Metin2 PvP Server MT2

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Avatar utilizator
Metin2 Pvm Hard
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 295
Membru din: Sâm Ian 14, 2017 9:22 pm

Mar Apr 25, 2017 7:31 pm

Numele tău din joc: Karral.
Sugestie/Propunere: Refacerea damage-ului.
Cu ce crezi că ar îmbunătăţi jocul sugestia/propunerea ta?: Inainte sa sara playerii care sustin bataile generale pe server, sa asculte ce am de zis.
Inteleg ca multi nu vor sa se scada damage-ul ca na, trebuie sa fie si batai generale, dar fratilor, nu e normal sa dai cu urmatoarele arme acelasi damage, ba chiar mai mult:
Warr : Triton si Arma Beta.
Ninja : Neinsufletite/Dragoane si Pumnale Beta.
Sura : Triton si Arma Beta.
Ar trebui refacut damage-ul, REPET, doar la armele de nivel mic, ca Triton, dragoane..ca n-ai cum frate sa dai 12k *triton si beta la mental* cu o arma de level mai mic, astfel, damage-ul va fi mai mic doar la armele de lv 90 si cel de la Beta va fi cel normal si cunoscut adica 12k, 35k, 2000k..etc.
Acum, sa impacam ambele parti, cei ca buzz care nu pot lua duel fara minim 2 critici, sa faca duele in BETA, si cei care doresc sa-si arate cunostintele in PvP sa faca in armele precizate mai sus. (Sa intelegeti, nici Buzz nici altcineva nu e obligat sa faca in anumite iteme, dupa preferinte.)
Asa am impaca ambele tabere.Sper ca playerii sa gandeasca si sa ajutam serverul, ca daca facem asta nu vor mai pleca playerii nemultumiti de damage-ul imens pe alte servere PvP,si astfel comunitatea va creste.

UPDATE : Doresc sa mai adaug cateva amanunte.Dupa cum a spus si prietenul meu Jawwad, cu dragoane dai 7k si cu epice dai 10k critica, am putea face urmatoarea schimbare :
Beta = 12k Critica.
Triton = 7k-8k Critica.
Batalie = 5k-6k Critica.
Pumnale Beta = 10-11k Critica.
Neinsufletite = 7k Critica.
Dragoane = 5k Critica.

Astfel damage-ul ar fi unul FOARTE OK si nu ar deranja cu nimic damage-ul armelor Beta.

Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana LF LastFight Clasic

Website:

http://metin2lf.ro/
Ultima oară modificat Mie Apr 26, 2017 2:23 pm de către Metin2 Pvm Hard, modificat de 3 ori în total.
Imagine
Avatar utilizator
Server PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2437
Membru din: Joi Apr 20, 2017 11:29 pm
Oraş: Caransebeș
Status: Să vă fie rușineeee =))
Regat: Roşu
Caracter: Războinic

Mar Apr 25, 2017 7:40 pm

69Chriss69
Pro!
-
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Level MT2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 358
Membru din: Lun Noi 21, 2016 1:37 pm

Mar Apr 25, 2017 7:42 pm

s1lentTioSsS
Mare PRO!
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Mar Apr 25, 2017 7:42 pm

[Mr]Jawwad
Pro
Sunt pro să se refacă dmg-ul la armele de nivel mic, adică: cuţite dragon, bătălie, etc. Acum duele ninja vs ninja se dau în dragoane sau în pumnale de level mai mic pentru că dmg-ul la neînsufleţite este prea mare, dar şi la dragoane este destul de mare adică 7k cu dragoane este foarte mult ţinând cont că cu epicele ajungi la maxim 10k critica.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Metin2 Pvm Hard
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 295
Membru din: Sâm Ian 14, 2017 9:22 pm

Mar Apr 25, 2017 7:44 pm

Jawwad scrie:[Mr]Jawwad
Pro
Sunt pro să se refacă dmg-ul la armele de nivel mic, adică: cuţite dragon, bătălie, etc. Acum duele ninja vs ninja se dau în dragoane sau în pumnale de level mai mic pentru că dmg-ul la neînsufleţite este prea mare, dar şi la dragoane este destul de mare adică 7k cu dragoane este foarte mult ţinând cont că cu epicele ajungi la maxim 10k critica.
Mai pune ca unii playeri (inclusiv eu) pe ninja fac in dragoane goale. ;) Deci pana si in dragoane dai damage imens. :D
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Rubinum
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 571
Membru din: Vin Mai 27, 2016 10:34 pm

Mar Apr 25, 2017 10:26 pm

BUZZ
CONTRA
DMgul e foarte bun Nu va convine cautati sv de lvl 20 si jucati cu cutite de lvl 1
Avatar utilizator
MT2 PvP Server
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 381
Membru din: Lun Aug 15, 2016 11:21 am

Mar Apr 25, 2017 10:34 pm

Arisa
Pro
-
Avatar utilizator
MT2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2799
Membru din: Sâm Ian 14, 2017 7:40 pm
Oraş: Satu Mare

Mar Apr 25, 2017 10:38 pm

Numele tău din joc: [GFX]Fanni
Părere: Pro
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Metin2 Server
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2415
Membru din: Sâm Dec 19, 2015 6:16 am
Oraş: Nottingham
Status: big white dick

Mie Apr 26, 2017 7:19 am

ReaLRusso
Pro
Ar trebui să se refacă tot damage-ul la toate rasele, dar na e frumoasă şi ideea ta.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
MT2 Hammer
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 26, 2016 1:32 pm
Oraş: Lyon
Status: #rezist.
Regat: Galben
Caracter: Sura
Breaslă: ❤hate.

Mie Apr 26, 2017 11:20 am

Reme
Pro
Avatar utilizator
Echiro
Începător
Începător
Mesaje: 94
Membru din: Dum Ian 10, 2016 11:34 am

Mie Apr 26, 2017 2:17 pm

Jawwad scrie:[Mr]Jawwad
Pro
Sunt pro să se refacă dmg-ul la armele de nivel mic, adică: cuţite dragon, bătălie, etc. Acum duele ninja vs ninja se dau în dragoane sau în pumnale de level mai mic pentru că dmg-ul la neînsufleţite este prea mare, dar şi la dragoane este destul de mare adică 7k cu dragoane este foarte mult ţinând cont că cu epicele ajungi la maxim 10k critica.
Echiro
PRO
Idem
Avatar utilizator
PvM Hard Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 370
Membru din: Sâm Iun 11, 2016 10:24 pm

Mie Apr 26, 2017 3:56 pm

HamatoYoshi
pro
frate, duelele nu mai sunt ce au fost. am ajuns sa fiu nevoit sa dau in cutite de sub 65, sau in cutite goale, sa nu dau 6-7k. a innebunit lumea. :ugeek:
Avatar utilizator
maran123
Jucător
Jucător
Mesaje: 20
Membru din: Mar Dec 06, 2016 6:48 pm

Mie Apr 26, 2017 3:58 pm

Pro
Avatar utilizator
MT2 PvM Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 735
Membru din: Mar Iul 19, 2016 12:55 am
Status: B.M.V
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Mie Apr 26, 2017 6:33 pm

HoldUP
Pro
Imagine Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Pvm Hard
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 295
Membru din: Sâm Ian 14, 2017 9:22 pm

Mie Apr 26, 2017 8:05 pm

Geoooo scrie:NoNNeIIsHere
CONTRA
Exista mullte moduri prin care poti reduce chiar tu dmg...skill-uri M1,arme nebonusate etc.... Normal ca dmg e mare daca dai set cu posedata/triton...incearca sa dai cu armura beta , triton nebns si chiar magii M1...O sa vezi apoi ce zic!
De ce sa ne complicam atat cand totul se poate rezolva mult mai simplu?
Imagine
Avatar utilizator
Roonie
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 191
Membru din: Sâm Feb 11, 2017 7:17 pm

Mie Apr 26, 2017 10:59 pm

Emeile
Big PRO frt, bine ar fi asa .
Avatar utilizator
Helenne
Jucător
Jucător
Mesaje: 43
Membru din: Lun Mai 02, 2016 2:36 pm

Joi Apr 27, 2017 10:29 am

Contra
Avand in vedere ca staff-ul nu ia niciodata masuri la aceasta problema, consider ca n-are rost sa faci acest topic chiar daca lumea isi doreste asta lor nu le pasa. In trecut am facut numeroase topicuri pe baza dmg-ului insa in zadar chiar daca am avut aproape numai pro-uri. Si in al doilea rand cum naiba sa fii de acord cu 10k critica spuneti-mi unde mai e duelul omorand adversarul din 2 skilluri, unde iti arati tehnica in a sti cat de bun esti, etc. Normal ca multora le convine critica deoarece nu stiu juca si prefera sa castige in acest mod. Ei bine mie personal mi se pare aiurea sa dai critica normală iar normala critică. Dmg-ul sa zicem ca merge dar putea fi micsorat si el dar... atat corporal e pe serverul asta incat nici macar 1 hit dintr-o serie de hituri abia daca o dai. Nu e ok nici asa, dar cine sunt eu sa-mi exprimi parerea asupra unui server comunism. Cat despre staff, se favorizeaza la greu. David se cam simte cu musca pe caciula, dar pentru el nu e stres avand in vedere de interesul per total al colegilor care l-au aprobat in echipa. Cam atat am avut de spus, cine va intelege acest topic, va sti ca am dreptate. UN ULTIM MESAJ CATRE STAFF: EU INTELEG CA SUNTETI IN STAFF SI NU PUTETI DA DMG IN PLAYERI LA O ADICA NU VA PUTETI DUELA DAR ASTA NU INSEAMNA CA TREBUIE SA RESPINGETI TOPICURILE CERUTE DE PLAYERI. VEDETI CLAR CA MULTI VOR DMG SI CRITICA MAI MICA, DE CE N-O FACETI ? HABAR NU AM.
Ultima oară modificat Sâm Apr 29, 2017 12:21 am de către Metin2, modificat 1 dată în total.
Motiv: Acuzatii nefondate - BanIP
Avatar utilizator
Metin2 Pvm Hard
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 295
Membru din: Sâm Ian 14, 2017 9:22 pm

Joi Apr 27, 2017 3:19 pm

Helenne scrie:Contra
Avand in vedere ca staff-ul nu ia niciodata masuri la aceasta problema, consider ca n-are rost sa faci acest topic chiar daca lumea isi doreste asta lor nu le pasa. In trecut am facut numeroase topicuri pe baza dmg-ului insa in zadar chiar daca am avut aproape numai pro-uri. Si in al doilea rand cum naiba sa fii de acord cu 10k critica spuneti-mi unde mai e duelul omorand adversarul din 2 skilluri, unde iti arati tehnica in a sti cat de bun esti, etc. Normal ca multora le convine critica deoarece nu stiu juca si prefera sa castige in acest mod. Ei bine mie personal mi se pare aiurea sa dai critica normală iar normala critică. Dmg-ul sa zicem ca merge dar putea fi micsorat si el dar... atat corporal e pe serverul asta incat nici macar 1 hit dintr-o serie de hituri abia daca o dai. Nu e ok nici asa, dar cine sunt eu sa-mi exprimi parerea asupra unui server comunism. Cat despre staff, se favorizeaza la greu. David se cam simte cu musca pe caciula, dar pentru el nu e stres avand in vedere de interesul per total al colegilor care l-au aprobat in echipa. Cam atat am avut de spus, cine va intelege acest topic, va sti ca am dreptate. UN ULTIM MESAJ CATRE STAFF: EU INTELEG CA SUNTETI IN STAFF SI NU PUTETI DA DMG IN PLAYERI LA O ADICA NU VA PUTETI DUELA DAR ASTA NU INSEAMNA CA TREBUIE SA RESPINGETI TOPICURILE CERUTE DE PLAYERI. VEDETI CLAR CA MULTI VOR DMG SI CRITICA MAI MICA, DE CE N-O FACETI ? HABAR NU AM.
Hai sa zicem ca mai merge damage-ul..dar otrava!Ori o fac sa intre calumea ori o scot de tot!Prea a devenit jocul asta unul de noroc.Eu dau 20 de hituri, 0 otrava si oponentul da 1 hit la misto si culmea,
prinde otrava!Macar sa fie scoasa de tot, la ninja mai poti remedia asta prin norul otravitor dar la warr/sura?Ce mai faci acolo?Nimic, pierzi pe otrava.
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Rubinum
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 571
Membru din: Vin Mai 27, 2016 10:34 pm

Joi Apr 27, 2017 4:55 pm

Karral scrie:
Helenne scrie:Contra
Avand in vedere ca staff-ul nu ia niciodata masuri la aceasta problema, consider ca n-are rost sa faci acest topic chiar daca lumea isi doreste asta lor nu le pasa. In trecut am facut numeroase topicuri pe baza dmg-ului insa in zadar chiar daca am avut aproape numai pro-uri. Si in al doilea rand cum naiba sa fii de acord cu 10k critica spuneti-mi unde mai e duelul omorand adversarul din 2 skilluri, unde iti arati tehnica in a sti cat de bun esti, etc. Normal ca multora le convine critica deoarece nu stiu juca si prefera sa castige in acest mod. Ei bine mie personal mi se pare aiurea sa dai critica normală iar normala critică. Dmg-ul sa zicem ca merge dar putea fi micsorat si el dar... atat corporal e pe serverul asta incat nici macar 1 hit dintr-o serie de hituri abia daca o dai. Nu e ok nici asa, dar cine sunt eu sa-mi exprimi parerea asupra unui server comunism. Cat despre staff, se favorizeaza la greu. David se cam simte cu musca pe caciula, dar pentru el nu e stres avand in vedere de interesul per total al colegilor care l-au aprobat in echipa. Cam atat am avut de spus, cine va intelege acest topic, va sti ca am dreptate. UN ULTIM MESAJ CATRE STAFF: EU INTELEG CA SUNTETI IN STAFF SI NU PUTETI DA DMG IN PLAYERI LA O ADICA NU VA PUTETI DUELA DAR ASTA NU INSEAMNA CA TREBUIE SA RESPINGETI TOPICURILE CERUTE DE PLAYERI. VEDETI CLAR CA MULTI VOR DMG SI CRITICA MAI MICA, DE CE N-O FACETI ? HABAR NU AM.
Hai sa zicem ca mai merge damage-ul..dar otrava!Ori o fac sa intre calumea ori o scot de tot!Prea a devenit jocul asta unul de noroc.Eu dau 20 de hituri, 0 otrava si oponentul da 1 hit la misto si culmea,
prinde otrava!Macar sa fie scoasa de tot, la ninja mai poti remedia asta prin norul otravitor dar la warr/sura?Ce mai faci acolo?Nimic, pierzi pe otrava.
Mars in dumnezei ***** cu dmgu tau. dmg e bun cum e . nu iti convine dmgu mars pe alt sv cu 2 k critica ca aici nu te tine nimeni. Asta e sv cu ebta si lvl 105 nu e lvl 99. daca tu eti slab i nu poti lua un duel asta nue vina itemelor e vina ca esti tu prea prost sa iei un duel
Avatar utilizator
Metin2 Pvm Hard
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 295
Membru din: Sâm Ian 14, 2017 9:22 pm

Joi Apr 27, 2017 5:39 pm

BUZZ scrie:
Karral scrie:
Helenne scrie:Contra
Avand in vedere ca staff-ul nu ia niciodata masuri la aceasta problema, consider ca n-are rost sa faci acest topic chiar daca lumea isi doreste asta lor nu le pasa. In trecut am facut numeroase topicuri pe baza dmg-ului insa in zadar chiar daca am avut aproape numai pro-uri. Si in al doilea rand cum naiba sa fii de acord cu 10k critica spuneti-mi unde mai e duelul omorand adversarul din 2 skilluri, unde iti arati tehnica in a sti cat de bun esti, etc. Normal ca multora le convine critica deoarece nu stiu juca si prefera sa castige in acest mod. Ei bine mie personal mi se pare aiurea sa dai critica normală iar normala critică. Dmg-ul sa zicem ca merge dar putea fi micsorat si el dar... atat corporal e pe serverul asta incat nici macar 1 hit dintr-o serie de hituri abia daca o dai. Nu e ok nici asa, dar cine sunt eu sa-mi exprimi parerea asupra unui server comunism. Cat despre staff, se favorizeaza la greu. David se cam simte cu musca pe caciula, dar pentru el nu e stres avand in vedere de interesul per total al colegilor care l-au aprobat in echipa. Cam atat am avut de spus, cine va intelege acest topic, va sti ca am dreptate. UN ULTIM MESAJ CATRE STAFF: EU INTELEG CA SUNTETI IN STAFF SI NU PUTETI DA DMG IN PLAYERI LA O ADICA NU VA PUTETI DUELA DAR ASTA NU INSEAMNA CA TREBUIE SA RESPINGETI TOPICURILE CERUTE DE PLAYERI. VEDETI CLAR CA MULTI VOR DMG SI CRITICA MAI MICA, DE CE N-O FACETI ? HABAR NU AM.
Hai sa zicem ca mai merge damage-ul..dar otrava!Ori o fac sa intre calumea ori o scot de tot!Prea a devenit jocul asta unul de noroc.Eu dau 20 de hituri, 0 otrava si oponentul da 1 hit la misto si culmea,
prinde otrava!Macar sa fie scoasa de tot, la ninja mai poti remedia asta prin norul otravitor dar la warr/sura?Ce mai faci acolo?Nimic, pierzi pe otrava.
Mars in dumnezei ***** cu dmgu tau. dmg e bun cum e . nu iti convine dmgu mars pe alt sv cu 2 k critica ca aici nu te tine nimeni. Asta e sv cu ebta si lvl 105 nu e lvl 99. daca tu eti slab i nu poti lua un duel asta nue vina itemelor e vina ca esti tu prea prost sa iei un duel
Ar trebui sa se dea avertisment si pentru gramatica, zic si eu.E server lv 105, asta nu inseamna ca trebuie sa dai 200k pe critca.Tu esti un nimic Buzz, esti nul in conversatia asta, eu nu ma compar cu tine, nu m-as putea compara cu cineva inferior. ;)
Apropo, nu mai incerca sa scrii ca ne cauzezi dureri de cap.Ai "intieles uai"?
Imagine
Închis