Pentru "specimenul" serverului!

Aici veţi putea reclama un membru staff în cazul în care acesta a încălcat regulamentul.
Închis
Avatar utilizator
JIXU
Jucător
Jucător
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Aug 27, 2016 4:36 am

Joi Sep 22, 2016 5:23 pm

Numele tău din joc: JIXU
Numele inculpatului: MrBlue
Motivul reclamaţiei: Bai omule, nu intelegi ca nu am facut nici o reclama?... Esti greu de cap?... Daca tu esti ownerul serverului ce te crezi asa superior? Odata ce mi`ai dat ban vreau sa vad si dovezile. Nu`mi spui tu mie ca esti ownerul serverului si tu nu arati dovezi, ca doar helperii si nu mai stiu cine arata dovezile. Pai tu ai 2 perechi de coaie de nu arati sau ce? Banezi pe cine vrei tu si cand vrei tu, si fara motiv, ca vezi domne, esti "Owner"... Esti un copil, si tot serverul stie asta. Eu nu stiu de ce am stat de vorba si m`am complicat atat cu un specimen ca tine. Sa te speli pe cap cu serverul tau, ca asa vei alunga toti playerii de pe server, cu arogantele si dumele tale de "Owner" ce esti. Apropo, "Superiorule", iti urez bafta in continuare cu serverul tau!
Postarea unei dovezi cât de cât incriminatorii: si
Diana, eu nu stiu ce te`ai bagat tu la topicul ala... Te bagi ca sa te aflii in treaba si sa faci mesaje... La topicurile unde trebuie sa raspunzi, nu raspunzi, si acolo imi inchisasi repede topicu ca nu stiu ce... Citeste dracu topicurile mai vechi ca sa iti dai seama despre ce e vorba, si nu te mai baga ca obeu`! "STAFF plin de copii" Am facut si dupa model ca sa nu mai ai motiv sa`l inchizi si pe asta. Sper ca esti fericita acum :-j
Avatar utilizator
Metin2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2503
Membru din: Sâm Aug 06, 2016 6:46 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Joi Sep 22, 2016 6:06 pm

În primul rând, odată ce ma acuzi ca nu-mi fac treaba ca Board Moderator/Game Master aș vrea și o dovadă. În lipsa unei dovezi incontestabile, ceea ce ai spus tu acolo, sunt doar acuzații nefondate la adresa staff. Pe lângă asta, am închis topicul pentru că modelul nu a fost respectat, iar în asta constă munca mea ca BM. În al doilea rând, MrBlue este SA-ul serverului și își dorește să păstreze o atmosferă cât mai plăcută pe server. Scopul său, și al echipei este să atragem jucătorii, să-i mulțumim, nicidecum să îi alungăm de pe server. Orice sancțiune este justificată. Într-adevăr, membrii staff-ului își justifică întotdeauna acțiunile, în fața lui Blue, sau a jucătorilor în cazul unei reclamații. Pe Blue, ca owner, cine să-l tragă la răspundere? Cui să-i demonstreze ca sancțiunea a fost justificată? Nimănui, tocmai de aceea nu a făcut printuri. Te-a sancționat conform regulamentului, lucru pe care ți l-a explicat în nenumărate rânduri. Dacă tu nu vrei să înțelegi, e cu totul altceva. De asemenea, în reclamațiile anterioare susții că vrei să joci pentru că este un server frumos, bine pus la punct. De cine țin aceste lucruri? De noi, ca echipă. Zi de zi muncim pentru a vă mulțumi, pentru a crea o atmosferă cât mai plăcută. Și ce primim în schimb? Injurii, acuzații nefondate șamd. "Staff de 16 ani" dacă tu consideri asta o jignire, te înșeli, dragul meu. Fiecare membru din echipă este cât se poate de matur și de competent. Ești doar o persoană care nu știe să-și asume propriile fapte, și să accepte sancțiunea. Nu vei rezolva nimic cu această atitudine. Pe lânga asta, dacă continui cu topicurile fără rost, vei fi sancționat.

Topic Closed!
Închis