Reclamatie [GM]Jawwad

Aici veţi putea reclama un membru staff în cazul în care acesta a încălcat regulamentul.
Închis
Avatar utilizator
Beatbox
Jucător
Jucător
Mesaje: 5
Membru din: Mie Dec 06, 2017 11:43 pm

Dum Dec 31, 2017 3:15 am

Numele tău din joc:BadMan
Numele inculpatului:[GM]Jawwad
Motivul reclamaţiei:Se da pe liber ca GM si nu sanctioneaza un player ce injura fix langa el
Postarea unei dovezi cât de cât incriminatorii:
Alte detalii (Opţional):Playerul in culpa pare a fi un prieten de-al domnului Jawwad si se dau pe liber amandoi . El injura cu GM langa el ,iar dupa toate acestea GM-ul trimite playerii ce ii atrag atentia sa dea mute pe forum. Daca asta e regula mi se pare o mare prostie si imi cer scuze pentru aceasta acuzatie.
Aici se vede cum injura si ce face GM-ul:



ORA 3:20 . M-am convins ca era prietenul lui pentru ca ii daduse un VIOLET . Nu stiu cum e cu itemele daca sunt ale lui sau nu daca are voie sa dea sau nu aduceam la cunostinta .
Ultima oară modificat Dum Dec 31, 2017 3:23 am de către Beatbox, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
MT2 Hammer
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 26, 2016 1:32 pm
Oraş: Lyon
Status: #rezist.
Regat: Galben
Caracter: Sura
Breaslă: ❤hate.

Dum Dec 31, 2017 3:21 am

remove (nu a vrut sa mi dea site)
Ultima oară modificat Dum Dec 31, 2017 3:35 am de către Easy MT2 Server, modificat 1 dată în total.
Motiv: 5. In cadrul unei reclamatii au voie sa dea reply doar persoanele implicate si membrii echipei Metin2 LastFight. Oricine altcineva care intervine va fi sanctionat cu ban pe forum sau warn dupa caz.
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Dum Dec 31, 2017 3:24 am

Nu e împotriva regulamentului să mă dau pe liber din moment ce am aceleaşi iteme pe care le aveţi şi voi, nu am folosit vreo comandă care să mă avantajeze faţă de voi, ţi-am zis să-i faci reclamaţie pentru că noi nu monitorizăm chatul. Dăm mute doar la reclamaţii. După cum scrie şi în regulament:
În acest moment, staff-ul nu monitorizează activ chat-ul. Dacă sunteți jigniți sau credeți că un jucător încalcă regulamentul, va trebui să deschideți un topic la secțiunea “Reclamații Playeri”.
ORA 3:20 . M-am convins ca era prietenul lui pentru ca ii daduse un VIOLET . Nu stiu cum e cu itemele daca sunt ale lui sau nu daca are voie sa dea sau nu aduceam la cunostinta .
Sunt itemele mele, i le-am dat pentru bătaie :))
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Beatbox
Jucător
Jucător
Mesaje: 5
Membru din: Mie Dec 06, 2017 11:43 pm

Dum Dec 31, 2017 3:37 am

[GM]Jawwad scrie:Nu e împotriva regulamentului să mă dau pe liber din moment ce am aceleaşi iteme pe care le aveţi şi voi, nu am folosit vreo comandă care să mă avantajeze faţă de voi, ţi-am zis să-i faci reclamaţie pentru că noi nu monitorizăm chatul. Dăm mute doar la reclamaţii. După cum scrie şi în regulament:
În acest moment, staff-ul nu monitorizează activ chat-ul. Dacă sunteți jigniți sau credeți că un jucător încalcă regulamentul, va trebui să deschideți un topic la secțiunea “Reclamații Playeri”.
ORA 3:20 . M-am convins ca era prietenul lui pentru ca ii daduse un VIOLET . Nu stiu cum e cu itemele daca sunt ale lui sau nu daca are voie sa dea sau nu aduceam la cunostinta .
Sunt itemele mele, i le-am dat pentru bătaie :))
Eu cred ca itemele tale ar trebui sa stea pe un cont de player . Pentru ca aceste conturi de GM in cazul revocarii gradului sunt banate sau sterse. Deci in niciun caz nu trebuia sa ii dai iteme de pe GM astfel putand sa se interpreteze .
Avatar utilizator
JirkakoseBannnn
Jucător
Jucător
Mesaje: 22
Membru din: Mar Dec 26, 2017 5:30 pm
Oraş: Lupeni
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Dum Dec 31, 2017 10:39 am

Beatbox scrie:
[GM]Jawwad scrie:Nu e împotriva regulamentului să mă dau pe liber din moment ce am aceleaşi iteme pe care le aveţi şi voi, nu am folosit vreo comandă care să mă avantajeze faţă de voi, ţi-am zis să-i faci reclamaţie pentru că noi nu monitorizăm chatul. Dăm mute doar la reclamaţii. După cum scrie şi în regulament:
În acest moment, staff-ul nu monitorizează activ chat-ul. Dacă sunteți jigniți sau credeți că un jucător încalcă regulamentul, va trebui să deschideți un topic la secțiunea “Reclamații Playeri”.
ORA 3:20 . M-am convins ca era prietenul lui pentru ca ii daduse un VIOLET . Nu stiu cum e cu itemele daca sunt ale lui sau nu daca are voie sa dea sau nu aduceam la cunostinta .
Sunt itemele mele, i le-am dat pentru bătaie :))
Eu cred ca itemele tale ar trebui sa stea pe un cont de player . Pentru ca aceste conturi de GM in cazul revocarii gradului sunt banate sau sterse. Deci in niciun caz nu trebuia sa ii dai iteme de pe GM astfel putand sa se interpreteze .
De unde ai scos regula asta ? jawwad avea site inainte sa fie gm ..
Ultima oară modificat Dum Dec 31, 2017 2:23 pm de către MT2 PvP, modificat 1 dată în total.
Motiv: In cadrul unei reclamatii au voie sa dea reply doar persoanele implicate si membrii echipei Metin2 LastFight. Oricine altcineva care intervine va fi sanctionat cu ban pe forum sau warn dupa caz.
Avatar utilizator
Metin2 Rop
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 242
Membru din: Vin Mai 12, 2017 12:35 am
Status: ꜱᴀᴛᴀɴ'ꜱ ʟɪʟ ɢɪʀʟ

Dum Dec 31, 2017 12:02 pm

coaie, care e de fapt problema ta? sunt niște reguli făcute de mult timp, iar el le respectă. atât de tare te a deranjat că nu i a dat mute pe moment? ți a zis clar să i faci reclamație. dacă făceai, logic că i dădea. și cum a zis și el, există vreo regulă să interzică bătaia unui gm din moment ce are aceleași iteme ca și noi?=)) dracu, doar e un joc. n are voie să se joace sau ce? nu știți ce să mai faceți ca să ia lumea rmv aiurea, zău :))
5. In cadrul unei reclamatii au voie sa dea reply doar persoanele implicate si membrii echipei Metin2 LastFight. Oricine altcineva care intervine va fi sanctionat cu ban pe forum sau warn dupa caz.
Ultima oară modificat Dum Dec 31, 2017 2:24 pm de către MT2 PvP, modificat 1 dată în total.
Motiv: In cadrul unei reclamatii au voie sa dea reply doar persoanele implicate si membrii echipei Metin2 LastFight. Oricine altcineva care intervine va fi sanctionat cu ban pe forum sau warn dupa caz.
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Easy
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 476
Membru din: Joi Mai 11, 2017 8:21 pm
Oraş: Craiova
Status: #OLTEANCLAN
Regat: Galben
Caracter: Războinic

Dum Dec 31, 2017 1:39 pm

chiar asa + ca mi-ai luat mie numele =))))
5. In cadrul unei reclamatii au voie sa dea reply doar persoanele implicate si membrii echipei Metin2 LastFight. Oricine altcineva care intervine va fi sanctionat cu ban pe forum sau warn dupa caz.
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Dum Dec 31, 2017 3:17 pm

Salut BadMan,
citat din regulamentul jocului:
În acest moment, staff-ul nu monitorizează activ chat-ul. Dacă sunteți jigniți sau credeți că un jucător încalcă regulamentul, va trebui să deschideți un topic la secțiunea “Reclamații Playeri”
Iar la faza ca s-a dat pe liber,nu e impotriva regulamentului.
Topic inchis!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis