Reclamatie [GM]Reaper

Aici veţi putea reclama un membru staff în cazul în care acesta a încălcat regulamentul.
Închis
Chinezu
Începător
Începător
Mesaje: 68
Membru din: Mie Noi 11, 2015 9:07 pm

Mie Mai 11, 2016 1:24 am

1. Numele tau din joc : Chinezu / Anon1mu
2. Numele inculpatului: [GM]Reaper
3. Motivul reclamatiei: Mute de doua ori consecutiv
4. Postarea unei dovezi cat de cat incriminatiorii (Obligatoriu de tip video) Totul a inceput azi cand ma uitam pe forum la Sugestii si Propuneri cand am vazut cat de tupeisti sunt acesti playeri sau ce sunt ei , ca vor sa fie platiti pentru faptul ca sunt in staff. M-a iritat oarecum chestia asta pentru ca sunt cel mai vechi player de pe acest server si nimeni nu s-a ridicat cu astfel de pretentii. In seara asta domnul Reaper ii da mute unui player , iar eu sarcastic fiind i-am spus urmatorul lucru : , nu mi-a dat mute exact in momentul cand deja am devenit sarcastic a vrut sa se tina in gura cu mine ca sa ma provoace sa poata sa imi dea ceva ceva mai mult pentru sarcasmul meu. Dupa ce am primit mute am mai stat cam 5 pe Chinezu si cand intru pe Anon1mu ia uite-l domnu Reaper imi da iar mute , si nu am facut decat sa ii atrag atentia si ce sa vezi Asta e doar o parte , daca imi aduc aminte domnule Reaper ti-am spus odata cand erai map1 cu "prietenii" ca playerul respectiv vorbeste urat si normal ar fi fost ca tu sa iei masuri...si ce ai facut ? . Nu am avut pana acum treaba cu nimeni din staff , dar deja cand vad ca nesimtirea isi face loc si profitam de niste "grade" si mai ales ca favorizam si playerii , adica eu cred ca tu ai ales sa fi in staff pentru a face ceva nu pentru a alege cine primeste mute si cine nu. Nu ma deranjeaza faptul ca mi s-a dat 8h mute , pur si simplu ma deranjeaza felul in care actionezi tu ca facand parte din acest colectiv. Multumesc
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 PvP Servers
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1756
Membru din: Mar Mar 08, 2016 8:32 pm

Mie Mai 11, 2016 2:05 am

In primul rand, tu clar nu intelegi conceptul explicat in acea propunere. Doar te-ai uitat peste ea si ai spus "asta de ce sa primeasca bani?". Vreau sa iti spun ca recompensele sunt un mod de a incuraja si a ambitiona pe oricine. Daca te rog in acest moment sa te duci sa-mi iei o paine, nu o sa faci asta. Daca iti spun ca iti dau 5 lei ca sa imi iei o paine, cred ca vei incepe sa gandesti altfel. Am mentionat ca, indiferent de decizia luata de administratori, eu voi continua sa performez la fel de bine in joc deoarece a fost, in esenta, o propunere facuta pentru Jawwad care munceste mult si cred ca merita macar ceva rasplata (munca de designer nu este deloc usoara, am incercat si eu sa fac ce face el).
Revenind, am crezut mai intai ca vrei sa faci o gluma cand esti cu prietenii tai. Stiu cum e cand esti in colectiv, mai razi, mai zici ceva fara sa te gandesti, asa ca am decis sa te iau in serios si sa te intreb "pe al tau?", crezand ca ai luat mute mai devreme in ziua aceea. Tu ce ai facut? Ai decis sa ma iei in continuare la misto. In acel moment, ti-am spus ca nu o sa mai suport nimic sfidator sau ce ma ia la misto prin vorbele "vrei si tu?". M-ai surprins neplacut prin raspunsul tau "taci in sloboz", asa ca am decis sa iti dau mute. In plus, nu puteam sa iti dau mute in momentul de fata pentru ca eram la un duel pe site si era mult mai important sa verific daca jucatorii incalca vreo regula ( Dupa ce ca ai avut o sansa sa te opresti si ai irosit-o, mai si faci reclamatie? Mie mi-ar fi rusine, sincer sa-ti spun.
Nu ai mentionat faptul ca ai stat 5 minute pe Chinezu, nu 5 ore cum se intelegea din postarea ta initiala. "domnu Reaper da iar mute" doar pentru ca am dat anuntul din greseala iar (am apasat pentru ca am vrut sa ii dau mute celui de dupa tine si s-a intamplat cumva sa dau anuntul, nici eu nu stiu cum), nu inseamna ca ti-ai luat si mute iar. Mai intai se da mute cu comanda /block_chat Chinezu 8h, si dupa scriem din nou faza cu /n block_chat Chinezu 8h. Doar prima fraza iti da mute, a doua este pentru a informa jucatorii. Este practic imposibil sa dai 2 comenzi in acelasi timp, de aici reiesind faptul ca nu am avut cum sa iti dau mute iar. Chiar daca ti-as fi dat, nu cred ca ar fi contat 5 minute. Poate la o ora, dar la opt?
Trecem la faza aia de acum 2 saptamani. De ce nu mi-ai facut reclamatie atunci? Vreau sa te informez de faptul ca cei doi erau prieteni. De fapt, chiar eu vorbisem cu ei inainte. Unul se transformase in fata imediat dupa si incepuse sa dea inimi tuturor, de aia celalalt ii spusese asa in gluma. Dupa cum se observa si in imagine, l-am atentionat pe acel jucator sa nu mai atace la persoana (care este modul corect de abordare in cazul insultelor intre prieteni - mai intai avertisment, dupa sanctiune) si nu a mai continuat. Prin urmare, nu aveam de ce sa ii dau mute. Aditional, poza a fost facuta tot in miezul noptii cand erau maxim 5 jucatori activi in harta. Dialogul cu mary a decurs in felul urmator: el mi-a aratat "magie" prin faptul ca a folosit aura fara sabie (la fel ca sura cu taisul, numai ca la war e inofensiv). In schimb, eu m-am facut invizibil folosind skill-ul. Prin "da emotii tuturor" ma refeream la inimi, caci nu aveam o denumire precisa pentru acestea.
Intorcandu-ne la dialogul dintre noi doi, eu stiam ca nu aveam cum sa iti dau mute iar dintr-o singura comanda. De aia incercam sa te conving ca nu conteaza 5 minute. Logic, tu ai continuat sa o faci pe desteptul si sa spui ca ti-am dat mute iar fara nicio dovada. Pai daca chiar ti-am dat mute iar, unde e poza cu tine intrand pe caracter si afisand durata de mute ce o luase, aparent, de la capat? Din acest motiv, te-am facut ignorant. Nu ai vrut sa asculti cand ti-am spus ca a fost doar un anunt. Speram ca aici te vei opri si ca iti vei da seama ca nu are rost sa duci o discutie cand stii ca nu ai dreptate. Reiese faptul ca ti s-a pus pata pe mine si acum incerci sa ma faci pe mine sa sufar doar pentru ca tu porti pica pe internet. Cand ti-am explicat frumos, tu nici nu ai vrut sa auzi si ai inceput sa imi scrii cu caps. Exista o limita pentru orice om, mai ales la ora 1 noaptea. Din acest motiv, ti-am spus "ai luat pe naiba". Nici nu reprezinta un atac la persoana, doar o forma finala de a spune ca nu mai aveam chef sa ascult ceea ce stiam ca este fals. Nu stiu cum a reiesit pentru tine din faza aia faptul ca eu ma enervasem, cand eu eram complet calm. De fapt, tu erai acela care incepuse sa scrie cu caps. Ti-am explicat si acolo ca tu erai cel care se enervase, ca eu eram calm. Dupa ai devenit de-a dreptul ignorant cu "De ce esti irascibil?" si am decis sa inchei conversatia. Tu, in loc sa-mi faci direct reclamatie, ai decis sa porti o conversatie cu mine si sa o continui cu sfidare chiar dupa ce am incercat sa o inchei. Asta e dovada faptului ca m-ai mintit din prima. Daca cu adevarat iti dadusem mute a doua oara, treceai direct la reclamatie. Doar cautai motive sa ma scoti din sarite. Dupa ce ca m-ai luat la misto atat, eu am continuat sa fiu calm si sa iti dau explicatii: "asa face un gm pe lf?" "da, daca il iei la misto + sfidare". Apoi mi-ai spus ca ai primit mute doar pentru "taci in sloboz", si eu am clarificat ca si pentru fazele de dinainte. Aceasta faza a fost explicata si mai jos, unde ti-am spus clar ca am crezut ca vrei sa glumesti mai intai si te-am lasat in voia ta pana ai intrecut limita. In final, am observat ca acea conversatie nu avea niciun rost si am decis sa ii pun capat.

Si totusi, dupa "ma nene", "puiule", atata sfidare si luare in bataie de joc, tu tot mai ai tupeul sa ma faci nesimtit? Mi-ar fi fost rusine in locul tau sa fac aceasta reclamatie. Mai ma si acuzi pe nedrept ca favorizez cand nu stii procedurile ce trebuie urmate.
Ultima oară modificat Mie Mai 11, 2016 9:45 am de către Metin2 PvP Servers, modificat de 2 ori în total.
Imagine
Imagine
Imagine
Chinezu
Începător
Începător
Mesaje: 68
Membru din: Mie Noi 11, 2015 9:07 pm

Mie Mai 11, 2016 2:29 am

Nu a trebuit sa fac nicio reclamatie pentru faptul ca nu le-ai dat mute celor doi din print cand trebuia sa o faci defapt, de cand esti in staff nu te-am vazut dand nicio avertizare nimanui. Doar ai actionat si ai aruncat cu mute in stanga si in dreapta. Nu mai am cum sa postez poza in care aveam din nou mute 8h intregi pentru ca acum 2 minute am fost on pe Chinezu si a trecut putin. Rusine sa mi fie pentru ce ? Rusine mi-ar fi mie sa vin cu o cerere pe un forum in care sa explic lumii cat de destept sunt si ce fac eu si ce potential am , sa mai vreau sa fac parte si din staff si dupa ceva timp sa am si pretentii. Daca esti asa bun si destept du-te nene si ia-ti o slujba pe IQ tau in care sa fi platit asa cum vrei tu. Hai nb , cauta-ma prin august
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 PvP Servers
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1756
Membru din: Mar Mar 08, 2016 8:32 pm

Mie Mai 11, 2016 2:39 am

Chinezu scrie:Nu a trebuit sa fac nicio reclamatie pentru faptul ca nu le-ai dat mute celor doi din print cand trebuia sa o faci defapt, de cand esti in staff nu te-am vazut dand nicio avertizare nimanui. Doar ai actionat si ai aruncat cu mute in stanga si in dreapta. Nu mai am cum sa postez poza in care aveam din nou mute 8h intregi pentru ca acum 2 minute am fost on pe Chinezu si a trecut putin. Rusine sa mi fie pentru ce ? Rusine mi-ar fi mie sa vin cu o cerere pe un forum in care sa explic lumii cat de destept sunt si ce fac eu si ce potential am , sa mai vreau sa fac parte si din staff si dupa ceva timp sa am si pretentii. Daca esti asa bun si destept du-te nene si ia-ti o slujba pe IQ tau in care sa fi platit asa cum vrei tu. Hai nb , cauta-ma prin august
Mai intai sa citesti ce am scris, si dupa sa imi raspunzi mie astfel. Din ce ai scris tu acum reiese faptul ca nu te-ai obosit sa citesti nici macar 2 randuri. Daca nu m-ai vazut tu avertizand, desi am facut-o si in alte situatii, asta nu inseamna ca nu am facut-o. Ai cumva o modalitate de a vedea prin ochii altcuiva, sau cum? Esti online 24 de ore zilnic si stai fix langa mine in fiecare secunda sa vezi cu cine vorbesc eu, ce si cand? Sa-ti fie rusine pentru faptul ca nu observi cat de ipocrit poti fi. Dupa ce ca te suport in loc sa iti dau mute, tu tot ma faci nesimtit si tot e vina mea ca tu mi te adresezi sfidator si ma iei la misto?
Ce legatura are cererea mea cu aceasta reclamatie? O cerere pentru un post se scrie cat mai bine pentru a convinge angajatorii sa te accepte. Daca tu nu ai abilitatea de a scrie astfel de aplicatii pentru slujbe, nu inseamna ca altii o fac pentru lauda. Pretentii? Ce pretentii am eu? Sa mi te adresezi frumos si sa nu ma minti?
Daca tu imi gasesti slujba la varsta de 16 ani (ca tot te-ai obosit sa imi citesti cererea, ar fi trebuit macar sa iti dai seama de varsta pe care o detin), atunci te rog frumos sa ma anunti.

Noapte buna.
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Deiu
Jucător
Jucător
Mesaje: 41
Membru din: Joi Feb 25, 2016 10:18 am

Mie Mai 11, 2016 2:52 am

Chinezule,cedeaza...Reaper e prea destept pentru tine :lol: :lol: :lol:
Chinezu
Începător
Începător
Mesaje: 68
Membru din: Mie Noi 11, 2015 9:07 pm

Mie Mai 11, 2016 8:55 am

Te-ai trezit si tu vandamme ? Vezi de treaba ta nu te baga , nu mai pupa oamenii in fund ca oricum nu intelegi nimic.
Imagine
Metin2 PvP Server
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 981
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:43 pm
Caracter: Războinic

Mie Mai 11, 2016 2:02 pm

Deiu scrie:Chinezule,cedeaza...Reaper e prea destept pentru tine :lol: :lol: :lol:
Deiu, esti sanctionat cu ban 3 zile pe forum pentru nerespectarea regualmentului sectiunii "Reclamatii Echipa" :
In cadrul unei reclamatii au voie sa dea reply doar persoanele implicate. Oricine altcineva care intervine va fi sanctionat cu ban pe forum sau warn dupa caz.

Te-ai trezit si tu vandamme ? Vezi de treaba ta nu te baga , nu mai pupa oamenii in fund ca oricum nu intelegi nimic.
Chinezu, esti sanctionat cu ban 3 zile pe forum pentru nerespectarea regulamentului sectiunii "Reclamatii Echipa" :
Discutiile dintre persoanele implicate in cadrul unei reclamatii trebuie sa fie relevante, bazandu-se pe dovezi clare, incontestabile. NU vreau sa vad cearta. Cine incalca aceasta regula va fi sanctionat cu ban pe forum.

Verdictul la aceasta reclamatia il voi da putin mai tarziu, nu am timp sa o citesc acum.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Metin2 PvP Server
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 981
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:43 pm
Caracter: Războinic

Mie Mai 11, 2016 8:26 pm

Am verificat comenzile date pe server de [GM]Reaper si nu ti-a dat mute de 2 ori. Este adevarat faptul ca a anuntat mute-ul pe chat de 2 ori dar nu ti l-a si dat de 2 ori. A anuntat mute-ul dintr-o simpla greseala a 2-a oara. Este posibil sa-l fi reprimit deoarece au fost anumite lucrari de mentenanta pe server in ultimele zile si e foarte probabil sa te fi afectat. Oricum, mute-ul este meritat pentru felul in care i-ai vorbit. Eu peronal te sanctionam cu mute 24h.

Topic Closed!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis