Reclamatie Vorador

Aici veţi putea reclama un membru staff în cazul în care acesta a încălcat regulamentul.
Închis
Avatar utilizator
Metin2 PvM
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 822
Membru din: Lun Oct 17, 2016 10:45 pm

Sâm Feb 18, 2017 12:59 am

Numele tău din joc: XxEl3menTxX, Apophis
Numele inculpatului: [GM]Vorador
Motivul reclamaţiei: Imi da mute aiurea
Postarea unei dovezi cât de cât incriminatorii:
Alte detalii (Opţional): Pai, i-am spus lui [GM]Vorador sa imi dea printu care am vorbit eu cu el de pe contul Apophis pentru ca eu iesisem, bun, nu a vrut, apoi i-am zis daca recunoaste ca mi-a dat mute 10h pe contul Apophis (printul care i l-am cerut eu, ceea ce vorbisem cu el de pe contul Apophis) ca i-a zis unui player "bate-l, te rog"EDIT [l-am mai intrebat si "ce faci ?"] DOVADA: //imgur.com/a/USx4w , bun, mi-a dat mute si pe contul XxEl3menTxX ca cica sunt "la a doua abatere la care ii dau pm aiurea".
Avatar utilizator
PvM Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 366
Membru din: Mie Noi 11, 2015 6:00 pm

Sâm Feb 18, 2017 1:22 am

Regulamentul prevede astfel:
1. Jucătorii nu au dreptul să testeze cunoştiinţele unui membru al echipei, sau să-i tragă la răspundere pe aceștia.
Se sancționează cu blocarea chat-ului sau a contului, durata fiind decisă în funcție de gravitate.
Ai fost sancționat pentru că ai încălcat această regulă. Dovadă:
2. Apelarea la un membru staff fără motiv de 2 sau mai multe ori este strict interzisă.
În funcție de număr, se poate sancționa chiar și cu blocarea chat-ului timp de 24 de ore.
Pe caracterul XxEl3menTxX ai fost sancționat din această cauză. Dovadă:
Nu e prima dată când îmi faci reclamație aiurea, citește regulamentul înainte de a redacta o astfel de reclamație.
Avatar utilizator
Metin2 PvM
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 822
Membru din: Lun Oct 17, 2016 10:45 pm

Sâm Feb 18, 2017 1:28 am

Ce are daca te-am intrebat "ce faci", bun am inteles nu vrei sa-mi zici .De ce ti se pare tie ca te iau la misto ?
Pe Element mi-ai dat mute 6h ca te-am intrebat de ce i-ai zis acelui player "bate-l, te rog".Asta e motiv sa dai mute?
Nu am dreptul sa te trag pe tine la raspundere, bun, dar de ce i-ai zis acelui player "bate-l te rog", mie mi se pare ca l-ai favorizat si pentru ca te-am intrebat acest lucru mi-ai dat mute, iar pe Element nu mi se pare ca ti-am dat pm fara motiv. Te-am intrebat care a fost faza cu acel player, tu fiind GM, e ok sa ii zici "bate-l te rog" ?
Avatar utilizator
PvM Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 366
Membru din: Mie Noi 11, 2015 6:00 pm

Sâm Feb 18, 2017 1:57 am

Eu nu știu dacă acum îți bați joc sau vorbești serios. Unde am spus eu că ai primit mute pentru că m-ai luat la mișto? Chiar nu citești ce am scris mai sus? Vorbești doar aiurea? În joc îmi ziceai că-mi faci reclamație doar ca să faci mesaje pe forum. Sincer să fiu, mi-e rușine de prestațiile tale.
Ți-am prezentat motivul pentru care ai luat mute pe XxEl3menTxX. Și eu ți-am spus de nenumărate ori că pentru așa ceva există forumul. Ai mai fost sancționat cu warn pentru reclamații inutile. Chiar nu înțeleg cu ce l-aș fi putut favoriza că i-am zis "bate-l" iar pe lângă asta, regulamentul nu-mi interzice nicăieri dreptul de a folosi chat-ul cu playerii.
Ultima oară modificat Sâm Feb 18, 2017 1:59 am de către PvM Metin2, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
Metin2 PvM
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 822
Membru din: Lun Oct 17, 2016 10:45 pm

Sâm Feb 18, 2017 1:58 am

Eu consider ca l-ai favorizat cand i-ai spus "bate-l te rog", si cu ce te-am luat la misto ma sa-mi dai mute? iar eu consider ca ti-am dat pm cu motiv a doua oara si nu cred ca daca te-am intrebat "ce faci" trebuia sa ma pedepsesti cu mute.Cu ce te-am tras la raspundere?Mie nu mi se pare ok tu ca fiind GM sa ii spui unui player "BATE-L TE ROG".
Avatar utilizator
PvM Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 366
Membru din: Mie Noi 11, 2015 6:00 pm

Sâm Feb 18, 2017 2:09 am

Iartă-mă că îți spun așa pe față, dar nu cred că ești la zi cu termenul de a favoriza. Te îndrum către dicționarul explicativ al limbii române.
FAVORIZÁ, favorizez, vb. I. Tranz. 1. A fi favorabil, prielnic, a înlesni ivirea unui eveniment, desfășurarea sau realizarea unei acțiuni etc.; a avantaja. 2. A acorda cuiva un avantaj; a acorda favoruri în mod abuziv și nemeritat.
Dacă printr-o simplă vorbă crezi că l-am avantajat cu ceva, e foarte grav.
Ultima oară modificat Sâm Feb 18, 2017 2:10 am de către PvM Metin2, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
Metin2 PvM
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 822
Membru din: Lun Oct 17, 2016 10:45 pm

Sâm Feb 18, 2017 2:09 am

Bine si tie ti se pare ok ca un GM sa spui acel lucru ?
Iar eu consider ca mi-ai dat mute aiurea.
Avatar utilizator
PvM Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 366
Membru din: Mie Noi 11, 2015 6:00 pm

Sâm Feb 18, 2017 2:12 am

Ok.. Deci acum ai terminat-o cu favorizarea și o ți că ți-am dat mute fără motiv? Atitudinea ta lasă mult de dorit. Motivele pentru care ai primit mute, sunt menționate mai sus. Te rog, în semn de respect pentru mine și pentru acest forum, să le citești.
Avatar utilizator
Metin2 PvM
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 822
Membru din: Lun Oct 17, 2016 10:45 pm

Sâm Feb 18, 2017 2:16 am

Atitudinea mea lasa de dorit, ok, eu te intreb care a fost faza cu "bate-l te rog".
Ca te-am intrebat de ce ai zis "bate-l te rog" si "ce faci" e motiv de mute bai baiatule ?
Avatar utilizator
PvM Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 366
Membru din: Mie Noi 11, 2015 6:00 pm

Sâm Feb 18, 2017 4:04 am

Nu cred că te afli în măsură să mă iei pe mine la bani mărunți, și nu ai fost sancționat pentru că m-ai întrebat ce fac. Te rog citește ce am scris mai sus. Ți-am explicat clar ce prevede regulamentul. Dacă nu respecți asta, suporți consecințele.
Avatar utilizator
Metin2 PvM
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 822
Membru din: Lun Oct 17, 2016 10:45 pm

Sâm Feb 18, 2017 4:36 am

Cum nu in **** mea, esti ********? ii spui aluia "bate-l te rog" tu fiind GM, esti tampit? Si cu mutele ai exagerat.
Avatar utilizator
Esrra
Începător
Începător
Mesaje: 52
Membru din: Mar Ian 10, 2017 12:04 pm

Sâm Feb 18, 2017 1:21 pm

Imi cer scuze ca ma bag si stiu ca nu am voie, imi asum. Parca un membru staff nu avea voie sa favorizeze un player, nu? Cand domnu' ZTN a fost Gm si statea cu Ryia map1 a fost avertizat sa inceteze. De cand m-am reapucat de Lf vad in map1 Gm si Sgm cum stau cu samance si H cum rade cand cineva injura, stau in grupe, in confe si rad de alte persoane. Foarte dragut :D multumim :*
Avatar utilizator
TakumiNr1
Începător
Începător
Mesaje: 59
Membru din: Sâm Feb 04, 2017 12:01 am

Sâm Feb 18, 2017 1:28 pm

Esrra scrie: Imi cer scuze ca ma bag si stiu ca nu am voie, imi asum. Parca un membru staff nu avea voie sa favorizeze un player, nu? Cand domnu' ZTN a fost Gm si statea cu Ryia map1 a fost avertizat sa inceteze. De cand m-am reapucat de Lf vad in map1 Gm si Sgm cum stau cu samance si H cum rade cand cineva injura, stau in grupe, in confe si rad de alte persoane. Foarte dragut :D multumim :*
Mă bag şi eu atunci .
Staff-ul nu e tot un jucător ? Doar e un jucător care îi ajută pe cei care nu ştiu sau să ajute la perfomarea serverului .
După cum a zis şi Blue într-un topic , cam toate persoanele din staff au pe cineva anume şi a zis că face ce vrea . Nu văd o problemă ca cineva din staff să fie cu cineva
Avatar utilizator
vladut
Începător
Începător
Mesaje: 104
Membru din: Lun Ian 23, 2017 4:51 pm

Sâm Feb 18, 2017 3:00 pm

E cam deranjant de la o vreme toti din staff au cuplu. Nu prea imi place asa ceva.
Avatar utilizator
Esrra
Începător
Începător
Mesaje: 52
Membru din: Mar Ian 10, 2017 12:04 pm

Sâm Feb 18, 2017 3:49 pm

TakumiNr1 scrie:
Esrra scrie: Imi cer scuze ca ma bag si stiu ca nu am voie, imi asum. Parca un membru staff nu avea voie sa favorizeze un player, nu? Cand domnu' ZTN a fost Gm si statea cu Ryia map1 a fost avertizat sa inceteze. De cand m-am reapucat de Lf vad in map1 Gm si Sgm cum stau cu samance si H cum rade cand cineva injura, stau in grupe, in confe si rad de alte persoane. Foarte dragut :D multumim :*
Mă bag şi eu atunci .
Staff-ul nu e tot un jucător ? Doar e un jucător care îi ajută pe cei care nu ştiu sau să ajute la perfomarea serverului .
După cum a zis şi Blue într-un topic , cam toate persoanele din staff au pe cineva anume şi a zis că face ce vrea . Nu văd o problemă ca cineva din staff să fie cu cineva
Cand cineva aplica pentru a intra in staff trebuie sa isi asume anumite lucruri, trebuie sa nu favorizeze alte persoane 8-) atata timp cat persoana respectiva are o ''relatie virtuala'' si de prietenie este normal sa il favorizeze. Nu zic ca s-a intamplat asta pentru ca nu am dovada si asta ar insemna ca spun ceva nefondat :roll: s-a vazut cum se da mute mai mult unui player pentru ca a injurat nu stiu ce samanca. Cand spui membru staff te gandesti la o persoana matura care isi asuma ce face.
Avatar utilizator
TakumiNr1
Începător
Începător
Mesaje: 59
Membru din: Sâm Feb 04, 2017 12:01 am

Sâm Feb 18, 2017 4:03 pm

Esrra scrie:
TakumiNr1 scrie:
Esrra scrie: Imi cer scuze ca ma bag si stiu ca nu am voie, imi asum. Parca un membru staff nu avea voie sa favorizeze un player, nu? Cand domnu' ZTN a fost Gm si statea cu Ryia map1 a fost avertizat sa inceteze. De cand m-am reapucat de Lf vad in map1 Gm si Sgm cum stau cu samance si H cum rade cand cineva injura, stau in grupe, in confe si rad de alte persoane. Foarte dragut :D multumim :*
Mă bag şi eu atunci .
Staff-ul nu e tot un jucător ? Doar e un jucător care îi ajută pe cei care nu ştiu sau să ajute la perfomarea serverului .
După cum a zis şi Blue într-un topic , cam toate persoanele din staff au pe cineva anume şi a zis că face ce vrea . Nu văd o problemă ca cineva din staff să fie cu cineva
Cand cineva aplica pentru a intra in staff trebuie sa isi asume anumite lucruri, trebuie sa nu favorizeze alte persoane 8-) atata timp cat persoana respectiva are o ''relatie virtuala'' si de prietenie este normal sa il favorizeze. Nu zic ca s-a intamplat asta pentru ca nu am dovada si asta ar insemna ca spun ceva nefondat :roll: s-a vazut cum se da mute mai mult unui player pentru ca a injurat nu stiu ce samanca. Cand spui membru staff te gandesti la o persoana matura care isi asuma ce face.
Faza e că Vorador din câte ştiu nu are o şamancă :)) Deci nu ştiu unde aţi văzut voi că favorizează o şamancă anume
Avatar utilizator
Metin2 PvM
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 822
Membru din: Lun Oct 17, 2016 10:45 pm

Dum Feb 19, 2017 12:14 am

UNMUTE
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Dum Feb 19, 2017 12:18 am

Vorador a fost sanctionat cu remove.

Topic inchis!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis