Reclamatie [PvP]Camorra

În această secţiune veţi putea reclama un jucător pentru încălcarea regulamentului.
Închis
Avatar utilizator
MrWade
Jucător
Jucător
Mesaje: 36
Membru din: Joi Feb 04, 2016 1:14 am

Lun Mar 28, 2016 4:04 pm

1. Numele tau din joc : MrWade
2. Numele inculpatului: [PvP]Camorra
3. Motivul reclamatiei: Abuzul de buguri.
4. Postarea unei dovezi cat de cat incriminatiorii : Conversatia cu dansul, iar ultima poza vorbeste de la sine, cunoscatorii stiu cat pv maxim poti avea in duel fara pet,freza,costum: , , , , , P.S. ultima poza ( 2,5k ambuscada in tine, 2,1k reprezinta hit-ul tau . ) - amandoi jucatorii participand la duel site cu ITEME SITE .
5. Alte detalii (Optional) : Mi se pare de prost gust, sa vii cu arfe pe un server de 2 saptamani, si sa te dai mare bun, cand tu folosesti bug-uri ale server-ului de care , da noi nu stim, pentru ca jucam corect, si nu stam ca disperatii sa cautam bug-uri sa profitam de ele, cum incerci tu. Poate si restul vor avea de spus cate ceva, daca ma insel eu, argumentati + dovada foto/video .

P.S. - Raspuns astept de la Blue, nu alti membrii staff.
Avatar utilizator
ZoneHell
Jucător
Jucător
Mesaje: 16
Membru din: Joi Ian 14, 2016 6:52 pm

Lun Mar 28, 2016 4:13 pm

Sunt foarte curios sa vad sanctiunile pentru folosirea bugurilor in exces.
Avatar utilizator
EdyuTzZa
Jucător
Jucător
Mesaje: 7
Membru din: Dum Mar 20, 2016 1:47 pm

Lun Mar 28, 2016 4:33 pm

Pro. Are dreptate wade. Cum... 35kpv ma? :-j
Avatar utilizator
Metin2 Player
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 248
Membru din: Mie Feb 03, 2016 5:47 pm

Lun Mar 28, 2016 5:12 pm

Şi ZoneHell şi Edi aţi primit warn, nu sunte-ţi implicaţi în topic.


lababa şi tu eşti sancţionat cu un warn, nu eşti implicat în topic, puteai să-i laşi liniştit lui Blue un mesaj în privat.


Vă rog să folosiţi butonul " EDIT " pentru a nu recurge la sancţiuni.
Ultima oară modificat Lun Mar 28, 2016 7:12 pm de către Metin2 Player, modificat de 2 ori în total.
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Lun Mar 28, 2016 5:33 pm

Astept raspunsul lui Camorra
Explicatii,cum ai facut 35k,etc.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
lababa
Jucător
Jucător
Mesaje: 11
Membru din: Joi Feb 04, 2016 1:40 am

Lun Mar 28, 2016 5:54 pm

Blue da-mi accept pe skype,ca iti explic eu cum a facut 35k pv,am skype-ul scanteia.mihai
Ultima oară modificat Lun Mar 28, 2016 8:31 pm de către lababa, modificat de 2 ori în total.
Avatar utilizator
Camorra
Jucător
Jucător
Mesaje: 3
Membru din: Vin Mar 25, 2016 7:27 am

Lun Mar 28, 2016 6:48 pm

Bun, țin să zic că ăia "14k" ambuscada, de care zicea că am dat-o în set, de ce nu e aici? Nu am print cu ce mi-a zis, din păcate, dar s-a lăudat că există printuri cu așa ceva. Ceea ce e absurd. Ăia 35 k, sunt din cauză că, plecasem cu grupă din map1, ceea ce nu cred că se numește bug. Dacă aflam de buguri, dacă eram "disperat" cum mentioneaza Wade in reclamatie, tineam pentru mine, nicidecum să arăt asa ceva. Chestiile pe care le-am zis in printuri, a fost un amestec de ironie cu nervi, pentru că toată lumea știe că nu e posibil așa ceva. Sper ca [MrBlue] să-mi verifice contul, să vadă și el ce am și ce nu am. Pentru că, acele printuri nu dovedesc nimic. Bun, și aici, 2 printuri în care dovedesc că pot face pv-ul de la duel, cu grupă, si playerul deconectat. :) http://i.imgur.com/lsXlhXN.jpg (aici se vede pv-ul de la grupă, și playerul deconectat) , (și aici se vede pv-ul 35k cu inel acadea si pv-ul de la grupă). Mulțumesc.
Avatar utilizator
MrWade
Jucător
Jucător
Mesaje: 36
Membru din: Joi Feb 04, 2016 1:14 am

Lun Mar 28, 2016 6:53 pm

Camorra scrie:Bun, țin să zic că ăia "14k" ambuscada, de care zicea că am dat-o în set, de ce nu e aici? Nu am print cu ce mi-a zis, din păcate, dar s-a lăudat că există printuri cu așa ceva. Ceea ce e absurd. Ăia 35 k, sunt din cauză că, plecasem cu grupă din map1, ceea ce nu cred că se numește bug. Dacă aflam de buguri, dacă eram "disperat" cum mentioneaza Wade in reclamatie, tineam pentru mine, nicidecum să arăt asa ceva. Chestiile pe care le-am zis in printuri, a fost un amestec de ironie cu nervi, pentru că toată lumea știe că nu e posibil așa ceva. Sper ca [MrBlue] să-mi verifice contul, să vadă și el ce am și ce nu am. Pentru că, acele printuri nu dovedesc nimic. Bun, și aici, 2 printuri în care dovedesc că pot face pv-ul de la duel, cu grupă, si playerul deconectat. :) http://i.imgur.com/lsXlhXN.jpg (aici se vede pv-ul de la grupă, și playerul deconectat) , (și aici se vede pv-ul 35k cu inel acadea si pv-ul de la grupă). Mulțumesc.
La duel site nu se face cu grupa, asta e exclus, + ca grupa iti da 1862 pv, daca aduni cu 32,2 nu da 35k pv, multumesc, alte argumente te rog. + ca NICI PV NU L-AI ARATAT IN ACESTE POZE ok ? doar plusul de 1862 , care nu ajunge la 35,182 cat ai in duel. Vino cu ceva mai plauzibil.
Avatar utilizator
Camorra
Jucător
Jucător
Mesaje: 3
Membru din: Vin Mar 25, 2016 7:27 am

Lun Mar 28, 2016 6:59 pm

Dacă te uiți atent la a 2 a poză în colțul stâng, jos , se vede si pv-ul. :) Accept verificarea contului. Mulțumesc, la revedere.
Avatar utilizator
MrWade
Jucător
Jucător
Mesaje: 36
Membru din: Joi Feb 04, 2016 1:14 am

Lun Mar 28, 2016 7:06 pm

Camorra scrie:Dacă te uiți atent la a 2 a poză în colțul stâng, jos , se vede si pv-ul. :) Accept verificarea contului. Mulțumesc, la revedere.
Sa-mi zici de cand 32.2 + 1.9 ( aproximez ) iti da 35k ok ?. Poate nu stim noi bine matematica si stii tu mai bine, pe langa acest bug pe care-l faci la grupa, exista si altele -> reflecta dmg-ul 2.5k ambuscada dat de adversar, si 2,1k hit dat de TINE, aici vad ca nu mai ai explicatie. Si mentionez inca odata, la duele pe site NU SE FACE CU GRUPA, si esti constient de asta. + ca nu vad dovada sa fi avut grupa la duel pe site, imi pare rau. si pv-ul difera din poza mea cu poza ta daca observi . :) succes pe alte servere sa prostesti lumea cu bugurile tale.
Avatar utilizator
Camorra
Jucător
Jucător
Mesaje: 3
Membru din: Vin Mar 25, 2016 7:27 am

Lun Mar 28, 2016 7:33 pm

Diferența de pv, e de la resetarea statusului. Și stai... skill-urile se reflectă? Nu se vede dmg-ul dat de tine pe ambuscadă, în schimb se vede hitul meu, care este de 2.1 . Pv-ul meu este în felul următor : 35.1k - 3k (inel , acadea) = 32.1 - 1.862(grupa) =30,238k (iteme cu vitalitate). Oricine de pe metin isi face statusul, dă resetarea statusului pentru cresterea pv-ului. Majoritatea playerilor, in procent de 90% dau restart la status timp de aproximativ 5-10 minute obtinand un pv decent ( 29.2 , itm cu vitalitate). Am observat, dând de mult mai multe ori , restart la status( 879349 de ori), pot obtine cu aproximativ, 1k pv mai mult. Timpul in care am obtinut pv-ul respectiv este de 30 m. - 1 ora. Nu vreau sa ma intind mai mult. Daca si acum sunt neclaritati, astept ca [MrBlue] sa verifice contul , doar el este in stare sa raspunda la aceasta reclamatie. Multumesc, aștept decizia lui. :)
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Lun Mar 28, 2016 8:33 pm

@Bombix - folosind primul skill de la breasla care iti da +20 % pv a facut 35k
o sa rezolv bugul la pv si mai vad eu ce se mai poate rezolva.

Topic Closed!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis