Reclamatie [GM]Allexa

Aici veţi putea reclama un membru staff în cazul în care acesta a încălcat regulamentul.
Închis
Avatar utilizator
Zeus.
Începător
Începător
Mesaje: 119
Membru din: Sâm Iun 30, 2018 5:48 pm
Oraş: Iasi
Status: God, Godlike and Godless
Regat: Albastru
Caracter: Ninja
Breaslă: StayDown

Vin Aug 03, 2018 2:22 am

Numele tău din joc: [SWAT]Galahad
Numele inculpatului: [GM]Allexa
Motivul reclamaţiei: Mute 12 ore pentru o gluma evidenta. Inteleg ca face parte din regulament, bla bla bla.
In ultimele zile de cand e [GM]Allexa pe server am glumit continuu in preajma ei. Am facut glume cu ea, a facut glume cu mine, am ras, a ras si ea, cand au fost ocazii am creat o stare de bine. Nu inteleg de ce acum apare brusc aroganta pe o gluma.

Postarea unei dovezi cât de cât incriminatorii:
https://i.gyazo.com/db56ed1141a5fc113f5 ... 0568bd.jpg
https://i.gyazo.com/8fc3d973c1976392679 ... dcc0a8.jpg

Alte detalii (Opţional): Am glumit cu iBlast pana acum, a inteles glumele. Am glumit cu AkaStres pana acum, a inteles glumele. Am glumit cu Arisa, a fost totul ok. Am glumit cu Allexa pana acum si a prins glumele, scriu "dau aici pe acolo" sau ceva de genul la 2 secunde dupa ce ea a pus anunt ca negotul cu alte servere e interzis tocmai ca sa creez caterinca (de bun gust) si primesc 12 ore. Bun, regula aplicata.
Intru pe celalalt caracter si ii explic Allexei ca a fost o gluma si o rog frumos sa-mi dea unmute (inainte de screenshot) pentru ca a fost o gluma idioata si atat, ca eu nu ma ocup cu negotul cu alte servere pentru ca sunt stabilit pe Lf. Ce primesc e un mare "Ma doare-n cur, tu ramai asa" si am de suferit 12 ore mute dintr-o gluma pe care ma asteptam ca Allexa sa o agreeze, tocmai, pentru ca imi stie firea glumeata. Dar primesc aroganta si refuz.. si 12 ore pentru o gluma? Ajungem sa ne-o luam in cap.
Toata lumea m-a intrebat daca nu imi scoate mute-ul ca a fost doar o gluma, am surprins doar 2 pm-uri ca sa se vada parerea lumii cand le-am zis ca nu se va intampla. Sa o tinem tot asa, zic.
In this world I am the Wolf
And I welcome all, you sheep
!
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Hard
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 437
Membru din: Lun Dec 19, 2016 12:34 am

Vin Aug 03, 2018 2:46 am

Am anunțat că negoțurile între servere sau cele cu bani reali se pedepsesc cu mute 12 ore, după care ai dat pe chat ”dau aici pe acolo” și ți-am dat mute conform regulamentului. Atâta timp cât, cu 2 secunde înainte am anunțat acest lucru, mi se părea normal să te sancționez, așa cum am făcut-o cu toată lumea, chit că a fost în glumă sau nu. Și DaniiAkaNiho a fost sancționat pentru același lucru, și el a spus asta în glumă și totuși a fost sancționat conform regulamentului și a înțeles. Când ai spus asta pe chat, trebuia să te aștepți la consecințe, mai ales că v-am și atenționat cu câteva seunde înainte. Atâta timp cât faci o faptă, sau în cazul tău, o glumă, părerea mea este că trebuie să ți-o și asumi.
Imagine
Avatar utilizator
Zeus.
Începător
Începător
Mesaje: 119
Membru din: Sâm Iun 30, 2018 5:48 pm
Oraş: Iasi
Status: God, Godlike and Godless
Regat: Albastru
Caracter: Ninja
Breaslă: StayDown

Vin Aug 03, 2018 2:52 am

A fost O GLUMA, frate. O gluma. Daca zic ceva in gluma, inseamna ca n-are nicio treaba cu realitatea, inseamna ca eu nu ma ocup de negotul cu alte servere si ti-am specificat frumos asta. E vorba de o situatie in care "o ardem pe glume intre noi", ca sa zic asa.

Si tocmai pentru ca nu era serios, te-am rugat frumos sa-mi dai unmute pentru ca eu joc pe caracterul respectiv. Si stau cu prietenii, vorbesc cu prietenii, etc. Ah, si eram la 2m de tine cand am scris asta. Si am scris la 2 secunde dupa tine TOCMAI pentru ca am vazut ce ai scris si mi-am spus sa fac o gluma. 12 ore pentru o gluma... Sigur.
In this world I am the Wolf
And I welcome all, you sheep
!
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Hard
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 437
Membru din: Lun Dec 19, 2016 12:34 am

Vin Aug 03, 2018 2:55 am

Ai făcut gluma, ți-o asumi, așa cum au făcut-o și restul. Ăsta e regulamentul și este aplicat pentru toată lumea.
Imagine
Avatar utilizator
Zeus.
Începător
Începător
Mesaje: 119
Membru din: Sâm Iun 30, 2018 5:48 pm
Oraş: Iasi
Status: God, Godlike and Godless
Regat: Albastru
Caracter: Ninja
Breaslă: StayDown

Vin Aug 03, 2018 3:04 am

Tocmai ati sters toate parerile oamenilor care erau impotriva deciziei tale de a ma tine in mute 12 ore. 3 oameni si-au exprimat parerea fata de faptul ca e TAMPIT sa nu intelegi o gluma 1. Cand este facuta si MAI ALES 2. Cand omul isi cere scuze, specifica existenta unei glume si spune ca nu se va mai intampla in viitor.

Exprimare libera-libera.. Dar oamenii care au vazut ca mi-ai facut un mare rahat in ceea ce priveste decizia n-au voie sa-si exprime opinia? Ca au zis "Ia stai asa sa vad care-i treaba cu reclamatia aia si sa-mi dau cu parerea" pe joc si au aparut aici impotriva a ceea ce tu ai facut - e interzis? Si li se sterg comentariile? Inteligent, dragut.
In this world I am the Wolf
And I welcome all, you sheep
!
Imagine
Avatar utilizator
Top Metin2 Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 827
Membru din: Mie Iul 06, 2016 11:15 pm
Status: Developer

Vin Aug 03, 2018 3:22 am

SWAT scrie:Tocmai ati sters toate parerile oamenilor care erau impotriva deciziei tale de a ma tine in mute 12 ore. 3 oameni si-au exprimat parerea fata de faptul ca e TAMPIT sa nu intelegi o gluma 1. Cand este facuta si MAI ALES 2. Cand omul isi cere scuze, specifica existenta unei glume si spune ca nu se va mai intampla in viitor.

Exprimare libera-libera.. Dar oamenii care au vazut ca mi-ai facut un mare rahat in ceea ce priveste decizia n-au voie sa-si exprime opinia? Ca au zis "Ia stai asa sa vad care-i treaba cu reclamatia aia si sa-mi dau cu parerea" pe joc si au aparut aici impotriva a ceea ce tu ai facut - e interzis? Si li se sterg comentariile? Inteligent, dragut.
Este interzis sa comenteze alti playeri in topicuri de Reclamatie STAFF sau Playeri atata timp cat nu e despre ei.
Cine mai comenteaza va fi sanctionat pe forum.
Imagine
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Vin Aug 03, 2018 4:02 am

Am vorbit cu membrii staff-ului, initial in regulament da, scrie ca verdictul trebuie sa fie dat de un SGM+, dar am lasat sa raspunda cei care sunt GM in momentul de fata pentru ca eu nu ma pot ocupa de toate. Ma ocup de unul singur aproape de tot.
Allexa a procedat foarte corect atunci cand te-a sanctionat. Acolo chiar tu ai gresit. Am ajuns la concluzia sa nu mai las ca membrii staff-ului sa isi inchida propriile reclamatii.

Topic inchis!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis