Reclamatie [GM]Diana

Aici veţi putea reclama un membru staff în cazul în care acesta a încălcat regulamentul.
Închis
Avatar utilizator
PvM Metin2 Server
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 304
Membru din: Lun Sep 12, 2016 10:25 pm

Sâm Sep 17, 2016 4:25 pm

Numele tău din joc: VaruFanel
Numele inculpatului: [GM]Diana
Motivul reclamaţiei: Am primit mute pentru ca i-am spus ca nu isi face treaba , si da stiu poate am gresit cu faza cu " staff de 16 ani ce asteptari sa ai " dar nu cred ca se merita sa iau mute 24 ore pe 2 caractere chiar , si aia care se injura unu pe altu pe server v sa nu primeasca nimic . Daca tot zici ca trebuie sa faca reclamatie , tu pentru ce mai esti pe server ? Iii vezi ca se injura si tu ce le zici ? Mutati discutia pe privat.. serios ? asta e atudinea unui membru din staff.
Si faza aia cu " continua cu acel ma si vei primi iar mute " , daca ma adresam cu " fa " luam 1 saptamana , tot un player esti si tu , nu ar trebui sa te consideri superioara doar pentru ca faci parte din staff . Nu consider ca prin acel " ma " te-am jignit .
Postarea unei dovezi cât de cât incriminatorii: https://postimg.org/image/xrakpxcrj/
Alte detalii (Opţional): Nu zic sa mi se scoata mute'ul de tot , dar macar sa mai fie scazut .
Avatar utilizator
Metin2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2503
Membru din: Sâm Aug 06, 2016 6:46 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Sâm Sep 17, 2016 4:55 pm

Ce-nseamnă să fii Gm?

Uite asta, să ai valuri de pm-uri pe care trebuie să le rezolvi în cel mai scurt timp. Cum ai vrea tu ca eu, fiind singura online în acel moment, să supraveghez și chat-ul? Aveam solicitare de negoț în acel moment, iar atenția mea a fost canalizată pe acel pm.
În acest moment, staff-ul nu monitorizează activ chat-ul. Dacă sunteți jigniți sau credeți că un jucător încalcă regulamentul, va trebui să deschideți un topic la secțiunea “Reclamații Playeri”.
Să facă reclamație pe forum, că nu degeaba există această secțiune. Eu respect regulamentul, nu fac diferențe între jucători. Pe lângă asta, dacă regulamentul ar fi prevăzut acest lucru, ca eu să sancționez direct jucătorii, ar fi primit amândoi mute. Nu am văzut cine a început cu jignirile, și oricum nu ar fi avut importanță. Contează doar modul în care răspunzi, iar limbajul respectivei numai unul demn de o fată nu era.

I-am atenționat, cu toate că nu ține neaparat de mine să fac acest lucru. Nu am putut să urmăresc în continuare chat-ul pentru că am avut alte lucruri mai importante de făcut pe joc. Însă, dacă aș fi văzut că discuția continuă în același mod, amândoi ar fi fost sancționați. I-am avertizat, apoi urma să-i sancționez. Mi se pare logic să faci acest lucru, având în vedere că scrie clar în regulament că nu supraveghem chat-ul, deci nu e treaba mea.
Iar acum să revenim la reclamația în sine. Inițial ți-am dat 12h ore mute conform:
Insultele aduse unui membru staff sau serverului se pedepsesc cu blocarea chat-ului de la 12 ore până la 24 de ore sau blocarea temporară sau definitivă a contului. Insultele pe la spatele unui membru staff sunt mult mai serioase, contul tau putând fi blocat direct pentru acestea.
4. Răspândirea de informații false ce au ca scop pătarea imaginii serverului este strict interzisă. De asemenea, acuzațiile nefondate aduse staff-ului nu sunt tolerate.
Ai jignit întreg staff-ul, fapt pentru care ai primit mute. De fapt, nu este o jignire propriu-zisă. La 16 ani ai mei, sunt mai matură decât mulți jucători. Consider că vârsta nu definește maturitatea. Ai subestimat staff-ul, și ai insinuat că suntem în echipă degeaba.
Apoi, nu te-ai potolit. Ți-ai făcut un alt caracter de pe care ai continuat. Nu mă consider superioară, eu doar respect regulamentul. Văd că și în această reclamație aduci acuzații nefondate. Dacă îmi spuneai fă, primeai 24h conform regulamentului, nu o săptămână. Te-am avertizat în privința acelei exprimări deoarece mă deranjează, și nu mi se pare normal să folosești un astfel de cuvânt când vorbești cu o fată. Pe lângă asta, ai încalcat iar regulamentul:
7. În timpul discuției cu un membru al echipei, nu se vor folosi următoarele cuvinte: “we”, “wă”, “bă”, “mă” sau altele de acest tip. De asemenea, apelativele de genul “frate”, “coaie”, “omule”, “vere” sunt interzise. Decizia de a sancționa pentru acest lucru stă la discreția membrului staff.
Astfel de cuvinte vor fi sancționate cu mute de la 30 de minute până la 24 ore.
Și ca să fie tacâmul complet, ai afirmat că sunt de pomana. Ai fost sancționat în consecință.
3. Sunt interzise afirmațiile de genul “staff-ul este egal cu 0”, “ești pus în staff degeaba” etc.
Acestea se vor sancționa cu blocarea chat-ului timp de 24 de ore.
Avatar utilizator
Metin2 PvP Servers
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1756
Membru din: Mar Mar 08, 2016 8:32 pm

Sâm Sep 17, 2016 5:08 pm

Decizia a fost corecta. Contestatie respinsa.
Imagine
Imagine
Imagine
Închis