Reclamatie SteepUPxD

În această secţiune veţi putea reclama un jucător pentru încălcarea regulamentului.
Închis
Avatar utilizator
Aeldra
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 546
Membru din: Mar Dec 08, 2015 8:51 pm
Oraş: Constanta
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Lun Apr 11, 2016 11:48 pm

1. Numele tau din joc : [Mr]Dici
2. Numele inculpatului: Se vad pe video
3. Motivul reclamatiei: Ce e asta,nu am toata noapte sa stau sa fug dupa niste copii
4. Postarea unei dovezi cat de cat incriminatiorii : https://www.youtube.com/watch?v=gaNJrd7 ... e=youtu.be
5. Alte detalii (Optional) : Sa primeasca cei 3 jucatori ban ip ce se vad foarte clar in video ,ca de mult sa te injosesti ? Inteleg ca e rivalitate dar toate au o limita. Si fara favorizari va rog,sunt satul :)
Metin2 PvP Server
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 981
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:43 pm
Caracter: Războinic

Mar Apr 12, 2016 12:00 am

DicianuC scrie:1. Numele tau din joc : [Mr]Dici
2. Numele inculpatului: Se vad pe video
3. Motivul reclamatiei: Ce e asta,nu am toata noapte sa stau sa fug dupa niste copii
4. Postarea unei dovezi cat de cat incriminatiorii : https://www.youtube.com/watch?v=gaNJrd7 ... e=youtu.be
5. Alte detalii (Optional) : Sa primeasca cei 3 jucatori ban ip ce se vad foarte clar in video ,ca de mult sa te injosesti ? Inteleg ca e rivalitate dar toate au o limita. Si fara favorizari va rog,sunt satul :)
2.4 Este interzisa fuga si folosirea calului/mountului in timpul razboiului de breasla. Aceasta fapta se pedepseste cu kick in prima faza, daca se repeta ban 3 zile faptasului.


Dupa cum prevede si regulamentul, in prima faza se da KICK pentru aceasta fapta urmand apoi sa se sanctioneze cu ban 3 zile. Dupa cum bine vezi, in videoclip la minutul 2:55 am dat avertismentul privind trecerea la sanctionarea cu ban iar din acel moment dupa cum bine se poate observa pe videoclip nu a mai fugit nimeni. Pana in acel moment toti cei care au fugit au fost sanctionati cu cate un kick conform regulamentului.

Topic Closed!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis