Ghid ninja LAME

Aici ajung toate subiectele care încalcă regulamentul forumului. Metin2 PvP Server MT2
Închis
Avatar utilizator
barcelona04
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 211
Membru din: Joi Sep 29, 2016 9:04 am

Joi Ian 05, 2017 11:01 am

Astazi am sa va prezint un ghid de ninja lame
Legenda: 1.Iteme
2.Status
3.Tactica
1. Iteme
In general fiecare are un stil de joc personal al meu este:
(Vom trece direct la seturi generala stiti toti sa o faceti)Arma:Semiom,patrundere,critica,otrava,putere Pietre:Rasa,critica,patrundere
Coif:semiom,vit atac,reg pv,magie,sansa de otravire ( daca jucati vs arcas , in loc de vit atac puneti evitare sageti)
Armura:Pv,Val.atac,farmec,sabie/2 maini/pumnal/sageti,Reflectare corporal Pietre:Graba,eschiva,vitalitatii ( vs ninja arc,bagati piatra pitularii in locu pietrei vitalitate. 300pv nu pot sa faca diferenta
Bratara:Pv,semiom,patrundere,absortie pv,magie
Papuci:pv,sabie/maini/pumnal/sageti,critica,blocare,vit atac
Colier:Pv,sabie/maini/pumnal/sageti,critica,blocare,reg pv
Scut:Putere,semiom,imun,corporal,reflectare corporal ( reflectarea e foarte ajutatoare cand adversarul va prins in hituri,pv-ul lui inca este foarte mic si voi inca aveti ceva pv pe acolo reflectarea este undeva pe la 100-120.
Cercei de rubin : aicea vom pune 2 aparari , deoarece altceva nu mai avem ce sa punem
semiom,vit miscare,rezistenta la otrava, aicea puneti 2 aparari random
2.Status
Full str,Full dex,Full vit,Ultimele puncte pe Inteligenta
3.Tactica
NINJA LAME:In primu rand aicea e foarte folositor si combo,deci combo ul il puteti pune pe o tasta care sunteti obisnuiti sa o apasati mai mereu.Ca sa luam adversaru la hit trebuie sa folosim combo,dupa cum bine stiti,ultima miscare a ninjalaului cand foloseste combo,este atunci cand ridica un pumnal sus.Asa ca vom incepe folosind combo ul .Aicea sunt mai multe posibilitati.1.adversarul se duce stanga sau dreapta,ca sa dea norul , ori acesta va juca frontal.Daca joaca frontal,pana sa vina spre voi incepeti cu un set de hituri folosind bineinteles combo.Daca acesta a inceput primul,si sunt sanse mari sa va ia la hit,va duceti in spate cu combo ul pe urma il intoarceti deoarece adversarul va avea tentativa sa va ia la hit avand in vedere ca asta intentiona si de prima data.Mai e ceva foarte important de spus.Cand ati dat rulantul, nu mai dati ambuscada,dati atac fulger,sunt sanse foarte mari ca rulantul sa fi poata fie intors si chiar x3.Deoarece atunci cand ati dat ambuscada,adversarul a inceput un nou set de hituri si cand s a terminat setu,voi deabea incepandu-l acesta va va putea da x3 foarte usor.
WAR MENTAL:Aicea o sa folosim camuflajul , ne vom duce intr-o parte sa dam norul otravitor , putem da si otrava, si un dmg bunicel de 2k - 3k.AICEA E FOARTE IMPORTANT.Cand acesta va veni sa ne arunce,noi din reflex trebuie sa dam rulantul x3,deoarece mentalul e un caracter cu un dmg enorm de mare.Dupa ce am prins rulantul,aicea se vede valoarea patrunderii,mentalul indiferent ca are corp G1 acesta tot va avea 1000+ aparare chiar si 1100.Si aicea vom da tare pe hituri + o ambuscada.cand el ne va arunca noi apasand space ne ducem intr o parte deoarece mentalii au tendinta sa dea zdrobire imediat dupa atac,pe urma continuam cu hituri si cam atat in mare parte duelul vostru trebuie sa fie.
SURA AM:Aicea ne putem folosi de combo.Avand in vedere ca este foarte greu pentru un lame sa ia la hit pe un am , vom folosi combo.Cand vom incepe duelul, mare, da foarte mare parte din suralai au in cap ,sa dea vartejul noi atunci ca sa evitam picajul,vom da norul . De ce? Nu picam si poate dam si otrava.Indiferent ca nu am picat si am dat si otrava , acesta va fii in fata noastra noi atuncea activam combo,dupa combo foarte important sa dam rulantul,si in cazul ca ati fost risipiti,pe 2 taste ,puteti baga licorile de vit atac si miscare si puteti baga si pesti daca aveti.Ceva foarte important, acesta cand da vartejul nu dati niciun skill,nu o sa va iasa niciunu decat daca printr un bug sau MIRACOL intrati prin el.Rulantul nu poate fii x3 cand acesta da vartejul.
NINJA ARC:Aicea... in mare parte duelele vor fii pierdute,inainte de duel setati-va atacul automat,foarte important este sa va duceti pe pozitia viitore a arcasului deoarece altfel nu o sa ii faceti fata,avand in vedere ca toate caracterele arcasi sunt feminine...suportati consecintele.Obligatoriu este rulantul x3 deoarece cu siguranta o sa o prindeti, cand are undeva pe la 15k pv si voi cu 6k deci...
CAM ATAT A FOST SI CU TUTORIALUL,DACA AM GRESIT MA SCUZATI, SE MAI INTAMPLA,SPER CA V AM FOST DE FOLOS... O ZII BUNA VA DORESC
Avatar utilizator
Joseph
Jucător
Jucător
Mesaje: 27
Membru din: Joi Ian 05, 2017 2:58 pm

Joi Ian 05, 2017 9:02 pm

Este un ghid cat de cat folositor,este unul explicit.
Felicitari pentru munca depusa .
Avatar utilizator
Easy PvM Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 587
Membru din: Mar Noi 17, 2015 6:09 pm

Joi Ian 05, 2017 11:25 pm

Dex-ul de pe arme si scut frate?...
Oricum meriti nota 10 pt ca te-ai chinuit cu ghidu, si nu l-ai facut in 2minute
Avatar utilizator
barcelona04
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 211
Membru din: Joi Sep 29, 2016 9:04 am

Vin Ian 06, 2017 12:41 am

Ori ca ai pus dex,ori ca ai pus str.... tot acelas dmg,ca dai mai mult cu 100 asta e
Avatar utilizator
Metin2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2503
Membru din: Sâm Aug 06, 2016 6:46 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Vin Ian 06, 2017 2:06 pm

Bravo!
Avatar utilizator
Metin2 Private
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1876
Membru din: Lun Iul 04, 2016 12:31 am
Oraş: Ma-ta
Status: ********
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: FIŢĂ

Vin Ian 06, 2017 5:31 pm

Bravo.
Imagine
https://www.youtube.com/watch?v=pptgMvp9uf8
Avatar utilizator
Server Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 406
Membru din: Lun Aug 01, 2016 7:47 pm

Vin Ian 06, 2017 6:09 pm

Te-ai chinuit ceva man. Felicitări !
bişniţar
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 PvM Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 688
Membru din: Vin Oct 14, 2016 11:53 am

Vin Ian 06, 2017 7:45 pm

Felicitari pentru munca depusa!

Topic Inchis.
Avatar utilizator
Metin2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2503
Membru din: Sâm Aug 06, 2016 6:46 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Vin Ian 06, 2017 8:48 pm

Subiectele din această secțiune se închid conform regulamentului general al forumului, după 3 zile.

Topic redeschis!
Avatar utilizator
Metin2 PvM Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 688
Membru din: Vin Oct 14, 2016 11:53 am

Dum Ian 08, 2017 8:01 pm

Topic Inchis.
Închis