Reclamatie ZTN

Aici veţi putea reclama un membru staff în cazul în care acesta a încălcat regulamentul.
Închis
Avatar utilizator
Aeldra
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 546
Membru din: Mar Dec 08, 2015 8:51 pm
Oraş: Constanta
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Vin Sep 15, 2017 12:14 pm

Numele tău din joc: MrDici
Numele inculpatului: ZTN
Motivul reclamaţiei: Mute pentru ce ?
Postarea unei dovezi cât de cât incriminatorii: https://imgur.com/a/oy72i
Alte detalii (Opţional): Ce dracu cauta asta iar in STAFF ?! Voi chiar nu ganditi ? Il scoateti si bagati dupa ce fura,dupa ce injura sv-u impreuna cu "gasca" lui de inapti pe ROP si acum a intrat iar in staff si face arfe. PLus de asta nu are nici-o cerere de recrutare. Cautati un staff nou matur,incercati sa lasati gunoaiele in urma (E doar un sfat)

Sa mi se scoate mute,pentru ca a fost o simpla intrebare "CE PLM CAUTI IN STAFF?"
Ultima oară modificat Vin Sep 15, 2017 12:24 pm de către Aeldra, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
zTN
Începător
Începător
Mesaje: 123
Membru din: Vin Dec 16, 2016 9:18 pm
Oraş: Bucuresti
Regat: Albastru
Caracter: Ninja

Vin Sep 15, 2017 12:16 pm

1). (Dovada)
2). Aduci acuzatii nefondate . Eu nu joc Rop.
3). 4. Sunt interzise afirmațiile de genul “staff-ul este egal cu 0”, “ești pus în staff degeaba” etc.
Acestea se vor sancționa cu blocarea chat-ului timp de 24 de ore.

O zi faina.
Avatar utilizator
Aeldra
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 546
Membru din: Mar Dec 08, 2015 8:51 pm
Oraş: Constanta
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Vin Sep 15, 2017 12:21 pm

Mute 12h pt ce plm cauti in staff ?:)))) Ba butoiule stim cu toti conflictele din trecut cu breasla ,tu ce faci acum ,profiti de 2-3 comenzi ?
Si inca ceva cand am intrat pe ROP pt event. Tu ioana,adelin,lupu ,kaisen injurati pe striga si in map1 lf-u si sa plecam inapoi pe sv la nasos,remember ?!
Avatar utilizator
zTN
Începător
Începător
Mesaje: 123
Membru din: Vin Dec 16, 2016 9:18 pm
Oraş: Bucuresti
Regat: Albastru
Caracter: Ninja

Vin Sep 15, 2017 12:24 pm

MrDici scrie:Mute 12h pentru ce plm cauti în staff ?:)))) Ba butoiule stim cu toti conflictele din trecut cu breasla ,tu ce faci acum ,profiti de 2-3 comenzi ?
şi inca ceva cand am intrat pe ROP pentru event. Tu ioana,adelin,lupu ,kaisen injurati pe striga şi în map1 lf-u şi sa plecam inapoi pe server la nasos,remember ?!
Aduci acuzatii nefondate. Daca tu spui ca eu joc rop si am spus asta. Te rog frumos sa aduci dovezi. SS-uri.

5. Răspândirea de informații false ce au ca scop pătarea imaginii serverului este strict interzisă. De asemenea, acuzațiile nefondate aduse staff-ului nu sunt tolerate.
Aceasta se va sancționa cu blocarea permanentă a contului de joc sau chiar al protocolului de internet (adresei IP).
Avatar utilizator
Aeldra
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 546
Membru din: Mar Dec 08, 2015 8:51 pm
Oraş: Constanta
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Vin Sep 15, 2017 12:25 pm

Nu sunt informatii false,eu nu vorbesc aiurea,martora e toata breasla dar asa sunteti voi ,va ascundeti dupa deget si nu ziceti adevaru in fata,amandoi stim despre ce e vorba dar acum o dai la buleala cu mine.
Avatar utilizator
zTN
Începător
Începător
Mesaje: 123
Membru din: Vin Dec 16, 2016 9:18 pm
Oraş: Bucuresti
Regat: Albastru
Caracter: Ninja

Vin Sep 15, 2017 12:26 pm

Nu exista " martora e toata breasla " , fiind liderul breslei BT. De aici poti trage singur concluzia. Atata timp cat tu nu ai o dovada clara cu care iti poti sustine acuzatiile. Sunt niste acuzatii nefondate, care duc la banarea contului.
Avatar utilizator
Aeldra
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 546
Membru din: Mar Dec 08, 2015 8:51 pm
Oraş: Constanta
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Vin Sep 15, 2017 12:27 pm

Si inca ceva eu n-am zis "staful e egal cu 0,esti pus degeaba" am zis "ce plm cauti in staff?" Adica o simpla intrebare care e sanctionata cu 12h ? De aici se vede ca nu ai ce cauta si ca porti dusmanie.

Nu duce la nici-o banare pt ca toti stim despre ce e vorba cum il vorbeati pe Blue ;) N-ai pic de sange in coaie sa recunosti si sa zici adevaru :))) Noi de bine de rau am ramas pe LF,nu am vorbit aiurea cum ati facut voi. Oricum esti o papusa masculina ,nu ma astept sa recunosti sa nu cumva sa-ti scoata GM ca e viata ta :))))
Avatar utilizator
zTN
Începător
Începător
Mesaje: 123
Membru din: Vin Dec 16, 2016 9:18 pm
Oraş: Bucuresti
Regat: Albastru
Caracter: Ninja

Vin Sep 15, 2017 12:30 pm

"Noi am ramas pe LF" , cu totii stim ca n-ati facut asta. V-ati intors ca nu erati tolerati. Si te rog frumos sa aduci dovezi si sS-uri cu care iti poti sustine afirmatiile.
Avatar utilizator
Aeldra
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 546
Membru din: Mar Dec 08, 2015 8:51 pm
Oraş: Constanta
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Vin Sep 15, 2017 12:33 pm

Tolerati ? Pai normal ca nu suntem cand am ras de tot sv-u ala :)))) si voi pupati in cur si nu ne-am intors ca nici nu am plecat,noi am intrat acolo doar pt event si sa va batem,s-a si vazut ca dupa 1 zi breasla era inactiva pe ROP asa ca nu veni la mine cu gogosi iar tu nu te mai da baiat ca nu esti,nu vad ce ti-e frica atat sa recunosti si nu ai caracter,esti constient ca ai injurat impreuna cu altii :))


PS: vezi ca pentru "ce plm cauti in staff" nu se da mute 12h ;) Eu nu am zis "Stafful e egal cu 0,sau esti degeaba"
Avatar utilizator
zTN
Începător
Începător
Mesaje: 123
Membru din: Vin Dec 16, 2016 9:18 pm
Oraş: Bucuresti
Regat: Albastru
Caracter: Ninja

Vin Sep 15, 2017 12:36 pm

Atata timp cat eu n am jucat pe acel sv. Nu pot intelege de unde ai adus acuzatiile. Si daca incerci sa dai reply doar pentru posturi pe forum .... . Atata timp cat nu ai nici o dovada despre ce aduci in discutie. Totul este egal cu 0.
Avatar utilizator
Aeldra
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 546
Membru din: Mar Dec 08, 2015 8:51 pm
Oraş: Constanta
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Vin Sep 15, 2017 12:41 pm

Nu am nevoie de posturi ,daca voiam posturi eram un terminat care comenta mereu la SPam si etc. Sunt iritat de faptul ca nu ai putin obraz fata de comunitatea asta si sa-ti recunosti greselile si macar putine scuze,dar ce sa ma astept de la tine,chiar nu inteleg cum de accepta Blue chestiile astea. Intr-un final toti v-ati dat arama pe fata,ati astept momentul potrivit si l-ati ars cum ati putut mereu. Cu asta am incheia ca n-am la ce sa ma astept de la un copil ca tine,o sa purtam o discutie in curand. Toate cele bune,eu am terminat aici. Astept sa raspunda Blue,Kepe sau Reaper la topicu asta.
Avatar utilizator
Servers Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 246
Membru din: Mar Iul 18, 2017 7:09 pm
Oraş: Iasi
Status: $_$
Regat: Albastru
Caracter: Războinic
Breaslă: Yakuza

Vin Sep 15, 2017 7:29 pm

Scuze ca ma bag, dar cand zici ''DOAMNE CE PROSTI CE PLM CAUTI IN STF'' reiese ca ii faci prosti pe Blue si Kepe ca l-au bagat pe zTN in staff
Imagine
Avatar utilizator
PvM Server Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 631
Membru din: Sâm Iul 16, 2016 1:35 am

Vin Sep 15, 2017 7:38 pm

zTN scrie:1). (Dovada)
2). Aduci acuzatii nefondate . Eu nu joc Rop.
3). 4. Sunt interzise afirmațiile de genul “staff-ul este egal cu 0”, “ești pus în staff degeaba” etc.
Acestea se vor sancționa cu blocarea chat-ului timp de 24 de ore.

O zi faina.
eu stiam ca pt acuzatii nefondate se dă ban :-?
 ! Mesaj de la: Kuarez
Ai fost sancţionat cu avertisment.
5. în cadrul unei reclamatii au voie sa dea reply doar persoanele implicate şi membrii echipei Metin2 LastFight. Oricine altcineva care intervine va fi sanctionat cu ban pe forum sau warn după caz..
Imagine
Avatar utilizator
Fnd
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 164
Membru din: Mar Ian 31, 2017 5:12 pm
Oraş: Tulcea
Status: Ok
Regat: Roşu
Caracter: Războinic

Vin Sep 15, 2017 8:09 pm

Takumi tu esti prost si vrei ca toti cei care stii tu ca iti sunt superiori adică cei din Bt sa fie banati.Tu esti băiatu cu reclamatia pentru nimicuri si băiatu cu flood,nu mai comenta la reclamatiile altora ca tu nu esti mai bun.
 ! Mesaj de la: Kuarez
Ai fost sancţionat cu avertisment.
5. în cadrul unei reclamatii au voie sa dea reply doar persoanele implicate şi membrii echipei Metin2 LastFight. Oricine altcineva care intervine va fi sanctionat cu ban pe forum sau warn după caz..
Ultima oară modificat Vin Sep 15, 2017 8:25 pm de către Server Metin2 PvP, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
Aeldra
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 546
Membru din: Mar Dec 08, 2015 8:51 pm
Oraş: Constanta
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Vin Sep 15, 2017 11:45 pm

Am zis doamne ce prosti la playerii cu care ma bateam si ma injurau apoi l am vazut cerc pe ztn si am zis "ce plm cauti in staff?" Iar despre acuzatii nefondate nici nu e vorba de asa ceva,daca astea sunt acuzatii sa mi dea ban si gata dar cu totii stim ce fel il barfeau pe blue si cum injurau pe sv-u pe rop iar acum vin ca si gm pe sv,mi se pare foarte penibil.
Avatar utilizator
Servers Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 246
Membru din: Mar Iul 18, 2017 7:09 pm
Oraş: Iasi
Status: $_$
Regat: Albastru
Caracter: Războinic
Breaslă: Yakuza

Vin Sep 15, 2017 11:47 pm

MrDici scrie:Am zis doamne ce prosti la playerii cu care ma bateam şi ma injurau apoi l am văzut cerc pe ztn şi am zis "ce plm cauti în staff?" Iar despre acuzatii nefondate nici nu e vorba de asa ceva,daca astea sunt acuzatii sa mi dea ban şi gata dar cu totii stim ce fel il barfeau pe blue şi cum injurau pe sv-u pe rop iar acum vin ca şi gm pe server,mi se pare foarte penibil.
Penibil esti tu baiete, te oftici ca el e in staff si tu nu sau ce? Apropo, in cerc nu te poti bate cu nimeni deci cu cine te bateai? =)) =)) =))
 ! Mesaj de la: Lancelot
Ai fost sanctionat cu avertisment!
5. în cadrul unei reclamatii au voie sa dea reply doar persoanele implicate şi membrii echipei Metin2 LastFight. Oricine altcineva care intervine va fi sanctionat cu ban pe forum sau warn după caz.
Ultima oară modificat Vin Sep 15, 2017 11:50 pm de către Servers Metin2, modificat 1 dată în total.
Imagine
Avatar utilizator
zTN
Începător
Începător
Mesaje: 123
Membru din: Vin Dec 16, 2016 9:18 pm
Oraş: Bucuresti
Regat: Albastru
Caracter: Ninja

Vin Sep 15, 2017 11:48 pm

MrDici scrie:Am zis doamne ce prosti la playerii cu care ma bateam şi ma injurau apoi l am văzut cerc pe ztn şi am zis "ce plm cauti în staff?" Iar despre acuzatii nefondate nici nu e vorba de asa ceva,daca astea sunt acuzatii sa mi dea ban şi gata dar cu totii stim ce fel il barfeau pe blue şi cum injurau pe sv-u pe rop iar acum vin ca şi gm pe server,mi se pare foarte penibil.
Daca tu tot te bati in piept ca eu am jucat / stat pe rop. Si am injurat sau ceva. Ca deja devii cea mai penibila persoana, pentru un joc ajungi sa fii josnic, din toate punctele de vedere. Adu un ss, o dovada, un video ceva. Ca nu cred eu ca tu domnule "MrDici", daca nu m-ai fi vazut pe mine ca injur LF-ul sau ceva. Nu i-ai fii dat imediat ss catre [SA]MrBlue. Cu asta am spus tot.
Avatar utilizator
Aeldra
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 546
Membru din: Mar Dec 08, 2015 8:51 pm
Oraş: Constanta
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Vin Sep 15, 2017 11:53 pm

Eu nu-s catelu lu Blue ca sa fac ss si alte cacaturi ,niciodata n-am facut asta si deja mergi prea departe cu ce zici si s-ar putea sa te trezesti cu ceva dupa ceafa cat de curand ;) . Ai grija pana unde mergi cu raspunsurile astea catelule ca esti o *****,stim amandoi ce fel il vorbeai pe blue si ziceai cu ioana " ce **** mea cautati aici ,plecati pe sv la nasos" mi-ar fi rusine fata de comunitatea asta la ce tupeu infect ai. Cu asta inchei ,astept sa raspunda cineva capabil,nu va mai bagati toti ratatii aici.
Avatar utilizator
zTN
Începător
Începător
Mesaje: 123
Membru din: Vin Dec 16, 2016 9:18 pm
Oraş: Bucuresti
Regat: Albastru
Caracter: Ninja

Vin Sep 15, 2017 11:57 pm

MrDici scrie:Eu nu-s catelu lu Blue ca sa fac ss şi alte cacaturi ,niciodata n-am făcut asta şi deja mergi prea departe cu ce zici şi s-ar putea sa te trezesti cu ceva după ceafa cat de curand ;) . Ai grija pana unde mergi cu raspunsurile astea catelule ca esti o *****,stim amandoi ce fel il vorbeai pe blue şi ziceai cu ioana " ce **** mea cautati aici ,plecati pe server la nasos" mi-ar fi rusine fata de comunitatea asta la ce tupeu infect ai. Cu asta inchei ,astept sa raspunda cineva capabil,nu va mai bagati toti ratatii aici.
Ce imi place la tine, este faptul ca ai o imaginatie ca nimeni alta. Vorbesti din povesti dar n-ai nici un fel de dovada. N-ai nici un ss. Cand LF-ul dadea in rop eram pe confe si radeam de cei de pe rop. :)) "Te trezesti cu ceva dupa ceafa cat de curand " , asta ai stiut mereut . Altceva nu stii, acesta este caracterul care te defineste pe tine. Esti penibil, in cat ai ajuns sa ameninti pana si niste copii de pe un server DE PE UN JOC. DINTR-O LUME VIRTUALA . Tu care esti o "persoana matura" la cei 23 de ani pe care ii ai. :))
Avatar utilizator
Hammer Server
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 276
Membru din: Vin Ian 29, 2016 9:29 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: useyourbrain

Vin Sep 15, 2017 11:57 pm

http://prntscr.com/glnra0

In principal sanctionarea nu a fost una gresita conform regulamentului.Si pe partea de conflict intre voi doi,cred ca ar trebui sa existe mai multa indiferenta si pace in acelasi timp.Orice om merita o alta sansa.Ramane la decizia staff-ului daca zTN va merita functia pe care o detine pe timp indelungat,asta dovedindu se de acum inainte prin faptele sale si munca pe care va trebui s o depuna in echipa.

TC
Imagine
Imagine
Închis