Reclamatie Therrmo (dublura)

În această secţiune veţi putea reclama un jucător pentru încălcarea regulamentului.
Închis
Avatar utilizator
Zeus.
Începător
Începător
Mesaje: 119
Membru din: Sâm Iun 30, 2018 5:48 pm
Oraş: Iasi
Status: God, Godlike and Godless
Regat: Albastru
Caracter: Ninja
Breaslă: StayDown

Mar Iul 03, 2018 12:30 am

Numele tău din joc: Quentis + Thermo (reclamatie de la 2 jucatori, avand dovezi de la ambele conturi)
Numele inculpatului: Therrmo (dublu R) + SuntTheBest, detinatorul dublurii.
Motivul reclamaţiei: Dublare cont, furat iteme de la un prieten care a fost prea bleg sa verifice de 2 ori numele.
Postarea unei dovezi cât de cât incriminatorii: https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5BE7F44B
Alte detalii (Opţional): Doresc ban IP pe absolut orice cont ce corespunde cu IP-ul lui Therrmo.
Ultima oară modificat Mar Iul 03, 2018 3:39 am de către Zeus., modificat de 2 ori în total.
In this world I am the Wolf
And I welcome all, you sheep
!
Imagine
Avatar utilizator
Tudose
Jucător
Jucător
Mesaje: 2
Membru din: Lun Iul 02, 2018 2:06 pm
Oraş: Pitesti
Status: Never Lie And Love That
Regat: Albastru
Caracter: Sura
Breaslă: Lacrimosa

Mar Iul 03, 2018 1:15 am

Si eu vreau sa fac o plangere tot in legatura cu acel Therrmo am si eu o dovada (PM) de la dublura (Thermo m-a rugat sa pun acesta dovada SS )

Dovada:
Avatar utilizator
Zeus.
Începător
Începător
Mesaje: 119
Membru din: Sâm Iun 30, 2018 5:48 pm
Oraş: Iasi
Status: God, Godlike and Godless
Regat: Albastru
Caracter: Ninja
Breaslă: StayDown

Mar Iul 03, 2018 1:25 am

Si l-am gasit si pe cel ce a luat itemele, detinatorul contului Therrmo (dublura) si cel ce se bucura de itemele mentionate in PM de catre Quentis : SuntTheBest.
Dovada 1: PM din senin catre Quentis, in care pare foarte interesat de mine tipul si vine si cu "Iti dau ceva" de parca stie ca are ceva de dat.. Inapoi, desigur.
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5BDF9BCE

Dovada 2: Faptul ca acelasi caracter, SuntTheBest, poarta pe el exact itemele pierdute de Quentis si mentionate in PM catre Therrmo, dublura folosita, acestea fiind: Costum PVP, Dreaduri Rubin, Phoenix Jad si Turban M(asta nu apare).
Phoenixul jad din spate este tot al lui. Si caracterul a fost creat dupa ce Therrmo a disparut, am observat crearea lui in timp ce cautam de zor itemele la pierdute, anuntate la vanzare pe strigat cum fac amatorii cand reusesc sa fure.
Totusi, dovada pentru ce am zis:
https://i.gyazo.com/93010d3f809b9af7be3 ... ea5392.jpg

Totodata, adaugare: L-am intrebat pe SuraTheBest prima oara de unde are itemele. Costumul PVP, dreadul, jadul, avand in vedere ca el pare sa fie nou. Am fost intampinat cu un raspuns foarte agresiv, moment in care lumea si-a dat seama ca e el.

Astept o decizie pe bune..
In this world I am the Wolf
And I welcome all, you sheep
!
Imagine
Avatar utilizator
Zeus.
Începător
Începător
Mesaje: 119
Membru din: Sâm Iun 30, 2018 5:48 pm
Oraş: Iasi
Status: God, Godlike and Godless
Regat: Albastru
Caracter: Ninja
Breaslă: StayDown

Mar Iul 03, 2018 2:41 am

Double post intentionat, pentru a iesi in evidenta, cu privire la SuntTheBest fiind Therrmo, detinatorul contului dublura:
https://i.gyazo.com/1f9b99b964db8534e99 ... 2d3c13.jpg

Il citez pe SuntTheBest: "N-ai sanse | **** p**a si tot nu le vezi"
"Eu le-am furat"
A urmat "si le-am jucat cum am vrut eu" dar aparent screenul meu e prost.. Si da.

P.S.: A se ignora PM-ul. :D
In this world I am the Wolf
And I welcome all, you sheep
!
Imagine
Avatar utilizator
Zeus.
Începător
Începător
Mesaje: 119
Membru din: Sâm Iun 30, 2018 5:48 pm
Oraş: Iasi
Status: God, Godlike and Godless
Regat: Albastru
Caracter: Ninja
Breaslă: StayDown

Vin Iul 06, 2018 11:48 pm

Mai baga cineva in seama cacatul asta de reclamatie? Ca am rugat de vreo 3 ori in privat sa se ocupe cineva de reclamatie si vad ca lipsa de interes e mare. Banui ca pentru Kepe sa faca bani din donatii e mai important decat reclamatiile. Sau jocul in sine, ca si-asa e absent total de pe server.
In this world I am the Wolf
And I welcome all, you sheep
!
Imagine
Metin2 PvP Server
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 981
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:43 pm
Caracter: Războinic

Sâm Iul 07, 2018 1:35 am

Conturile respectivului au fost banate pe ip.

Topic closed!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis