Cont spart, a doua cerere.

În această secţiune veţi putea reclama un jucător pentru încălcarea regulamentului.
Închis
Avatar utilizator
BlackSpeedTM
Jucător
Jucător
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Mar 04, 2017 6:26 pm

Mie Mar 08, 2017 6:51 pm

Așa, revin. Da kide, o fost luată "baza aia de date" la mine in pc. Un tovaras nu are pc, el joaca pe "reclama" și sta sa spargă conturi. I-am zis sa o ia din partea mea, la cât ma pricep eu la spart și morții lor, de unde sa știu ca era keylogger sau ce program era. Ți-am zis, vreau doar sa fie Banat, sa nu se bucure nici el de site-urile alea.

https://postimg.org/gallery/fgefhl54/3b560dfa/

Edit: scuze, n-am mai respectat modelul.
Ultima oară modificat Mie Mar 08, 2017 7:49 pm de către BlackSpeedTM, modificat de 2 ori în total.
Avatar utilizator
Metin2 Top
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 578
Membru din: Vin Mar 11, 2016 7:15 pm

Mie Mar 08, 2017 7:36 pm

Deci da , chiar a fost descărcat acel keylogger in pc-ul tau ..
Să îţi explic cum lucrează acel keylogger .. Tu il descarci , iar acel soft trimite automat intr-un email posesorului tot ce ai tu logat in momentul ala pe PC (Inclusiv contul de metin) .. Deci cam aşa a fost treaba.

Te rog daca chiar ai dovada cu cine ti-a trimis acel video .. lasă-mi skype-ul lui intr-un mesaj privat pe forum.
Avatar utilizator
Metin2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2503
Membru din: Sâm Aug 06, 2016 6:46 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Joi Mar 09, 2017 10:07 am

Spune-mi IP-ul sau numele caracterului pe care joacă respectivul.
Avatar utilizator
BlackSpeedTM
Jucător
Jucător
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Mar 04, 2017 6:26 pm

Joi Mar 09, 2017 2:51 pm

N-am de unde, ca așa ziceam ca playerul x.
Doar de Skype ce i-am făcut rost și nu ma am cu Flood și de astea sa ii aflu' Ip. Uitați-va și voi la negoț, logguri... idk
Pe sv care m-o mai ars, are JayZ (nu ma lua ca aveam aceiași parola și etc; atunci mi-am dat seama ca am key in pc, când eram spart și aici și acolo). Aici pe lf, nu știu.
Avatar utilizator
Metin2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2503
Membru din: Sâm Aug 06, 2016 6:46 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Dum Mar 12, 2017 11:56 am

Topic închis!
Închis