Reclamatie

În această secţiune veţi putea reclama un jucător pentru încălcarea regulamentului.
Închis
PvM Easy Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 601
Membru din: Mie Noi 11, 2015 10:31 pm
Oraş: Bucureşti
Status: El Pizdoso
Regat: Galben
Caracter: Sura
Breaslă: TheAbyss

Mie Mai 24, 2017 8:04 pm

Numele tău din joc : Jared
Numele inculpatului : 1stJared
Motivul reclamaţiei : Plagiere NUME .
Postarea unei dovezi cât de cât incriminatorii : / viewtopic.php?f=24&t=10105
Alte detalii (Opţional) : [SGM]Kidde, ia te rog sa nu te mai bagi unde nu-ti fierbe oala ;). Ce-mi spui tu in reclamatie ?
"Nu ai dovezi că s-a dat drept tine , că a cerut iteme s.a.m.d nu putem face nimic in acest caz.."
Bun, hai sa va arat cateva astfel de reclamatii in care membrii din staff au luat atitudine cu ban impotriva jucatorului reclamat.
1.viewtopic.php?f=24&t=9515&p=51300&hilit ... ume#p51300 - Ai vazut tu aici in print-ul acesta ca s-a dat drept Ioanna si ca a cerute iteme undeva? Nu, doar copiere nume.
2.viewtopic.php?f=24&t=9279&p=49729&hilit ... ume#p49729 - Aici se vede in print cum ca s-a dat drept SonHeon sau a cerut iteme jucatorilor ? Nu, Reaper l-a sanctionat pentru copiere nume.
3.viewtopic.php?f=24&t=7416&p=38575&hilit ... ume#p38575 - Aici se vede in print cum ca a cerut iteme altor jucatori sau ca s-a dat drept Jocellyne? Nu, [SGM]Eduard i-a dat ban pe motivul copierii numelui.
Astea sunt doar cateva exemple din zecile de reclamatii pentru astfel de motiv ;). Adica eu joc de aproape 2 ani pe server cu acest nume si ma trezesc ca-mi plagiaza numele un jucator de 2 zile, asta ce inseamna?
Rog sa nu se mai bage toti membrii din staff care au 3 luni pe server, astept decizia unui SA.
Avatar utilizator
Metin2 PvM Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 688
Membru din: Vin Oct 14, 2016 11:53 am

Mie Mai 24, 2017 8:13 pm

Voi lua legatura cu el pentru a ii comunica sa isi stearga caracterul. In caz contrar, il voi sanctiona cu ban permanent. In cazul in care nu reusesc sa iau legatura cu acest jucator in urmatoarele 24 de ore, contul va fi blocat.
Jared daca doresti update la aceasta reclamatie te rog sa imi dai PM pe [SGM]Eduard.

Topic inchis.
Închis