Ghid war mental by AxelTw

În această secţiune veţi putea posta orice ghiduri legate de Metin2.
Închis
Avatar utilizator
Bogdannn
Începător
Începător
Mesaje: 144
Membru din: Mie Noi 11, 2015 6:31 pm

Joi Apr 21, 2016 12:52 pm

GHID WAR MENTAL by AxelTw -- > WAR MENTAL VS WAR MENTAL / AURA.

Bonusuri iteme : -- >
Arme : -- > STR / VIT , HH , CRT , FARMEC , OTRAVIRE
Armuri : ----> PV , VAL ATAC , FARMEC , SABIE , REFLECTARE ATAC CORPORAL
Colier : ---> PV , CRT , REGENERARE PV , SABIE , SANSA BLOCARE
Papuci : ----> PV , VIT ATAC , CRT , SABIE , SANSA BLOCARE
Cercei (abanos) : ---> HH , VIT MISCARE , REZISTENTA OTRAVA , SABIE , DOUA MAINI
Bratara : --> PV , PATRUNDERE , HH , DAUNE ABSORBITE DE PV , MAGIE
Scut : ---> STR , VIT , BLOCARE ATAC CORPORAL , NECUNOSTINTA , HH
sau VIT , BLOCARE ATAC CORPORAL , NECUNOSTINTA , HH , REFLECTARE ATAC CORPORAL.
Coif : --> VIT ATAC , REGENERARE PV , SANSA OTRAVIRE , MAGIE , HH

Tactici : --->

1. Prima data incepeti cu atac sabie.
2. Va duceti in adversar cu hiturile.
3. Dupa aceea dati atac spirit.
4 a ) . Daca sunteti destul de aproape dati zdrobire.
4 b ) . Daca sunteti departe dati hiturile in spate sau un laterale deoarece adversarul vostru este tentat sa dea zdrobire.
5. Cand acesta are hp mic sub 5k. Ducetiva cu hiturile si cu zdruncinare. (Aveti grija nu folositi skilluri in care dureaza ceva timp pana acesta va putea da dmg adversarului. Mai bine skilluri aproape si rapide decat lungi). --> Se aplica doar cand are pv sub 5k.
Mai sus v-am prezentat versus war mental cu corp. Daca nu are corp e foarte usor : -->
1. Il luati in hituri din prima.
2. Dati atac spirit.
3 a ) . Il aruncati si dati zdruncinare foarte rapid. P.S.: --> Va trebuie putin antrenament sa dati dmg. Trebuie sa fiti foarte atenti dar se poate :!:
3 b ) . Il aruncati si dati zdrobire.
4 a ) . Dati zdrobire daca ati dat dmg cu zdruncinarea.
4 b ). Va duceti in hituri si dati zdruncinare.
5 . Dati numai hituri.
P.S.: War mental fara corp sau war corporal este la fel ca tactica de mai sus.



SPER CA V-AM FOST DE AJUTOR. VA SALUT :twisted: 8-)

Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana

Website:

http://metin2lf.ro/
Ultima oară modificat Joi Apr 21, 2016 9:11 pm de către Bogdannn, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
M6Raw
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 415
Membru din: Dum Noi 29, 2015 8:59 am

Joi Apr 21, 2016 1:20 pm

Arme : -- > STR / VIT , HH , CRT , FARMEC , OTRAVIRE
Nu ma descurc perfect la war mental dar nu cred ca poti sa castigi duelele cu vit in loc de str . Restul e bunisor . Primul ghid care are si tactica .
EDIT : O fi svr de critica , dar eu ca ninja joc ( dex , str , hh , patr , critica ) si nu mai tin minte ultimul set pierdut . Ma rog , am zis ca nu ma descurc perfect la war .
Ultima oară modificat Joi Apr 21, 2016 1:39 pm de către M6Raw, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
Bogdannn
Începător
Începător
Mesaje: 144
Membru din: Mie Noi 11, 2015 6:31 pm

Joi Apr 21, 2016 1:29 pm

Stil7 scrie:Arme : -- > STR / VIT , HH , CRT , FARMEC , OTRAVIRE
Nu ma descurc perfect la war mental dar nu cred ca poti sa castigi duelele cu vit in loc de str . Restul e bunisor . Primul ghid care are si tactica .
Frate. Stii care e chestia cu VIT in loc de STR? Pai fii atent. Serverul LF e server de critica si de dmg mare poti sa ma aprobi . Si nu are rost sa bagi str. Ca tot dmg-ul ala este. Asa ca VIT mareste si pv-ul cu 500 pv si e mai bine. Mersi mult oricum . :D
Avatar utilizator
Metin2 Azyrah
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 458
Membru din: Mar Feb 16, 2016 3:51 pm

Joi Apr 21, 2016 1:54 pm

Frumos ghid.
Imagine
Avatar utilizator
Bogdannn
Începător
Începător
Mesaje: 144
Membru din: Mie Noi 11, 2015 6:31 pm

Joi Apr 21, 2016 4:45 pm

valitrg00 scrie:Frumos ghid.
Mersi <3
Avatar utilizator
Westminster
Jucător
Jucător
Mesaje: 14
Membru din: Mar Mar 01, 2016 10:58 pm

Vin Apr 22, 2016 4:26 am

Şi eu am jucat mai de mult cu VIT pe armă,dar la un moment dat am observat că cei care au STR dau mai mult dmg în mine :lol: , aşa că mi-am făcut o armă la fel,doar că cu STR.Părerea mea este că mai bună este cea cu putere decât cu vitalitate , îmi aduc aminte că şi ceilalţi îmi spuneau ''dai slab skill'',chiar acum 2-3 zile jucasem iarăşi cu vit să văd cum stă treaba,era ceva gen , eu dădeam 4,8k sau 4,9k pe spirit , iar el dădea 5,1k sau 5,2k pe spirit, şi crede-mă,e o diferenţă destul de mare,părerea mea ;) . Apropo ai uitat să menţionezi pietrele , armă : rasă,critică,farmec şi armură:eschivă,grabă şi pv . Frumos ghid . Te salută Westminster :D


>>>Ah,şi încă ceva ce voiam să-ţi spun,cel mai bun scut este cel cu STR VIT,crede-mă,am avut şi eu cu reflecţie VIT şi nu mă prea ajuta,nu ştiu cum joci tu dar eu personal îţi recomand STR VIT pe scut şi STR armă ;)
Avatar utilizator
kioshi
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 153
Membru din: Mie Mar 02, 2016 12:01 pm

Dum Apr 24, 2016 8:05 pm

Frumos ghid .
Avatar utilizator
Aacayipsin
Începător
Începător
Mesaje: 141
Membru din: Vin Feb 12, 2016 5:02 pm
Oraş: Am 4 vile 4 orase.
Status: I'm omnipotent.
Regat: Galben
Caracter: Ninja
Breaslă: NingeaGad

Lun Apr 25, 2016 1:37 pm

Asta-i ghid de amatori ( ca Ceas de ex. ) :lol: :lol: :lol: :lol: .
P.S: VIT > STR. Degeaba da adversarul tau damage mai mare daca esti baiat destept si nu-l lasi sa dea in tine ( ii faci un bug hit ceva ). Cu VIT iesi oricum in castig. Nu poti compara pe unu cu 29k pv+ cu unu cu 27k pv si diferenta de 50 damage.
nr1 ningea intergalactique va las aici trofeele:
ImagineImagine
astept adveresar pe ningea, veniti 2vs1, ca 1vs1 n-aveti sanse, va dau sub 0.
Avatar utilizator
Bogdannn
Începător
Începător
Mesaje: 144
Membru din: Mie Noi 11, 2015 6:31 pm

Mar Apr 26, 2016 1:16 am

.
Ultima oară modificat Mar Apr 26, 2016 1:17 am de către Bogdannn, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
Bogdannn
Începător
Începător
Mesaje: 144
Membru din: Mie Noi 11, 2015 6:31 pm

Mar Apr 26, 2016 1:16 am

Aacayipsin scrie:Asta-i ghid de amatori ( ca Ceas de ex. ) :lol: :lol: :lol: :lol: .
P.S: VIT > STR. Degeaba da adversarul tau damage mai mare daca esti baiat destept si nu-l lasi sa dea in tine ( ii faci un bug hit ceva ). Cu VIT iesi oricum in castig. Nu poti compara pe unu cu 29k pv+ cu unu cu 27k pv si diferenta de 50 damage.
Ghid de amatori bun
. Daia bat orice mental de pe server pupic :*
Avatar utilizator
Aacayipsin
Începător
Începător
Mesaje: 141
Membru din: Vin Feb 12, 2016 5:02 pm
Oraş: Am 4 vile 4 orase.
Status: I'm omnipotent.
Regat: Galben
Caracter: Ninja
Breaslă: NingeaGad

Mar Apr 26, 2016 11:50 am

Bogdan scrie:
Aacayipsin scrie:Asta-i ghid de amatori ( ca Ceas de ex. ) :lol: :lol: :lol: :lol: .
P.S: VIT > STR. Degeaba da adversarul tau damage mai mare daca esti baiat destept si nu-l lasi sa dea in tine ( ii faci un bug hit ceva ). Cu VIT iesi oricum in castig. Nu poti compara pe unu cu 29k pv+ cu unu cu 27k pv si diferenta de 50 damage.
Ghid de amatori bun
. Daia bat orice mental de pe server pupic :*
Orice P_ _ _ _ T ( hai sa jucam spanzuratoarea :lol: ) bate pe war mental ma, ca ai damage ala mare, depinde totul de critica, daca tot sunteti mari "mentalisti" faceti-va seturi cu 0 critica si sa vedem atunci. :?
Nu poti sa zici ca esti mai bun ca X cand tu i-ai luat 5 duele cu 3 critice fiecare.
N-am nmk cu keas, keas e frtlmeu 6 sau 7 la 2 pe ninja sau kt avem fra. haha pwp. :lol:
nr1 ningea intergalactique va las aici trofeele:
ImagineImagine
astept adveresar pe ningea, veniti 2vs1, ca 1vs1 n-aveti sanse, va dau sub 0.
Avatar utilizator
Apone
Jucător
Jucător
Mesaje: 18
Membru din: Lun Mar 21, 2016 8:24 am

Vin Apr 29, 2016 12:04 pm

Merge pentru începători .. Dar armele nu le faci toate cu acelaşi bonus .. Le faci pentru fiecare rasă specifică cu fiecare skill ..
Aici trebuie să ai experienţă ..

Şi .. v-aş sugera să nu vă luaţi după ghiduri .. Fiecare joacă cum vrea şi cum a testat el că e bine ..
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Dum Mai 01, 2016 4:13 pm

Topic Closed
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis