GHID WAR AURA

Aici ajung toate subiectele care încalcă regulamentul forumului. Metin2 PvP Server MT2
Închis
Avatar utilizator
7Second
Jucător
Jucător
Mesaje: 31
Membru din: Lun Ian 02, 2017 2:15 am

Dum Ian 15, 2017 2:02 pm

Salut,astazi m-am gandit sa postez un ghid,war aura.INTAI,VREAU SA PRECIZEZ CA ...... SI EU IL VREAU PE BLUE INAPOI LA CONDUCERE,BLUEE INTOARCE-TEE MANE PLEASE.SI PUNE SI KING IN ITEM SHOP LA 500-700 MD,ma rog sa revenim la ghid
1.Status
2.Iteme
3.Skill
4.Tactica
5.REGULI DE BAZA
I. STATUS
STR FULL
VIT FULL
DEX FULL
RESTUL PUNCTELOR INT
II.ITEME
Arma:semiom,putere,patrundere,farmec,otravire ( ninja/war/sura,reintoarcerii,patrunderii)
Armura:pv,sabie/2maini/pumnal,val.atac,farmec,reflectare corporal (graba,vitalitate,eschiva)DACA SE INTAMPLA SA JUCATI VS NINJA ARC INLOCUITI VITALITATEA CUUUUUUUUUUU EVITARE SAGETI.
Coif:semiom,reg.pv,rez.magie,vit.atac,sansa de otravire ( DACA SE INTAMPLA DIN GRESEALA SA JUCATI VS NINJA ARC INLOCUITI VIT ATAC CU EVITARE SAGETI).
Cercei de RUBIN alegem.
Cercei:vitez.miscare,sabie/pumnal/clopot,2 maini/sageti/evantai,rez.otrava,semiom
Colier:sabie/pumnal/2maini,sansa de blocare,reg.pv,pv,critica
Papucii:pv,critica,sansa de blocare,vit atac,sabie/pumnal/2maini
bratara cristal/aur:pv,semiom,patrundere,abs.pv,magie
SCUT: putere,semiom,imun,blocare,VIT
Acuma va intrebati DE CE VIT SI NU DEX?
PAAAAAAAAIIIIIIIII,dex-ul creste atacul skilurilor,daarrrrr foarte foarte foarte putin, cu maruntaie micute creste atacul asa ca mai bine luam 600 pv :D
Daca se mai intampla printr-u NOROC pur sa faceti duel cu ninja arc NU ALEGETI CIZMELE DE 29 acesta joaca la hit si 20 blocare ajuta enorm de mult.
III.Skill
Aura---P
Iures---M1 din cauza expunerii la pagube
Incizie---P
Vartej---P
Izbitura---Aceasta se poate lasa si g10.. din cauza bugului,cand dam izbitura scade pv undeva pe la 500-1k,stiti si voi atunci cand luati rispa de la un sura am se SACADEAZA adica se blocheaza putin ecranul 1-2 secunde si daca ati dat si izbitura care sacadeaza si ea putin sunt sanse sa fii scazut 500-1k pv LA VOI.
IV.Tacticile le reprezint doar la 2 caractere.WAR SI SURA.deoarece daca sunteti aura , bateti la shamani si ninja in prostie si nu are rost sa va prezint tacticile la acele caractere.
SURA AM: aicea e putin complicat,cum incepem duelul adversaru se gandeste numa si numa sa dea risipa,facem o IMITATIE ca ne ducem spre acesta si cand vedem ca suralaul ridica putin mana imediat ne ducem in spate ,ca risipa sa piarda efectul.Pe urma grabiti incercam sa il lasam undeva pe la 10-15k pv dam izbitura hituri multe incizie hituri si pe urma vartej.Daca sura incepe cu vartejul dam incizia pentru A NU cadea pe jos si pentru a ii face si vro.. 3k 4k dmg pe urma hituri multe izbitura hituri vartej incizie si tot asa hituri.
War MENTAL: Ne ducem spre el cu hituri multe,si cand acesta ne va arunca dam incizie obligatoriu,pentru a nu pica pe urma cat acesta da zdrobirea in mare parte va da zdrobirea noi dam foarte multe hituri spre el,izbitura pe urma hituri si pe urma vartej.Daca acesta ne arunca cu atacul spiritului , apasand usor pe space si pe o sageata ( stanga sau dreapta) ne deplasam pentru a rata mentalul zdrobirea.
WAR AURA:Daca incepe cu izbitura,ne ducem imediat in spatele lui pentru a da incizie,il tinem la hituri si pe urma izbitura,hituri pe urma vartej.Daca incepe si el cu incizia, ne adaptam si o dam si noi,pe urma hituri multe,vartej,izbitura.
SURA BM: Aici nu trebuie sa il lasam sa scape cu fuga deloc,avand in vedere ca apa s-a anulat... nu stiu cine a inceput sa fumeze si sa zica ca rasele pe magie sunt dezavantajate,e 70 magie,si poate ajunge si la 7-8k cu noroc pe sfera,aicea trebuie sa fim full patrundere pentru a sparge apararea acestuia,si folosim bratara cristal,daca incepe cu skill din mana , ne grabim sa dam hituri si pe urma dam incizie,vartej si pe urma pe la final izbitura,daca incepe cu lovitura focului,dam incizia ca sa nu picam.
V.Reguli de baza
La war mental,sura bm,si war aura jucam cu combo
Mentalul cand da zdruncinare noi nu dam vartej sunt sanse de 85% sa fie ratat.
Duelele pe site war aura vs sura am, le puteti da fara tais si aura pentru a fii echilibrat,bineinteles daca suralaului poate ii convine:)) Avand in vedere ca... dupa parerea mea sura am e foarte avantajat.
CAM ATAT CU ACEST GHID SPER CA AM INVATAT SI EU PE CINEVA CE E ALA WAR AURA.O ZII BUNA VA DORESC,SII.... BLUE INTOARCE-TE TU ESTI SAREA SI PIPERUL SVR-ULUI,AI MAI FACUT GRESELI IN TRECUT, DAR, CE AI FACUT TU LA VARSTA TA NU FAC ALTII LA 30: :cry: ;) O zi buna va doresc

Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana

Website:

http://metin2lf.ro/
Avatar utilizator
barcelona04
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 211
Membru din: Joi Sep 29, 2016 9:04 am

Dum Ian 15, 2017 3:08 pm

Un ghid reusit frate, GG :)
Avatar utilizator
Metin2 Pvm Hard
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 295
Membru din: Sâm Ian 14, 2017 9:22 pm

Dum Ian 15, 2017 3:16 pm

Bravo,dar se poate renunta la Iures deoarece este inutil.Eu cel putin nu il folosesc.
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Server
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2415
Membru din: Sâm Dec 19, 2015 6:16 am
Oraş: Nottingham
Status: big white dick

Dum Ian 15, 2017 5:45 pm

bv
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Metin2 PvM Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 688
Membru din: Vin Oct 14, 2016 11:53 am

Dum Ian 15, 2017 6:46 pm

Felicitari!
Avatar utilizator
Metin2 PvM
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 822
Membru din: Lun Oct 17, 2016 10:45 pm

Lun Ian 16, 2017 5:07 am

Bravo!
Avatar utilizator
PvM Server Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 631
Membru din: Sâm Iul 16, 2016 1:35 am

Lun Ian 16, 2017 8:54 pm

Cizmele de 29 nu ajuta vs arcasi ? =)) Prietene Sansa de a bloca ATAC CORPORAL , unde vezi tu ca arcasu te tine pe jos ? arcasu da sageti nu hituri ca si ninja lama . Sansa de a bloca atac corporal e 0 la ninja arc .
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2503
Membru din: Sâm Aug 06, 2016 6:46 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Mar Ian 17, 2017 8:43 am

Bravo.
Avatar utilizator
Hard MT2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 316
Membru din: Joi Noi 17, 2016 8:28 am

Mar Ian 17, 2017 9:34 am

Felicitări!
Avatar utilizator
Level Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 746
Membru din: Sâm Apr 16, 2016 11:36 am
Oraş: Shadyland
Status: Nesimtit in evolutie
Regat: Galben
Breaslă: ShadyVoDa/BT

Mar Ian 17, 2017 7:44 pm

Bravos .
Am scapat de indigestii ca nu mai halesc pe nimeni Omu-i o suma de procese, d-aia ma schimb pe zi ce trece Sunt o oaie neagra fara spiritul de turma demons in my head making noise
wish they’d shut it up
Imagine https://www.youtube.com/watch?v=NfdIFfUcq1k
Avatar utilizator
Metin2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2503
Membru din: Sâm Aug 06, 2016 6:46 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Mie Ian 18, 2017 8:04 am

Topic închis!
Închis