Pregatiti De un Duel Pe Site

Aici ajung toate subiectele care încalcă regulamentul forumului. Metin2 PvP Server MT2
Închis
Avatar utilizator
barcelona04
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 211
Membru din: Joi Sep 29, 2016 9:04 am

Dum Feb 05, 2017 10:31 pm

Salutare!
Astazi as vrea sa va prezint un ghid , cum sa va pregatiti de un duel pe site.Cu totii stim ca un duel pe site e ceva cam emotionant deoarece va puteti pierde munca grea pentru acel item site sau .. si mai rau banii investiti in server.Asa, sa incepem:
In primu rand, la un duel pe site trebuie sa stiti tactica,asta o puteti testa voi, nu o sa stau sa va explic tacticile ( sau puteti intra pe forum sa va uitati la ghiduri pe caracterul respectiv).Acuma sa incepem pasul doi
Pasul doi ar fii sa aveti la voi niste ''potiuni'' mai putin cunoscute pe server
Gen: Sushi de somon,biban,anghile,scrumbie,Potiunea grabei,artificiile chinezesti,vin fiert etc ( sau orice alta ''potiune'' mai rara)
Acuma , voi veteranii svr-ului spuneti ca le stiti dinainte sa intrati pe server
Acum sa vedem cum le putem obtine si ce posibilitati putem avea daca le Obtinem:
Sushi de somon & Potiunea Grabei : aceste doua obiecte se pot obtine la participarea concursului OX,bonusurile sunt : 15 atac si 20 farmec Durata:30 sec si 30 min , un avantaj destul de bun avand in vedere ca sunteti pe un svr PvP ( in caz ca nu stiti pe un PvP,nu ar trebuii sa existe avantaje) la OX puteti intra cu 7 - 8 conturi ( cum faceam eu dar ramane intre noi ) si puteti deschide acele chesturi pana va pica ,le puteti strange si la o finala pvp sau duel pe site le puteti utiliza.
Biban,anghile,scrumbie: Acesti pesti puteti sa ii obtineti pescuind, avantajele adversarului cu acesti pesti sunt ENORME
avantaje: Biban= elimina : incetinire,foc,otrava
Anghila=10 putere
Scrumbie=10 dexteritate
Durata = biban: pe moment
Anghila,scrumbie=10 minute
Va duceti la pescar , si... sfatul meu ar fii sa pescuiti de pe vro 6 - 7 conturi,in caz ca va intrebati cum facem ecranul mic putem sa ne ducem pe folderul unde avem LF-ul si sa intram la config si mai sus in colt ( nu mai stiu daca e stanga sau dreapta) avem marimea ecranului si o alegem pe cea mai mica,intram cu 6 conturi le aranjam cat se vedem ce s-a prins de momeala,si semnul acela ce indica prinderea pestelui,cu putina rabdare strangeti pestii si ii puteti utiliza in duele pe site sau la pvp-uri dar pestele trebuie sa fie prajit la foc de tabara.(Tot la pescar)
Artificii chinezesti & Vin fiert : Aceste obiecte sunt foarte rar gasite,la sfarsit de an mos craciun ( sunt singurul care crede in mos craciun?) ne face o vizita si pe LF dandu-ne si noua o canita cu vin fiert dupa un colind cu DANI MOCANU,acest vin fiert ne ofera miscare, insa el saracul are grija sa nu ne imbatam si ne da vin fiert odata la 24 h sau 12h ( numai stiu exact cat) si rezistenta la paguba competenta 5% un avantaj enorm de mare, si bineinteles artificiile ce ofera stun,artificiile le puteti primii de revelion la ox un avantaj foarte mare pentru un PvP ( asta daca sunteti lipsiti de viata sociala ca mine si petreceti revelionul cu dan negru si cu kepe si blue ) ma rog:))
Foarte multa lume, pe un PvP nu se gandeste la aceste potiuni sa le zicem, si se duc asa.... de-a valma ca sigur ei stiu bine tactica si pleaca invingatori insa sa te pregatesti pentru ceva, e adevaratul avantaj.Toate aceste potiuni se pot vinde pe ACC SITE ,pana si vinul care se gaseste la mos poate sa fie vandut dupa craciun, dupa craciun mosul pur si simplu isi ia saniuca si dispare (FEMEME ADA VINU LA TATA)
Cam atat si cu acest ghid, eu am fost Barsa va pwp.
PS: Nu consumati aceste potiuni pentru duelele,neimportante adica prin map1, map2 etc , tineti-le cu voi ca sigur va venii un moment important , sau duel sa ii zicem asa si sigur va vor ajuta enorm de mult.avand in vedere ca multa lume foloseste doar ce au la mag general adica zeurile si apele,APROPO TITIREZELE ALEA , ARTIFICIILE ALEA ROTUNDE CE SE INVART NU AJUTA LA STUN CU NIMIC
VA PWP SEFII MEI
Avatar utilizator
RaII
Jucător
Jucător
Mesaje: 46
Membru din: Vin Ian 27, 2017 8:13 am

Dum Feb 05, 2017 11:44 pm

Am o pagina de depozit plina cu artificii chinezesti :)))
Felicitari pt munca depusa !!!
Avatar utilizator
barcelona04
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 211
Membru din: Joi Sep 29, 2016 9:04 am

Dum Feb 05, 2017 11:58 pm

RaII scrie:Am o pagina de depozit plina cu artificii chinezesti :)))
Felicitari pt munca depusa !!!
aaaaa , tu deja te duci cu 10 + conturi la OX:))
Avatar utilizator
PvM Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 366
Membru din: Mie Noi 11, 2015 6:00 pm

Dum Feb 05, 2017 11:59 pm

Un ghid destul de bun pentru orice persoană care participă la seturile organizate pe site. Ți-ai dat interesul, iar asta este de apreciat. Felicitări!
Avatar utilizator
Metin2 Server
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2415
Membru din: Sâm Dec 19, 2015 6:16 am
Oraş: Nottingham
Status: big white dick

Lun Feb 06, 2017 12:08 am

Bravo.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Metin2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2503
Membru din: Sâm Aug 06, 2016 6:46 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Lun Feb 06, 2017 11:33 am

Felicitări!
Avatar utilizator
PvM Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 366
Membru din: Mie Noi 11, 2015 6:00 pm

Mie Feb 08, 2017 2:54 am

Topic Closed!
Închis