Reclamatie [H]No1LikeMe

Aici veţi putea reclama un membru staff în cazul în care acesta a încălcat regulamentul.
Închis
Avatar utilizator
Bobo.
Jucător
Jucător
Mesaje: 37
Membru din: Joi Mai 10, 2018 3:47 am
Oraş: Padova
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Mie Iun 06, 2018 3:53 pm

Numele tău din joc: [REGE]Bobo
Numele inculpatului: [H]No1LikeMe
Motivul reclamaţiei: Acest individ imi da mie mute 120 minute fara sa injur sau sa fac alte afirmatii !
Postarea unei dovezi cât de cât incriminatorii:
Alte detalii (Opţional): Se vede clar ca pe acest ss ca nu am injurat sau sa fi incalcat vreo regula a regulamentului si din cate stiu eu este permis sa faci misto de playeri si ca nu se sanctioneaza.
Avatar utilizator
Hard Metin2 PvM
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1270
Membru din: Vin Aug 12, 2016 12:01 am
Oraş: Bucuresti
Status: #SDG
Regat: Galben
Caracter: Ninja
Breaslă: StealingLife

Mie Iun 06, 2018 5:35 pm

3. Hartuirea jucatorilor este strict interzisa. Prin hartuire se intelege deranjarea altor jucatori, impiedicarea acestora de a se misca, luarea peste picior sau batjocorirea acestora in orice fel. Incalcarea acestei reguli poate duce la kick / kill sau mute. Ramane la dispozitia adminului sanctiunea pe care acesta o va aplica.

Pe când prima abatere de la o regulă va fi sancționată conform regulamentului, a doua se poate sancționa mult mai aspru. Acest lucru se aplică doar în cazul blocării chat-ului timp de măcar 12 ore sau a contului.

Din cate stiu si pe joc eu personal ti-am spus sa incetezi de vreo 2 ori, nu este prima abatere am luat in considerare si abaterile pe care ti le-am facut eu cat si colegul meu AkaStres.Cat despre batjocorire ti-am pus o mica parte din regulament sus.
Imagine
Avatar utilizator
GuessWh0
Începător
Începător
Mesaje: 138
Membru din: Vin Apr 28, 2017 5:07 pm
Oraş: de la tara
Status: probabil
Regat: Galben
Caracter: Şaman
Breaslă: frikifriki

Mie Iun 06, 2018 5:38 pm

No1like are dreptate ! bobo meriti mute sal
Avatar utilizator
Bobo.
Jucător
Jucător
Mesaje: 37
Membru din: Joi Mai 10, 2018 3:47 am
Oraş: Padova
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Mie Iun 06, 2018 5:56 pm

Având în vedere ss-ul incriminatoriu şi dovezile nesuficiente pentru minutele oferite drept pedeapsă nu poţi să-mi oferi 2 ore mute având în vedere că ss-ul respectiv nu ilustrează fapte cu caracter hărţuitor, nu am pus pe nimeni să stea cerc, nu i-am obligat, am jucat jocul cum este şi normal pentru un pvp, înjuriile mele nu aduc la adresa mea o pedeapsă atât de mare încât dumneata să îmi oferi o asemenea pedeapsă, şi având în vedere că tu, nu m-ai sancţionat în momentul în care m-ai atenţionat nu ai niciun drept să o faci la o anume reclamaţie după un anume timp. Rectifică-ţi te rog decizia deoarece din punctul de vedere al oricărei persoane este mult prea mult pentru reclamaţia respectivă. Mulţumesc.
Avatar utilizator
Rop Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 238
Membru din: Vin Aug 04, 2017 3:49 pm
Oraş: Bucuresti
Status: Te omor!
Regat: Galben
Caracter: Şaman
Breaslă: BT

Mie Iun 06, 2018 6:24 pm



Uite aici comportamentul lui bobo, cum vorbeste de staff dupa contu lui de risipa, FlamuTza.
Pentru ce mai faci pe victima, daca tu te dai cocos?
Mai iesi si tu din casa, mai scapa de frustrari.
Nume joc: Nutty
Nutty vs regatul albastru:


Avatar utilizator
Bobo.
Jucător
Jucător
Mesaje: 37
Membru din: Joi Mai 10, 2018 3:47 am
Oraş: Padova
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Mie Iun 06, 2018 6:40 pm

Având în vedere că topicul este pentru h, te rog să-ţi retragi acuzaţiile, se vorbeşte strict de reclamaţia făcută.
Avatar utilizator
GuessWh0
Începător
Începător
Mesaje: 138
Membru din: Vin Apr 28, 2017 5:07 pm
Oraş: de la tara
Status: probabil
Regat: Galben
Caracter: Şaman
Breaslă: frikifriki

Mie Iun 06, 2018 6:44 pm

Mi se-ndoaie coaiele
Avatar utilizator
.Andreea.
Jucător
Jucător
Mesaje: 4
Membru din: Dum Ian 14, 2018 7:14 pm
Oraş: Iaşi
Regat: Roşu
Caracter: Şaman

Mie Iun 06, 2018 7:10 pm

[H]No1LikeMe scrie:3. Hartuirea jucatorilor este strict interzisa. Prin hartuire se intelege deranjarea altor jucatori, impiedicarea acestora de a se misca, luarea peste picior sau batjocorirea acestora in orice fel. Incalcarea acestei reguli poate duce la kick / kill sau mute. Ramane la dispozitia adminului sanctiunea pe care acesta o va aplica.

Pe când prima abatere de la o regulă va fi sancționată conform regulamentului, a doua se poate sancționa mult mai aspru. Acest lucru se aplică doar în cazul blocării chat-ului timp de măcar 12 ore sau a contului.

Din cate stiu si pe joc eu personal ti-am spus sa incetezi de vreo 2 ori, nu este prima abatere am luat in considerare si abaterile pe care ti le-am facut eu cat si colegul meu AkaStres.Cat despre batjocorire ti-am pus o mica parte din regulament sus.
Deci pedeapsa hărţuirii se aplică doar la cei la care vreţi voi să se aplice? Toată lumea se hărţuieşte pe server, de ce se aduce tocmai acum în discuţie regulamentul? Comportamentul tău, Cris, de când erai un simplu player (de când ai luat remove şi până în momentul în care ai luat din nou grad) lăsa de dorit! Nu aduceai atunci în discuţie regulamentul jocului, ca să nu mai zic de faptul că ai folosit poziţia de GM de atunci ca să aflii numele unor persoane ca mai apoi să le poţi insulta fizicul, etc. Contrazice-mă dacă poţi, aştept cu drag! @-)
' i'm a dragon, u're a whore, don't even know what u're good for.
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Hard Metin2 PvM
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1270
Membru din: Vin Aug 12, 2016 12:01 am
Oraş: Bucuresti
Status: #SDG
Regat: Galben
Caracter: Ninja
Breaslă: StealingLife

Mie Iun 06, 2018 7:36 pm

Alin0703 scrie:

Uite aici comportamentul lui bobo, cum vorbeste de staff dupa contu lui de risipa, FlamuTza.
Pentru ce mai faci pe victima, daca tu te dai cocos?
Mai iesi si tu din casa, mai scapa de frustrari.
M a amenintat acest baiat de cateva ori dar am trecut cu vederea si nu i am acordat cele 24h mute, stiu ce vorbeste despre mine si AkaStres nu are rost :)
Imagine
Avatar utilizator
Hard Metin2 PvM
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1270
Membru din: Vin Aug 12, 2016 12:01 am
Oraş: Bucuresti
Status: #SDG
Regat: Galben
Caracter: Ninja
Breaslă: StealingLife

Mie Iun 06, 2018 7:38 pm

.Andreea. scrie:
[H]No1LikeMe scrie:3. Hartuirea jucatorilor este strict interzisa. Prin hartuire se intelege deranjarea altor jucatori, impiedicarea acestora de a se misca, luarea peste picior sau batjocorirea acestora in orice fel. Incalcarea acestei reguli poate duce la kick / kill sau mute. Ramane la dispozitia adminului sanctiunea pe care acesta o va aplica.

Pe când prima abatere de la o regulă va fi sancționată conform regulamentului, a doua se poate sancționa mult mai aspru. Acest lucru se aplică doar în cazul blocării chat-ului timp de măcar 12 ore sau a contului.

Din cate stiu si pe joc eu personal ti-am spus sa incetezi de vreo 2 ori, nu este prima abatere am luat in considerare si abaterile pe care ti le-am facut eu cat si colegul meu AkaStres.Cat despre batjocorire ti-am pus o mica parte din regulament sus.
Deci pedeapsa hărţuirii se aplică doar la cei la care vreţi voi să se aplice? Toată lumea se hărţuieşte pe server, de ce se aduce tocmai acum în discuţie regulamentul? Comportamentul tău, Cris, de când erai un simplu player (de când ai luat remove şi până în momentul în care ai luat din nou grad) lăsa de dorit! Nu aduceai atunci în discuţie regulamentul jocului, ca să nu mai zic de faptul că ai folosit poziţia de GM de atunci ca să aflii numele unor persoane ca mai apoi să le poţi insulta fizicul, etc. Contrazice-mă dacă poţi, aştept cu drag! @-)
Pe cine am criticat totusi?Ca si player am facut numa caterinca si in plus nici nu mai jucam pe server don'soara nistor, in plus te stiu de la Ghebu era necesar sa te caut?
Imagine
Avatar utilizator
Bobo.
Jucător
Jucător
Mesaje: 37
Membru din: Joi Mai 10, 2018 3:47 am
Oraş: Padova
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Mie Iun 06, 2018 7:40 pm

Era de datoria ta sa ma sanctionezi in acel moment, nu sa-mi aduci acum fel si fel de scuze !
Avatar utilizator
.Andreea.
Jucător
Jucător
Mesaje: 4
Membru din: Dum Ian 14, 2018 7:14 pm
Oraş: Iaşi
Regat: Roşu
Caracter: Şaman

Mie Iun 06, 2018 7:42 pm

Tu ai fost cel care a spus că te-ai uitat la numele de la e-mail. Şi dacă tu consideri cuvintele ' c*rvă ' şi ' grasă ' ca nu fiind insulte, îţi pun la îndoială capacităţile. Ceea ce numeşti tu ' caterincă ', este hărţuială. Nu cred că eşti în poziţia de a critica modul altora de abordare! Nu iau apărarea nimănui, dar cred că eşti exagerat şi depăşit de situaţie.
Ultima oară modificat Mie Iun 06, 2018 7:43 pm de către .Andreea., modificat 1 dată în total.
' i'm a dragon, u're a whore, don't even know what u're good for.
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Hard Metin2 PvM
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1270
Membru din: Vin Aug 12, 2016 12:01 am
Oraş: Bucuresti
Status: #SDG
Regat: Galben
Caracter: Ninja
Breaslă: StealingLife

Mie Iun 06, 2018 7:42 pm

Boboo scrie:Era de datoria ta sa ma sanctionezi in acel moment, nu sa-mi aduci acum fel si fel de scuze !
Am zis ceva ? Sanctiunea pe care o ai cu cele 2h mute sunt stric pe reclamatie + acele 2 advertismente pe care le ai avut in acel moment
Imagine
Avatar utilizator
Bobo.
Jucător
Jucător
Mesaje: 37
Membru din: Joi Mai 10, 2018 3:47 am
Oraş: Padova
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Mie Iun 06, 2018 7:44 pm

Din cate stiu eu avertismentele se sanctioneaza pe loc nu sa iti aduci aminte acum !
Avatar utilizator
Hard Metin2 PvM
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1270
Membru din: Vin Aug 12, 2016 12:01 am
Oraş: Bucuresti
Status: #SDG
Regat: Galben
Caracter: Ninja
Breaslă: StealingLife

Mie Iun 06, 2018 7:47 pm

Boboo scrie:Din cate stiu eu avertismentele se sanctioneaza pe loc nu sa iti aduci aminte acum !
Ar trebuii sa iti pun iar regulamentul in fata?Cand ajug acasa iti mai dai din regulament :))
Imagine
Avatar utilizator
Hard Metin2 PvM
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1270
Membru din: Vin Aug 12, 2016 12:01 am
Oraş: Bucuresti
Status: #SDG
Regat: Galben
Caracter: Ninja
Breaslă: StealingLife

Mie Iun 06, 2018 7:48 pm

.Andreea. scrie:Tu ai fost cel care a spus că te-ai uitat la numele de la e-mail. Şi dacă tu consideri cuvintele ' c*rvă ' şi ' grasă ' ca nu fiind insulte, îţi pun la îndoială capacităţile. Ceea ce numeşti tu ' caterincă ', este hărţuială. Nu cred că eşti în poziţia de a critica modul altora de abordare! Nu iau apărarea nimănui, dar cred că eşti exagerat şi depăşit de situaţie.
Nu sunt depasit de situație, pe tine te poate lamurii Ghebu nu eu
Imagine
Avatar utilizator
.Andreea.
Jucător
Jucător
Mesaje: 4
Membru din: Dum Ian 14, 2018 7:14 pm
Oraş: Iaşi
Regat: Roşu
Caracter: Şaman

Mie Iun 06, 2018 7:50 pm

[H]No1LikeMe scrie:
Boboo scrie:Din cate stiu eu avertismentele se sanctioneaza pe loc nu sa iti aduci aminte acum !
Ar trebuii sa iti pun iar regulamentul in fata?Cand ajug acasa iti mai dai din regulament :))
Cel care trebuie să citească regulamentul şi să şi-l însuşească eşti tu.
[H]No1LikeMe scrie:
.Andreea. scrie:Tu ai fost cel care a spus că te-ai uitat la numele de la e-mail. Şi dacă tu consideri cuvintele ' c*rvă ' şi ' grasă ' ca nu fiind insulte, îţi pun la îndoială capacităţile. Ceea ce numeşti tu ' caterincă ', este hărţuială. Nu cred că eşti în poziţia de a critica modul altora de abordare! Nu iau apărarea nimănui, dar cred că eşti exagerat şi depăşit de situaţie.
Nu sunt depasit de situație, pe tine te poate lamurii Ghebu nu eu
Din moment ce tu vorbeai şi de la tine am primit jigniri şi ameninţări de genu': ' lasă că vin în iulie în Iaşi ', de la tine am nevoie de explicaţii şi lămuriri. Oricum nu le doresc, nu am pretenţii de la un puşti. Dar încearcă să fi corect când sancţionezi pe altcineva!
' i'm a dragon, u're a whore, don't even know what u're good for.
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 PvP Servers
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1756
Membru din: Mar Mar 08, 2016 8:32 pm

Mie Iun 06, 2018 8:14 pm

A procedat corect.

t/c
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Top Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 513
Membru din: Lun Apr 17, 2017 5:16 pm
Oraş: Am
Status: N-am
Regat: Galben
Caracter: Şaman
Breaslă: Koei

Mie Iun 06, 2018 8:18 pm

Topic inchis!
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Închis