Reclamatie Aamina

În această secţiune veţi putea reclama un jucător pentru încălcarea regulamentului.
Închis
Avatar utilizator
swagDIVINNNN
Jucător
Jucător
Mesaje: 32
Membru din: Sâm Apr 15, 2017 4:41 pm

Mar Mai 02, 2017 10:00 am

Numele tău din joc: swagDIVINhey
Numele inculpatului: Aamina
Motivul reclamaţiei: A facut o reclamatie pe care am fost banat aiurea .
Postarea unei dovezi cât de cât incriminatorii: viewtopic.php?f=24&t=9580
Alte detalii (Opţional): Buna dimineata/ziua/seara , dupa cum bine stiti eu am fost banat ieri, pentru ca d-ra Aamina mi-a facut o reclamatie pe care am luat ban total aiurea .. tin sa multumesc staff-ului ca si-a dat seama ca '' m-a abuzat '' Aamina , dar totusi nu ma simt impacat ca sunt doar debanat. rog sa se gandeasca mai bine staff-ul si sa ia o decizie :) . Dupa cum bine stiti in regulament scrie asta :
15. ''Tentativa de a înșela un membru staff în orice fel este pedepsită.
Printre sancțiuni este inclusă și blocarea permanentă a contului.''
Va multumesc,sper sa va ganditi bine la aceasta reclamatie .. nu doar sa primesc topic closed.
Avatar utilizator
Chron
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 161
Membru din: Joi Apr 06, 2017 9:23 am

Mar Mai 02, 2017 3:56 pm

Ai mai facut o cerere,si ti-a zis Kepe ca vei fi debanat dc mai faci iar topic :)) ?
 ! Mesaj de la: GA Reaper
Ai primit avertizare pentru aceasta postare. Nu esti implicat in acest caz.
Avatar utilizator
swagDIVINNNN
Jucător
Jucător
Mesaje: 32
Membru din: Sâm Apr 15, 2017 4:41 pm

Mar Mai 02, 2017 4:15 pm

Pentru ca nu vreau sa fiu doar debanat, vreau sa primeasca ban ea :) a incalcat regulamentul jocului .
Avatar utilizator
Aamina
Jucător
Jucător
Mesaje: 28
Membru din: Mar Apr 04, 2017 8:29 pm

Mar Mai 02, 2017 4:40 pm

swagDIVINNNN scrie:Pentru ca nu vreau sa fiu doar debanat, vreau sa primeasca ban ea :) a incalcat regulamentul jocului .
Nu crezi ca te victimizezi prea mult? iti propun sa te uiti in ''trecut'' la activitatea ta de player pe acest metin si o sa realizezi cat de ''naiv'' esti pentru varsta pe care o ai. Am fost invitata sa lamurim situatia, nu s-a putut pentru ca eu nu am fost acasa. Nu ma consider 1% vinovata pentru ca nu este vina mea :) atata timp cat eu am facut o reclamatie (buna,proasta) Athero trebuia sa se uite mult mai atent si dupa sa primesti ban. Am facut reclamatia (nu cunosc regulamentul jocului) si ai fost banat, ai primit unban, nu crezi ca joci un rol ?
Avatar utilizator
swagDIVINNNN
Jucător
Jucător
Mesaje: 32
Membru din: Sâm Apr 15, 2017 4:41 pm

Mar Mai 02, 2017 5:23 pm

Aamina scrie:
swagDIVINNNN scrie:Pentru ca nu vreau sa fiu doar debanat, vreau sa primeasca ban ea :) a incalcat regulamentul jocului .
Nu crezi ca te victimizezi prea mult? iti propun sa te uiti in ''trecut'' la activitatea ta de player pe acest metin si o sa realizezi cat de ''naiv'' esti pentru varsta pe care o ai. Am fost invitata sa lamurim situatia, nu s-a putut pentru ca eu nu am fost acasa. Nu ma consider 1% vinovata pentru ca nu este vina mea :) atata timp cat eu am facut o reclamatie (buna,proasta) Athero trebuia sa se uite mult mai atent si dupa sa primesti ban. Am facut reclamatia (nu cunosc regulamentul jocului) si ai fost banat, ai primit unban, nu crezi ca joci un rol ?

Eu nu ma las pana nu o sa iei ban bai fato , intelege , ai incercat sa il fraieresti pe athero , poate chiar ai reusit pentru ca nu a verificat ceea ce trebuia sa faca , dar nu ma las pana nu iei ban . :) alta data sa citesti regulamentul jocului ca toata lumea.
Avatar utilizator
Aamina
Jucător
Jucător
Mesaje: 28
Membru din: Mar Apr 04, 2017 8:29 pm

Mar Mai 02, 2017 5:29 pm

swagDIVINNNN scrie:
Eu nu ma las pana nu o sa iei ban bai fato , intelege , ai incercat sa il fraieresti pe athero , poate chiar ai reusit pentru ca nu a verificat ceea ce trebuia sa faca , dar nu ma las pana nu iei ban . :) alta data sa citesti regulamentul jocului ca toata lumea.


Kepe a spus ca nu o sa primesc ban , . Am incercat sa il fraieresc? citeste ce am scris mai sus si poate realizezi ce s-a intamplat :)) ''pentru ca nu a verificat ceea ce trebuia sa faca'' si care este greseala mea aici? Eu am facut o reclamatie care trebuia verificata mai atent =p~ A fost o eroare care s-a rezolvat, no?

15. ''Tentativa de a înșela un membru staff în orice fel este pedepsită.
Printre sancțiuni este inclusă și blocarea permanentă a contului.''
Ultima oară modificat Mar Mai 02, 2017 6:06 pm de către Aamina, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
swagDIVINNNN
Jucător
Jucător
Mesaje: 32
Membru din: Sâm Apr 15, 2017 4:41 pm

Mar Mai 02, 2017 5:45 pm

Aamina scrie:
swagDIVINNNN scrie:

Kepe a spus ca nu o sa primesc ban , . Am incercat sa il fraieresc? citeste ce am scris mai sus si poate realizezi ce s-a intamplat :)) ''pentru ca nu a verificat ceea ce trebuia sa faca'' si care este greseala mea aici? Eu am facut o reclamatie care trebuia verificata mai atent =p~ A fost o eroare care s-a rezolvat, no?

Ok , sa vina kepe si sa spuna ca nu primesti ban si sa inchida topic-ul :) , daca tu asta spui, trebuie sa iti repet ca mi-ai facut reclamatie pe motivul ca am dat facebook-ul tau cand tu nici nu ai facebook ?
Metin2 PvP Server
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 981
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:43 pm
Caracter: Războinic

Mar Mai 02, 2017 7:51 pm

A fost o neintelegere la mijloc. Tu i-ai facut public numele si prenumele pretinzand ca pe acel nume figureaza un cont de Facebook pe care l-ai facut public. Acest cont insa nu exista, motiv pentru care ai primit unban. Ea nu a incercat sa insele un membru staff cu buna stinta. A actionat in lipsa cunoasterii depline a regulamentului si a apelat la [GM]Athero. Am discutat la nivel de STAFF si am ajuns la concluzia ca aceasta intamplare nu a fost cauzata cu intentie. Ne cerem scuze pentru acel ban acordat tie. Aamina nu va fi sanctionata.

Topic Closed!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis