspect si ca aranjament,nu vad rostul in schimbarea acestuia.
Imagine
Avatar utilizator
Easy PvM Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 587
Membru din: Mar Noi 17, 2015 6:09 pm

Dum Feb 19, 2017 5:06 pm

barcelona04 scrie:
[GM]Vorador scrie:Părere: CONTRA
Motiv: În primul rând, nu ne-ai oferit niciun mod de îmbunătățire a jocului, privind sugestiile tale. Tema forumului nu este foarte țipătoare, dar asta nu înseamnă că este banala. În al doilea rând, nu se acordă graduri aiurea pentru niște simpli bani iar în privința lycan-ului s-a mai discutat de multe ori. Acesta nu va fi adăugat. Metin2 LastFight este un server PvP CLASIC!
Dupa logica lu Vorador Classic inseamna sa se adauge numa costume,peturi si frizuri,atat in rest nimic altceva
Ai dreptate frate :)))))))
J0INN3R
Pro
Avatar utilizator
Dolar222
Începător
Începător
Mesaje: 104
Membru din: Joi Oct 13, 2016 7:27 pm

Dum Feb 19, 2017 7:45 pm

xDolar

PRO

1. Serverul acesta nu este classic; daca era classic nu avea sihastru violet rosu negru alb etc, nu avea accesorii beta, nu avea bratari / coliere site si multe alte chestii care nu au absolut nici cea mai mica legatura cu classicul.
2. Monotonia de pe acest server este extrema. Singurul lucru care ma atrage pe mine este eventul pvp si war-urile intre bresle. In rest Ox-urile banale, eventele Hide monotone, eventul de Miss luat pe ,,podoabele feminine,, (Multi sunt de acord cu mine). Playerii dau foarte multe idei bune care ar atrage si pe altii, si ar face jocul mult mai interesant, dar, uneori lenea este mai mare...Inteleg ca nu este deloc usor da adaugi lucruri noi, dar daca tot are succes serverul asta nu e pacat sa nu le dati playerilor chestii noi de facut? Evente noi? Un nou caracter? Alte mape? Misiuni? Ultimul skill care este si pe Official?

Presupun ca o sa fiu sanctionat pentru ce am spus dar asta este parerea mea. Adaugarea unei noi rase, adaugarea unei noi mape, adaugarea ultimului skill, pentru multi este ceva ''Pokemon'' , dar Pokemon este defapt Deci va rog dati playerilor chestii noi! De cand joc pe acest server absolut totul este la fel, absolut tot: evente monotone, playeri care incearca sa isi urce breasla in top prin waruri de puncte, Yakuza si BlackTerror care se dusmanesc, tepari care sunt nr1, copii care traiesc intr-un joc, lideri de breasla care aduna tot regatul ca sa dea un war, membri staff care intra si ies din echipa, Membri staff hoti ( ) , ,,event mute,, etc.

Nu ma intelegeti gresit, chiar imi place metinul asta, dar este prea monoton! Deci inca odata va rog, dati playerilor chestii noi! Inteleg ca este de munca dar repet, este pacat de acest server sa raman neschimbat. Adaugarea unui nou caracter, adaugarea unui nou skill care este si pe Official, adaugarea unor noi evente, toate sunt sugestii bune si practicabile! Putina truda si o sa merite!
Avatar utilizator
Metin2 Server
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2415
Membru din: Sâm Dec 19, 2015 6:16 am
Oraş: Nottingham
Status: big white dick

Dum Feb 19, 2017 11:31 pm

sebastian1111 scrie:xDolar

PRO

1. Serverul acesta nu este classic; daca era classic nu avea sihastru violet rosu negru alb etc, nu avea accesorii beta, nu avea bratari / coliere site si multe alte chestii care nu au absolut nici cea mai mica legatura cu classicul.
2. Monotonia de pe acest server este extrema. Singurul lucru care ma atrage pe mine este eventul pvp si war-urile intre bresle. In rest Ox-urile banale, eventele Hide monotone, eventul de Miss luat pe ,,podoabele feminine,, (Multi sunt de acord cu mine). Playerii dau foarte multe idei bune care ar atrage si pe altii, si ar face jocul mult mai interesant, dar, uneori lenea este mai mare...Inteleg ca nu este deloc usor da adaugi lucruri noi, dar daca tot are succes serverul asta nu e pacat sa nu le dati playerilor chestii noi de facut? Evente noi? Un nou caracter? Alte mape? Misiuni? Ultimul skill care este si pe Official?

Presupun ca o sa fiu sanctionat pentru ce am spus dar asta este parerea mea. Adaugarea unei noi rase, adaugarea unei noi mape, adaugarea ultimului skill, pentru multi este ceva ''Pokemon'' , dar Pokemon este defapt Deci va rog dati playerilor chestii noi! De cand joc pe acest server absolut totul este la fel, absolut tot: evente monotone, playeri care incearca sa isi urce breasla in top prin waruri de puncte, Yakuza si BlackTerror care se dusmanesc, tepari care sunt nr1, copii care traiesc intr-un joc, lideri de breasla care aduna tot regatul ca sa dea un war, membri staff care intra si ies din echipa, Membri staff hoti ( ) , ,,event mute,, etc.

Nu ma intelegeti gresit, chiar imi place metinul asta, dar este prea monoton! Deci inca odata va rog, dati playerilor chestii noi! Inteleg ca este de munca dar repet, este pacat de acest server sa raman neschimbat. Adaugarea unui nou caracter, adaugarea unui nou skill care este si pe Official, adaugarea unor noi evente, toate sunt sugestii bune si practicabile! Putina truda si o sa merite!
Mare dreptate în tot ce-ai zis.


Părere: Pro / Contra.
Motiv: Dacă o să schimbe tematica forumului, trebuie să schimbe toată platforma si vor dispărea toate mesajele imi dai tu cele 1.1k mesaje, îi dai tu lu Diana cele 1.9k mesaje? Sau lu Dokita îi dai tu cele 1.3k mesaje?

Lycan sunt pro, nu am văzut lykan pe pvp-uri şi chiar va avea succes lykanu.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Mar Feb 21, 2017 8:42 am

Daca forumul nu ar avea asa de multe subiecte,atati membri...Probabil ca am fi schimbat platforma & tema forumului. Acum nu.
Cu ce ar imbunatati serverul adaugand lycan-ul pe un PvP Clasic?
Iar in legatura cu legenda STAFF de pe forum, nu vad de ce am schimba. Inteleg ideea, dar nu este forum de gaming.

Propunere respinsa
Topic inchis!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis